Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trakya rüzgarı 2700 km...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    TRAKYA RÜZGARI…

1.GÜN 485 KM…

DAYI İLE BULUŞMA… 480 KM

Bu senenin başında yani Haziran ayında eşimle yapmış olduğumuz 4000 km lik Ağrı-Doğubayazıt Kars Ardahan gezimiz sonrası eşimin Eylül ayında ille de bu sefer batıda bizim akrabalarımız var.. Oralara gidelim deyince; “Körün istediği tek göz; Allah verdi iki göz” ile bende bir heyecan rüzgarı estirdi..
    Bu rüzgar Trakya gezisi ile birleşince gezimin adıda belli oldu… “Trakya Rüzgarı”…

Bende motor ile gezmek olsunda neresi olur ise olsun önemli değil diyerek yaklaşık 2500-3000 km sürecek bu gezimiz için hazırlıklarımı yapmaya başlamıştım..

Geçen gezimden lastiklerim, iridyum bujilerim, KN hava filtrem zaten değişmişti. Sadece yağımı ve yağ filtremi değiştirmek sureti ile yola hazır duruma gelmiştim. Ha bu arada geçen geziden kırılan ön camımı da değiştirmeyi ihmal etmemiştim.. Bu arada oğlumu dedesine bırakarak işyerimizden 10 günlük ara istemiş ve nakit durumumuzuda ayarlayınca artık özgürlüğümüzü gaz kolu ile satın almak kalıyordu.. Hemen depomuzu dolduruk uçmak gerekti.. Batı Trakya’ya.. Bakalım neler bekleyecek bizleri bu macerada…

Korkuteli’nde bir mola.. Heyecanımızdan evde kahvaltı edememiştik.. Önce kahvaltı sonra gezi detayımız.. Hanımın İzmir’de uzun süre görmediği dayısını ziyaret edicez.. Dayının haberi var.. Rakı-balık hazırlanmış deyince sabah sabah suratımda tatlı bir tebessüm oluşmuştu bile…

Korkuteli yolu tam bir facia.. Birde derler ki; “Enduro motoru ne yapıcaksın? Dağlarda mı geziceksin? “ Allahım Türkiye’de her zaman yollarda bir enduro motorum olduğu için dua etmişimdir. Yüksek karter, düşük hızlarda ısınmayan motor bloğu, rahat amortisörler, geniş sele falan filan.. Bu yol toz, toprak, kum, çakıl olarak bir 25 km devam etti.. Bence değerli dostlar; enduro motosiklet kullanmak için dağ bayır off-road değil; Türkiye karayolları yeterli bir sebebtir.. 3000 km lik gezimiz boyunca heryerde ama heryerde irili ufaklı (2km den 50 km ye kadar) yol yapım çalışması vardı…

Denizli çıkışında hava tekrar ısınır… Denizli yi müteakip yol dümdüz ve güzeldi.. Gaz kolunu açtım ve ATÇA’ya ulaşmıştım bile.. ATÇA harika bir yerdi.. Tabelada “Küçük Paris’e hoşgeldiniz” diye yazınca kaskımın içinden gülümsemiştim… “Hadi ATÇA ya bir bakalım hanım dedik ve daldık… Gerçekten Paris şehir planının ufak bir örneği.. Tüm cadde ve sokaklar ortada göbekte birleşir.. Harika bir manzara vardır.. Eski Osmanlının Cumbalı evleri ve bakımlı..

Ve göbeğe indik…

ATÇA’dan sonra dayının rakı balık sofrasına geç kalmamak için otobandan direkt İzmir yapmak isteriz.. Ama orada da bir şok yaşarız…

Otobandaki Görevli; Merhaba..
    “Merhaba.. Ben otobandan İzmire gidecektim..”
    “Anladım.. Bankadan kart aldınız mı?”
    “Yok ben nakit geçicem”
    “ Nakit Kalktı”
    ????
    “Kim kaldırdı”
    “Hükümet”
    “Allah allah bankaya mı gidicem ya şimdi”
    “Evet yohsa yassak kardeşim; ceza yirsin”
    “Tamam tamam en yakın banka nerde”
    “geri dön 5 km sonra solda”
    “Yaa nakit olsa motosiklet kaç para idi ki”
    “3 TL idi”
    “Ya şimdi 3 tl için geri dön 5 km git tekrar gel; offff offff”

rakı-balık kaldı gibi; karnım aç yorgunum saat 16;00 olmuş banka kapanmak üzere. Üstümüz kir, toz, ter, pislik.. Hava sıcak motor sıcak.. Sinir en üst seviyede deyip gaz açıp bankaya gireriz..

