Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devi'nin 2010 Turu (bitti) 35 GÜN

Motovento
    REKLAM ALANI
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    2000 e yakın fotoğraf ortalama 30 dakika download demektir.Lütfen sayfayı 5 dakikada bir refresh yapıp bir süre sonra tamamen bakınız

Yayınladığım siteler

Eneudorucu.com ve Motosiklet.net

Merhabalar,

2009 yılında iki motor iki kişi gerçekleştirmiş olduğumuz gezinin benzerini bu sene tek başıma yaptım.Gezilen yerlerin ayrıntılarını unutmamak için bu başlığa zamanla fotoları ve yazıları ekledim.

Kısa kısa bilgilerle devam ediyorum.

*Geziyi 2005 Model NX4 Falconum'la yaptım.

*Yaklaşık 6000 km.

*Yanıma aldığım malzemeler:

Depo üstü çanta içerisinde: Lazer, parfüm, fotoğraf makinesi, endurocu stickerı, usb bellek, çakı, evin anahtarları, mp3 çalar malzemeleri, ajanda, harita, yağ filtresi vs.

Topcase çanta içerisinde: Ön arka şambriyel, oto pompa, scottoiler yedek yağı, yedek kancalar, disk kilidi, ıslak mendil, laptop ve şarj aletleri vs.

Yan çantalar içerisinde: Üçer takım alt üst giyim, plaj terliği, havlusu, ayakkabılar vs.

Artçı yeri sosis çanta içerisinde:Çadır, mat, uyku tulumu, halat kilit, Tripod, üç adet levye, lokma takımları vs..

ROTA

Fotoğrafları 800x600 olarak yayınlamak istiyorum. Şimdiden affetmeniz dileğiyle.

Başlangıç 2 Temmuz Cuma, ilk hedef Gezenbilir.com Festivali.

Samsun Altınkum'daki evden ertesi gün yola çıkmadan önce son hazırlıkları yaptım.Ailemin rızası çok önemliydi.Nasıl diyorsanız "artık alıştılar" diyebilirim.Kendin kazanıp, kendin harcayabiliyorsan biraz daha sözün geçiyor demektir.

Gece Falcon'la çok heyecanlıydım.Çantalar üzerinde olmadan son bir foto.

Samsun - Ankara yolundan fotoğraflar.

Ulu Önderimiz Atatürk'ün "Kahraman Havzalılar " diyerek başladığı yazısını hatırlıyorum burada. Kurtuluş mücadelesinin demiryolunda ilk başladığı yeri fotoğraflıyorum.

Egzostun çantayı ısıtmasını engellemek için sanayide parça ararken yardımcı olan arkadaşlar.

Yollardan Fotoğraflar...

Abiniz, ablanız varsa size şu şakayı muhakka yapmıştır: " Seni leylekler getirdi."

Bolu'ya yaklaştıkça doğa kendini göstermeye başlıyor.

Pompacıların bazıları kanka çıkıyor. Türkiyem...

Klasik Devi Pozu. Klasik olduğu için artık her tabelanın önünde poz vermiyorum, bu pozu artık zzırt pırt vermeyeceğim. Kamyoncuların gazabına uğrayabiliyorum

Bolu'daki Anıt Park'ta liseden arkadaşım Rasim'i bekliyorum ve Ev arkadaşı Kadir'le tanışıyor Bolu'yu geziyoruz.Ben festivale ertesi gün gitmeye karar veriyorum.

Rasim yine ince uzun yoldasın diyor, takılıyor ufaktan malzemelere...

Aladağ'lara gitmek için yol alıyorum.Aladağlar gerçekten güzel.İnşallah heryeri tesis olmaz ve bu güzelliğini doğallığını korur.

Çadır ,çin uygun alanı arıyorum.

Gezenbilir festivalini kayıda alan helikopter kamera.

Hayvanları görünce yanlarına gidiyorum.Yaklaşık 600 koyun varmış.Çoban Mahmut Amca söyledi.Çocukları koyunlara bakmak istemiyormuş, büyükşehirlere göç etmiş çocukları.

