Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Demir Atlarımızla Milas-Alanya-Milas gezisi 1220 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Merhaba iki teker tutkunu Dostlar , ben Celal. Sitemiz üyelerinden kircil nickli Hakan hocam ile uzun zamandır yapmak isteyipte çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Milas-Alanya-Milas gezisini en sonunda şartların olgunlaşması ile yapmış bulunmaktayız.
    Bu gezimizi 26.03.2011 tarihinde , yani geçtiğimiz hafta Cumartesi, Pazar ve pazartesiyi kapsayan 3 günde gerçekleştirdik . Siz Değerli iki teker tutkunu Dostlarımız için bol bol fotoğraf çekmeye çalıştık…
    Geziden önce Demir Atlarımızın bakımını kendimiz yaptık. Bu bakımda motor yağlarını ,hava filtresini değiştirdik Ve daha sonra zincirleri gazyağı ile güzelce temizleyip sonra zincir spreyi ile güzelce yağladık. Daha sonra depolarını doldurdurup lastiklerin havasınıda ayarladıktan sonra sabaha hazır bir şekilde bırakıyoruz. Sabah bunlarla uğraşıp zaman kaybetmek istemiyoruz.
    Güzergahımız;
    Gidiş:
    MİLAS-Muğla-Kale-Tavas-Acıpayam-Korkuteli-Antalya-Manavgat-ALANYA
    Dönüş:
    ALANYA-Manavgat-Antalya-kemer-Kumluca-Finike-Kaş-Kalkan-Fethiye-Göcek-Ortaca-Köyceğiz-Ula-Muğla-MİLAS

Sabah 6.10’da kontağı çeviriyorum buluşma yerine Hakan (kircil) hocamın evine.Oraya vardığımda saat 6.15 olmuştu. Hakan hocamı alıp bilinmezlere doğru gazı açıyoruz…
    Biraz geç kaldığımız için buralarda fotoğraf çekemiyorum ama Milas’ı tepeden gören enfes bir manzarası olan boğa yokuşundan ilk kareleri alıyorum.
    İşte bu benim. Üzerimize daha iyi görünebilmek için reflektörlü yelekler giyiyoruz. İşimizi şansa bırakmak istemiyoruz…

Buda benim Demir Atım İsmi Gölge…

Hakan hocam ile Motosiklet nette tanıştık. Kendisi iyi bir eğitimci. Hakan hocamdaki bu motosüklet sürme ruhu benide etkiliyo. Hocam her daim yola çıkmaya ve gaz açmaya hazır.
    Hakan hocam ile tanıştıktan sonra sık sık buluşup geziler yaptık. Hava şartları gezilere izin vermediği zamanlarda oturduk tavşan kanı çaylar eşliğinde motosiklet üzerine uzun uzun tatlı sohbetler ettik. Bu sohbetlerde zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamaz olurduk…
    Hakan hocam motosiklet konusunda kendisini geliştiren , edindiği bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşan güzel bir insan

Hakan hocamın Demir Atı , biz ona yavru enduro diyoruz…

Demir Atlar artık beklemek istemiyorlar gözleri hep yollarda , özgürce gaz açmak, rüzgarı Demir bedenlerinde hissetmek istiyorlar…

Yatağan’da Hakan hocamı bekliyorum, neden bu kadar geride kaldıki?? Aksine hep o beni beklerdi.Açıkcası biraz tedirgin oluyorum!..
    Bi bakıyorum geliyo ne olduğunu sorduğumda , En son fotoğraf çekildiğimiz Boğa yokuşunda kaskını çamura düşürdüğünü ve onu temizlemekle uğraştığı için biraz geç kaldığını söylüyor.Aman kötü bişey olmasında …

Durmuşken bir iki karede biz çekinelim

Biraz yol aldıktan sonra Hakan hocam sinyal veriyor ve kenara çekip duruyor. Dedim neden durduk , oda bana Celal 10 bin km oldu dedi. Bizde o anı ölümsüzleştiriyoruz…

Bende fotoğraf makinasını çıkarmakla uğraşıyorum. Bu arada bir hatırlatma yapayım tarihi sarı rakamla yazılan fotoğraflarda saat yanlış bilgilerinize…

Heyt bee…

Muğladayız , rakım 625 . Sola dönersek merkeze gidiyoruz biz buradan sağa dönüp yolumuza Antalya istikametinde devam edeceğiz

Hakan hocamın objektifine yansıyanlar

Küçük bir mola veriyoruz. Saat 7.45 olmuş. Muğla’yı arkalarda bıraktık artık

Aynı anda birbirimizi çekmişiz

Full korumayız botlar,montlar,pantollar… Doğrusuda bu çünkü biz motora uzunca yıllar binmek istiyoruz , canımız değerli….

Balaklavada yakışmış haa…

Biz motosiklet tutkunları için yolda olmak neşelenmemiz için yetiyorda artıyor bile haksızmıyım değerli Dostlar…

İçim içime sığmıyor, bomba gibiyim

Fotoğraf çekilirken, bizi böyle reflektörlü filan görenler polis sanıp yavaşlıyor , korna çalıyorlar… Seviyorum yurdumun insanını…

Fotoğraf makinamızda otamatik çekim modunun olması ne güzel , yoksa o anı ölümsüzleştiremeyecektik

Hakan hocam her daim uçmaya hazır

Demir Atlarımızıda çekelim yoksa alınıyorlar

Gideceğimiz istikamet

Hakan hocamda yakın çekim denemeleri

Gölge , benden iyi poz veriyor ne dersiniz

Hakan hocam hadi gidek artık , yollar bizi bekler diyor

Vatanımın her yeri başka bir Cennet . Çam kokuları arasında , şehrin gürültüsünü arkamızda bırakmak ne güzel

Burası Boynuzcuk Geçidi. Rakım 1010 olması sizi şaşırtmasın , donduk soğuktan . Yok böyle bir soğuk

Bizim Küheylanlar bekler bizi

Hakan hocamın motorunda yok yok. Elcik ısıtmadan çakmaklığa kadar her şey tamam , o yüzden yavru enduro diyoruz. Yalnız geldiğimiz güzergahın çok soğuk olması nedeniyle elcik ısıtmaları son kademesinde çalıştırması aynı zamanda güvenliğimiz için lambalarında yanması akünün bitmesine sebep oldu. Ayak marşı ile çalıştırdık , lambaları kapatmak zorunda kaldık ve elcik ısıtmayıda 1. Kademeye aldık ki akü eski haline dönsün

Saat 8.48 oldu. Hakan hocam güzel bir manzara görüp motoru kenara çekiyor , tabi arkasından bende

Bu ne güzellik böyle , Yarabbim burası neresi…

Bu güzel yeri keşfettiği için Hakan hocamda şampiyonluk coşkusu objektiflere böyle yansıyor

Burası harika bir yer. Bu arada hocamda karizma çıkmış haa..

