Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-Sarıcakaya Yol Hikayemiz-FOTOLARIMIZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Birkaç gün öncesinden beri Motosiklet Festivali ve Şenlikleri forumunun
    1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-sarıcakaya kampı etkinlikleri başlığı altında istanbuldan bu seyahatin yol planı hakkında
    düşüncelerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmıştık.Hava tahminlerinin özellikle kamp alanını olumsuz etkileyebileceğinde
    hemfikir olup biz 2 shadow sürücüsü gitmeye karar vermiştik zaten.Söz verdiğimiz gibi saat 10:00 da buluşma noktasında hazır bulunduk.
    Daha sonra ramazan kardeşimiz (tektekerrambo) 125 lik makinesi ile sarıyerden nadir abimiz (nadrov) 250 lik makinası ile geldiler.
    Bizimle yol yapmak isteyen diğer arkadaşlarımızdanda geleceklerini varsayarak saat 10:40 a kadar bekleyip gerekli ikmallerimizi yapıp
    yola çıkmaya hazır hale geldik.

Yolda yağışa yakalanacağımızı biliyorduk.Bu bakımdan otoban yerine D100 karayolunu kullanarak gebzeye
    kadar yağışa yakalanmadan geldik.fakat gebzeden sonra aşırı yağışa maruz kaldık.Korumalarımız görevleriniz gayet
    iyi yapıyordu ama ayaklarımız botlarımızın bağcık yerlerinden çok su almaya başlamıştı.İlk benzin istasyonunda durup
    ayaklarımıza poşet geçirerek geçiçi çözüm üretmeye çalıştık ama pek işe yaramadı bu yöntem.
    Bu şekilde bu dörtlü ekip birbirini kaybetmeden,kollayarak güvenli bir şekilde ortalama 80 km hızla Adapazarı Eşme kasabasına kadar geldik.
    Eşme ışıklarda durmuş yeşil yanmasını beklerken nadir abimiz güvenli bir yerde duraklamamızı işaret etti..

Ayaklarının çok ıslandığını, bu şekilde devam etmenin sağlıklı olmayacağını söyleyerek yolun karşısında kurulmuş olan pazardan çorap, lastik çizme almamızı önerdi..
    Ben motorbaşı kaldığım için ekibin diğerleri gerekli ihtiyaçların tedariğine gittiler.Çoraplar tamamdı.Ama istenen özelliğe sahip lastik botları bulamamışlardı.
    Yolda olası ihtiyaçları teminde tecrübesini konuşturan nadir abi inşaat malzemeleri satan yerleri sormaya başlamıştı bile.
    Çözüm 200 metre ilerimizde imiş.

Ekibin dört üyesinede birer çift lastik bot alındı.
    çifti 12,5 tl..rengide çok uygundu.Hoş Kırmızı bile olsa sanırım kimsenin umurunda olmayacaktı.

Saat 13:00 civarı olmuştu. Cuma namazı için ben yakında cami varmı diye nalbura soruyorken yine nadir abimiz yolculukta seferi olmanın icap ve şartları hakkında vaaz verecek oldu ama camii ninde 25 metre
    mesafede olduğunu duyunca cümlesini tamamlayamadı..:

Cami alttan ısıtmalı olduğundan namaz süresince iyice ısındığımızdan , belki bir miktar kurumuş bile olabiliriz.

Cuma namazının edasından sonra Cami cemaati ve çıkışta camiinin imamı ile bir takım soru-cevap şeklinde diyaloglarımız oldu.Özellike imamımız gel desek birimize artçı olabilecek kadar meraklı idi.

Yeni lastik botlarımız keyfimizi yerine getirmişti.Ayaklarımız bir daha su almadı.Böyle bir durumla karşılaşırsanız pratik çözüm için aklınızda olmasında fayda var. Biz çok memnun kaldık bu lastik botlardan.10 üzerinden ben
    kendi adıma 8 veririm.

Bu şekilde yola devam ederek adapazarı dörtyol mevkiine gelip Bilecik istikametine saptık. Yağmurda bu andan sonra peşimizi bırakır gibi oldu..

