Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

garip bir yol hikayesi: istanbul-konya-iskenderun-antakya-adana-antalya-vs vs

Motovento
    REKLAM ALANI
    efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    kardeş süper devamını bekliyorum ama tek başına yolda sıkılmıyormusun ? (bende sıkılmam motorum olsun yeter ama çoğu insan sıkılır)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    evet nerede kalmıştık

iskenderuna geldiğimde ablamın evinin yolunu tuttum ... şunu paylaşmak isterim eniştemin ilk tepkisi çok hoş idi aman olum istanbuldan buraya motorla gelinirmi delimisin her eve bir deli lazım deyip eniştemin endişesini biraz olsun aldım ...

iskenderunda ilk gün akşam üzerine kadar pek birşey yapmadan dinlenerek geçti ve canım

kardeşim Bahadırı (Şenonar) aradım huuuuu komşu ben geldim deyince neredesin hemen

geliyorum diyip atladı arabasına yanıma geldi akşam için sözleştik ve akşam beni almaya

geldi.

belende çay keyfi

acemi bunlar fazla hırpalamak istemedim

ee oraya kadar didilirde künefe yemeden olurmu adam çok güzel yapmış resmi görünce canım istedi

foğraf kötü ama idare edin belenden sarımazı ve iskenderun ayaklarımızın altında...

birazda iskenderuna sahile inelim dedik yolda bahadır dönüş rotanımı sordu adana oradan mersin tabiki yürekceye uğramadan olmaz dedim amanın Sencer abi burada olabilir deyince telefona sarılıp aradık adam dibimdeymiş benim haberim yok sevgili eşi ile bayram tatilini değerlendirmek için arsuza gelmiş hemen adresi verip otelini tarif etti tabi biz davetsiz misafir

sohbete doyum olmuyor ama ayrılık zamanı geldi

bana bak Mersin il sorunlusu o şapkaya iyi davran şikayet duymayayım

ve ertesi gün Bahadırdan aldığım ön bilgiden sonra istikamet Titus Tüneli ve Beşikli mezar.

Samandağ antakyaya 22 km uzaklıkta Samandağ ın 5 Km. kuzeyinde denize hakim yamaçlarda M.Ö. 300 yıllarında Seleuykos Nikator tarafından kurulan ve kurucusunun adı ile anılan şehirdir. Şehrin, dağın hemen bitiminde , dağdan gelen derelerin ağzında bir iç limanı vardı. Sellerin bu limanı Doldurması tehlikesi ortaya çıkınca imparator Vespasianus zamanında dağ delinerek bir tünel açılması kararlaştırıldı tünel Titus zamanında tamamlandı ve derenin önü bir duvarla kapatılarak sel suları , yüksekliği 7 mt. genişliği 6 mt olan bu tünel vasıtası ile uzaklara akıtıldı , böylece limanın dolması engellenmiş oldu. 130 mt si tünel , kalanı açık kanal halinde olan tünelin uzunluğu girişten Çevliğe kadar 1380 mt. dir

Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta , 100 Mt. kadar uzaklıkta kaya mezarları vardır burada kayalara oyulmuş mağaraların içinde bulunan çok sayıda mezarın en çok ilgi çekeni , çukurun tabanındaki geniş mağaradır. içinde çok sayıda mezar bulunan bu mağara diğerlerinden farklı yapılmış yüksek ve gösterişli bir mezar yüzünden halk arasından ''Beşikli Mağara'' olarak anılmaktadır

Çevlik girintili çıkıntılı boylu boyunca uzanan 14 km lik bir sahil kuşağına sahip...

serinleme zamanı aylardan eylül olsada antakya sıcağı.

dönüşü geçidin içinden yapmak istedim bulunduğum noktadan aşagı inmek biraz zor oldu ama deydi doğrusu tabi bu arada bana uyan ve totoğraflarımı çeken canım yeğenim Sonere ayrıca teşekkürler

tünelde ilerledikce insan gücüyle burayı nasıl yardınız be kardeşim diye düşünmekten kendimi alamadım dumur bir haldeyim

buda aslan yeğenim uydu bana garibim canı çıktı yorgunluktan

dönüş zamanı Çevliğe ve kel dağına son bir bakış ...