Benim neşem yolda olmaktan ötürü hep yerinde , buda fotoğraflara yansıyor tabi

Çayın önüne mini bir set yapıldığından dolayı çam ağaçları sular altında kalmış

Tavşan gibi çıkmışım. Hakan hocam poz verme konusunda harika

Hazırız , her şey yolunda işareti

Vee kale’deyiz. Nüfüsu 7.700 . Biz aslında Muğla’yı geçtikten sonra Köyceğiz , Ortaca,Fethiye güzergahını kullanarak Korkuteli’ne sapacaktık. Yalnız o yolu geçmiş bulunduk. Artık dönmekte istemedik ve Kale, Tavas’tan devam ettik Korkuteli’ne.
    Pek poz verme konusunda iyi değilim sanki. Sonradan bakınca kendi fotoğrafıma güldüm Vallaha ne yalan söyleyim…

Kale civarından birkaç kare alarak objektiflerimizi sevindiriyoruz

Gölge sanki bize bişeyler anlatmaya çalışıyor

Kale’yi arkada bıraktıktan sonra güzel bir manzara görüyor Hakan hocam ve sinyal verip yolun karşısına geçiveriyoz

Dağlarda kar var. Hava zaten buz gibiydi. Bu arada sat 10 olmuş

Manzarayı görürüzde resim çekilmezmiyiz hiç

O ne bakış öyle hocam. Bu bakışlardan ileride de göreceğiz

Vay vay rahata bak

Arkamızı yasladık Garlı dağlara

Baktım bi ara Hakan hocam kayboldu, nerede nerede derken bi baktım ki çıkmış tepeye bir yeri işaret ediyo. İşaret ettiği yerdede Garlı dumanlı dağlar var. Korkutuyor beni proğramımı değiştirdi diye??

Baktım Gölge huysuzlanıyor , dedim ne meraklıymışsın resim çekinmeye . Tabi bunları içimden söyledim. Nede olsa istese bu geziyi cehenneme çevirir. Hemen birkaç kare alıveriyorum ve ekliyorum lafımı olur aramızda diyerek!...

Ooo baktım bizimki poz üzerine poz veriyor , çattık dedim

Ben bıktım çekmekten , o bıkmadı poz vermekten

Hakan hocam iniyor artık

Araya girmeyede başladı artık . İşimiz zor görünüyor

Kendisi yetmezmiş gibi arkadaşınıda aynı karede olmasını istiyor. Yapacak bişey yok. Hay Hay dedik

Neşemiz yerinde çok güzel bir gezi oluyor. Sadece hava biraz sert, birde bizimki tutturdu beraber çekilelim… Hay Hay…

Nereye bakıyorum böyle , acaba isteyipte başaramadığım hayallerimemi???

Fotoğraf makinamın deklanşörü ile hayatı ölümsüzleştirmeye devam

Karşılıklı fotoğraf çekilmeler

Ne güzel bir yer değimli

Dedim ne var şu tepede , bende bi çıkayımda geleyim

Ve yollar bizi bekler diyip devam ediyoruz. Yollar yılan misali kıvrıla kıvrıla uzayıp gidiyor

Uzaktan Acıpayam görünmeye başladı yavaş yavaş

Okadar gördüğümüz güzel manzara karnımızı acıktırıyor ve yolda gördüğümüz ilk marketin önüne yanaşıyoruz.
    Bu marketten tahmin ettiğiniz üzere bisküvi veya tost almayacağız. Biz bunun yerine mangal yapacağız. Olurmu demeyin ,Hakan hocamda hazır mangal vardı. Bende yola çıkmadan bir gün önce sucuk almıştım . Bi ekmekle birde içecek kalmıştı onuda bu marketten hallettik. Güzel bir yer bulup orda yaparız diyoruz

Ooo Hakan hocamın elleri dolu , yardım edeyim hemen

Tabi bizim karnımız acıkırda Demir Atların acıkmazmı?? Huysuzlanmaya başladılar . Tamam dedik hadi sizinde Garınlarınızı doyurak.
    Yola çıkalı 220 km olmuş , saat 11.15 yolumuz çok daha

Hakan hocamın motoru ise 223 km gösteriyor. Bende motosikletlerimize dönüp hanginiz yalan söylüyor diye sordum. 3 km fark etmişti yani küçük bir yalandı ama önünü şimdiden almamız lağzımdı. Gölge gözlerini kaçırıyordu benden , yoksa dedim …

Hakan hocam ile hız göstergeleri doğru gösteriyormu diye yaptığımız karşılaştırmada , benim motor 7-8 km fazla gösterdiği ortaya çıktı. Hakan hoca arabayla ölçmüş daha önce göstergem doğru diyor. Gölgeye bakıyorum gene gözler başka yerlerde , egzosdan ıslığa benzer sesler . Yani anlamak zor olmadı. Benim gölge meğersem kendini fazla yormayım diye fazla gösteriyormuş.
    İki motoru yakıt olarak karşılaştırdığımızda ybr 125 ve kanuni windy s 125, 220 km de benim motor 2-3 TL kadar fazla acıkmış. Ben 25 TL koydum , Hakan hocam 22 TL.

Bizi görenler 2 defa değil 3 defa dönüp bakıyolar ne düşünüyolar bilmiyorum artık.
    Hakan hocam bomba gibi her daim

Vee 248 km sonra güzel bir piknik alanı görüp hemen sapıyoruz.
    Bu arada yolda giderken saate bakmak mont ve eldiven ikilisi yüzünden imkansız olduğundan bende böyle bir çare buldum, nasıl ??

Artık biraz dinlensinler

Dağlar hep karlı

Eee hazırlıklara başlayalım artık mangal için

Bıçak biraz körmüş, sucukları parçalasada görevini yerine getirdi

Bahsettiğim hazır mangalımız bu

Güzel ve şirin bir piknik alanı , masalar filan…
    Hakan hocam en karizmatiğinden bir poz daha veriyor

Bizimkiler gene huysuzlanıyor , tamam tamam poz verin. Gölge poz vermeyi nasılda beceriyor değimli?? Hemen boynu bükmeler, en iyi pozlarından birini vermeye çalışmalar… Hiç bana çekmemiş

Piknik alanında kareler

Hakan hocamın yavru endurosu çok sakin fazla huysuzluk yapmıyor , poz vermeyide pek sevmiyor utangaç

Hakan hocam bu işi biliyor

Hocam burada sucuğun daha iyi nasıl pişirileceğini anlatıyor

Neşemiz yerinde , çok güzel bir anı daha ölümsüzleştiriyorum makinamın objektifiyle

Hocam çevirmeye başladı

Hocam sucuklar yanıyor, bi sucuklara baksak

Ooo ne güzel Vallaha suda var daha ne olsun. Yalnız suyun rengi bembeyaz olduğu için içmek istemedim

Of of of … yemede yanında yat dedikleri bu olsa gerek

Hakan hocam bayağı bir acıkmış

Beni sormayın zaten

Burada 1,5 saat oyalanıyoruz. Hakan hocam proğramın gerisinde olduğumuzu, böyle giderse geç saatlerde Alanya’ya varacağımızı söylüyor. Hocam bu konularda tecrübeli olduğu için hemen hazırlıklara başlıyoruz gitmek için. Kaptan o
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Çavdıra geliyoruz. Küçük bir yer. Durmadan yola devam…
    Garlı dağlar gene önümüze dizilmiş. Bu işte bir yanlışlık mı var?? Biz Alanya’ ya gidiyoruz ama karlı dağlar çoğalıyor???