Bilenleriniz mutlaka vardır. adapazarı -bilecik-bozüyük karayolu çok sıkıntılı bir yoldu.büyük araç trafiği çok fazla olan,çift yönlü,çok sık virajlarla dolu bir yoldu.10 yıl her ay bir kere mutlaka kullandığım bir yol olduğundan hiç sevmezdim burayı.Ama Son dört yıl içinde yeni yapılan yol çalışmaları durumu tersine çevirmiş görünüyordu.Yol mükemmel olmuş diyebilirim. Taraklı sapağına gelmeden yemek molası için güzel bir mekanda konakladık.Burada fotolar Özer kardeşimde olması lazım.

Yemek ve ihtiyaç molasından sonra Taraklı yönüne saparak bu güzel yoldan ayrıldık. Taraklı yoluda yenilenmiş, fakat 3 km kadar lık bir bölümü yol çalışmaları sürdüğünden ezilmiş toprak zemindi.Ama kısa süredetamamlanır..
    Çok güzel manzaralar içinde Taraklı ya kadar gelmiştik.Benim Pendikten tam buraya kadar yaptığım km 174. Zaten 170-180 km olarak öngörmüştüm.tam isabet.

Taraklıya girdik.Opet vardı burada ama kapatılmış.sorunca öğrendik. tek olan benzin istasyonunda yakıt ikmali yaptık ben ve Özer..
    Ekibin diğer 2 üyesi ise motorlarını silmekle meşguldüler.

Bu arada önünde durmuş olduğumuz dükkan sahibi tarafından çaylarımız gelmişti bile..
    Taraklıda (mümkünlü reklam filminde rol alan Kamber Dayı) Zabıta Amiri olan hasan abimizide alacaktık. oda gelmek istiyordu bizimle birlikte..
    fakat cepten aradığımda eşinin ayak kemiğinde çatlama olduğunu, gelemeyeceğini söyledi..

Ben 174 kmde 22 TL lik benzin aldım.kmde 126 krş yakmış 750 lik makine.yakıt durumunun iyi yönde olduğunu diğerleride onayladıktan sonra hasan abimizi kısada olsa görmek için belediyeye gittik. Buradada fotolarımız var ancak bunlarda özerde...

Devam edecek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    abi bende olan fotoları ekliyorum birazdan...[COLOR="Silver"]

Uploaded with ImageShack.us
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ekleyin şu fotoları(:
    hoşgeldiniz bu arada...

Motosikleti

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Birkaç gün öncesinden beri Motosiklet Festivali ve Şenlikleri forumunun
    1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-sarıcakaya kampı etkinlikleri başlığı altında istanbuldan bu seyahatin yol planı hakkında
    düşüncelerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmıştık.Hava tahminlerinin özellikle kamp alanını olumsuz etkileyebileceğinde
    hemfikir olup biz 2 shadow sürücüsü gitmeye karar vermiştik zaten.Söz verdiğimiz gibi saat 10:00 da buluşma noktasında hazır bulunduk.
    Daha sonra ramazan kardeşimiz (tektekerrambo) 125 lik makinesi ile sarıyerden nadir abimiz (nadrov) 250 lik makinası ile geldiler.
    Bizimle yol yapmak isteyen diğer arkadaşlarımızdanda geleceklerini varsayarak saat 10:40 a kadar bekleyip gerekli ikmallerimizi yapıp
    yola çıkmaya hazır hale geldik.

Yolda yağışa yakalanacağımızı biliyorduk.Bu bakımdan otoban yerine D100 karayolunu kullanarak gebzeye
    kadar yağışa yakalanmadan geldik.fakat gebzeden sonra aşırı yağışa maruz kaldık.Korumalarımız görevleriniz gayet
    iyi yapıyordu ama ayaklarımız botlarımızın bağcık yerlerinden çok su almaya başlamıştı.İlk benzin istasyonunda durup
    ayaklarımıza poşet geçirerek geçiçi çözüm üretmeye çalıştık ama pek işe yaramadı bu yöntem.
    Bu şekilde bu dörtlü ekip birbirini kaybetmeden,kollayarak güvenli bir şekilde ortalama 80 km hızla Adapazarı Eşme kasabasına kadar geldik.
    Eşme ışıklarda durmuş yeşil yanmasını beklerken nadir abimiz güvenli bir yerde duraklamamızı işaret etti..

Ayaklarının çok ıslandığını, bu şekilde devam etmenin sağlıklı olmayacağını söyleyerek yolun karşısında kurulmuş olan pazardan çorap, lastik çizme almamızı önerdi..
    Ben motorbaşı kaldığım için ekibin diğerleri gerekli ihtiyaçların tedariğine gittiler.Çoraplar tamamdı.Ama istenen özelliğe sahip lastik botları bulamamışlardı.
    Yolda olası ihtiyaçları teminde tecrübesini konuşturan nadir abi inşaat malzemeleri satan yerleri sormaya başlamıştı bile.
    Çözüm 200 metre ilerimizde imiş.

Ekibin dört üyesinede birer çift lastik bot alındı.
    çifti 12,5 tl..rengide çok uygundu.Hoş Kırmızı bile olsa sanırım kimsenin umurunda olmayacaktı.

Saat 13:00 civarı olmuştu. Cuma namazı için ben yakında cami varmı diye nalbura soruyorken yine nadir abimiz yolculukta seferi olmanın icap ve şartları hakkında vaaz verecek oldu ama camii ninde 25 metre
    mesafede olduğunu duyunca cümlesini tamamlayamadı..:

Cami alttan ısıtmalı olduğundan namaz süresince iyice ısındığımızdan , belki bir miktar kurumuş bile olabiliriz.

Cuma namazının edasından sonra Cami cemaati ve çıkışta camiinin imamı ile bir takım soru-cevap şeklinde diyaloglarımız oldu.Özellike imamımız gel desek birimize artçı olabilecek kadar meraklı idi.

Yeni lastik botlarımız keyfimizi yerine getirmişti.Ayaklarımız bir daha su almadı.Böyle bir durumla karşılaşırsanız pratik çözüm için aklınızda olmasında fayda var. Biz çok memnun kaldık bu lastik botlardan.10 üzerinden ben
    kendi adıma 8 veririm.

Bu şekilde yola devam ederek adapazarı dörtyol mevkiine gelip Bilecik istikametine saptık. Yağmurda bu andan sonra peşimizi bırakır gibi oldu..

Bilenleriniz mutlaka vardır. adapazarı -bilecik-bozüyük karayolu çok sıkıntılı bir yoldu.büyük araç trafiği çok fazla olan,çift yönlü,çok sık virajlarla dolu bir yoldu.10 yıl her ay bir kere mutlaka kullandığım bir yol olduğundan hiç sevmezdim burayı.Ama Son dört yıl içinde yeni yapılan yol çalışmaları durumu tersine çevirmiş görünüyordu.Yol mükemmel olmuş diyebilirim. Taraklı sapağına gelmeden yemek molası için güzel bir mekanda konakladık.Burada fotolar Özer kardeşimde olması lazım.

Yemek ve ihtiyaç molasından sonra Taraklı yönüne saparak bu güzel yoldan ayrıldık. Taraklı yoluda yenilenmiş, fakat 3 km kadar lık bir bölümü yol çalışmaları sürdüğünden ezilmiş toprak zemindi.Ama kısa süredetamamlanır..
    Çok güzel manzaralar içinde Taraklı ya kadar gelmiştik.Benim Pendikten tam buraya kadar yaptığım km 174. Zaten 170-180 km olarak öngörmüştüm.tam isabet.

Taraklıya girdik.Opet vardı burada ama kapatılmış.sorunca öğrendik. tek olan benzin istasyonunda yakıt ikmali yaptık ben ve Özer..
    Ekibin diğer 2 üyesi ise motorlarını silmekle meşguldüler.

Bu arada önünde durmuş olduğumuz dükkan sahibi tarafından çaylarımız gelmişti bile..
    Taraklıda (mümkünlü reklam filminde rol alan Kamber Dayı) Zabıta Amiri olan hasan abimizide alacaktık. oda gelmek istiyordu bizimle birlikte..
    fakat cepten aradığımda eşinin ayak kemiğinde çatlama olduğunu, gelemeyeceğini söyledi..

Ben 174 kmde 22 TL lik benzin aldım.kmde 126 krş yakmış 750 lik makine.yakıt durumunun iyi yönde olduğunu diğerleride onayladıktan sonra hasan abimizi kısada olsa görmek için belediyeye gittik. Buradada fotolarımız var ancak bunlarda özerde...

Devam edecek..

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekleyin şu fotoları(:
    hoşgeldiniz bu arada...
    bendekiler bunlar ebubekir...

Motosikleti
    DEVAM;

Taraklı belediye binasında Kamber dayımızı bulduk..Kendisi Belediyenin Çatısında birşeyler yapıyordu.
    Bu arada Taraklıyı görmeyenlere önerim buraya kısa bir gezi yapsınlar.Osmanlı kokulu bir yer.Kurtuluş savaşında gösterdikleri yararlılıklardan dolayı ulu önderimizin buraya hediye etmiş olduğu bir top merkezde anıt olarak hala durur. Gerçi bu gezimizde bizde görmedik ama ben daha önceden görmüştüm.
    Birde Taraklıyı ttnet in reklam filmlerinde mümkünlü olarak mutlaka izlemişsinizdir.
    Kamber Dayı gelmeyi çok istiyordu.kendisi hiç kaçırmaz bu tür etkinlikleri.OFF-ROAD ı çok sevdiği için çamur çökek ,yağmur ,kar banamısın demez.
    Tabii bu özelliğini bizim (özellikle benim) gözardı etmemizin bize oldukça zor bir parkurda hemde iki adet shadow ile yolculuk yapmamıza neden olacağını kestiremedik.

Yaklaşık 25 dakika kadar çay,muhabbetten sonra bize müsade dedik.Ben yağış durumunu düşünerek daha önce yapmış olduğumuz
    yol planınını değiştirip Göynük -Susuz istikametinde devam etmek istedim.En azından ana arterden çıkmamış olacaktık.
    Çünkü bir önceki yol planında stabilize yollar vardı.Ama kamber dayı 25 -30 km yolu kestirme olarak tarif etti bize.

Yolunda çok iyi olduğunu söyledi..Meğer OFF-RoAd a göre söylemiş.. 55 km dediği mesafe 80 kmden fazla çıktı. Çok karışık örümcek ağı gibi bir güzergah. defalarca kaybolduk.
    Yol üzerinde bir çok köy var.Yol tarifi almak için yol üzerinde durduğumuz köylüler bile kendi aralarında itilafa düşüp tartışıyorlardı sürekli..

Ve en kötüsü yol yağıştan dolayı aşırı bozulmuş çamur,çukur,tümsek,ve çok sık içe kapanan virajlar,,kısaca herşey mevcuttu.Çamurlarda bir iki kez
    motoru yatırma noktasına kadar geldim. Zor kurtardım diyebilirim.
    shadowun hiç sevmediği bir durum.Hemen yatmak istiyor..

shadowlar ağır makinalar olduğu için bu yolda beni aşırı yordu diyebilirim.Sağa viraj almada sorun yaşamaya başladım. solda sorun yoktu ama sağa dönüşlerde dışa doğru gitmeye başladım.Birde ağrı musallat oldu yorgunluktan.
    Havada iyice kararmıştı..Bu şekilde motoru yatırmadan mihalgaziye kadar geldik.kendi adıma Artık kurtulmuştuk kabustan..

Geldiğimiz bu yol yaz da olsa ağır makineler (cruiser) için çekilir dert değil.İşin garibi bu yoldan hakkı abimizde goldwing 1800 cc makina ile gelmiş. oda 5 kez kaybolmuş yollarda.Nerdeyse yatırıyordum dedi çamurlarda.

Mihalgazi Sarıcakaya arası 5 km. Artık Sarıcakayada idik.
    Sakarya Nehri

Kamp ALanı

Soldaki Goldwing hakkı abinin motoru ortadaki benim sağdaki özerin motoru.

Beyaz Sakallı olan hakkı abi.kendisi rospa da üst seviyede sürücü olup 63 yaşındadır İstanbuldan gelmiştir.

Sol baştaki ben Özer hakkı abi ve organizasyon sorumlusu metin.Arka plandakilerin ismini hatırlayamadım.kusura kalmasınlar.

Devam Edecek..

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    http://img231.imageshack.us/g/eskiehirgezisi003.jpg/

EN SONUNDA YÜKLEMEYİ BAŞARDIM.

bİR kaç yol video su var daha sonra linkini vereceğim

Motosikleti

Ortadaki kişi sarıcakaya belediye başkanı..Sıcacık bir anadolu insanı,motoru ve motorcuları seviyor.
    Bu organizasyonu düzenleyenlere her bakımdan yardımcı olmuş.

başkan sağ baştaki..Özerin sağ tarafındaki kişi sarıcakayada eczacı halil ibrahim bey.
    Bölge insanı içinde bir değişiklik olmuş bu etkinlik.Halil ibrahim bey özelikle bizimle çok ilgilendi.
    Ekili alalarına götürdü aracı ile.. bahçelerinden roka ,tere gibi yeşillikler toplayıp akşam yemeğimiz için
    ikramda bulundu.
    Ayrılacağımız gün dükkanına mutlaka uğramamızı istedi bizden.
    nezaketinden ötürü kendisine müteşekkiriz.. saygıdeğer Dostumuzdur

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    çook güzel yerler yaa inşallah bidahaki seneler de de bende katılırım....
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

Motosikleti

devam edecek..

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Bu hava şartlarında bile gidip sorunsuz gelmeniz keyif verici,daha nice gezilere..
    Tekeriniz düz bassın daima.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    öncelikle bu ortamı hazırlayan arkadaşlara, ardından bol çileli , çileli olduğu kadar zevkli yolculuğu yapan, bir yandanda fotoğraflayan sizlere çok teşekkür ederim. gönlünüze sağlık.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img231.imageshack.us/g/eskiehirgezisi003.jpg/

EN SONUNDA YÜKLEMEYİ BAŞARDIM.

bİR kaç yol video su var daha sonra linkini vereceğim
    abi sendeki resimleri bekliyoruz... benim sende yakışıklı ve kilosuz fotoğraflarım var...
    uğur abi güzel kareler yakalamıssın...

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sendeki resimleri bekliyoruz... benim sende yakışıklı ve kilosuz fotoğraflarım var...
    uğur abi güzel kareler yakalamıssın...
    Resimler link te video lar daha sonra yükleyeceğim

Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler link te video lar daha sonra yükleyeceğim
    tamam dır abi... bu arada sizleri tanıdığıma çok memnun oldum.... sizlerle en yakın zamanda yine görüşmek isterim.... herşey için tekrar teşekkürler....

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam dır abi... bu arada sizleri tanıdığıma çok memnun oldum.... sizlerle en yakın zamanda yine görüşmek isterim.... herşey için tekrar teşekkürler....
    tamamdır,unutulacak bir adam değilsin merak etme!!

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Hayırlısıyla sorunsuz bir şekilde gidip dönmenize sevindim arkadaşlar,bu gezinizde yanınızda olamadığım için üzgünüm umarım başka gezilerde birlikte yol alabiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yağmur hariç güzel bir etkinlik olmuş, imkanlar elverseydi katılmayı düşünüyordum.

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 174 kmde 22 TL lik benzin aldım.kmde 126 krş yakmış 750 lik makine..
    Felon senin 125cc scooterdan az yakıyo 750'lik shadow

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur hariç güzel bir etkinlik olmuş, imkanlar elverseydi katılmayı düşünüyordum.

Felon senin 125cc scooterdan az yakıyo 750'lik shadow
    bu duruma benzin alınınca bende şaşırdım ama gerçekler böyle...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)