Bizim ailenin eski siyah beyaz fotoğraflarına bakınca bu pozu hatırlıyorum.Eskiler böyle hazırolda poz veriyor

Yenilerden devi

Koyunlar eski yeni farketmiyor devam ediyorum

Rahmetli annanemin bana öğrettiği üzere hayvanlara yaklaşıyorum. İki tane kangalı festival alanında severken insanlar şaşırıyorlar

Hayvanları gerçekten seviyorum.Ama insanlar hayvanları yanlarında gezdirirken ya da bir şey yapmaz derlerken köpeklerin saldıracaklarını anladığımda benim köpeği öldürmem tartışma konusu oluyor.Bir şey yapmaz olduğuna nasıl bu kadar emin oluyorlar.Benim canım ondan önemli mi?Uzatmayalım...

Çadır manzaraları

Göletteki kano yarışı

Festivalde tanıştığım grupla beraber off roda turu yapıyoruz.
    Murat Abi(Zonguldak)

Alper Abi(Zonguldak )

Turdan sonra açıkınca cızbız için ateş yakıyorum.

Sucuk ve adana kebap yapıyorum

Ertesi gün pazar: Bugün yarışlar var ve sabah erkenden kalkıp doğayı fotoğraflıyorum.Sabah yürüyüşüne katıldım.Yangın için oluşturulmuş gölet ve etrafındaki ormanlar beni yine mesleğe itiyor ve gururlandırıyor.

Geceden kalan arkadaşlar.inşallah bu fotoğrafı görmezler

Çok sevdiğim Galip Abi'min Sürmeneli olmasıyla, Sürmenelilere daha özel bakıyorum. Gezenbilir'den Sürmeneli bir dost!

Benim komşular Öğrenci - işadamı arasında gidip gelirken şanslı olduğumu hatırlıyorum. Ya gerçekten şanslı değilsem?

Zonguldak Ekibi tam kadro bu fotoda. Festival boyunca çok güzel vakit geçirdik.Sağolsunlar bana da çok yardımcı oldular.
    Solbaştan: Murat Abi, Alper Abi, Cengiz Abi, Turan ve Toprağım Sezgin Abi Kan çekiyor kann

Güzel hoş ama cross gibi değil. Bu araçlar hep batıyor

Son iki fotoğraf yine sabah gezisi ve Bolu'dan çıkıp Akşam olmadan İstanbula gidiyorum.

Kadıköy>Acıbadem üzerinden Çamlıca'ya çıkıp tepeden Fatih Sultan Mehmed Köprüsünü fotoğraflıyorum.

Daha sonra Kızkulesine yakın çay bahçelerinden birine gidip çayımı içiyorum. İstanbul ayrı bir şehir, hiçbir şehirle kategorize eilemez.Ayrı bir dünya. Her defasında İstanbul için bir şey yazamıyorum. Bu gezimde yine fotoğraf çekebildim. 2009 gezisinde 5-6 fotoğraf vardı.

Ertesi gün Kadıköy Moda'da denize sıfır bir yer keşfediyorum ve balık salatasını da kaçırmıyorum

İstanbul'un göbeğinde bu ineklerin işi ne?Kim bilecek bakalım?

Bandırma'ya geçmek için ilkönce avrupa yakasına geçmem gerekiyor.7:30 daki feribot için çok çok erken kalkmak yerine uygun fiyata Aksaray otellerinde kalıp 10 dakkaya feribota binebilirsiniz.

Uzun zamandır böyle heyecanlanmamıştım.Herkes tatile gidiyor.Tüm yüzler gülüyor bu gemide

Konuşmayan motorcular. Sempatik davranıp konuşup zorla foto alıyorum.Daha sonra BMW çiftin fotoğrafını alıyorum.Bayan arkadaşın sürdüğü BMW tertemizdi ve satıyordu.Aklım kaldı, hiç de belli olmaz

Feyzhan Abi beni karşılıyor.Aslında kırmızı halılar var ama bu fotoda gözükmüyor

mad
    mad
    mad

Hemen yemek için dönerciye uğruyoruz.