Saksağanlı Beli’ndeyiz. Yükseklik 1550 m. Saat 2 olmasına rağmen yükseklikten dolayı çok soğuk. Çivi gibi soğuk derler ya işte bunun için söylemiş olsalar gerek

Bomba gibiyiz halen. Hakan hocamın maşallahı var zaten

Aldık arkamıza gene başı garlı dumanlı dağları

Tabi ilk uzun yolculuğum olduğu için zirveye çıkmış edası var bende

Motorum Gölge bile verdiğim bu pozu görünce başını diğer tarafa çeviriyor

Gölgenin keyfi yerinde çünkü fotoğraf çekmek için bol bol mola veriyoruz. Saat 3’ e yaklaştı. Güzel bir manzara görüyoruz ve hemen duruyoruz. Manzara tek kelimeyle harika o yüzden bunu anlatmaya kelimeler yetmeyeceğinden siz değerli Dostları makinamızın objektiflerine yansıyanlarla baş başa bırakıyorum

Biz bu resinleri çekerken iki kişinin bize doğru geldiğini gördük. Biz kim olduklarını merak ederken , keçilerini otaran çobanlar olduğunu gördük ve tatlı bir sohbet başladı. Biz nerden gelip nereye gittiğimizi söyledik oda oğluyla beraber keçilerini otlattığını söyledi.
    Yüzlerinde temiz havanın verdiği bir canlılık , yanaklarındada kırmızılık vardı. Şehir gürültüsünden ve teleşından uzakta yaşamalarını , her şeyin doğalını üretip yemelerini , kısacası onların yaşamını kıskanmadım değil

Konu konuyu açtıkça açıyordu ve bize şu karlı dağı gösterip yazları oraya yaylaya gittiklerini ve yazıda orada gerçirdiklerini oraya sürüyü önlerine katıp yürüyerek bir günde vardıklarını ve yaylada evlerinin olduğunu anlattı. Artık çadır kültürününde azaldığından bahsetti. Ben kendi adıma ,gösterdiği yaylaya yürüyerek gitmeyi gözüm kesmezdi heralde

Ve geldikleri gibi gözden bi çırpıda kayboluverdiler , yurdumun o güzel insanları

Biz birkaç kare daha alıyoruz bu güzel yerden

Burda ne için orayı işaret ettiğimi bilmiyorum

Gölge ve ben

Gölge bulmuş böyle güzel bir manzarayı affedermi , en iyisinden bir poz patlatıveriyor makinaya

Hakan hocam harika zaten tek kelimeyle.
    Bir daha buraları görmek dileğiyle arkamızda bırakıyoruz

Vee Vatanımın inci gibi yerlerinden Antalya’dayız. Saatimiz 3.30’u gösteriyor

Biraz rahatlayalım yavaş yavaş

Saçlarıda düzeltelim

Tamam poz vermeye hazırım

Evet nereye doğru gülümsüyorum

Hakan hocam galiba burada biraz daha sola doğru gitmemi söylüyor

Demir Atlarımızın keyfine diyecek yok

Gölge biliyor bu işi , öğretmiyorda bana

Motosiklet. Net sayesinde tanıştığımız Fat280 nickli Fatih kardeşimiz Antalya’ya bizi karşılamak için gelmiş ( yaklaşık 130 km ). Nerede olduğumuzu soruyor ve bize yolu direk takip etmemizi , yolun kenarında bizi beklediğini söylüyor ve şehrin kalbine doğru ilerliyoruz

Vee Fatih kardeşimiz ile buluşup yüzyüze de tanışıyoruz. Biraz beklettiğimiz içinde kendisinden özür diliyoruz.
    Kendisi çok cana yakın iyi birisi. O anlarda karelerimize böyle yansıyor

Ve o hareket işte , her şeyin yolunda olduğunu gösteriyor

Tabi bizim Demir Atlarda buluşup tanışıyor

Fatih’e burada nereyi gezebileceğimizi soruyoruz ve oda bizi Düden Şelalesine götürüyor. Jeton ile giriliyor . Kişi başı 3 TL

Aşağıya doğru iniyoruz merdivenlerden

Birkaç resimde burada alalım

Aman hocam dikkat et düşeceksin

Şelalenin suyunun bakım nedeniyle kesildiğini öğreniyoruz. Şansa bak , üzüldük ama yapacak bişey yok

Bu anıda ölümsüzleştirdik bu kareyle

Çok güzel bir yer

Fatih bir şeyler anlatıyor Hakan hocaya

Harika bir manzara, yalnız şelalede bir aksaydı demeden edemeyeceğim

Tabi mutluluğumuz yüzümüzden okunuyor ,başarmışlığın vermiş olduğu o neşe…

Şu yeşilliğe bi bakın

Fatih iyiki bizi buraya getirmiş

Oradaki mağaradan bir görüntü

Yorumsuz

Ortalığa ışık saçıyorum bakın , haksızmıyım??

Saçlarımız açılmış sağdan soldan , iyi oldu gördüğümüz

Güzel bir kare

Hocamın sol tarafında akması gereken bir su var ama kesmişler. Olsaydı güzel bir görüntü olurdu

Hakan hocam bana bişeyler söylüyor, nası çekmem gerektiği hakkında olabilir

Ooo çok güzel bir resim , çeken arkadaşı kutlamak lağzım

Hakan hocamdaki, fotoğraf çekerken ki ciddiyete bakın

Fatih yorulmuş sanki , aslında tam tersi olması gerekmiyormuydu??

İşte o hareket , buradayız , hazırız, bomba gibiyiz

Ve buradanda ayrılma zamanı geliyor yolumuz bitmedi daha. Motosiklet.net vasıtasıyla tanıştığımız Acil112 nickli arkadaşımız kısa süre önce talihsiz bir kaza yaşamıştı ve bacağını kırmıştı. Bizde iki teker tutkunu Dostumuza geçmiş olsun demek için 5 dakikalığına Manavgata uğruyoruz. Ama sözde 5 dakika.

Motosiklet üzerine sohbet sohbeti açıyor. Baktık zaman nasıl geçti anlayamadık. Emin kardeşimiz ve ailesi çok sıcak kanlıydı. Tabi bu arada meşrubatlar geliyor , pastalar geliyor artık kalkalım diyoruz. Ama Emin kardeşim çay koyduklarını ve hazır olduğunu söylüyor ve bizde bunun üzerine kırmak istemiyoruz .
    Bu fotoğraftaki Emin’in kardeşi Erdoğan ve Emin’in tatlımı tatlı oğlu Emir

Her şey için Emin kardeşimize ve Ailesine çok çok teşekkür ettikten sonra onlarıda Milas’a davet ederek yola düşüyoruz. Hedefimiz Alanya.
    Vee Alanya’ya varıyoruz. Metro alışveriş merkezinin otoparkında , Hakan hocamın arkadaşı Rıza abiyi beklemeye başlıyoruz. Rıza abi bizi buradan alıp yer ayırttığı pansiyona götürecek.
    Beklerken birkaç resim çekelim diyoruz

Ve büyük insan Rıza abide geliyor. Çok neşeli ve sohbeti tatlı biri. Alanya’da inşaat mühendisliği yapıyor

Bizi pansiyona yerleştirdikten sonra pastaneye götürüyor. Sağolsun Fatih kardeşimizde bizi yalnız bırakmıyor

Dostlarımızla ertesi sabah buluşmak üzere ayrılıyoruz ve biz pansiyona dönüyoruz. Duş alıp günün yorgunluğunu atıyoruz.
    Çekildiğimiz fotoğraflar üzerine Hakan hocam yorumlar yapıyor

Vee sabah uyanıyoruz , kendimizi Alanya’nın sahiline atıyoruz. Rıza abi arıyor nerdesiniz diyor. Yerimizi söylüyoruz

Bende görüntü alırken gayet ciddiyim. Baksanıza…

Çok derin bakmışım , o an neler düşünüyorum acaba…

Hep gözlerim uzaklarda bişeyler arıyor

Hakan hocam nereyi çekiyor öyle

Hımm anlaşıldı

Sahilden görüntüler

Hakan hocamdan karşı ki tepeye zoom çalışmaları

Heyt bee

Bu fotoğrafı çeken arkadaşı kutlamak lağzım…

Ve ufukta biri göründü

Ooo büyük insan Rıza abi geliyor

Bu günü motorla değilde arabayla gezelim diye kararlaştırıyoruz.

