Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1656km'lik istanbul - turgutreis seyahatim. pegasso 650 ve cbr 125r

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    herkese selamlar. daha önce uzun yol psikolojisi konu basligi ( http://www.motosiklet.net/forum/moto...olojisi-2.html ) ile yapmayı planladığım bu seyahat hakkinda fikirlerinizi almistim. iş güç yüzünden fotoğrafları ancak düzenleyebildim. fotoğraf makinami evde unuttuğumdan seyahat boyunca fazla fotoğraf çekemedim. bunlarda cep telefonuyla çekilenler, kalitesi düşük olabilir nete yuklemek için çözünürlüğü düşürdüm.

seyahate çıkmadan 2 hafta önce abimle beraber pegasso'ya bakım yapıyoruz. bende motoru yeni yıkamışım ve yeni lastiklerimin rodajının bitmesi için motorla turluyorum. sizi yanıltması karede görülen kişi abim

10 temmuz sabahı saat 05.30'da çıktık yollara..

önceki akşam sabah 3'e kadar yağan yağmur ve motorumun devrilip kafa grenajının komple hasar görmesi seyahat planımızı etkilemiyor.

kırılan grenajdan başka bir görüntü

boyadan anlasilacaği üzere hasara neden olan bizim komsunun motorundaki ısı kalkanı. hain scooter!

sabah gerekli önlemleri alarak eskihisar'daki feribota ulaşıyoruz ve sıra beklemeden gemideyiz.

kuyruk çantasının su geçirmezliğini sağlayan torba görünümlü yağmurluğu, arka stopun görünürlüğünü etkilemiyor. ıslak yollar yüzünden motorlarımız çamur deryası oluyor..

pegasso yan ayakta olmasina rağmen çok dik duruyor. abim ile eşi çay almaya giderken bende dalgalar yüzünden sallanan gemide pegassonun devirlmemesi için nöbet tutuyorum.

susurluk ulusoy tesislerinde mola veriyoruz. burda edremit'teki evimize giden babam ile tesadüfen karşılaştık bizim için hoşbir sürpriz oldu. kasklarin altındaki gülen surata dikkat! unutmadan, nzi marka güneş vizörlü kaskı kimseye tavsiye etmiyorum.

yol boyunca başka fotoğraf çekmedim. zira yol çalışmaları yüzünden oluşan kuyruklarda pegassonun yan çantaları yüzünden sıkışıp kaldık. sıcak bizi çok yordu ve seyahatimiz yavaş yavaş eziyete dönüşmeye başladı ve bazı sebepler yüzünden bundan sonra yalnız seyahat etmeye karar verdim.

Turgutreis, akyarlar ve kemer civarından kareler:

evim evim güzel evim!

balkondan bir manzara. gün batımları burdan çok guzel gorunuyor. denize biraz uzak ama böylesi daha iyi, daha sessiz

turgutreis'i çeviren tepeler ve yüzümü kara çıkarmayan bebeğim. bu fotoğraftan belli olmuyor ama arkadaki tepelerde üç tane eski yel değirmeni var. tabi artık tarihi eser olmuşlar, oraya giden bir yol olmadiğindan motor ile ulaşamıyoruz.

son 8 yildir bodruma her yaz gidip geliyorum bu yuzden fazla fotograf çekme geregi duymadım. asagidaki kareler sadece turgutreis ve akyarlar'da cekilen fotoğraflardır, seyahatimiz boyunca gümüşlük, gündoğan, bodrum merkez, türkbükü ve mazı (bodrum yarımadasında gökova tarafına bakan bir yer)'ya da gittik fakat bu yazıda sizleri oralara götüremiyorum maalesef

kemer mevkii'nden bir kare.

bir tarafta denizin masmavi rengi açık bir gök yüzü, diğer yanda ise sıcaktan sararmış otlar ve maalesef duran arabaların bıraktığı çöpler yol kenarında.

akyarlar yakınlarındaki koylardan biri.

gözlerden uzak ücretsiz bir plaj. gözlerden uzak ama benden kaçmaz!

fotoğraf turuna çıkıp akyarlar'a gelirken 11044km'yi deviriyorum. istanbul'dan yola çıkarken 10270km'deydim.

bu fotoğrafı tam olarak nerde çektiğimi hatırlamıyorum. sanırım akyarlardan sonra idi.

yıllardır merak ediyordum arkadaki kule neyin nesidir diye.. bu sefer kafaya koydum gidip görcem!

sonunda muradıma eriyorum.. kulenin boş oluşu beni hayal kırıklığına uğratmıyor değil tabi..

kule güvenliğinde yeller esiyor

aynamdaki deniz manzarasıyla yollardayım.

turgutreis marinası'nın yakınından kaçamak bir fotoğraf çekip eve dönmek için yola koyuluyorum.

klasik bir kare.

dönüş yolculuğu öncesi dağılmak üzere olan kafa grenajını bir arada tutmak için alınan önlemler. çelik teller ve bagaj lastiği işe yarıyor. tırnakların neredeyse tamamı içerden kırıldığı için grenaj ve far seyir halinde sürekli sallanıyorlar..

sonunda motorum dönüş yolculuğuna hazır. yola yalnız çıkacağımdan olsa gerek gergin bir gece geçirdim ve doğru düzgün uyuyamadım. heyecan yok, sadece bekleyiş var

serviste onarılmadan önce, yapmak için akşamları bir ay boyunca uğraştığım motorumun fardaki kaşlar ve grenajlardaki siyah boyalı sürmeleriyle son fotoğrafı.

15dakika ile yalova - pendik arasındaki hızlı feribotu kaçırınca maltepedeki evime ulaşmak için mecburen topçulardan feribota biniyorum. karede davetsiz bir misafir!

denize bakmak için kafayı uzatır uzatmaz ufuktaki dumanlar dikkatimi çekiyor. topçulardan farkedilebilen bu dumanların nedeni gebzede yanmakta olan bir sunta fabrikasıymış. sahibine ve çalışanlarına geçmiş olsun..

eve geliyorum, kaskımı temizlemeden önce ölü böceklerin bir fotoğrafını çekiyorum. sabah 06:45'te çıktığım yolcluğum akşam 19:15'te sona eriyor.

ve ben; bulut birdinç. kask yüzünden saçlar iyice yapışmış

toplam gidilen mesafe 1656km, alınan benzin tutarı 184.98TL. kilometre başına 0.11TL.

Toplamda 50.05lt, 100kilometrede ise 3.02lt yakmışım.

uzun yolda motor cbr 125'in performansıyla ilgili olarak ise edindiğim tecrübeyi aktarmak isterim;

sollamalarda ve rampalarda 1.4motor hacimli bir araç performansı sergiliyor. doğru vites ve devir aralığında sollama yaparsanız yada rampa çıkarsanız çok tatminkar olduğunu söyleyebilirim. sollamalarda hiç sıkıntı çekmedim ama şunuda söylemeliyimki iyi hesap yapmak gerekiyor. rampalarda da aynı şekilde tatminkar. arkamızda bizden hızlı arabalar tabiki oldu ama rampadaki kamyonları 80 - 90 km aralığında sollama yaparak geçiyorduk ki bence bu iyi bir hız. abimin pegasso 650'sinden yol boyunca daha seri olduğumu söyleyebilirim gerçi o 2 kişiydi ve toplamda 110lt'lik çanta kapasitesi ile seyahat ediyordu. viraj performansı ve frenlemesi ise son derece güvenli fakat sert rüzgarlarda uçurtma gibi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Gezide güzel, fotolarda fakat bir günde 1656km motor üzerinde öylemi? Doğrumu anladım?

