Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

125 cc ile 1.400 km'lik yolculuk. Ankara - Bergama - Ankara

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bayram öncesi, uzun süredir düşündüğüm Ankara - Bergama yolculuğu konusunda birkaç günlük tereddütten sonra, havanın güzel

olmasına da güvenerek yola çıkmaya karar verdim.

Meteorolojinin sitesinden 5 günlük hava durumunu inceleyerek aşağıdaki 638 km'lik güzergaha karar verdim. Aslında değişiklik

olması için daha önce hiç kullanmadığım Bursa - Balıkesir rotasını kullanmak istemiştim ancak bu bölgeler yağışlı idi.

Yolculuk uzundu. Sayfaya fazla resim yüklemesi olmaması için özet geçmeye çalışacağım.

6 Eylül sabahı saat 6'da marşa bastım ve ilk molayı 135 km sonra Sivrihisar yakınlarında bir mola yerinde verdim.

Sivrihisar bölgesi ilginç bir dağ yapısına sahip. Bu sadece bir örneği.

Mola yerine Jandarma tarafından konulan tabela ilginçti.

Çeşitli dinlenme noktalarımdan biri de Afyon yakınlarında böyle bir yer oldu. Tamamen sahipsiz görünen bu yerde tuvalet

bakıcısı varmış gibi tertemizdi. Ülkemiz şartlarında nadir görülecek bir durum.

Afyon - Uşak arasında yol kenarında bir sigara molası. Yolun bu kısmı geçen yıla kadar kötü idi. Buradan 8-10 km sonra

başlayan yokuş aşağı ve keskin virajlı, sağ tarafı uçurum olan gidiş-gelişli bölüm, dağ tarafına aynı genişlikte yol

yapılarak duble yol haline getirilmiş.

Herşeyin mükemmel gittiği yolculukta tek hata burada başladı. İzmir üzerinden devam etmek yerine daha kısa olduğu için

Salihli'den Balıkesir yönüne devam edip, Kırkağaç - Soma - Kınık üzerinden Bergama'ya geçmeye karar vermiştim.

Salihli'den sonra Kırkağaç'a kadar yol çok kötüydü. Yol yer yer aşırı dar ve bozuktu, şiddetli rüzgar ise işin tuzu biberi

idi. İzmir üzerinden devam etseydim, daha uzun mesafeyi bundan çok daha kısa sürede katedecektim.

Yol üzerinde Gölmarmara ilçesi yakınlarından bir manzara.

Akşam 20:30'da Bergama'daydım. Haritada 638 km görünen mesafe, evden eve 660 km'lik bir yolculuk ile tamamlandı.

Bergama'nın tarihi sokaklarından bir görünüm ve arkada Bergama Kalesi'nden bir bölüm.

Bergama halısı.

Bergama, tarihinin yanısıra halıları ile de ünlüdür. İlgilenler için link: http://www.bergamailcesi.com/content/view/75/44/

Serapis Tapınağı (Kızılavlu)

Bergama Kalesi'nde bulunan Zeus Sunağı'nın ülkemizde kalmış temeli. Sunak şu an Berlin'de Pergamon Müzesi'nde bulunmaktadır.

Bergama Kalesinden Kestel Barajı görüntüsü.

Bayramın son günü ailecek Dikili ilçesindeydik. Dikili sahilinde gün batımı.

13 Eylül sabahı çıktığım dönüş yolculuğunu, Afyon'da kaldıktan sonra 15 Eylül sabahı Ankara'ya devam ederek tamamladım. Rota

bu sefer İzmir üzerinden oldu. Haritada 691 km görünen mesafe, Afyon içi dolaşmalar dahil evden eve yaklaşık 740 km sürdü.

Aliağa ilçesinden yol üstü manzaraları.

Petkim

Molalardan biri.

Afyon'dan çıktıktan sonra bir manzara.

Bayat ilçesi yakınlarında bir yol kenarı molası (sigara molası )

Sivrihisar içesine girmek üzereyim. Buradaki molamın bir amacı olacak.

İşte durma nedenim burası:

Bu noktadan sonra doğrudan evime gazladım ve yolculuk bitti. Yenisini değişik güzergahtan önümüzdeki sene için düşünüyorum.

Eh ne derler, tekeriniz düz bassın Sorunsuz yolculuklar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ya dostum madem böle bir yola cıktın insan bize haber etmez mi. salihli deki molada cayımızı içmezmi. bir güzel sohbetini bize dinletmez mi. aşk olsun.
    bir daha ki sefere lütfen haber ver karşılarım olmaz mı.

Güzel bir gezi yapmışsın ve iron butt olmana az kalmış...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Tebrikler 125 cc ile uzun yola çıkmak bende yapmıştım yıllar önce..Aklıma geldikçe yorulur ve kızarım kendime

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostum madem böle bir yola cıktın insan bize haber etmez mi. salihli deki molada cayımızı içmezmi. bir güzel sohbetini bize dinletmez mi. aşk olsun.
    bir daha ki sefere lütfen haber ver karşılarım olmaz mı.
    Valla süper olurdu, şehir içinde yarım saat kadar mola verdim üstelik Ama tereddütlü bir kaç günden sonra ani bir kararla yola çıktığım için önceden bahsetme durumum olmadı. Seneye inşallah Böyle birşeyden mutluluk duyarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi yapmışsın ve iron butt olmana az kalmış...
    Sağolasın
    Dönüşte değil ama gidiş yolunda o hissi yaşamadım değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:00 ----------

Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler 125 cc ile uzun yola çıkmak bende yapmıştım yıllar önce..Aklıma geldikçe yorulur ve kızarım kendime
    Teşekkürler. Ben gene de kendime kızacağımı sanmıyorum. Bana çok iyi geldi bu tur.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah ah ah yani 6 eylüde ben de izmirden edremite gidiyordum yani haberim olsa bergamaya uğrardım.