Biz kardeşiz fotoğrafı

Bir baktım siyah güzel bir köpek ; denizde yüzmeye niyetlenmiş, biraz giriyo sonra yanımıza geliyo sonra tekrar bir deneme daha gene yanımızda . Tanıyı koydum intihara meilli …

Çok şeker ama

O ney Rıza abi ve Hakan hocamında gözleri ufukta…

Sahibi anlamış olacak ki köpeği tutmuş kolundan uzaklaştırıyor sahilden…

Arabaya doğru ilerliyoruz istikamet kahvaltı

Rıza abi kahvaltı için bizi buraya getiriyor

Kahvaltı tabağımız

Sahanda yumurtamızda hazır

Çok acıkmışız her objektif patladığında ağzım dolu …

Rıza abi bir şeyler işaret ediyor ama anlamıyorum

Garsonu çağırıyorum ve kuş sütümüz daha gelmedi diye fırçalıyorum

Her şey çok güzeldi ama servis biraz yavaştı
    Rıza abinin arabayla gezeceğiz ya , arabayı inceliyoruz.
    Bu arada Fatih arkadaşımız bizi arıyor ve 5 dakika sonra yanımızda olacağını söylüyor

Vee Fatih kardeşimizde geliyor

Gezimizi başlatıyoruz , ilk önce yürüyerek sahile inelim diyoruz

Sahilden güzel bir kare . Nasıl güzel bir karpostal olurmu bu görüntü.

Cafe tarzı , ahşaptan yapılmış bir yer. Dikkatimi çekti

İlerleyen saatlerde yukarıdaki Alanya kalesine çıkacağız. Tabi arabayla

Fatih kardeşim ile bir anı daha ölümsüzleştiriyoruz

Alanyanın sahilinden bir kare

Karpostal çalışmalarına devam , bu nasıl

Burası kızıl kule. Eski zamanlarda kulenin dikey doğrultuda görünen çiziğe benzeyen yarıklardan , düşmanlara ok atılırmış. Yarıkta duran savaşçı bedeni görünmediği için isabet alıp ve yaralanması bu sayede zor olurmuş. Kare tarzı o büyük deliklerdende düşmanların üzerine kızgın yağ dökülürmüş

Gözler ufukta

Vay vay vay güzel kare

Bir anı daha ölümsüzleştirdik

Kızıl kulede eğiklik mi var yoksa , Rıza abi sağa doğru eğildiği içnmi öyle çıkmış

Az sayıda turist vardı , tabi sezon daha açılmadı. Yazın bu kadar rahat gezebilirmiydik buraları acaba

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü !
    Kız kardeşimin gelinliği , şehidimin son örtüsü ,
    Işık ışık , dalga dalga bayrağım !
    Senin destanını okudum , destanını yazacağım

Sahildeki restaurantlardan bir kare

Ooo kaptanın keyfi yerinde . Oradaki kendini izleyen turistlere aldırmadan , aynı zamanda kareleride süslediğini bilerek yemeğine devam ediyor

Güzel bir kare. Eskiden burada görünen 5 kapılı yerde teknelerin tamir ve bakımı yapılıyormuş. Yanlış duymadıysam eğer

Güzel bir kare daha

Biz kardeşiz fotoğrafı

Yukarıdaki Alanya Kalesinin eteklerindeki , güzel ve büyük evler

Genel bir görünüm. Daha fazla araya girmeyerek siz değerli Dostlarımızı , hayattan ölümsüzleştirebildiklerimizle baş başa bırakıyorum

Rıza abi ile Hakan hocanın Dostluğu taa üniversite yıllarına dayanıyor , Eski Dostlar yani…

Benim ilk kez Alanya’da gördüğüm kiralık bisikletler.Bunların üzerinde bulunan yer belirleme sistemi sayesinde kaçırılamıyor

İşte bahsettiğim cihaz bu

Bu makinadanda , gideceğin güzergahı ve bırakmak istediğin istasyonu seçiyorsun ve kart ile de ödemeyi yapıyoruz

Sahilden bir kare

Karpostal çalışmalarım . Sonradan fark ettim korsan bayrağını

Hakan hocamın karpostal çalışması

Sahilden bir kare daha

Alanya’nın sahilinde ilerlerken ; kenarda bayanların el işi , göz nuru eşyalarını burada sattıklarını gördük . Böylelikle ev ekonomilerine de katkıda bulunuyorlar. Ne güzel . Fiyatlarda uygundu.
    Yurdumun yürekli Anaları

Sahilden karelere devam

Sahilde bulunan küçük bir bahçede objektiflerimizden nasibini aldı

Yukarıdaki Alanya Kalesi’ne gitmek için arabaya doğru ilerliyoruz

Hakan hocam ile gezdiğimiz yerler ve ertesi günkü Milas’a dönüş için kullanacağımız güzergah üzerine konuşurken

Alanya Kalesi’ne girelim girmeyelim diye düşünürken , giriş ücretinin 15 TL olduğunu öğrenince vaz geçiyoruz. Dört kişiyiz 60 TL vermeyelim diyoruz . Birde zaman sıkıntımız var tabi
    Bizde surlarının orada fotoğraf çekelim diyoruz , yalnız bir motosikletlinin hızlı bir şekilde yanımıza geldiğini görüyoruz . Oranın görevlisiymiş ve bizim hepimizden toplam 2 TL alıp gözden kayboluyor . Ayak bastı parası gibi oldu…

Yılların eskitemediği şu surlar nelere tanıklık etti kim bilir

Bir tanede biz kardeşiz fotoğrafı çekelim dedik

Biraz aşağıya iniyoruz

Buradanda güzel kareler yakalamaya çalışıyoruz

Fatih kardeşimiz burada güzel bir anı daha ölümsüzleştirmiş.
    Hakan hoca ; Rıza abi ile sanatsal çalışmalar yaparken , Fatih’te hepimizi birden almış objektife

Bu işaretin ne anlama geldiğini tekrar söylememe gerek yoktur heralde. Hepiniz biliyorsunuzdur artık

Bu resimdeki olay , çalımı ?? Hakan hocam gil kenarda öyle kalmış

Heyt bee

Karpostal çalışmalarına devam. Resim çekmeyi , resim çekilmekten daha çok seviyorum. Çünkü o anı , bi şekilde hayatın acımasız zaman değirmeninden çalarak ölümsüzleştiriyorum