Feyzhan Abi ve eşi, ben ve KTM ci arkadaşımız Deniz... hepberaber benim yıllar önce vitesli motora geçmemi hayal ettiren Erdek'e gidiyoruz.

Ertesi gün kahvaltı için Acısu'ya yol alıyoruz.

Gitme zamanı, yol beni bekler.

İzmir'deki birkaç arkadaşımı göremeyince okuldan arkadaşımla İzmir Urla'daki Demirciler Koyu'na geçiyoruz.Edremit'ten izmir'e hızlıca gidiyorum dedimya tabela çekmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bodrum'dan sonra staj için Ortaca'ya geçiyorum. Ortaca'dan Dalaman'a, Dalyan'a İztuzun'a, Sarıgerme'ye, Boncuk Koyu'na ve Marmaris'e geçiyorum.Alfabetik sırayla size bu yerlerin fotolarını sunuyorum:

Marmaris'e gelmeden 10 km kala sağda Çamlı Köyü tabelasından içeri giriyorsunuz.Ve İncekum plajını da geçip Boncuk kampına varıyorsunuz.En güzel kamp yapılacak koylardan birine giriyorsunuz.Kamp alanında size ait buzdolabı, ızgara yeri, duş yeri, tuvaletiyle her şey var. Çok şaşırdım, tam yörükçüler için.Kampçılara belkide lüks kaçar

Karşıdaki Sedir Ada'sı.Tekne turları var.Katılmalı.

Muhteşem Manzara

Boncuk Koyu gözükmeye başladı.

Yol bile etkileyici, tam endurocu yolu!!!!

Vakit kaybetmeden çadırı kurup yerleşiyorum.

Dinlediğim şarkı:

Bazen ben de terk edip gidebilsem keşke diyorum
    İçimde bir İstanbul var ondan vazgeçemiyorum.
    Belki sen de bir gün geçersin diye köprülerinden
    Yakıp yıkamıyorum, koparıp da atamıyorum içimden
    Hayat bu işte;
    Kanatlanıp gitmek dururken
    Dört duvar içinde hap solursun

Yaşamak için bir neden ararken
    Ölmek için bulursun
    Söyle; taşı toprağı altın olmuş kaç yazar ?
    Delik testi umutlarım, akar altından azar azar.
    Söyle, neye yarar yaşamak altın bir kafeste
    Bir yanım seni beklerken, diğeri bekler ölümü ağır ağır
    Hayat bu işte;
    Kanatlanıp gitmek dururken
    Dört duvar içinde hap solursun
    Yaşamak için bir neden ararken
    Ölmek için bulursun

Dönüş yoluna geçiyorum.Boncuk Koyu'nu öneririm.Çadırınızla gidip konaklayıni akşam güneş battıtan sonra Marmaris'te takılın Dçnüşte ya da sabah kahvaltısı için o yol üzerindeki lokantalara gidin, pişman kalmayacaksınız.

Yol üzerinde meyve tarlaları var.Siz çileği topluyor, ücretini ödeyip götürebiliyorsunuz.

Eşinizle beraber buralar size çok romantik gelcek eminim

Dalaman Şehir Merkezi

Şehir merkezinde solda Sığla Restorantta kesinlikle kebap yemelisiniz.ORT:15 lira ;ama gerçekten çok lezzetli. Tandır da var

Dalaman'dan sonra Sarıgerme var. Sizlereşimdi Ortaca İztuzu daha sonra Sarıgerme'yi göstereceğim. Dalyan ve İztuzu için yol alıyorum. İlkönce Dalyan ve limanı:

İZTUZUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Bakalım dostlar ne kadar dikkatli, onlar için facelerinde kullanabilecekleri yazılar yazdım Az sonra...

Kötü fotoğraf makinem olsada gerçekten güzel fotoğraflar yakalayabiliyorum.Haksız mıyım?

Ülkemize her yıl milyonlarca turist var. Bu yerleri belki bizen iyi biliyorlar.Biz de gezmeliyiz.Çok iyi araba veya motor şart değil. Heryerde ızgarada yapmak şart değil.Tamam benzin pahalı ;ama 5 yıldızlı otel için vefceğiniz parayla 1 haftalık aynı bütçeyle benim kadar gezebilirsiniz...

İztuzu plajına geliyoruz.Burada caretta caretta kaplumbağalarıı yumurtluyor.Bu nedenle akşam sahilde bulunmak yasak.

Unutmadan şunu belirteyim:

Yiyecek içecek zaten pahalı. Bunlar için çözüm düşüneceğim.Şunu demek istedim: Burada çadıır yasak, burada durmak yasak diye seslenen kimseleri artıık takmııyorum. Sıcakta üstümde korumalıı mont varken üniformalıı olmayanlarıı takmııyorum. Belasıız atlatmak için gerçekten çaba sarfediyorum

Dostlara gelsin Sizleri de düşündüm...

:D

Yanııma gelen turistlere arılar yaklaşşınca turistler panik olup gittiler.:D

İztuz'u dönüşü NAR SUYU içmeden gitmeyin.Belki yaşadığınız şehirde daha ucuz içersiniz ;ama taptazesi gibisi yok.Çiftçiye destek olun.Bardağı 4 lira. Böyle köpekçikler çıkıyor karşınıza. Değiyor...

:D

Sonraki istikamet Köyceğğiz ve Ekincik.

Ortaca yolu üzerinde bir lokanta(yemek kötü, konsept iyi)

Ortaca Orman İşletme Şefliği(Staj yerim)

Dalaman Sarıgerme

Tüm gezi boyunca en iyi işletmesi olan yer burasıydı.Fiyatlar da uygundu.

Arabalarıı otoparka çekiyorsunuz yani endurolarınızı Sonra traktörle sahile...

Cuf cufff yani çek çekkkk

Mavi bayraklıı sahil(beach kelimesini kullanmıyorum)

Marmarisssss

Marmaris'ten manzaralar...

Fethiye'ye oradan da Ölüdeniz'e ve Saklıkent'e yolculuk başlıyor.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Okuldan arkadaşımı bekletmeden hemen Ölüdeniz'e geçiyorum.

Gece geç saatlere kadar takılıyoruz.Tandem ve Göcek tekne turu için bana bilet alıyoruz.Ne yazıkki ertesi gün yağmur yapıyor ve seferler iptal. Bu ikinci talihsizlik.Geçen sene de tandeme binememişştim.Önceki gün tandemcilere yarıın ben de diye bakııyorum bu fotolarda.

Göcek Tekne Turu

Kelebekler Vadisinde kamp yapmak için ileriye dönük planlar yapıyorum.

Devam ediyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

Mersin'e gelmeden Erdemli'de okuldan arkadaşım Andaç ile buluşuyorum.Beni davet etmişti 3 gün orada kalıyorum.Sıcaklar artık bunaltıyor, tek bir foto var.Kontrolü kaybettim artık.

Sonra Adana Ceyhan'da arkadaşım Ceyhan için yola çıkıyorum. Orada da 2 gece kalıyorum. Ceyhan'da bici bici yiyoruz.Çerkes geleneklerimizden yemekler yiyorum Muazzez Teyze sağolsun

Çeçen arkadaşımla hemen soğuk su kaynaklarına gidiyoruz, 50 derece güneşin altı...

Çukurova

Harika gezmişsin helal olsun sana tek başına kendini daha iyi tanıma fırsatı bulduğuna inanıyorum. Her yazını okuyup tüm resimlerine baktım sabahın bu saatinde motora binip uzun yol yapasım geldi

Bu kadar uzun gezide hep keyifli yanlarından bahsetmişsin. Başına gelen olumsuzluklardan veya uzun yol için verebileceğin tavsiyeler ve ipuçları ile edindiğin tecrübeleri bir sonraki gezi planları için kılavuz hale getirebilirsin.

Umarım müsait bi zamanda ben de böyle bir gezi yapabilirim. Paylaşımın için tekrar teşekkürler. Emeğine sağlık.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    15 dk da bir 4 kez yenilememe rağmen, fotoların yarısnı görebildim.
    Onlarda yetti de arttı bile Güzel yol alış ve iyi eğlenmişsin.
    Paylaşım için teşekkürler
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cepcell-apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 cbf 250
    volkan emeğine sağlıkkk harbii guzll geziii allahherkeze nasip etsin böyşe gezileriii sağilıkla kall kardeşim

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Resimlerin tamamı açılmadı,bende geri kalanına evde bakmaya kararverdim.
    Gördüğüm kadarıyla çok güzel bir gezi olmuş,tebrik ediyorum...

Birşey sormak istiyorum,Nx4 FALCON nasıl bir motor,bu yolculuk boyunca hiç arıza yaşadınmı?parça sorununu nasıl hellediyorsun....

Bu soruların cevabına göre bu falconu almak yada lamamak arasındaki kararsızlığım belirginleşicek.Teşekkür ederim...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Fotoların yarım yarım açılsada güzel bi gezi olmuş İmrendim valla

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hastayım şöyle adamlara ya benim de çok büyük hevesim var böyle bir geziye ama şartlar işte... nx4 falcon yorumlarını bekliyoruz...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000 tane fotoğrafmı baktım şimdi ben, vallahi bravo, tebrikler, alkış, ıslık falan diye gider...
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gezin o kadar güzel olmuşki.gerçekten tebrik ederim.allah keyifli geziler nasip etsin..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

off be bitti sonunda fotolar, 2000 taneyse maşallah
    ilk açtığımda 5 dakika kdar kitlendi sayfa, diğer sayfalar bile kitlendi , ama sonunda hepsine baktım sanırım.
    çok güzel bir gezi olmuş tebrik ederim, çok güzel fotolar var.
    35 gün de baya bi süre, çok tatilin varmış demekki
    güzel bir tecrübe olmuş.
    fotolar için teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezmişsin helal olsun sana tek başına kendini daha iyi tanıma fırsatı bulduğuna inanıyorum. Her yazını okuyup tüm resimlerine baktım sabahın bu saatinde motora binip uzun yol yapasım geldi

Bu kadar uzun gezide hep keyifli yanlarından bahsetmişsin. Başına gelen olumsuzluklardan veya uzun yol için verebileceğin tavsiyeler ve ipuçları ile edindiğin tecrübeleri bir sonraki gezi planları için kılavuz hale getirebilirsin.

Umarım müsait bi zamanda ben de böyle bir gezi yapabilirim. Paylaşımın için tekrar teşekkürler. Emeğine sağlık.
    Evet hocam, dediğiniz gibi. Yollarda şunu bunu yemiyorum diyemezsiniz.Bazen istemden yemeği fazla kaçırıp gece biraz aç susuz kalabiliyorsunuz. Kediler çadırınızı tırmalayıp, biran her şeyi düşünebiliyorsunuz.

Ben Allah'a şükür hiç insan tehlikesiyle karşı karşıya kalmadım.Mantık dışı şeylere yönelmedim. Biraz da cezalarla sadaka verince yırttık belalardan diye düşünüyorum

Tecrübeleri yazmayı yapamam.Belki orta yaşlara gelince durgunlaşıyor insan o zaman olabilir.Şuan kanım kaynıyor yazarken cayıyorum ;ama sohbeti ço oluyor ortamlarda.Tabi herkes sizi ciddi dinlemiyor ;emsaliniz varsa oda yalan söyleyerek ben de diyebiliyor

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dk da bir 4 kez yenilememe rağmen, fotoların yarısnı görebildim.
    Onlarda yetti de arttı bile Güzel yol alış ve iyi eğlenmişsin.
    Paylaşım için teşekkürler

Hocam extremum noktaları seviyoruz biz endurocular.Foto çok, dağ çok, yol çok... Şuan bile uzun yolum var hala... Himalaya yalan Karadeniz didik didik olmalı!

