Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

17 Kasım İznik Gezimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Gezi duyurusu: http://www.motosiklet.net/forum/etki...ik-gezisi.html

Önceden kararlaştırdığımız üzere bu sabah İznik gezimize başlamak için sabah 08:00'de Pendik ido'da buluştuk.

Saat 07:50 civarı ido'ya ulaştım. malum buraya en yakın mesafede oturan ve gezi başlığını açan kişi olduğum için geç kalmak olmazdı

Feribotta yerbulma telaşından buluşma noktasında başka fotoğraf çekmek aklıma gelmedi.

Gizlice aşağıdaki fotoğrafı çektim herkes bi şeylerle uğraşıyor.

Feribot için 18TL ödedik fakat bizi oraya buraya tıkıştırdılar resmen. Motorlar halat mahallinde..

Bu arada solda en arkadaki arabanın arkasına gizlenmiş olan transalp'in sahibi Emrello. Sabah surpriz bir şekilde feribotta karşılaştık ve daha sonra birlikte öğle yemeği yedik.

İznik gölü civarından birkaç kare ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Fotoğraftakiler: (Sol baştan) Polo34, Samet (Fthinky'nin kardeşi), Fthinky (comet'in sahibi), Acemi60 ve Agridia.

Fotoğraftaki gagası kırık olan F650'nin sahibi Agridia Kendisine MT'nin en hızlı üyesi diyorum, daha yeni üye olmasına rağmen bizimle bu geziye geldiği için teşekkürler

Yine çaktırmadan bir fotoğraf daha çekiyorum:

Gölün manzarası çok güzel. Sabah saatleri olduğu için biraz puslu.

Göl kenarından İznik'e doğru bakan bir fotoğraf.

Sizlere daha fazla fotoğraf sunmadan önce İznik'e giden yolu biraz anlatmak isterim.

Gölün güney yakasından Gölyaka ve Sölöz üzerinden İznik'e giden yolun manzarası çok güzel. Yolda fotoğraf çekmek için gözüme çarpan 3 - 4 tane müsait alan var fakat grup sürüşü sırasında durma şansı bulamadığımız için bu noktalarda fotoğraf çekemedik.

Yolun yapısına gelince, iki şeritli dar bir yol. Emniyet şeridi olmadığından dar denilebilir. Ara ara yerleşim merkezinden geçen bir yol. Asfalt yapısı kötü. Hiç çukur yok fakat yolda çok fazla irili ufaklı tümsekler var. Ninja'nın sert amortisörleri beni burda oldukça mutsuz etti ve o an motoru satmayı bile düşündüm doğrusu, daha önce cbr125'le bu tür yollara girmiştim, hiç bu kadar rahatsız olmamıştım..

Saat 13:00 sularında İznik'e ulaştık ve motorlarımızı güvenli bir yere parkettik. Burdan sahile indik. Sahil dediğim gölün kıyısı, kendimi aynı boğaz kenarında çay içer gibi hissettim. Acemi yol boyunca yaptığı gibi çay içtiğimiz yerde de birkaç fotoğraf çekti, fotoğraflar bende olmadığından şu an ekleyemiyorum.

Daha sonra köfteci Yusuf'un yerine gidip Emrello ile buluştuk, keyifli sohbetler ve leziz köfteler eşliğinde vakit geçirdik. (Osbourne'un kulaklarını bol bol çınlattık ).

Yemek sofrasında fotoğraf çekmeyi unuttuğum için beni vurabilirsiniz.

Dönüş yolunda ise Emrello'nun tavsiyesi üzerine Yalakdere - Karamürsel güzergahını tercih ettik. Emrello'ya bu önerisi için teşekkür ediyoruz, yol çok keyifli ve manzaralar süperdi.

Neyse, gevezeliği bırakıyorum, yolu fotoğraflar anlatsın

Bu fotoğrafı çekebilmek için biraz fazla ısrar ettim

Aşağıdan dolanarak önceki fotoğrafı çektiğimiz yere ulaşan yol.

Yolun devamı.

Aynı noktadan bir panaromik.

Tam bir endurocu edasıyla bakan Agridia. Arkasında Polo34 ve sağda Fthinky.

Durduğumuz bu noktanın tam olarak neresi bilmiyorum fakat gördüğünüz alan yoldan geçen araçların manzarayı izlemesi için yapılmış bir park yeri. Bunu düşünüp yapanlara helal olsun diyorum çünki manzara burda çok güzel

Soldan geldik - sağa gidiyoruz (çok dramatik bir laf oldu.) Güneş fotoğraf çekmeme engel olduğu için objektifin (telefonda objektif ne arıyorsa ) bir kısmını parmağımla kapatıp net bir görüntü yakalıyorum.

Bir kaç manzara fotoğrafı.

Bulunduğumuz tepenin görüş alanı çok geniş olduğundan tüm manzarayı bir kareye sığdıramıyorum.

Güneş yüzünden heba olmuş bir fotoğraf, cep telefonuyla ancak bu kadar

Üsteki manzarada aslında güzel renkler vardı fakat cep telefonu ile çekildiğinden dolayı renkler yeterince canlı değil. En kısa zamanda kaliteli bir fotoğraf makinesi alıcam

Fthinky ve kardeşi

Gezinin en renkli motorları Hyosung'a sadece sarı rengin yakıştığını daha önce söylemişmiydim?

Evet arkadaşlar, bir gezi daha böylece noktalandı.

Keyifli sohbetleriniz ve bu güzel gezi için katılan herkese teşekkürler.

Ayrıca Emrello'nun bilgilendirici rota tavsiyeleri için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Diğer fotoğraflar Acemi60 tarafından eklenecek
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Arkadaşlar, sizlerle tanışmak, bir arada olmak büyük keyifti. Gezinizin iyi geçtiğine çok sevindim.

overcloud, bu güzel rapor için de ayrıca teşekkürler!
    Ağır metal insanı...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Fotoğrafları cep telefonu ile çektim. Pek kaliteli değil. Ama sonuçta güzel bir gezinin fotoğrafları. Gezi için teşekkürler.

Resimler için tıklayın.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Sakıncası yoksa fotoğrafları buraya direk ekleyebilirim.

ama önce aşağı inip motorun brandasını örtmem lazım :S motorun alarmı ötüp duruyor..

birileri kurcalıyor mu ne alamadım..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    çok güzel bir gezi yapmışsınız , o manzarayı seyrettiğiniz yerin adı Oluklu Aşıklar Tepesi
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakıncası yoksa fotoğrafları buraya direk ekleyebilirim.

ama önce aşağı inip motorun brandasını örtmem lazım :S motorun alarmı ötüp duruyor..

birileri kurcalıyor mu ne alamadım..
    Tabii ekleyebilirsin.
    Aman motora dikkat...

Agridia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Fotoğraf ve yazı için teşekkürler. Bir düzeltme, pendik-Yalova feribotuna 2 TL zam yapılmış, motor 20 TL. Dönüş arabalı vapur hala aynı 8 TL. Kıssadan hisse, güzeldi. Bölge İstanbul'da yaşayanlar için oldukça yakın. Sabah harem'den benzin aldım. Dönüşte ibre 210 Km. oynamıştı. Feribot veya arabalı vapur, yoldan ve zamandan ciddi kazandırıyor. Aynı gün sabah karşıya geçip, gün bitmeden dönmek son derece mümkün. Köfte müthişti, bir porsiyon yeterli.5-6 TL. (İmren köfte-Yusuf'un yeri miydi ??) yol kalabalık grup seyrine elverişli değil. (çok biliyorum ya) 2-3 motordan oluşan ekiplere bölünmek, ekiplerin arasını açılmak, arkadan gelen araçların sollama yapması için tercih edilebilir. İznik-Karamürsel yolu, İznik-Orhangazi yoluna göre daha bozuk, virajlı, çıkışlı ve inişli. Grup seyrinde uzunlarını yakmış, bir arkadaşı biraz önden göndermek, karşıdan gelen araçları uyarmak için yerinde olacaktır. Ara verenler, yeni başlayanlar için (ağva yoluna göre) çok kolay bir parkur. Toplu organizasyon yapılamıyorsa bile birkaç arkadaş çıkılıp yol yapılabilir. (değil mi Emre ?) Güzel bir gün yaşamamıza neden olan motosiklet.net ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    çok güzel bir geziydi, iznik gidip görülecek bir yermiş, göl kenarında ne mangallar yapılır zeytinliklerin arasından seyretmek, köylerden geçmek çok keyif vericiydi, sıkıntısız güzel bir gezi oldu, katılan herkese teşekkürler ...

Motosikleti
    gt250comet
    evet beyler bendende bi kaç foto gelsin ;) bulut'a bu tatlı anlatımı için teşekkür ederim güzel bir gezi oldu.. 375 km yol yapmışım, iyi yorgunum şuan. fotoğraflara geçiyorum hemen

makine mühendisi doktoru, öğretim üyesi abimiz (polo34)

Agridia

acemi60 ve minik arkadaşı

overcloud

kardeşim bulutun motorunu pek sevdi

Güzel bir gezi ve güzel fotolar, paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    oof ulan of içim eridi bakarken, orda olabilirdim :(
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Çok güzel gezi olmuş

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Ben de Nisan'da ziyaret etmiştim İznik'i... Gerçekten güzel bir gezi rotası, her ne kadar 100cc ile zorlansam da herşeye değer bir gün olmuştu benim için.

Kadayıf ve köfte pozu olmadan bu başlık eksik kalır :D

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    tekerinize sağlık,bende gelmek istiyordum ama mesai durumu işte .güzel yerlerdir seneler önce gitmiştim,tekrar gitmek isterdim ama bir ara kaçamak yapabilirim Bursa'ya doğru.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok güzel gezmişsiniz valla elinize sağlık..
    O durduğunuz yerden sis olmasaydı sağda izmit körfezinin bitimine, solda da neredeyse kapıdağ yarımadasına kadar görebilirdiniz..

Çok güzel bir rota

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezmişsiniz valla elinize sağlık..
    O durduğunuz yerden sis olmasaydı sağda izmit körfezinin bitimine, solda da neredeyse kapıdağ yarımadasına kadar görebilirdiniz..

Çok güzel bir rota
    dorado konusunda bir arkadaş africa twin satmak istiyor galiba

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    defalarca geçtiğim yollarr.. tepeden manzara gerçekten harika bide iznik imren.. köftesii dimi ama...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Ben de geçen günkü rotamı ve bir önceki gezimi yayınladım arkadaşlar. Feribottaki resimleri de ekledim:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2201475
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Çok güzel bir gezi olmuş arkadaşlar...
    Paylaşım için teşekkürler..

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bizim feribottaki resimleri buraya da ekleyeyim de tam olsun.

Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)