Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5-6 Ocak 2011 Gelibolu Yarımadası Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KLE 500
    Arkadaşlar merhaba,

Ailenizin light endurocusu Kaan bu haftasonu yine yollardaydı

Haftaiçi hanım ile yaptığımız müzakereler sonucunda haftasonu yatılı geziye çıkma izni kopartınca sevinçle seyahat planları yapmaya başladım. Geçtiğimiz yaz körfez tarafından marmarayı dolanıp bandırmadan istanbula geri dönecek bir güzergah yapmıştım. Bu sefer de turu tamamlamak için bandırmadan başlayıp Biga Çan üzerinden Çanakkale, Gelibolu, Tekirdağ İstanbul güzergahını seçtim.

Yolculuğa çıkmadan aksilikler başlamıştı bile, cuma akşamı planda olmayan bir iş için geç saate kadar ofiste çalışmak zorunda kalınca gideceğim yerleri araştırıp rotayı netleştirecek vakti bulamadım. Sadece aldığım birkaç sayfa google maps çıktısı ile sabah 5:30 da kalkıp 6 da yola çıktım. Ama esas büyük aksilik Yenikapı Bandırma feribotunun iptal edilmesi oldu...

Sabah güneş doğarken ben uykusuz, aç ve üşümüş bir şekilde Yenikapı dayım :sasir:

(Light) Enduro demek, hem doğaya, hem de kendine karşı koymak demek. (Hard enduro deyince işin içine çamur, çok uzun yol, yolda lastik değiştirme vb. işler giriyor ki bunlar beni aşar..)

Ben de bastım gaza, bir solukta Tekirdağ, Gelibolu, Eceabat ve en sonunda Şehitler Anıtı. Bol bol yanlış yollara girip kaybolmuş olsam da, gittikçe gidesim geldi ve toplamda 880 km lik yolculuğu kazasız belasız tamamlayıp dün gece evime döndüm...

Her zaman olduğu gibi çok az resim çekebildim, hatta çektiğim resimler gördüklerimini anlatmak için çok yetersiz, ama yine de hiç yoktan iyidir.

Bu dere geçişi beni biraz aşar

Gelibolu yollarından bir görüntü

Anıtın uzaktan görüntüsü

...

Anıtta güneş batarken. Bu noktada güneşi batırdıktan sonra bir buçuk saat bilmediğim yollarda ve ıssız yerlerde kalacak yer aradım.

Sonunda eceabat ta öğretmen evinde boş kalan son odaya yerleşince oh dedim, saat 10 da yatakta sızıp kaldım. İşte bu da sabah uyandığımda camımdan görülen manzara

Demir atım yola hazır.

Tabelada rough track yazıyor!? Sözlüğe baktım Türkçe de endurocu yolu demekmiş

Arı burnu ve koyu

Bir rough track daha, hemen dalalım. İlk başta çok şirin görünüyordu ama ilerileri cidden zorladı..

Adet yerini bulsun, aynadan kendimi de çekeyim.

KLE nin en sevdiği yol

Rüzgar değirmenlerinde don kişot çuluk oynayacaktım ama tırstığım için fazla yaklaşamadım

Evet, bir fobim ile daha karşı karşıyayım, #açık alan# Yolun sonuna kadar gittiğmde deniz kenarına gittim ve tırsmaktan orada fotograf bile çekemedim :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    No numara olmuş, tekerine sağlık...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    güzel paylaşım için teşekkürler

Bu arada hala ön cam takmamışsın motora
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel bir paylaşım olmuş tekerine sağlık
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    O ıssızlığı, sessizliği, kimsesizliği bende yaşamak istiyorum...
    Elinize sağlık..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel paylaşım.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    KLE 500
    Yola çıkarken daha önce Savaş Kayan abimizin yaptığı gezinin yazısını ve fotograflarını incelememiştim. Benim fotograflar tabi çok sönük kaldı ama işte elden bu kadar geliyor

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel paylaşım için teşekkürler

Bu arada hala ön cam takmamışsın motora
    Gözünden de kaçmıyor

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    yanlış anlama ama bu geziye keşke eşinide götürseymişsin güzel bir geziyi kaçırmış,büyük ihtimal motora binmekten korkuyordur :( ben eşim olmadan biryere gitmiyorum, tek başıma uzun yol fazla zevk vermiyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok güzel olmuş valla bir gün konaklamalı enduro gezisi ne kadar keyifli olmuştur kim bilir..
    Ben de ben de

Yaza yollardayız ha.