Yinede güzel geziymiş tebrikler.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

hocam bileğine sağlık güzel gezi olmuş, 125 cc lere yaşam sevinci vermiş geziniz..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ellerine saglik.

Sivrihisarda gördügün yükseltiye dag demissin.
    Uludag'i gorsen ne diyecektin merak ettim.
    Sizin orda pek dag yok galiba.
    Bir dahaki sefere Bursa üzerinden git.
    Belki karsilasiriz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Güzel sade bir tur olmuş,kazasız belasız devam edersiniz inşallah..
    125 CC ile yol yapmak buyuk sabır ama önce sevgi gerektiriyor. Herkesin harcı değil, Ben scoterla yaptığım 6.000 km den bunu iyi biliyorum. Biraz bu işin delisi olmak lazım... Gerçi ümmet abi varken bize de kalmaz o delilik ya...

Ama şu an çıkarmıyım yola, açıkçası yemiyor artık..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel bir havada,güzel bir gezi olmuş.kafanızın tamamen şarj olduğuna eminim.bu arada,çok tartışılan,''küçük cc.ile uzun yola gidilir mi?'' konusuna da çok güzel bir örnek vermişsiniz.tebrikler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine saglik.

Sivrihisarda gördügün yükseltiye dag demissin.
    Uludag'i gorsen ne diyecektin merak ettim.
    Sizin orda pek dag yok galiba.
    Bir dahaki sefere Bursa üzerinden git.
    Belki karsilasiriz.
    Mutlaka ti'ye alacak bir nokta yakalarsın zaten

Evet dağdan bahsederken o tepe resmi yanlış olmuş. Ancak, örneğin son resimde göreceğin gibi ilginç bir dağ yapısı var. Ondan bahsemek istemiştim.

Bu arada, sen gerçekten geliyormusun yahu buralara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ah ah yani 6 eylüde ben de izmirden edremite gidiyordum yani haberim olsa bergamaya uğrardım.

Yinede güzel geziymiş tebrikler.
    Teşekkürler Kimseye haber verme durumu olmadı malesef. Yoksa forumdan arkadaşlarla tanışmak keyifli olurdu.

Uzun bir mesafe, birçok arkadaşla tanışmak mümün olabilirdi organize edilerek. Seneye yolculuk nasip olursa önceden duyurayım bari

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel sade bir tur olmuş,kazasız belasız devam edersiniz inşallah..
    125 CC ile yol yapmak buyuk sabır ama önce sevgi gerektiriyor. Herkesin harcı değil, Ben scoterla yaptığım 6.000 km den bunu iyi biliyorum. Biraz bu işin delisi olmak lazım... Gerçi ümmet abi varken bize de kalmaz o delilik ya...

Ama şu an çıkarmıyım yola, açıkçası yemiyor artık..
    Delilik vardır biraz bende, normal insanlar göze alamıyor bunu nedense
    Ben tekrar çıkarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:25 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir havada,güzel bir gezi olmuş.kafanızın tamamen şarj olduğuna eminim.bu arada,çok tartışılan,''küçük cc.ile uzun yola gidilir mi?'' konusuna da çok güzel bir örnek vermişsiniz.tebrikler.
    Teşekkür ederim, güzeldi gerçekten. Özellikle gidişte tüm güzergahta genel olarak tatlı bir serinlik vardı ve bu hem motor hem benim için çok iyiydi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Levent bi rivayete göre senin beyaz saçlı, kel göbekli bi amca olduğun söyleniyor.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bileğine sağlık güzel gezi olmuş, 125 cc lere yaşam sevinci vermiş geziniz..
    Teşekkürler. Bakımlarını yap ve gazla, olay budur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:31 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent bi rivayete göre senin beyaz saçlı, kel göbekli bi amca olduğun söyleniyor.
    Yahu manken gibi adamımdır ben karıştırma amcayı mamcayı şimdi

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Dostum komşu ilçe Aliağa ya kadar gelmişsin,Bizim Foça yada bir uğrasaydın da bir balık ısmarlasaydım.
    Bende havalar müsait olursa 150 lik mondialle böyle bir gezi düşünüyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum komşu ilçe Aliağa ya kadar gelmişsin,Bizim Foça yada bir uğrasaydın da bir balık ısmarlasaydım.
    Ah be hocam, tanışacak o kadar kişi varmış ki valla önceden duyurmadım diye pişman olmaya başladım bile. Gezi raporunu bekleriz, umarım gerçekleştirisin. Sevgiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Necati abi yaş ilerledikçe motor hacminide düşürüyorsun
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Guzel bır gezı olmus ellerıne saglık, ınsan pc basında gezı fotolarına bakarken bıle buyuk keyıf alıyor, ama yolda durmak ıstemıyorum, sizlerin cektiği fotolarla kendımızı avutuyorum, gezlırının devamı ıle kazasız surusler

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bır gezı olmus ellerıne saglık, ınsan pc basında gezı fotolarına bakarken bıle buyuk keyıf alıyor, ama yolda durmak ıstemıyorum, sizlerin cektiği fotolarla kendımızı avutuyorum, gezlırının devamı ıle kazasız surusler
    Teşekkürler Yolda fotoğrafı çekilecek harika çok yer vardı. Ama özellikle böyle uzun bir yolculukta gerçekten sık durulmuyor. Katedilen her metre, her saniye önemli oluyor. Altımızdaki 125 cc olunca bu uzun yolda daha da önemli oluyor.

Paylaşım için sağ ol…

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Necati abi yaş ilerledikçe motor hacminide düşürüyorsun
    İhtiyarlık işte yakında elektrikli ve üç teker bisiklete düşmeyiz inşallah
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler