Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yunanistan turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunlar bazı fotoğrafları arşive attılar ve gizliyorlar,310.jpg sadece arada kaynamış
    yemekler aynı derken ufak ayrıntıyı atlamayalım.
    Döner ve köfte bile var
    yani Gyro ve souvlaki
    görüntü muhteşem,bizim gibi LPG ateşinde safi kanserojen yöntemlerle değil,odun ateşinde pişiriyorlar,üstelik kıyma döner filan değil,safi et döner
    ben bile yoldan çıkıp yiyecektim,lakin domuz etinden yapıyorlar
    balık lokantaları gerçekten harika.bizdeki gibi" ne kadar kazıklanacağız" endişesi ile yediğimiz bogazımıza dizilmiyor.
    Otelleri bizimkiler ile boy ölçüşemeyecek kadar kalitesiz ve pahalı.
    onların 4 yıldızı bizim tek yıldızımıza eşit neredeyse.
    Iki kez Yunanistana gittim ilk seferinde tatil icin bayagi gezme imkanim oldu.Acikcasi bazi yemekleri bizimkilerden daha guzel. Mesala pilaki yada beyaz peynirleri bizimkinden daha guzel. Uzo rakiye gore daha tatli .

Domuz var ama bir ispanya yada almanya kadar tuketmiyorlar. Ana yemek ya balik yada kuzu eti. Dana eti bulmak nadir iken her gittigim yerde karsima koyun eti hep cikti.

Birde bir turk olarak orda gezmek inanin cok zevkli. Kardes gibi goruyorlar, malesef politik ve basinin yanlis anlatimlarindan bilmedigimiz komsumuza hep dis biliyoruz. Ama girin bir tavernaya ben turkum hep beraber raki balik yapacaz deseniz direk 10 kisi bulursunuz ortamda size eslik edecek.

Atinada bekar arkadaslarimiz icin de harika iki bacakli helenik sutunlari bolca vardir.

Bir gezi icin daha fazla bahaneye gerek mi var
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Perfect,very nice,excellent.....mükemmel.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    zeda3000 katılıyorum! hatunları çook güzel':D

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    işte zevkli, hayattan tad alan insan size derim. yunanistan harika bir yer, geçen hafta oradaydım bende,fırsat buldukçada gidiyorum.
    paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Güzel bir tur olmuş gerçekten içinize sindiyse ne mutlu..
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok güzel; Biz de yakın zamanda Gürcistan Gezisi planlıyoruz Tebrikler
    O yakın zaman ne zaman ? Bu seneki Batum motosiklet festivaline zaman darlığı yüzünden gidemedik.Ama aklımızda hala Batum var . Uygun bir zaman olursa Yalova'dan 2 yada 3 motosikletli gitmek istiyoruz.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Cok güzel bir gezi olmuş yazın olsaymış. Babasınız gerçekten Benimde hedefimden sonra bu var tabi ISTANBUL - ARTVIN(KAÇKARLAR) dan sonra
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    yelkenli heykeli olan görüntüde arka taraftaki kıbrıs haritası mı acaba
    neymiş o ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aynı ekip aynı tatda devamını diliyoruz. Turgut abiye de selamlar, en çok o çekmiş sizlerin fotoğrafını...

aahhh mersinim ahhh............
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    ulan bizde burdan kadıköye gidince mutlu oluyoruz ,ulan amma yol yaptık diyoruz bune ya akşam kaşma moralim bozuldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Abi tek soracağım şey yunan rakısı nasıldı ?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    görmeyi her zaman hayal ettiğim yer :Yunanistan,tanrıların şehri Atinanedense bende oralara karşı bi sempati var(selanik göçmeni ailenin torunu olmamdan kaynaklanıyor olabilir)şuan sakız adasının(kios) dibinde yaşıyorum ve en kısa zamanda 3 kafadar konaklamalı gezi planlıyoruz sizler kadar olmasada biraz gezmiş olacağımfotolar mükemmeldi emeğinize sağlık üşenmeden bizlerle paylaştınız...yolunuz açık olur umarım sırada akdeniz turu filan vardır belki

txxxr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???????
    herşey mükemmel görünüyor tebrik ederim vallahi, yanlız şu dikkatimi çekti motorsiklet kullananların hepsinde kask takılı bi fotoğraf var ışıklarda 15 20 motor bekliyo hepsinde kask takılı nekadar güzel bi görüntü ama alışık oladığımız için bu manzaraya tuhaf geldi biraz
    öyle 3 aşşağı 5 yukarı değil...1 aşşağı 2,3,4,5,6 yukarı...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Yalnız Atina,başkent, bizleri hayal kırıklığına uğrattı.
    Aşırı afrikalı kaçak göç almış, ve her yerdeler.En meşhur meydanda oturup uyuşturucu satıyorlar.Hiç kimse karışmıyor.
    Yazık, çok yazık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:05 ----------

Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anasonu az.Ben pek beğenmedim, daha çok Girit Ateş suyu içtim ( 62 derece alkol).Aynı boğma gibi ama bu meret susuz içiliyor.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Vaaay dedelere bak ! Hem de capslı !

Şaka bir yana, tebrik ederim sizi. Biz de o yaşa gelecek kadar şanslı olursak inşallah diyelim...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Türk rakısına göre içimi daha rahat bir rakıdır.
    Hem lezzet,hem de ekonomi olarak daha rahat içilir
    2 Lt si 12-15 Euro arasında satılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:50 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki kez Yunanistana gittim ilk seferinde tatil icin bayagi gezme imkanim oldu.Acikcasi bazi yemekleri bizimkilerden daha guzel. Mesala pilaki yada beyaz peynirleri bizimkinden daha guzel. Uzo rakiye gore daha tatli .

Domuz var ama bir ispanya yada almanya kadar tuketmiyorlar. Ana yemek ya balik yada kuzu eti. Dana eti bulmak nadir iken her gittigim yerde karsima koyun eti hep cikti.

Birde bir turk olarak orda gezmek inanin cok zevkli. Kardes gibi goruyorlar, malesef politik ve basinin yanlis anlatimlarindan bilmedigimiz komsumuza hep dis biliyoruz. Ama girin bir tavernaya ben turkum hep beraber raki balik yapacaz deseniz direk 10 kisi bulursunuz ortamda size eslik edecek.

Atinada bekar arkadaslarimiz icin de harika iki bacakli helenik sutunlari bolca vardir.

Bir gezi icin daha fazla bahaneye gerek mi var
    beyaz peynirleri özellikle Feta peyniri bizdeki peynirler gibi süttozu ve bolca maya ile yapılmıyor,bildiğimiz ekşimik tadında ancak kesinlikle hilesiz.
    Türk rakısının itibarı orada da var,gümrükte bazen gümrükçü aynen şunu diyor
    "Raki ,cigara var???".
    Yunan kızları çok çok güzel değil ama kesinlikle çok alımlı ve bakımlı.En çirkini bile kendisine baktırmasını biliyor.İyi giyiniyorlar,günlük hayatlarında giyimleri çoğu kez düğüne gider gibi.
    Kahvelerdeki,lokantalardaki garsonlar bile Etiler Sosyetesinden Yunanistan'a iltica etmiş gibi."Yazık laaaan" diyor insan görünce,bu hatun böyle bir işte çalıştırılır mı?
    Al karşına" tablo" diye seyret
    Serez'de girdiğim köy bakkalında benimle konuşan kızın düzgün İngilizcesi yanında benim konuştuğum İngilizce iğrençti

Motosikleti
    loading...
    selamlar.. konu dısı olucak belki ama vize işlemleri için ne kadar ucret gidiyor.. sınır kapısından geçişte ne kadar ücret odeniyor... bu konularda bilgisi olan kişi varsa yardımcı olabilir mi? sadece ulkeye giriş için toplam maliyet ne kadar ogrenmek istiyorum.. teşekkurler

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Napolyon ne demiş? PARA PARA PARA.....
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.. konu dısı olucak belki ama vize işlemleri için ne kadar ucret gidiyor.. sınır kapısından geçişte ne kadar ücret odeniyor... bu konularda bilgisi olan kişi varsa yardımcı olabilir mi? sadece ulkeye giriş için toplam maliyet ne kadar ogrenmek istiyorum.. teşekkurler
    vize işlemleri yaklaşık 500 tl tutuyor.
    sınırda trafik sigortası yapılıyor 1 ay 80 euro.
    yani yaklaşık 700 tl.

Motosikleti
    Honda Cd 100
    Çok güzel bir gezi olmuş genç delikanlılar iyi gezmişler tebrikler paylaşımlarınız için teşekkürler...
    [B]Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır.[/B]
    [COLOR="Red"][B][Tirmizi] [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)