Satt 16;25 ve 5 dakika içinde banka kapanacaktır..
    Alelacele kask, balaklava, eldiven, mont çıkarılıp bankadan sırayı kaparım.. Girer girmez bankada ki güvenlikde kapıyı kilitler.. 35 dakika sonra sıra bana gelir.. Üstüm başım ölü sinek ve böceklerden koktuğu için bu sürede insanları rahatsız etmemek için oturmaz ayakta tek başıma beklerim..

Görevli; “Buyrun, iyi günler”
    Ben; İyi günler 3 TL lik otoban kartı alıcam yalnız gidiş dönüş yok başka yerden gidicem de Aydın İzmir otobanı için…
    “Efendim bunlar sabit dileğiniz rakam olmaz”
    “???? Anladım niye olmaz ki?????”
    “Beyefendi bunlar sabit en az 40 TL lik otoban kartı alıcaksını ve kartı okutup kart limiti bitince tekrar dolum yapıcaz”
    “Ama ben Antalya’da yaşıyorum. Orada otobanımız yok ki. Ben sadece bir kez gidicem. Dönüştede otobanı kullanmayacağım. 40 TL bana çok fazla”
    “Beyefendi alcakmısınız almayacakmısınız”
    “!!!!!!!!!!!!!!”
    “Beyefendi”
    “Almıyorum bayan resmen hırsızlık bu” deyip alamdan çıktım..

Çok sinirlenmiş en az 1 saatim geçmişti. Oysa devlet yolundan gitseydim şimdiye İzmire ulaşmış olacaktım… Belkide sofraya oturmuş olacaktımm….
    İnanın o kadar sinirlenmiştim ki; İzmir’e vardığımızda ne dayı ile; ne de sofradaki rakı balık ile nede ailesi ile resim çekmek aklımıza gelmemişti.. Ve 1. günü 485 km ile sinirli bir şekilde kapatıyorduk…
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    çok süper bi gezi olmuş
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Devamını istiyoruz...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Evet şimdide böyle bi şart gelmiş Zaten herzaman otabanı kullanan insanlar değiliz napacaz 40 tl lik kartı Sizin yaptığınız yolculukları ilgiyle takip ediyorum ve bu yolculuğunuzun sonraki fotolarınıda merakla bekliyorum size kazasız belasız sürüşler diliyorum Darısı başımıza

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    HAklısın ne diyim ama olmuş olan günü rezil etidip balığın tadını kacırmaya gerek yok :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    selçukcuğum,az önce sana özelden mesaj attım.hatta orayada yazdım,epeydir foruma da girmiyordun diye.sebebini şimdi anladım.devamını bekliyorum.adana dan sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi, devamını bekliyoruz.
    Ama iki şeyi merak ediyorum.
    1. Çocuğunuzu bu defaki gezide ne vaadiyle kandırdınız ?
    2. Geçen seferki gezideki F650 GS yok bu gezide, tek motor takılmışsınız.

Bu arada kart meselesi çok gıcık bir iş. Olurda lazım olursa diye Sheel' den alabiliyorsunuz. 2 lira kart bedeli en az yüklemede 5 tl yani sizin işinizi görür diye belirteyim istedim aklınızın bir köşesinde bulunsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok süper bi gezi olmuş
    Espri herhalde

Ben anlamadım.Uzun yolda her gişede KGS gösteriyorum bugüne kadar başka birşey soran olmadı.Otoban kartı diye farklı bir kart mı var yoksa KGS-OGS yi mi kastediyorsunuz?

Mevcut sistemde zaten gişelerin çoğu otomatik geçiş idi;sadece biri nakit olarak bırakılmıştı.Nakit gişelerini köprülerden ve otobanlardan TAMAMEN kaldırma mühabbeti gündeme geldii;bir sürü insan '''oooo trafik oluyo ooo sıra oluyo rererrörörö iyi oluyo kalksın'' diye şakşakçılık yaptı-motorcu bazı arkadaşlar da ne yazık ki buna dahil.Ve oldu;bir süre sonra hepsini kaldırdılar.Kimse de ne yapıyorsunuz nedeni ne bunun demedi.
    Ne yazık ki yaşadığın otoban hadisesi gibi komediler yaşayabiliyoruz.Kültürsüz,anlayışsız liberaller tarafından yönetildiğimiz sürece de bu böyle olacak.

Saygılarımla,gezinin devamını bekliyoruz.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçukcuğum,az önce sana özelden mesaj attım.hatta orayada yazdım,epeydir foruma da girmiyordun diye.sebebini şimdi anladım.devamını bekliyorum.adana dan sevgilerimle.