Motosikleti
    XL650V Transalp
    tam dönüş tarihimi yazmayı unuttuğum aklıma geldiki siz sormuşsunuz. istanbul - turgut reis yolunu 1 günde yaptık, gidiş 16 saat sürdü. (702km)

dönüş tarihi ise 16 temmuz 2010 yani toplam zaman 6 gün. istanbul turgutreis 12 saat 30 dakika kadar sürdü 702km'den biraz fazla olabilir bursa'da yanlışlıkla mudanya yoluna fln saptım. kronometre ile süre tutmuştum

uykusuzluktan bunları eklemeyi unutmuşum. resimlerin boyutunu ayarlamak çok fazla zaman aldı
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Güzel bir gezi yapmış ve cep.tel. ile de olsa rotanın bir bölümünü

çerçeve içine alabilmişsin. Paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel paylaşım,teşekkürler.tecrübe her zaman tecrübedir.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir paylaşım........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    güzel gezi

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Tebrikler dostum. Çok güzel gezmişsin.
    Yalnız o difi soft çantayı satın almakla çok iyi yapmışsın.
    Son derece kaliteli ve kullanışlı.
    2 kişinin eşyalarını çok rahat sığdırabiliyorsun.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    XL650V Transalp
    evet çanta oldukça kullanışlı ve kaliteli. herkese tavsiye ederim motorun dengesini hiç bozmuyor.(bu arada bendeki kappa marka ) fotoğrafta körükleri kapalı, açınca biraz dengesiz oluyordu bende yanıma sığdırabileceğim kadar eşya alıp körükleri açmadan kullandım (körükleri açınnca kapasitesi iki katına çıkıyor) bu arada yol boyunca 3 kere polis durdurdu. birinde yanlışlıkla mudanya yoluna saptığımda otobanda emniyet şeridinde durup telefonla babamdan yol tarifi alıyordum, devriye atan trafik polisleri gelip evrak sordular. ayak üstü baya muhabbet ettik. polis memurları motorun 125lik oldugunu öğrenince şok geçirdiler sonra plakayı orjinal yerine takmam konusunda beni telkin edip yol tarifi verdiler.

güzel gezi. demek nickin o yüzden overcloud

Motosikleti
    XL650V Transalp
    yazıya eklemeyi unuttuğum birşey daha: yol çalışmaları (bazı yerlerde asfalt bile yoktu) özellikle bafa gölü ve bodrum girişinde berbattı. enduro'muz 650'lik pegasso'nun kontağı yolda sarsıntı ve aşırı sıcak yuzunden bozuldu (turgutreis'e giderken). sonradan öğrendik ki lehimleri erimiş. dönüş yolunda ise yine pegasso'nun arka lastiği bilye dağıttı. ben cbr'ımda bu tür sorunlar beklerken pegasso'da boyle aksilikler olmasını garip karşıladım doğrusu.

desteğiniz için herkese teşekkür ederim

@osmaniyeli: aynen oyle

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Güzel bir gezi olmuş.
    Benim babaannem de turgut reiste marina'nın arkasındaki sitede oturuyor.
    Senden gaza gelir gibi oldum ama o kadar yolu motorla biraz zor teperim
    En iyisi biraz daha şehir içi git gel yaparak km doldurmak,
    Paylaşım için teşekkürler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    güzel paylaşım bulutcum eline sağlık..

Overcloud, müthiş bir gezi... Bu kadar kısa zamanda.... Fotografları çok beğendim... Yazılarındaki mizahı da... Diğer yolculuklarında, sana, overcloud'sız açık hava bulutları dilerim... Yolun açık olsun...
    Mavi Su.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    teşekkürler mavi su

ninja ile gezi yazılarına devam edeceğim Allah kısmet ederse

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Yurdumuz güzel oluduğundan fotolarda güzel oluyor mejburren
    Paylaşım için tesk.ler

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı Fenci58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdumuz güzel oluduğundan fotolarda güzel oluyor mejburren
    Paylaşım için tesk.ler
    o güzelliği fotoğraflayan arkadaşlara teşekkür ederim.
    güzel gezi olmuş. daha nicelerine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)