ertesi gün yorgunluktan canı çıkmış olan mavişimle ilgilenme zamanı buraya

kadar beni üzmedi ödülü haketti sağlam tarafından bir temizlik ve bakım hakkıdır

bakımdan sonra ablamla biraz şehir turu yapalım dedik

geç bakalım mavişin yanına dedim biraz zor ikna ettim ama

Bahadır kardeşim ellerine sağlık kahveler güzel olmuş

eve dönüp üzerimi değiştirdikten sonra istikamet antakya asıl amacım kimlik ile geçiliyor dendiği zaman kafama takılan iş suriyeye geçmek, sınır sadece 50 km uzağımda ama antakyaya geldiğimde öğreniyorumki sadece bayramlarda kimlik ile geçiliyormuş pasaport olmadan olmuyor vize istemiyormuş üzülmedimde değil doğrusu hani gelmişken buralara kadar bir arak içip dönseydim.

madem geldim B planını devreye sokuyorum

ilk bana en yakın olan yerden başlıyorum ve daha sonrasında ailecek yemek yemeğe gittiğimiz mekanın olduğu yer var ...

Belenden sonra Kıcı mevkii motosiklet ile gidecek olursanız...

AMAN RÜZGARA DİKKAT!!! zira çok rüzgar alıyor Bahadır kardeşim iyiki uyarmış

Antakya ...Gezi başlıyor

şu yol ve işaret tabelalrını neden boyarlar zarar verirler hala anlamış değilim

Gittiğimde ayin vardı...

kaçış tüneli girmek yasakmış hala aklım orada dağın neresine çıkıyor acaba

ve bende kaçar gezilecek yerler var kiliseden son bir foto antakya manzaralı...

zaman kaybetmeden su cenneti Harbiyeye doğru yol alıyorum şehir merkezinin 10 km dışında.defne ağaçları arasında irili ufaklı şelaleler var içerisinde...
    yemek için gittiğimde benim fotoğraf makinam yanımda değildi, yeğenin makinası sebebini bilemiyorum errorrrrrrrrr diye zırlayınca akşam fotoğraf çekemedim bari vakit varken gündüz gözüyle çekeyim ...

biraz gölgeye ihtiyacı var

Mehmet abi orada tanıştım çok cana yakın samimi bir insan. dağdan gelen su birikip kasabaya pompalar yardımıyla basılıyor artan su ise şelalelerden akıyor kendisi oradaki pompalaradan sorumlu belediye görevlisi.
    istanbuldan motorla geldiğimi duyunca hemen ben seni gezdireyim dedi. yılın şu zamanı suyun en az olduğu dönemmiş çok halini düşünemiyorum...

doğal motosiklet garajı restoranda çalışan bir arkadaşın cbf'i

Mehmet abi burasının bundan 150 sene önce un değirmenleri olduğunu ama büyük selde yıkıldığını söyledi ...

turumuzu tamamladıktan sonra gitme vakti geldi dediğimde, Mehmet abi yok öyle dedi bir kahvemi içmeden hiç bir yere gidemezsin.
    o dağdan kaynayan su ile elleriyle kahvelerimizi pişirdi ve içtik...

yakın ilgi ve alakasından ötürü kendisine çok teşekkür ederim
    (eğer birgün bu yazıyı okuyan bir arkadaşım gider ise ve görürse selamımı iletisin)

evet kısa bir antakya turu ve dönüş yolu yarın zira işten geldim ve çok yorgunum yaklaşık 4 saat oldu başlayalı...affınıza sığınırım ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    tekerinize sağlık imrenilecek bir gezi yapmışsınız darısı bizlerin başına

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Abi bak kan çıkar demiştim :D ne çirkin çıkmışım zaten öyle ağzım burnum dur çekme derken birbirine girmiş
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Tam ne zamandı bu?
    Niye karşılaşmadık ki...?

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    vay cem abim anlattıgın kadar var hani tekerine sağlık,çok güzel kareler.senin yorumlarınla başka güzel olmuş.

bu arada bahadır meşhur oldun sende demedi deme dizi teklifleri alırsın artık cem abide menejerin olur.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay cem abim anlattıgın kadar var hani tekerine sağlık,çok güzel kareler.senin yorumlarınla başka güzel olmuş.