Tekneler ne kadar küçük görünüyor aşağıda değilmi

Biraz daha aşağıya inelim diyoruz arabayla

Karpostal çalışmalarına devam. Kendimi geliştiriyorum değilmi bu konuda

Ehh fena değil

Bak bu güzel işte

Heytt

Hakan hocamın karpostal çalışması

Alanya’ya son kez kuşbakışı bakıyoruz.
    Bu arada benim makinanın bataryası , yeter artık canımı okudun diyerek 1 günlük greve başlıyor
    Bizde hakan hocanın fotoğraf makinasına sarılıyoruz . Aslansın , kaplansın , objektifin çok güzel diyerek yalakalık yapıyoruz. O da gaza gelip grev yapmasın diye
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Çok yakında...
    Arabayla merkeze inerken bir bakıyoruz bir sürü Demir At. Dedik Cennete düştük , şansa bak.Hakan hocam takip edelim dedi arabayla , başladık kovalamacaya. Ordan giriyoruz buradan giriyoruz , Rıza abi şöförlüğünü konuşturdu. En sonunda takip sahilde sona erdi.
    Yanlarına gittik , nedir diye sorduk. Onlarda motosiklet camiasının yakından tanıdığı Tekteker Arif’in oğlu Toprak Razgatlıoğlu’nun Avrupa’da yarışacağını ve ona destek vermek için geldiklerini söylediler.
    İnşallah Kenan Sofuoğlu gibi Toprak kardeşimizde başarılı olur ve Şanlı Bayrağımızı dalgalandırır oralarda.
    Daha fazla lafı uzatmadan sizi , objektifimize yansıyan karelerle baş başa bırakıyorum

Bi bakıyoruz Ünlü Oyuncu Sümer Tilmaç’ta Motosiklet tutkunlarının içinde. Ne güzel böyle karelerle karşılaşmak

Gerçekten çok kalabalıktı

Ağır Abi Goldwing’lerde oradaydı

Hız canavarlarıda oradaydı ama kenarda huysuzlanıyorlardı biraz. Bu homurdanmalarından anlaşılıyordu

Vee Sümer Abi ile o anı ölümsüzleştiriyoruz. Sağolsun bizi kırmıyor

Bir hız canavarı daha Suzuki

Fazerlerde kenarda ortalığı süzüyordu . 98 beygirin verdiği bir duruşları vardı.

İşte hayalimdeki motor Suzuki V Strom DL 650 . Asil , heybetli bir duruşu ; sanki dizginlenemeyecek kadar güçlü bir görünümü vardı. O da o gün Ağır Abi takılanlardandı

O anıda ölümsüzlerin arasına gönderiyoruz

Tek teker Arif abide çok yoğun olduğu halde , sağolsun bizi kırmayarak o anı ölümsüzleştirenlerdendi

Ağır ağabeyler ilgi odağı tabi

Enduroların kendisine has bir heybeti var. Haksızmıyım sizce…

Alın size bir canavar daha R1 . Homurtusu beni , yanına kadar götürmesine yetti

Her yerden bir canavar çıkmaya başladı

Ve üzülerek Demir Atların yanından ayrılıyoruz.
    Şimdi başka bir motosiklet sitesinden tanıştığımız ama yüzyüze tanışamadığımız iki teker tutkunu , Barış ve Salih kardeşimizle buluşmak üzere cafeye gidiyoruz. Benim gözler gene ufukta???

Vee iki teker tutkunu Dostlarımızla bir anı daha ölümsüzleştirmek istedik.
    Soldan başlarsak ; ben (Celal) , Salih , Barış , Hakan hocam ve bizi gezi boyunca yalnız bırakmayan Fatih.

Çok iyi insanlar. Motosiklet üzerine sohbet sohbeti açıyor , zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadık.
    Barış kardeşimiz motosiklet mekaniği üzerine muazzam bir bilgisi var. Biz hayretler içinde o bilgilerden istifade edebileceğimiz kadar etmeye çalıştık.
    Bu da Barış kardeşimin Makinası Suzuki gs 500. Harika bir alet , aynı zamanda sağlam ve ekonomik.
    Barış kardeşim ön camını ve daha sayamadığım bir çok şeyi kendisi el emeği göz nuru ile yapmış.

Ben motoru yakından incelerken Hakan hocamın objektifine böyle yakalanmışım

İşte bu da Salih kardeşimin Makinası ybr 125 . Motoruna çok temiz bakmış . Barış ve Salih kardeşimizin tatlı sohbetine doyamadık ama havada kararmıştı. Gitme zamanı yavaş yavaş geldi.
    Hep birlikte o anıda ölümsüzleştiriyor ve onlarıda Milas’a beklediğimizi söyleyerek ayrılıyoruz yanlarından

Karnımız zil çalmaya başladı , Rıza abi duymuş olmalıki tanıdığı bir etli ekmekçiye götürüyor bizi . Konyalılar veya yolu konyadan geçenler iyi bilir etli ekmeği çünkü Konya’ya has bir pide. Pideye benziyor ama tadı çok farklı ve güzel. Benimde yolum öğrenciyken konya’ya düştüğü için iyi biliyorum

Alanya’nın sıcağı yaktı yüzümü

Hakan hocamın keyfi yerinde . Bu arada etli ekmeğin fotolarını çekmeyi unutmuşuz. Affınıza sığınıyoruz

Fatih’in babası Fevzi Amca arıyor fatih’i ve bizimle tanışmak için evine misafir ediyor.
    Restaurantdan Kalktıktan sonra Rıza abi bizi pansiyona bırakıyor. Ona her şey için teşekkür edip kendisini Milas’ada beklediğimizi söyleyerek ayrılıyoruz.
    Pansiyondan Gölge ve yavru enduroyuda alıp Fatih ile beraber evlerine gidiyoruz. Ailesi bizi çok sıcak karşılıyor. Fatih’in babası Fevzi amca ve Fatih’in kardeşi Mehmet ile başlıyor tatlı bir sohbet.

Çaylar , tatlılar , meyveler ardı sıra geliyor. Biraz daha yesek patlayacağız.
    Zaman gene bir çırpıda geçivermişti. Müsaade isteyip kalkıyoruz ve hepsine tek tek teşekkür ederek ayrılıyoruz

Ayrıldıktan sonra Fatih bize pansiyonumuza kadar eşlik ediyor. Fatih’i de Milas’a beklediğimizi ve her şey için çok çok teşekkür ettiğimizi söyleyerek ayrılıyoruz.
    Sabah Milasa geri dönüyoruz artık. Her güzel şeyin nasıl bir sonu var ise bizimkide öyle oldu.
    Geceden çantaları hazırlıyoruz çünkü sabah zaman kaybetmek istemiyoruz yolumuz uzun.
    Sabah 4.30 civarı pansiyondan ayrılıp kontak çeviriyoruz Milas’a doğru.
    İstikamet Antalya oradanda Kemer güzergahı…

Antalya’yı geride bırakıyoruz. Aşağı yukarı 150 km’dir hiç durmadan yol alıyoruz.
    Çorba içmek için bir benzinlikte duruyoruz , saat 7 civarı

Sesi önlemek için taktığım kulaklık kulağımı müthiş ağrıttı. Bende dönerken takamadım artık