Alıntı cepcell-apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    volkan emeğine sağlıkkk harbii guzll geziii allahherkeze nasip etsin böyşe gezileriii sağilıkla kall kardeşim

Sağolasın hocam, inşallah gönlünce bir motorla güle güle gezersin sen de...

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerin tamamı açılmadı,bende geri kalanına evde bakmaya kararverdim.
    Gördüğüm kadarıyla çok güzel bir gezi olmuş,tebrik ediyorum...

Birşey sormak istiyorum,Nx4 FALCON nasıl bir motor,bu yolculuk boyunca hiç arıza yaşadınmı?parça sorununu nasıl hellediyorsun....

Bu soruların cevabına göre bu falconu almak yada lamamak arasındaki kararsızlığım belirginleşicek.Teşekkür ederim...
    Hocam Falcon yazın güzel, kışın biraz kötü ;ama siz çözüm üretebilirseniz rüzgar camı almak elcik koruma gibi rahatça binebilirsiniz.Hızı yetmeyen arkadaşlar var.Falcon XT daha performanslı, F650 gs den daha zevkli bir motor. Daha ergonomik, daha genç...Alternatif parça üreticisi yoki Honda orjinal parçası pahalı.

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoların yarım yarım açılsada güzel bi gezi olmuş İmrendim valla
    Hocam fotolar git gide açılacaktır, kusura bakmayın.

Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastayım şöyle adamlara ya benim de çok büyük hevesim var böyle bir geziye ama şartlar işte... nx4 falcon yorumlarını bekliyoruz...
    Hocam CBF 150 de yapar bu geziyi, yeterki yoldayken planınız olmasın. Kaprisleriniz, egolarınız, takıntılarınız olmasın. Falcon araç ;ama amacınız olmasın.

Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 tane fotoğrafmı baktım şimdi ben, vallahi bravo, tebrikler, alkış, ıslık falan diye gider...
    Yaklaşık o kadar hocam.Ben 2200 foto çektim, upload ettikçe bazılarını sildim yenilerini ekledim.

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off be bitti sonunda fotolar, 2000 taneyse maşallah
    ilk açtığımda 5 dakika kdar kitlendi sayfa, diğer sayfalar bile kitlendi , ama sonunda hepsine baktım sanırım.
    çok güzel bir gezi olmuş tebrik ederim, çok güzel fotolar var.
    35 gün de baya bi süre, çok tatilin varmış demekki
    güzel bir tecrübe olmuş.
    fotolar için teşekkürler.

Siz de sağolun hocam. Bazen diyorki insan o kadar fotoğraf çektin nedne profesyonel makine almadın. Pro makine o yola dayanmazdı eminim. Çat aç çat kapa, düşür kaldır... Acıma

Sorun yok, endurocuyuz.

35 gün Staj izniyle uzunca zaman.Pazar günleride ofise yakın olunca biraz şanslıyım... :D
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Arkadaşlar mesajlarınız için teşekkürler.

Gezi yerleri için ayrıntı almak isteyen bana ulaşabilir.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onca fotoyu tek seferde attıp kasıyonuz bizi
    internet zaten yavaş.hiç bişe anlamadım resimlerden
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tek kelimeyle bravo.
    geldiğinizde haberimiz olsaydı,size adana kebabı+şalgam+bici bici de ben ikram ederdim.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    -Bravo delikanlı..tam bir delikanlının yapabileceği gezi hey gidi gençlik...
    birde fotoları büyük yükleseydin tam süper olacakmış..tebrikler.paylaşım için teşekkürler...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    emeğinize sağlık
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)