Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gelibolu,Ayvalık (gidiş dönüş 513 km.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Arkadaşlar ,oğlum ile birlikte bir gezi yaptık ,Gelibolu dan yola çıktık,Kilitbahir den Çanakkale ye ve sırasıyla Kepez,Güzelyalı,İntepe,Truva,Yeniköy,Üvecik,istika metinden Geyikli,Gülpınar,ve devamında Behramkale(ASSOS)üzerinden Küçükkuyu ya ulaştık ,orada iki akşam konakladıktan sonra ,doğru Ayvalık Cunda adasına gittikiki gün de Ayvalık ta kaldıktan sonra eve dönüş te Altınoluk,Küçükkuyu,Ayvacık,Ezine,Çanakkale yolunu kullandık ve sizlerle bir kaç resim paylaşmak istedim

Güzelyalı beldesi ve yangından sonrası köy yollarında biraz kayboluş
    Yeniköy limanına yakın bir plaj ,arkamızda yeniköy limanı görünmekte.
    Geyikli den sonra,Körüktaşı denen bölge

ben
    oğlum

Tuzla

ASSOS , sanki Mardin...
    Antik limana inen yoldan Edremit körfezi görünümü Küçükkuyu girişi ve bir çeşme başı

Küçükkuyu da kamp
    Zavallı kuçu bile serinleme çabasında yada tatilde
    kamp malzemelerimizi yoparladık Ayvalık a yolculuk var
    kamp bölgemizi çok sevmiştik
    Küçükkuyu da gece

gece yolculuğu ve Ayvalık a varış
    Cunda adası

Ayvalık ta park yerimiz
    ve çeşitli Ayvalık manzaraları

Ayvalık günbatımı
    ve kendimize o meşhur tost u hazırlatıp afiyetle yedikten sonra Ayvalık tan hayırlısıyla ayrılıyoruz

birazda Altınoluk gezintisi

URL=http://img683.imageshack.us/i/dscn1305ij.jpg/][/URL]
    sakin bir gece yolculuğu ve tekrar Çanakkale deyiz
    bu şekilde kazasız belasız yolculuğumuzu tamamladık ileride başka bir macerada buluşmak umuduyla ...Hayırlı Ramazanlar dilerim
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İlk mesaj benden olsun
    Baba oğul gezmeniz hoş olmuş,
    Rabbim tüm baba oğullara,baba kızlara böyle geziler nasip etsin.
    Gezi raporunun Ayvalık ve Assos dışındaki rotalarını daha ayrıntılı anlatmanızı isterdim.
    Tavaklı,Odunluk iskelesi,kumburnu gibi yerleri MT den çok az kişi biliyor.
    Hoş Tavaklı'nın anlatılacak bir yeri yoktur ama Tavaklı Assos arası yol çok keyiflidir Kenarlarda gizli sıcak su havuzları vardır.
    Atlamadınız umarım

'' Oğlum ile birlikte gezi yaptık !.. '' demişsiniz..

Fotoğraflarda yakışıklı ve genç iki delikanlı gördük..

Allah muhabbetinizi eksik etmesin.. Kazasız rotalar dilerim..

Fotoğraflar çok güzel ve iyi açı yakalamışsınız..

Paylaşım için iki genç delikanlıya
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    baba oğuldan çok abi kardeş gibisiniz maşallah..allah ailenizin ağzının tadını bozmasın.motoru merak ettim ben sizin.netten araştırdım ve tip olarak hoş buldum.kazasız belasız nice keyifli geziler dilerim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

fotolar çok güzel, geziniz de öyle.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah her babaya çocuğuyla böyle geziler nasip etsin, ne güzel gezmişsiniz..

Ve bir süredir gidemediğim memleketimi fotoğraflarla gezdirdiğiniz için teşekkür ederim, yolunuz hep açık olsun tekerinize taş değmeye..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Savaş abi belirttiğin yerlerin bende yabancısıydım ve o bölgeye ilk gidişimdi bazı yerleri farkında olmadan atlamış olabilirim yorumların için Şeyh şamil ,arkadaşım yorumların beni çok duygulandırdı,çok Yörük arkadadaş,dediğin gibi bizbaba oğul deyil,gerçekten normal yaşamımızda da,abi kardeş hatta arkadaş gibiyiz sizede sonsuz ofelya, sizede çok sağolun... bıyıklı arkadaşm ,temennilerin için sağol,Allah hiç kimsenin baba oğul ilişkisine gölge düşürmesin.Benimde annem Ayvalık lı ve 16 seneden beri oraları çok deyişmiş sizede
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

Motosikleti
    artık yok...
    çok güzel bi gezi olmuş tebrik ederim bende yaklaşık bir ay önce Altınoluktaydım gerçekten güzel yerler seviyorum Ege'yi
    ''Gerçekler acıdır.Acıtır...''

Kısaca Galibolu Tarihinden söz edersek:

I. Dünya Savaşı Çanakkale Deniz ve Kara Muharebelerinin yapıldığı yerler Gelibolu Yarımadası içerisindedir. Ayrıca batık gemiler, toplar, siperler, kaleler ve burçlardan ve savaşla ilgili yüzlerce başka kalıntıdan oluşan geniş bir yelpazenin yanı sıra 60.000'i aşan Türk şehidinin ve yine 250.000'i aşan Avustralya, Yeni Zelanda, İngiliz ve Fransız askerlerinin savaş mezarları ve anıtları buradadır.

Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı

Kabatepe Tanıtma Merkezi

Muharebe alanları, savaş mezarları, anıtlar ve savaşla ilgili kalıntılar "tarihi sit alanı" ve "kültürel varlık" olarak tescil edilmiştir bizde http://www.toursingallipoli.com adresi olarak bizim tarihimizin dönüm noktalarından biri olan galibolu ya siz degerli tarih ve gezi tutkunlarina 2002 yılından beri faliyet gösteren ve tursab A belgesine sahip firmamız tur ve gezi programları yapmaktadır.

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Ellerinize sağlık teşkkür ederiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)