Bora abi son 3 aydır o kadar meşguldüm ki; bir yandan iş bir yandan seyahatlerim bir yandan evdeki tadilatlarımız derken anca zaman buldum.. Serhat abiye selamlarımı iletirseniz çok memnun olurum.. Bu gazi raporunu yazmayacaktım ama içime dert oldu.. Çok vakit alıyor ama değiyor doğrusu.. Adanaya selam...

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi, devamını bekliyoruz.
    Ama iki şeyi merak ediyorum.
    1. Çocuğunuzu bu defaki gezide ne vaadiyle kandırdınız ?
    2. Geçen seferki gezideki F650 GS yok bu gezide, tek motor takılmışsınız.

Bu arada kart meselesi çok gıcık bir iş. Olurda lazım olursa diye Sheel' den alabiliyorsunuz. 2 lira kart bedeli en az yüklemede 5 tl yani sizin işinizi görür diye belirteyim istedim aklınızın bir köşesinde bulunsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

1. Bu sefer oğlumu aşağıdaki resimdeki görldüğü gibi bisiklet ile kandırdım.. Gezi sonuna saklıyordum ama siz sorunca açıklamak zorunda kaldım...

Uploaded with ImageShack.us

2. BMW li dostum Alanya da müstakil ev yaptırma telaşesine kapıldı... İşi şu aralar çok o sebeble gelemedi...

OGS KGS mi ben bilmem... Antalya otoban yada köprü kültürüne çok uzak.. Burada Toros dağları otobana izin vermez.. En yakın otoban yada paralı geçiş Adana-Antep ve İzmir-Aydın yolu.. Ben ilk defa karşılaştım.. Ama nakit gişe yoktu.. Görevli kaçak geçişlerin resmi çekilip adrese yollanıyorda dedi.. Polislere sordum teyit etti.. Yoksa ogs yada kgs nin şimdiki durumunu bile bilmem ki evveliyatını bileyim.. Ama banka 3 tl lik iş için 40 tl isteyince kızmıştım.. O kadar..

Saygılar...
    Bu arada 2. gün az sonra...

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    çok güzel bir gezi olmuş bizede yaşattığın gorsel şölen için çok teşekkürler fakat devamı gelmezse tadı kacar
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Paylaşım için teşekkürler. Harika gezi olmuş.

Şu otobanlardan nakit geçişin kalkması kadar aptalca bir uygulama daha olamazdı. Sinir olmamak mümkün değil. Hatta sinir olmanın ötesine de geçiyor insan.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler. Harika gezi olmuş.

Şu otobanlardan nakit geçişin kalkması kadar aptalca bir uygulama daha olamazdı. Sinir olmamak mümkün değil. Hatta sinir olmanın ötesine de geçiyor insan.
    Bence gişeler komple kaldırılmalı
    Bi il'den bi il'e giderken para veriyorsun.
    Hatta istanbulda bi ilçeden diğer ilçeye giderken bile para veriyorsun.
    Hey allahım...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    250 mct
    Azıcık sabredin arkadaşlar. Otoyollar, karayolları ve üzerindekiler komple olarak özelliştiriliyor bu resmi gazetede de yayınlandı bundan sonra seyreyleyin zamları 40 TL'ye itiraz ederken daha başka nelerle karşılacağız acaba !!!

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gişeler komple kaldırılmalı
    Bi il'den bi il'e giderken para veriyorsun.
    Hatta istanbulda bi ilçeden diğer ilçeye giderken bile para veriyorsun.
    Hey allahım...
    gezi harikulade ,eşimle beraber iştahla takip ediyoruz , yolunuz açık olsun

SinanAksu
    Konuyu çarpıtmak istemem ama iyice sapıkmaya başladılar

http://www.haberkamu.com/haberdetay/...-kadar-haberi/
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    2. GÜN İZMİR- GÜLPINAR 350 KM

DAYININ KÖY EVİ…

Dün akşamdan resim çekmeyi sinirden unutmuşuz.. Sabahleyin kahvaltıda hanımın dayısı illa kendisinin Gülpınar kasabasında bulunan köy evinde kalmamızı sıkı sıkı tembih etti..

Bizde kendisini kırmayarak anahtarı aldık.. Düştük yollara… İzmir güzelce çevre yolundan kat edildi.. Menenmen Aliağa derken bir anda kendimiz Ayvalık sahillerinde buluverdik..

Hava mükemmel idi.. 26 derece sıcaklık ve düşük nem oranı keyf verdi.. Hemen ikinci kahvaltıyı deniz kenarında; plajda kumların üzerinde yapma fikri beliriverdi..

Sıcak Kumlara kurulduk…

Nevalemizi açtık… Köfteler, bişiler, ekmekler kolalarımız dayı herbişeyimizi tamam etmiş…
    Güzelce kurulduk..