bu arada bahadır meşhur oldun sende demedi deme dizi teklifleri alırsın artık cem abide menejerin olur.
    Abi zaten o tepsiyle teklif gelmezse ayıp
    Ama varya hala o tipime gülüyorum ağzım burnum bi tarafta
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    vay abicim be.. döndügünde bi hasret giderelim .. bu kadar güzel bir gezi yapmışsın kıymetini bil adaşım :D pikaçu seni kesecek keşke götürebilseydin .. ama napalım .. bir dahaki sefere iyileşsinde oyle gelsin ..

abi çok güzel çok sevindim .. kazasız belasız yolculuklar sana geldiginde görüşürüz
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    verdiğin şapkaya gözüm gibi bakıyorum, yıkamadım da. öylece kepekleriyle duruyor

seni tanımak ve yaklaşık tam 1 yıl sonra yeniden karşılaşmak güzel...

iyi ki varsın kardeşim

az daha unutuyordum, bahadırla da onca zamandır yazışıp çiziştikten sonra yüzyüze tanışmak da nasip oldu. bunun için de ayrıca mutluyum...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    vayy cem kardeşim eline yüreğine sağlık güzel bi gezi olmuş paylaşım için teşekkürler
    ama ben bişi merak ettim motorun hakkında
    madem o kadar yol yapabiliyor o motor acaba bakırköye kadar da gelebilir mi
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Oyyyt..Harika olmuş..
    Cem aga seneye yazın benimsin haberin ola

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay Vay Vay ... Biz çatlarız da ...
    Sen yolda iyi çatlamamışın ...
    120 yi gördümü bari ... (anlarsın sen... )

Selam olsun ...

Erkek her yerde erkek ,(kim bilir kimin eşiydi ....Zavallı deniz kızı... )

Burda bile KEL olduğu belli

Tekerine ,Yüreğine sağlık dostum....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    helal olsun yha bende biraz para biriktirim çıkıcam böle bir yola zorluğu varmı : )?

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cem abi...
    yine döktürmüşsün... tekerine sağlık,mavişinede MAAŞALLAH!!!!

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Tekerine sağlık Cem,çok güzel olmuş.Birlikte yaparız inşallah bir dahaki sefere.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel bir gezi olmuş tekerine sağlık

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Yola devam ......

Antakya tam anlamıyla tarih kokuyor birkaç fotoğraf çekeyim dedim harbiye dönüşü ....

sıkılmamanız dileğiyle ...

o tarafa yolunuz düşer ise kabak tatlısını kesinlikle tadın derim

Uzun çarşı...ve çarşı içerisine açılan sokaklar.Objektifime takılan bir kaç kare ...

Arap bülbülü, çok meraklı ve ürkek değil hemen uzattığım parmağımı didiklemeye başladı bile

Asi'ye şöyle bir yukarıdan bakıp dönüşe geçiyorum....

ertesi gün eş dost ziyartiyle geçiyor ...

Ama aklımda olan dönüş yolunda adnaya uğrayıp Adana MT nin çarşamba toplantısına katılma ve forumdan her nekadar tanışsakta şahsen tanışmak var hemen Adana il temsilcisi adanalı nikli Bora abime pm atıyorum cevap gecikmeden geliyor buyur gel baştacısın adresi ve numarasını veriyor bu arada daha önceden forumdan çok muhabbetimiz olan Chopperci01 Cengizin numarasını alıp arıyorum iskenderundayım yarın akşam deliyorum sizleri görüp yola devam edecem.cevap:yarın gündüz geliyorsun,akşam hiçbir yere gidemezsin.sabah nereye gidersen git kıvamında fırçamı yiyorum

ve dönüş zamanı yolda Bahadırı arıyorum hemen geliyorum deyip jet hızıyla yanıma geliyor (allahtan motoru satmış motor olsa altında düşünemiyorum artık )

otoban ayrımına kadar geliyorum deyip fotoğraf makinamı elimden alıyor ...

son hazırlıklar...

Gidiyorum diye atacaktı kendini aşağıya ama tekrar gelirim diye zor ikna ettim

Adana yolunda Cengiz ile bir kaç telefon görüşmesinden sonra buluşma noktasına vardım (açlıktan ölmek üzereyim hadiiii demekten telef oldu ) acıkmışta halinden belli 1,5 adana kebabın altından girdi üstünden çıktı

yemekten sonra efendy_iso nun mekanında çay keyfi ...

buluşmadan önce eşyaları bırakıp biraz dinlenmek için eve geldik ...