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Gezi rotası Çanakkale ve şehitlikler olunca her fotoğraf karesi ayrı bir güzellik ve mana ifade ediyor..
    Paylaşım için çok teşekkürler..

Güzel gezi, güzel paylaşım; teşekkürler Bahar aylarında birkaç arkadaş Gelibolu Yarımadası turu yapacağız ama bizim çıkardığımız rotada bu kadar bozuk yol (endorucu yolu ) yok gibi görünüyor. Ya da biz tam olarak nasıl yollarla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Kabataslak da olsa bir rota verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama ama bu geziye keşke eşinide götürseymişsin güzel bir geziyi kaçırmış,büyük ihtimal motora binmekten korkuyordur :( ben eşim olmadan biryere gitmiyorum, tek başıma uzun yol fazla zevk vermiyor
    Hanım kışın üşüdüğü için motora binmek istemiyor. Ben bile üzerimde termal içlik, kışlık ekipman olmasına rağmen baya üşümüştüm.

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş valla bir gün konaklamalı enduro gezisi ne kadar keyifli olmuştur kim bilir..
    Ben de ben de

Yaza yollardayız ha.
    Engin,
    yazı beklemeye ne gerek var yahu. Günler artık uzamaya başladım, fuardan sonra Emre ye bir rota çizdirip dökülelim yollara. Benim her gezim planladığımdan alakasız yerlerde son buluyor, Emre den azcık yol iz sürmeyi öğreniriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:09 ----------

Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi, güzel paylaşım; teşekkürler Bahar aylarında birkaç arkadaş Gelibolu Yarımadası turu yapacağız ama bizim çıkardığımız rotada bu kadar bozuk yol (endorucu yolu ) yok gibi görünüyor. Ya da biz tam olarak nasıl yollarla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Kabataslak da olsa bir rota verirseniz sevinirim.
    Dostum ben İstanbuldan çıktıktan sonra otoyoldan (paralı olmayan) Gelibolu ya kadar geldim. Aklınızda bulunsun, Gelibolu yarımadasını tanıtan çok güzel broşür bastırılmış ,her yerde bulabiliyorsun o broşürü. Yarımadada nerede anıt var, hangi yoldan ulaşılır herşey var. O broşürü kullanarak bütün yarımadayı dolaşabilirsiniz.

Eğer fazla taşa toprağa girmek istemezsen sorun yok, bütün yollar asfalt ve yeni yapılmış. Sadece arıburnu tarafında toprak yoldan geçmen gerekebilir, o da kısa bir yol zaten.

Dönerken şarköy tarafından Tekirdağa geldim ki bu parkuru mutlaka bir daha geçmek istiyorum.

Alıntı cityrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer fazla taşa toprağa girmek istemezsen sorun yok, bütün yollar asfalt ve yeni yapılmış. Sadece arıburnu tarafında toprak yoldan geçmen gerekebilir, o da kısa bir yol zaten.
    Temel rotamız aşağıda; ama taşa toprağa girmek ve Kömür-Ece limanlarına filan da uğramak istiyoruz, o nedenle ana rotadan sık sık ayrılacağız. Tabelalara ya da keyfimize göre biraz da kaybola kaybola gezeriz

Motosikleti
    KLE 500
    Evet benim de temel rotam bu şekildeydi, ki zaten ada bu şekilde dolaşılıyor.
    Size tavsiyem münkün olduğu kadar fazla vakit ayırmaya çalışın, çünkü sapabileceğiniz sayısız patika göreceksiniz.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrik ederim; güzel ve anlamlı yerler...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)