Resimler çektirdik derken benim aşağıdaki resmimde olan arkadaki arabadan bir adam heyecanla inerek yanımıza gelir…

“Uyyy, hemşehrum selam aleyküm…”
    “Aleykum selam amca , buyur.. Hayırdır… Ne bu telaş”
    “Uşağım, tilfonumu (telefon) yitirdim (kaybettim) da”
    “ya biz hiç tilfon görmedik amca”
    “Uyyy, çok pahalu idu.. 1500 TL ye almıştım”
    İçimden;
    “yuh be 1500 liraya millet LCD TV almıyor sen telefona veriyon”
    Telaşe ile sağa sola bakar…
    “Amca açsanız buyrun yemek yiyelim”
    “Yoh tokuz..” deyip benim yüklü motosikletimin yanına kadar gider..
    Hanımına cep telefonunu çaldırmasını ister.. Ben olayı çakarım.. Amca bizlerden şüphe eder…

“Amca cep çalıyor mu?”
    “Uyy Uşağım çaliyi çaliyi çaliyi ama duymayuruz”

İçimden “ohh dedim şüphesi gitmiştir” diye düşünürüm..

Fazla oyalanmaz, Gülpınar’a doğru gaz açarız.. Amacım Türkiye’nin en batı noktasındaki köy evinde gecelemek…

Gülpınar Ayvacık ilçesine bağlı bir belde.. Oraya gitmek için Behramkale den yani ASSOS dan geçmek gerek…

Yaklaşık 1.5 saat sonra bir sürü zeytinlik geçildikten sonra ASSOS’tayız…

Motosikletim yüklü ve artçılı olduğu için daha fazla yukarı çıkmayı motoru devirme riski olduğu için göze alamadım.. Oraya park ettim.. Mübarek V-Strom yüklü ve artçılı oldumu öyle bir kallavi duruyor ki harbiden millet saygı duyuyor.. Ama aynı millet bilmiyor ki; ayaklarım yere zor basıyor.. En ufak temassızlık ki yokuşlu ve taşlıklı yerlerde çok olur; anında yük ile motor yerde olur..

Vallahi ne karizma kalıyor adamda ne de imaj. Saygı bir anda komediye dönüyor.. Hal bu iken; İçimdeki ses “Oğlum Selçuk artislik yapma bırak motoru ve yukarı yürü” dedi…

Bu arada müze kart geçerli imiş…. Hehe 15 TL den yırttık diye düşünmeden edemedim..

Yukarıda manzara tek kelime ile “Nefes kesti”

Romalılara artık saygı duymak gerek.. Heryerde adamların eserleri var.. Ve bir meclis, belediye demokrasi kültürü hemde 1000 sene öncesine ait.. Şapka çıkarıyorum artık.. Sözün bittiği yer..

Artık yola koyulmak gerek.. Gülpınar’A ulaşmak köy evinde gecelemek istiyorum.. Bahçede tavukları varmış dayının dediğini hatırlıyorum.. Aklımda köy yumurtası var ….
    Ve 1 saat sonra Gülpınarda dayının köy evine geldik..

Ben tavuklar ile ilgilenirim.. Hakikatten dayının dediği gibi etrafta tavuklar vardır…

Hepside doğal %100 organik tavukları görünce gözlerim döner.. Gözüme bu tavuğu kestiririm.. Tünemiştir… Ama benim onun altındaki yumurtalarını alacağımı anlayınca oda bana pis pis baktı..

O sırda eşim “ ee hadi akşama bi’şeyler alalım” deyince. Tavuk sabaha kaldı…

Bu arada dayının iki tekeri gözümden kaçmadı… Antreye çekmiş.. Yatıyor 50cc…

Akşam Gülpınar’ı gezip sonra güzelce temiz havada bir uyku.. Sabah ola hayr ola…

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    geziniz güzel olmuş paylaşımınız için tşekkürler
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Yorumlar çok güzel e özellikle yumurta kısmı ama foto az

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Heheh ben o artistliği yaptım gerçi o bayırı göbekle tırmanamama korkusu mu desek, o sıcakta bir taraflarımın yememesimi desek Assos liman daha da kötü tel jant olmazsa olmaz, yoksa jantı yamultma an meselesi Ha yedi mi Assos ta yedi ama Zeus altarında yemedi, olduğum yerde yana yatış

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Gerçekten çok güzel takipteyizz
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    keşke ilk başta normal yoldan gitseydiniz çok km farkı yok 20 km farkediyor tabi otoban kalitesi gibi olmaz ama bankaya gidip geldiğinize değmezdi o yüzden dedim. yinede güzek gezi olmuş
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)