Hakan hocamda yüz egzersizi yapıyor

Fiyatlar gayet uygun ne dersiniz

İkisininde plakası KG

Herşey yolunda gidiyor , bi terslik yok Allah’a şükür

Çeşit olarak sadece ezogelin çorbası varmış , mecburen onu almak zorunda kalıyoruz ama aşçının ellerine sağlık nefisti.
    Hakan hocam hızını alamadı , bir çorbayı daha mideye indirdi

Çaylarımızda geldi . Tavşan kanı dedikleri bu olsa gerek, Sabah sabah ne güzelde gidiyor

Üzerimizde halen sabahın mahmurluğu var

Kemer’e gelmiş bulunmaktayız. Beklediğimiz hareket

Hakan hocam size el sallıyor

Sahile iniyoruz

Çok keskin bakmışsın hocam

Kemer’in sahilindeyiz

Yavaş yavaş kendimize gelmeye başlıyoruz

Burada denize taş atmıştım , hocam attıktan sonrasını çekince böyle bir görüntü çıkıyor ortaya

Sabahın verdiği o sessizlikte denizin çıkardığı ses , insanı kendine getiriyor

Haydi gidelim

Gölge denizi benden fazla seviyor , baksanıza şuna

Yavru enduroda öyle

Demir Atı kontrol ediyorum herhangibi terslik varmı diye

Kemer’i arkada bıraktıktan yarım saat sonra güzel bir manzara görüp kenara yanaıyoruz.
    Gene kaskı çıkarıyorum , balaklavayı çıkarıyorum , eldiveni çıkarıyorumda …

Nereye gülümsüyorum hocam

Gözlerim ufuklara dalıp gidiyor gene…

Hakan hocam biliyor bu işi

Gölge’de benimle aynı karede yar almak istiyor , kıskandı galiba

Heyt bee , duruşun yeter Gölge…

Motosikletimin adını neden Gölge koyduğumu merak edenler olabilir. Açıklayım hemen ; zamanımın çoğunu onunla geçiriyorum ve yeni yerlere keşfetmeye hep , beraber gidiyoruz . Yani gölgem gibi hep beni takip ediyor. O yüzden adını Gölge koydum.
    Nasıl…

Yoldan kareler

Kumluca’ya yaklaşırken çok sayıda sera görüyoruz

Kumluca’dayız

Kumluca’nın içinden görüntüler

Görüntülere devam…

Kumluca’yı geçiyoruz. İstikamet Finike

Hakan hocam Süpermen gibi geliyor

Değerli Dostlar Finike’ye varmış bulunmaktayız. Bu yol güzergahı o kadar zevkli geliyorki bize , iyiki seçmişiz diyoruz. Bu güzergahta , iki teker tutkunlarının istediği her şey var. Yolun büyük bölümü denize sıfır gidiyo aynı zamanda çam ağaçlarının arasında bol oksijenli, bol virajlı ve düzgün bir yol . Daha ne isteyebiliriz ki ??
    Tabelanın altında fotoğraf çektirmedimi olmaz demi

Kıyıdan bir görüntü

Hakan hocam bizim Demir Atları çekiyor galiba

Hazır olda bekliyorum , Gölge’de arkadan kıs kıs gülüyo bana…

Güzel bir yer görüyorum . Karpostal çalışması yapabilirim diye düşünüp sinyal veriyorum. Hakan hocamda geliyor tabi

Karpostal çalışması. Karede o araba ve makinanın kırmızı tarihi olmasa daha güzel olurdu

Bu da Hakan hocamın karpostal çalışması. Çakıllar olmasaydı daha güzel olurdu bence

Bak bu harika , hocamı tebrik ediyorum

Ben sanatsal çalışmalar yaparken , hocamda beni çekiyormuş
    Gölge’de nasıl bakıyor manzaraya

Gölge biliyor bu işi. Kulağıyla nasılda kapatmış o arabayı

Motosikleti
    Çok yakında...
    Aşağı yukarı 10 dakika daha gittikten sonra bir benzinlik görüyoruz ve giriyoruz. Aslında motorlarda daha benzin var ama olsun , çay may da içeriz diyoruz.
    Ayak üstü küçük bir sohbet. İki motorda aynı oranda acıkmış

Harika bir kare yakalamış Hakan hocam. Bu resime bakan birisi , motosikletlerle yolculukta olduğumuzu ve benzinlikte benzin almak için durduğumuzu ve durmuşken de biraz yorgunluk atmak için çay içtiğimizi anlar. Sizce…

Benim Gölge , yavru enduroyuda kışkırtıyor bize karşı . O da huysuzluk yapmaya başladı.

Güzel bir kare yakalamışım. Çaya doymuyoruz…

Hakan hocamda ufuğa doğru, sitemli bir bakış fırlatıyor

Benzin istasyonunuda arkada bıraktık. 20 dakika kadar gittikten sonra şu yapı dikkatimizi çekti. Yalnız zaman sorunumuz olduğu için yanına gidip inceleyemedik

Sizin için biraz yakınlaştıralım istedik

Kaş’a yarım saatlik bir yolumuz kaldı. Yol kenarında çok sayıda sera var

Vee Kaş’tayız . Keyfimiz yerinde…

Hakan hocam fotoğraf için hazırlanıyor

Baktım ki hocam , Kaş’ın nüfusuna kendisinide katmış ve nüfus bir anda 7001 oluyor

Hocam hanii benn

Eee Kaş’a gelmişiz ,Hakan hocamda kaşlarını çatıyor tabii

Hocam halen o moda

Karşı taraf Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın adası olan Meis Adası. Pasaport ve vize olmadan gidilemiyormuş…

Kaş’tan görüntülere devam

Kaş’ı arkamızda bıraktık artık

Yollar yollar yollar…

Yolda küçük bir site dikkatimizi çekti

Yalnız bu sitenin sakinleri denize nereden giriyo merak ettik. Denize inmek için merdiven filanda yok , hep taşlık

Heytt

Hakan hocam bir yerleri gösteriyor bana gene…

Nasılda poz veriyor

Yolumuza devam ederken güzel manzarası olan bir yer görüyoruz ve sizin için kareler alıyoruz.
    Bu ne güzellik böyle. Deniz tertemiz , hele plajı kaymak gibi ve incecik kumu var

Burası Kaputaş Plajıymış. Yalnız yakınlarda ne yerleşim yeri nede başka bir şey var , biraz gözden uzak

Bu plaja dik ve uzun bir merdiven yardımıyla inilebiliyor

Geldiğimiz zigzaglı yollar

Hakan hocam çevreyle ilgili inceleme yapıyor

Bu ıssız yerde beni böyle gören soyguncu sanacak…

Gezi tahmin ettiğimizden daha güzel geçiyor , buda tabi yüzümüze yansıyor

Bu yolu açmak için görevliler , 1962 ve 1963 yılında meydana gelen iş kazası sonucu vefat etmişler , ruhları şad olsun. Onlar sayesinde bu güzel yerleri görebiliyoruz

Yavru enduro ne yapıyor tek başına oralarda

Gölgeyide alıpta bari yanına gideyim

Hakan hocam doğaya hayran bir insan . Onun için işin ucunda doğada olmak olsun tamam

Dağların arasındaki yarıktan çıkan küçük bir pınar var

Heytt

Hocamın gözleri dalıp dalıp gidiyor uzaklara

Saat 12.30 ‘ u geçti , gidelim diyoruz . Tekrar düşüyoruz kıvrılan yollara.
    Kalkan’a yaklaşıyoruz tabi bu arada bir zil sesi duyuyorum kimo diyorum , midemmiş !!! Bizde burada bir şeyler yemek için duralım diyoruz

Kalkan güzel , şirin , tatlı bir belde .
    Şu güzelliğe bakın

Şehrin kalbine doğru ilerliyoruz

Turistik bir yer

Hakan hocam bayağı bir acıkmış , baksanıza

Bu küçük büfede her şey var. Köfte ,kokoreç , tavuk …

Ustaya birkaç resim çekmek için izin istiyorum , telaşlanıyor biraz . Ben diyor bu işi geçici filan yapıyorum vs vs. Beni müfettiş sandı galiba

Köftenin etine pek güvenemediğimiz için , tavuk alalım diyoruz

Hakan hocamı bir tane kesmedi , bu ikinciyi yerken

Gölge pek benimle konuşmuyor , beni görünce başını diğer tarafa çeviriyor. Neden acaba…

Karnımızı doyurduktan sonra o enerjiyle kendimizi hemen atıyoruz yollara. Aşağı yukarı bir saat gidiyoruz ve 5 dakikalık kısa bir mola verelim diyoruz

Ben elimde makine geziyorum

Durduğumuz yerden bir kaç kare

Onlarda yoruldu , sağolsunlar daha hiçbir sıkıntı yaşatmadılar

Dinlenin Koçlarım…

Hakan hocam nereyi çekiyor fikir yürütemiyorum

Daha fazla zaman kaybetmek istemiyoruz ve yoladüşüyoruz.
    Aşağı yukarı yarım saat sonra Fethiye’ye varıyoruz ; yalnız oyalanmıyoruz , hemen birkaç kare alıp yola devam ediyoruz

Vee o hareketimiz , harikayız , bir sorun yok ve neşemiz yerinde…

Yoldan kareler almaya devam

Yollar çok güzel , kıvrımlı kıvrımlı

Göcek’e sapıyoruz

Göcek güzel bir yer

Çok sayıda yat var

Güzel , bakımlı ve düzenli bir sahili var

Keşif turu atıyorum

Yatlar bu açıdan daha iyi görünüyor

Göcek’in ortasından geçip , denize ulaşan bir çay. Küçük bir köprü yardımıyla karşıya geçiyoruz

Kareler almaya devam

Güzel çekmişim bu resmi

Gölge yoruldu tabi ,onca yoldan sonra. Ama ilk uzun soluklu gezisi olmasına rağmen yolda hiç mızmızlık yapmıyor, gitmem artık kendi başının çaresine bak demiyor. Sadece biraz tozlandığına canı sıkılıyordu . Gölge sevmez öyle kiri , pası , tozu…

Dalamana geliyoruz ve fazla durmadan direk yolumuza devam ediyoruz

Vee Köyceğiz’deyiz . Saatimiz 5 ‘e geliyor

O anı ölümsüzleştiren makinamı çıkarmaya çalışıyorum

Gülümseyin…Çekiyorum…

Köyceğiz’e giriyoruz.
    Burası Köyceğiz Gölü. Çok büyük bir göl. Ben uzun yıllardır Muğla’da yaşamama rağmen , buraya hiç gelmemiştim

Hakan hocam çektiği görüntüleri inceliyor

Görüntülere devam…

Bizimkiler baş başa vermiş , fısır fısır neyi konuşuyorlar acaba??

Sahilden bir kare

Bazı anları ölümsüzleştirmek için bu hale geliyormuşum , yeni gördüm

Merkezden görüntü almaya devam

Bu resimleri çekerken yanımdan birkaç kez cbr 250 r geçti. Çok hoş makinaydı fakat resmini çekemedim, bunuda sizle paylaşmak istedim
    Görüntülere devam…

Buradada rahat ile hazır ol arası bir duruş şekline girmişim

Gölge ; bana çaktırmadan yavru enduroya bir şeyler söylüyor , yavru enduroda bana bakıyor . Sizce kimle ilgili konuşuyorlar…

Birkaç karede sahilden alıyoruz

Hakan hocam burada güzel bir anı daha ölümsüzlerin arasına gönderiyor.
    Gölge mutlu , baksanıza farları bile yakmış…

Burada çok oyalanıyoruz , daha fazla zaman kaybetmeden yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.
    Şehrin içinden birkaç kare…

Vee Muğla yoluna çıkıyoruz. İlerideki dağa tırmanacağız

İşte buraya

10 dakika sonra dağa tırmanıyoruz ve Gökova körfezini kuş bakışı gören bir yerde duruyoruz

Heytt bee…

Hayda bire…

Burada heralde denizi göstermeye çalışıyorum

Geldiğimiz yol

Vee uzaklaşıyoruz bu güzelim manzaradan

Bu son kare , Muğla’ya yaklaştık artık…

Muğla’ya vardığımızda hava kararmış ve yukarda kara kara bulutların bizi gözetlediğini fark ettik ama şansımıza insaflı çıkıp bizi ıslatmadılar…
    Muğla – Milas arası 65 kilometre civarı ve saat 9 civarı Milas’a sağ salim varıyoruz…
    Hakan hocam ile kazasız belasız bu yolculuğu tamamladığımız için mutluyduk.
    Çok şükür yolda en ufak bir sıkıntı dahi yaşamadık , Tabi bunun için Demir Atlarımıza teşekkür ediyoruz.
    Toplamda 1220 km yol katettik . Motorlarımız aşağı yukarı 130 TL yaktılar , yani 100km /2.6 LT ’ye tekabül ediyor . Açıkcası ekonomiktiler , özellikle benzine gelen son zamlardan sonra…
    Yolculuğumuz aşağı yukarı giderken 15 saat , gelirken de 15 saat sürdü. Bu kadar uzun sürmesinin nedeni , fotoğraf çekmek için bol bol durmamız , v bu durmaların birinde mangal dahi yapmamız ve ortalama 80 km ile yol almamız denebilir…
    Bu gezimizde Hakan hocam ile benim çektiğimiz fotoğraf sayısı 1000 ‘ in üzerinde , yalnız ben bunların 630 civarını seçerek buraya koydum. Bu kadar çok fotoğraf çekmemiz ve buraya yüklememizdeki amacımız ; sizinde bizim gibi oraları gezip görmenizdi… Umarım beğenmişsinizdir…
    Bu benim uzun soluklu ilk gezimdi. Eğer sürç-ü lisan ettiysem affola. Siz değerli iki teker tutkunu Dostlarımızın yüzünde , ufak bir tebessüm uyandırabildiysek ne mutlu bize…
    Kendinize çok iyi bakın , Demir Atlarınız ile bol km’li yıllar diliyorum…
    Saygı ve Sevgilerimle…
    Murat 48/30, powerful_07, S6453 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sizinde söylediğiniz gibi,motorcu yolda oldu mu,heyecanlanır,içi coşkuyla dolar ve mutlu olur.fevkalade güzel bir gezi,gittiğiniz yerlerde dost ziyaretleri,uyumlu yol arkadaşlığı,güzel manzaralar ve bol resim.bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler. ADANA'dan selamlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Elinize, emeğinize, demir atlarınıza sağlık. Çok güzel bir gezi olmuş ve çok da iyi bize anlatmışsın. Tesekkur ederim.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bende adıyaman'da görev yapıyorum ama ailem muğla'da...benim için de güzel oldu...bizim horalardan höle bir geçmişler dedim...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Çok yakında...
    Hepinize çok teşekkür ederim ayrı ayrı.. Ge3zi bitip eve döndüğümde tekrar okadar daha yol gidebilirdim ,yorgunluk filan olmadı gelirken

Motosikleti
    artık yok...
    çok güzel bir gezi olmuş kısmetse yakında bende Akdeniz'de olacağım saygılar...
    ''Gerçekler acıdır.Acıtır...''

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla çok güzel bir gezi olmuş. anlatım süper,arkadaşlık süper, fotoğraflar süper, misafirlikler süper, karşılaşılan durumlar süper. tebrik ederim
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    eline sağlık celal ab, ancak resimler birazı görünmediğinden deli oldum kaçırdığım kareler için :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Celal kardeşim geziniz mükemmel olmuş. Dönüşte Kaş-kalkan... güzergahından gitmeniz sizin için yorucu olur diye düşünmüştüm ama bu şekilde farklı mekan ve manzaralarla tam bir gezi olmuş
    İnşallah tekrarında sizleri yine misafir etme şansımız olur. Motosiklet kullanmaya tekrar başladığımda ilk gezilerimden biri sizin o tarafa olacak
    112ciyiz

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    resımlere bakmam 1 saat surdu senın bu resımlerı buraya montajlaman ne kadar vaktını aldı bılmıyorum ama sızı uzmeyen demı atlara tşk edıyor daha nıce hezıler duzenlemenızı ıstıyorum saygılar efendım .....
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    güzel bir gezi, paylaşım için teşekkür ederim.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinde söylediğiniz gibi,motorcu yolda oldu mu,heyecanlanır,içi coşkuyla dolar ve mutlu olur.fevkalade güzel bir gezi,gittiğiniz yerlerde dost ziyaretleri,uyumlu yol arkadaşlığı,güzel manzaralar ve bol resim.bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler. ADANA'dan selamlar.
    Gezimizi beğendiğinize çok sevindim ve mutlu oldum , teşekkür ederim... Sizleride gittiğimiz yerlere götürebildiysek ne mutlu bize. Biz , Sizin gibi Abilerimizin gezi yazılarını okuyarak ve tecrübelerinden yararlanarak bu geziyi yaptık... Peşinizden geliyoruz. Adanaya selamlar...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aga fotolar nedense tam yüklenmiyor...bakamadım...bazılarında da x işareti var çıkmadı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Çok yakında...
    badircik Elinize, emeğinize, demir atlarınıza sağlık. Çok güzel bir gezi olmuş ve çok da iyi bize anlatmışsın. Tesekkur ederim.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0gnGpqm

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için... Gezimizi beğenmenize çok sevindim

hocaseko bende adıyaman'da görev yapıyorum ama ailem muğla'da...benim için de güzel oldu...bizim horalardan höle bir geçmişler dedim...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0h69sVl

Bizim huraları höyle bi geziverdik , napcan garii Beğenmenize çok sevindim

gitarist444 çok güzel bir gezi olmuş kısmetse yakında bende Akdeniz'de olacağım saygılar...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0hqluCj

Akdenizde Vatanımın her yeri gibi Cennetten bir köşe Beğenmenize sevindim gezimizi

valla çok güzel bir gezi olmuş. anlatım süper,arkadaşlık süper, fotoğraflar süper, misafirlikler süper, karşılaşılan durumlar süper. tebrik ederim Dün 23:10

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0i1N7IM

Çok teşekkür ederim beni utandırıyorsunuz Sizin gezi yazılarınızıda yakından takip ediyor ve çok beğeniyorum...

fat280 eline sağlık celal ab, ancak resimler birazı görünmediğinden deli oldum kaçırdığım kareler için :D

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0iSpHep

Teşekkür ederim Fatih kardeşim , Senin ve Ailenin bize karşı gösterdiği sıcak tavırlarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum... Fevzi Amcama ve Mehmet'e çok çok selamlarımı ilet... İnşallah resimlerin hepsini görürsün , senin resimlerin hepsini sana göndereceğim saygılar

Acil112 Celal kardeşim geziniz mükemmel olmuş. Dönüşte Kaş-kalkan... güzergahından gitmeniz sizin için yorucu olur diye düşünmüştüm ama bu şekilde farklı mekan ve manzaralarla tam bir gezi olmuş
    İnşallah tekrarında sizleri yine misafir etme şansımız olur. Motosiklet kullanmaya tekrar başladığımda ilk gezilerimden biri sizin o tarafa olacak

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0jLA88I

Gezimizi beğenmene çok sevindim ve mutlu oldum. Aksine Kardeşim gidiş bizi daha fazla yordu , dönüş çok güzel geçti . Geliş güzergahı okadar güzeldiki , kıvrımlı yollar , denize 0 gitmek ve çam ağaçlarının o mis gibi kokularının içinde yol almak çok zevkliydi . Tabi buda bizde yorgunluk filan hiç birşey bırakmadı İnş. yolumuz düşerse oralara mutlaka uğrarız. İnş. kısa süre içinde Dmir Atının üzerine çıkar ve bu tarafa doğru gaz açarsın Kardeşin Erdoğana ve oğlun Emir'e selamlarımı iletirsen sevinirm Görüşmek dileğiyle...

ramizan83 resımlere bakmam 1 saat surdu senın bu resımlerı buraya montajlaman ne kadar vaktını aldı bılmıyorum ama sızı uzmeyen demı atlara tşk edıyor daha nıce hezıler duzenlemenızı ıstıyorum saygılar efendım .....

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1J0jzv6fD

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için Bu gezi 3 gün sürdü ama dediğiniz gibi raporunu hazırlamak 1 haftamı aldı abartısız Sizede bol km'li yıllar diliyorum

abolgi bir gezi, paylaşım için teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için , sevgi ve saygılarımla...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    hocam ''''umarım beğenirsiniz'' ne demek ya..tek kelimeyle mükemmel olmuş..ellerinize ayağınıza sağlık bize oraları gösterdiğiniz için 630 foto değil isterse 100 foto olsun ben yine anlatımınızdaki içteniliğinizle gezdim gördüm gibi hissettim kendimi çok sıcakkanlı olduğunuz heryerden belli tekrardan teşşekkür ediyorum..mersine de ben bekliyorum )))
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga fotolar nedense tam yüklenmiyor...bakamadım...bazılarında da x işareti var çıkmadı...
    Abi 600 'ün üzerinde resim olduğu için yapıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ''''umarım beğenirsiniz'' ne demek ya..tek kelimeyle mükemmel olmuş..ellerinize ayağınıza sağlık bize oraları gösterdiğiniz için 630 foto değil isterse 100 foto olsun ben yine anlatımınızdaki içteniliğinizle gezdim gördüm gibi hissettim kendimi çok sıcakkanlı olduğunuz heryerden belli tekrardan teşşekkür ediyorum..mersine de ben bekliyorum )))
    Çok teşekkür ederim Sercan kardeşim o senin içtenliğin. Ne mutlu senide oralara götürüp gezdirdiysem bana. Anlatımımı beğenmen beni dahada sevindirdi. Yolumuz düşerse Mersine mutlaka tavşan kanı bir çayını içmeye uğrarım yanına . Tekerin düz bassın

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper gezi olmuş tebrikler tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)