üç kişi bir elcik korumayı zor taktık

buluşma mekanına geldiğimizde Bora abi köşesine kurulmuştu (az önce konuştum ereken geldim köşemi kaptım diyordu)

ayrılık zamanı Arkadaşlar ile vedalaştıktan sonra Cengiz ağa iki tek parlatalım dedi bende hee dedim

belki menşur olurum diye sahneye bile çıktım ama hala ses seda yok beklemedeyim

ben çırıyom o dinliyo

ADANA MT ......

Hernekadar istanbulda yaşasamda geçen haftaki çarşamba buluşmanıza katılma onuruna eriştim ....

öncelikle o güler yüzlerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim

ve Chopperci01 Cengiz kardeşime misafir perverliğinden ötürü sonsuz teşekkürler

zaman sorunum olduğu için çok fazla kalasamda çok keyifli bir gün geçirmiş oldum ....

dönüş rotam Mersin Antalya yolunu takip edip Ege'yi geçerek İstanbula dönmekti ama yol üzerinde o kadar çok gezilecek yer varki açıkcası kızım olmadan bu yerleri gezmek içimden gelmedi ve sadece sahilden Antalyaya kadar gidip oradan Bucak,Burdur,Keçiborlu,Afyon,Kütahya,Bilecik ve Adapazarı üzerinden İstanbula dönüş olarak değişti...
    Mersin Antalya yolu hakikaten zor bir parkur bağzı yerlerde yol çalışmaları var çıkmadan önce Cengiz uyarmıştı haklıymış zorladı ama çok keyif aldım...

Antalyaya kadar objektife takılan karelerden seçmeler yaptım zira totalde 1000 civarı resim var fazlada sıkmamak gerekir

1968 Rus hala saat gibi çalışıyor

Yol çalışmasının olduğu yerlerde toza bulanıyorsunuz hele önünüzde başka bir araç var ise

kaskımı temizlemek için nerede durayım diye düşünürken Anamuru 10 geçince bu şirin mekama rasladım Kara gedik mevki (Radar mavkii olarakta geçiyor odun ateşinde çay hele birde kaçakmı yerlimi diye sorunca allah çek bir kaçak dedim

Anamur olurda Muz olmazmı

kara gedikten yaklaşık 5 km uzaklaştım ki yolda bu manzara ile karşılaştım geri dönüp resimledim yol kenarında inzivaya çekilmişler ...

Akdeniz ve gün batımı

Antalya Manavgat sapağına geldiğimde çok sevdiğim ve üç sene önce Antalyaya taşınan can dostum Murat kardeşimi aradım buraya kadar gelmişken yakındaysa bir görüp yoluma öyle devam etmek istedim.
    adresi verdi yakınmış 120 km aradık uğramadan olmaz bi çaylarını içip kaçacaktım ama hem kendisi hem şirinlik abidesi eşi bu gece kalmazsan yüzüne bakmayız diyerek salmadılar...

sabah oldu artık yol zamanı kızımı ve evimi özlemedim desem yalan olur...

Afyona 50 km kala sıkı bir yağmur beni karşılıyor şansıma sığınıp yağmurluklarımı giyecek ve bir mola verecek yer çok yakınımda

Porsuk çayı... artık eve kadar ne mola var nede fotoğraf rüzğar hızını arttırmaya hava iyiden iyiye serinlemeye başlıyor ...

BİTTİ...

Öncelikle 3019 km boyunca sadece arka lastiğne bir cam çivisi saplanan mavişime...

Yolculuğum boyunca güler yüzlerini ve misafir perverliğini esirgemeyen Dostlarıma...

ve sıkılmadan konuyu takip eden siz motosiklete gönül vermiş yarenlere .....

çok teşekkür ederim....
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    çok güzel gezi olmuş
    istifa etmeye alıştım bu aralar,
    istifamı basıp gezesim geldi.

cem abi paylaşımın için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    güzel bir gezi olmuş,ellerinize sağlık
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Vay Vay ... Biz çatlarız da ...
    Sen yolda iyi çatlamamışın ...
    120 yi gördümü bari ... (anlarsın sen... )

Selam olsun ...

Erkek her yerde erkek ,(kim bilir kimin eşiydi ....Zavallı deniz kızı... )

Burda bile KEL olduğu belli

Tekerine ,Yüreğine sağlık dostum....

Aleyküm Selam üstadım. umarım sıhhatin yerindedir.
    inşallah bir gün yine bir baş olur da sabaha kadar sohbet ederiz
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler