Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artvin Kafkasör Gezisinden...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında amaç bu yıl 2. si düzenlenen Artvin motosiklet festivaline cumartesi ögleden sonra gidip orda çadırı kurup pazar akşamına kadar takılmaktı. Bizim çakalaz efendiyi aradım gidelim edelim bak ortam var vs.. Adam taktı yola. "Abi biri otaraftan geldi yolda yamalar var çukurlar vs. vs." Artvin'de festivale giden tanıdıkları aradım durum nedir bizim motorlar gelebilir mi vs. . Yolda sorun yok rahat gelirsiniz dedi. Tekrar aradım çakalazı yok adam ikna olmuyor yol kötüymüş berbatmış yok çukurlar yok yamalar... Neyse uzatmayalım cumartesiyi bu şekilde yedik. En son akşam konuştuk kesin gelmiyorum deyince tek başıma gidicegim kesinleşti. Bu arada hava durumuna bakıyorum pazar günü saganak yagışlı diyor ama birdefa gitmeyi kafaya taktımya kar yagsada gitmem lazım.

Bu arada oraların yagışıda pis olur bu nedenle birazda olsa yusuflamıyoda degilim hani

Neyse efendim uzatmayalım sabah 10:00 gibi motorun başındayım. Kalkış için kuleden izin bekliyorum.

Km'yi sıfırlıyorum...

Veee marşa basıyorum ....

İlk mola yeri Arhavi

Arhavi'den sonraki ilçe Hopa.Hani şu açıklarında petrol bulunan ilçe
    Hopa'dan içeri yani Artvin yoluna girecegim için pek fotoğraf çekme imkanım olmayacak bu nedenle ilçeye girmeden bir iki fotoğraf karesi aldım...

Hopa'dan çıktım artık Artvin yolundayım. Hopadan Artvin 70 km buna ek olarak gidecegim Festivalin oldugu kafkasör yaylasıda yaklaşık 15 km olsa toplamda 85 km'lik zorlu bir okadarda zevkli tırmanış başlıyor...

Baya baya tırmandıktan sonra viraj dönmekten basım döndügü bir ara mola vermeye karar verdim

Bulutların üstündeyim nakadar tırmandıgımı siz hesap edin artık

Bir başka mola...

Bu arada yoldaki en büyük tehlikelerden birisi sıgırlar.Virajı dönüyosun oda nee inek şeridi ortalamış yürüyo

Borçka ilçesinden sonra yolun büyük bir bölümü barajın kenarında devam ediyor.Tabiki fotoğraf çekmeyide ihmal etmiyorum. Her ne kadar fotoğraf makinası tırt olsada en azından buraların nasıl yerler oldugu hakkında size fikir verir Neyse uzatmayım buyrun fotoğraflar....

Artvin'e yaklaşıyorum. ( ee yaklaşıyım artık dön dön yol bitmiyo yahuu)

V2 viyadügü ve çevresi (1.sini uygun ortam olmaması nedeniyle fotoğraflayamadım)

Yol boyunca yaşadıgım olumsuzluklardan biriside tünellerdeki ışıksızlandırmalar.
    Yahu tünele giriyorum farları açıyorum ama nafile içerisi zifiri karanlık uzunları yakıyorum cıks oda yeteri kadar aydınlatmıyor. İçerde büyük bir çükür olsa resmen bodoslama giricem o derece görüş kötü.
    Yazmışlar "çalışmalar nedeniyle ışıklandırma yok" diye ama bu çalışma nekadar sürer Allah bilir. Umarım bu ışıksızlandırma uzun sürmek. Birde bu ışık sorunu sadece bir tünelde yok tüm tünellerde durum aynı. ( yol boyunca belki 10 tünel var ... )

Sonunda Artvin'e indim (şükür....)

Güzel yazı

Evvvettt Artvin'e geldik hazır gelmişken birde festival alanına çıkayım diyorum. Gerçi ben gelirken yaklaşık 20-30 motor geri döndü anlaşılan festival yavaş yavaş bitiyor ama olsun en azından o ortamı görmüş olurum düşüncesiyle gazı açıyorum.

Şehir merkezine inince festival alanını soruyom çık abi çık diyolar e çıkalım diyoruz 3-4 km gidiyorum yine birine soruyom abi şu yoldan çık diyolar tamam çıkalım 3-4 km sonra birine daha soruyom abi şöyle çık diyolar. Ulen çık çık nereye kadar.Festival alanı marstamı? Birazdaha çıkarsam bulutlara ulaşcam ...

Sonunda festival alanına ulaşıyorum. Tahmin ettigim gibi onlarda yavaş yavaş geliyorlar .12-13 motor anca kalmış.Fakat fotoğraf makinasında o an olan bir sorun nedeniyle hepsini çekemedim. Her geleni plakası telefonuna kadar kaydediyolardı. Benimle birlikte yanılmıyorsam 148 motor gelmiş ve 120 civarıda çadır kuruldu diyorlardı. Bu rakamlar ise geçen seneye göre çok çok iyiydi. İzmir,Samsun, Trabzon ve Rize'den gelenler vardı. Tabiki bu benim bildiklerim başka illerdende gelenler olabilir.

Makinada kalan festival alanı fotoğrafları....

Bu arada Rize'den gelenlerle tanışıyorum. Orda baya sohbet ettikten sonra hafiften yagmurun başlamasıyla ben yavaş yavaş dönüşe hazırlanıyorum.

Korumaları alıp motosikletin başına gidiyorum ve birisi sesleniyor. slm slm. Kendisini tanıtıyor festivalin yöneticilerindenmiş. Motosikletin plakasını yazdık ama ad soyad ve tel'inizie verirmisiniz diyor.Her gelen motosikletin bu tür bilgileri alınıyor.Neyse bilgileri verdim. Bu arada diger yöneticide gledi tanıştık bende kendimi tanıttım. Baya sıcak kanlı insanlar.Onlarda gitmeye hazırlanıyorlardı ben hiç talep etmeden ellerinde anahtarlık vs. kalmadıgını öyle utana sıkıla söylediler bende "tamam önemli degil seneye bir aklisik olmazsa çadırıda kapıp gelicem o zaman verirsiniz "desemde sagdan soldan baktılar bazıılarını kendilerinin bazılarınıda kıyıda köşede kalmış anahtarlık yagmurluk vs.. zorla verdiler.

Dürüst olmak gerekirse yagmurluk iyi oldu. Festival alanından sonra 20 km yağmurlu hava gitmek zorunda kaldım. Yagmurluk tamamen olmasada koruma sagladı.

Dönüş yolundayım

20 km lik mesafeden sonra yagmur kesti evet bu iyi ama bir rügzar başladıki srmayın. Cankurtaran diye bir yer var . Bu yeri size şöyle anlatıyım sahilde olan Hopa ilçesi ile 70 km içerde olan Artvin arasında büyük bir dag düşünün. Bu dagın zirvesi o cankurtaran dedigimiz yer. İşte tam ordan geçerken bir rügzar başladı resmen motosikleti savuruyor. Hatta bir defa nerdeyse motosikleti park edip rüzgarın geçmesini bekliycektim. Normalde rüzgar vardı fakat buna karşı hızımı düşürüp daha kontrollü bir şekilde gidiyordum fakat bir virajı döndükten sonra yandan öyle bir rüzgar geldiki nerdeyse yolun sag tarafındaki kayalara gircektim motoru birisi tutmuşta saga dogru kuvvetli bir şekilde çekiyormuş gibi motor saga kaymaya başladı tam durmaya niyetlenmiştimdi rüzgar şiddetini azalttı. bu arada bu cankurtaran dedigim her baya baya soguk. Bu yaz gününde bana resmen kışı yaşattı.

Artvin'deki festival alanı ve Cankurtaran'da en sevdigim şeyse dogası ve havası. İnsanın o havayı soluması o dogayı görmesi başka birşey.

Neyse sonunda sahile yani Hopa'ya iniyorum. Ohh be dünya varmış yukarıda yagmuru yedikten sonra üstüne birde o sogugu yedikten sonra hopa sahilindeki o sıcak hava çok iyi geldi.

hemen ısınma molası veriyorum.

Lastigin durumu...

Geceye kalmamak için Hopa'dan sonra mola vermiyorum...

Sonunda geldim. Yorucu bir okadarda zevkli bir geziydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu comet çok güzel alet yahu.
    Harika bi gezi olmuş teşekkürler.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    güzel gezi güzel resimler,tekerine sağlık.karadeniz bu havasına hiç güven olmuyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem oyle bi anlatmissin ki 254 km yazisini okuyunca afalladim.
    Sanki 2000 km lik gezi gibi olmus.
    Iki tane manzara çok hosuma gitti.
    Bu fotografi çektigin yerde evim olsun isterdim yazacaktim ama simdi bu saatte onca fotografin arasindan onu bulup buraya asmak olacak is degil.
    Belki yarin asarim.
    Bu arada yolun ortasinda gezen sigirlar sadece Artvin'de yok.
    Ben Istanbul'da da, Bursa'da da çok gordum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem oyle bi anlatmissin ki 254 km yazisini okuyunca afalladim.
    Sanki 2000 km lik gezi gibi olmus.
    Valla ilk başta bende inanmak istemedim 2000 km olmasada şöyle 500-600 km bekliyordum

Şaka bi yana o yolda 254 km gitmek normal sahil yolunda 500 km den fazla gitmeye bedel. yolda 30 metre düz yol yok yahu. Virajın birinden çıkıyon digerine giriyon. Hadi giderken neyse gelirken yagmur soguk rüzgar kombine bir şekilde sunulunca baya yordu.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    benim hayallerimide uzun yol süslüyor fakat yıllık iznimi kullandırmıyor firma....

güzel bir gezi olmuş.............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel yerler,güzel paylaşım.teşekkürler.ADANA'dan sevgiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Farklı bir parkur ,eşsiz manzaralar ve güzel fotoğraflar. Karadeniz yollarında ve heleki yaylalarında 254 km demek; normal koşullarda ve farklı bir coğrafi bölgede ortalama 600-700 km yol demektir.
    '' Kafkasör yaylasının '' deniz seviyesinden 1300 metre yukseltide(rakım) olduğunu da gözönüne aldığımızda, zorluk derecesi yüksek bir parkur olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır..

Paylaşım için teşekkürler..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Km'yi sıfırlıyorum...

İlk mola yeri Arhavi

Bu cümlelerini ard arda gördüğümde şok oldum . Aha dedim bizden biri farkında olmadan Demirkıç ünvanına erişti. İlk mola yeri Arhavi de ,çıkışı neresi ki? (kişi nerdeyse karşısındakinide orda bilrimişya sandımki İstanbuldan çıktınız) Bir daha resimleri yazıları inceleyip okudum Çıkışa ait bir bilgi yok Coq un yazısından 254 km lik gezi gibi düşündüm ama o nerden çıkartmış onu keşfedemedim sonra fotoğraf tarihlerini görünce 2009un 22 nisanı nı görünce topikmi hortlattılar diye dumur oldum.Velhasılı kelam gezi yazısını bilmece çözme oyununa döndürdüm . Değerli moderatörüm bizleri bir aydınlağa kavuşturda bu çelişkilerden kurtulalım.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km'yi sıfırlıyorum...

İlk mola yeri Arhavi

Bu cümlelerini ard arda gördüğümde şok oldum . Aha dedim bizden biri farkında olmadan Demirkıç ünvanına erişti. İlk mola yeri Arhavi de ,çıkışı neresi ki? (kişi nerdeyse karşısındakinide orda bilrimişya sandımki İstanbuldan çıktınız) Bir daha resimleri yazıları inceleyip okudum Çıkışa ait bir bilgi yok Coq un yazısından 254 km lik gezi gibi düşündüm ama o nerden çıkartmış onu keşfedemedim sonra fotoğraf tarihlerini görünce 2009un 22 nisanı nı görünce topikmi hortlattılar diye dumur oldum.Velhasılı kelam gezi yazısını bilmece çözme oyununa döndürdüm . Değerli moderatörüm bizleri bir aydınlağa kavuşturda bu çelişkilerden kurtulalım.
    puuhahaha

Onu belirtmeyi unuttum. Arkadaşlar ben yola istanbul veya izmir gibi biryerden çıkmadım. Rize'de ikamet ediyorum dogal olarak burdan yola çıktım. Aksi halde arkadaşın dedigi gibi istanbul'dan yola çıkıp ilk molayı Arhavi'de vermek biraz kasardı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bir dahakine ebraber giderizzz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dahakine ebraber giderizzz
    Ulen yazık yazık elin oglu hayabusa ile 1000rr ile gitmişti festivale

Seneye gelmezsen silah zoruyla götürmeyi planlıyorum

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Heh yahu şöyle karadeniz yaylalarını gezin birazda kardeşim.
    Ne anlıyorsunuz dağ bayır gezmekten?
    Güzel gezmişsin. Gezen yüreğine yazan ellerine sağlık.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

hopa candır paylaşım ıcın tesekkurler
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

Sayın Elint, Çakalaz(doğan) kardeşimizle birlikte seneyi beklemeden;

Kaçkar, ayder, hemşin, ikizdere, güneysu, çayeli,fındıklı, of,sürmene,

akçaabat, vakfıkebir, çakırgöl, karadağ, hıdırnebi, maçka, uzungöl, sera gölü ve

yeşil ile mavinin kucaklaştığı koylardan da fotoğraflar bekliyoruz..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Çok güzel ve heycanlı olmuş, ''burdan cakalazı kınıyorum'' insan arkadaşını yanlız gönderirimi,bahaneye bak,yol bozukmuş,yamalıymış,çukurmuş...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Çok güzel bi gezi olmuş , bizimle paylaştığınız için teşekkürler

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Eline sağlik gökhan çok güzel bir gezi olmuş ne ararsan var Artvin gibi motora senenın bir kaç ayı binilen yerde bu tür organızasyon olmasıda gercekten çok güzel..
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motosikleti
    F 650 GS
    İyi dilekleriniz için sagolun arkadaşlar
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Elint, Çakalaz(doğan) kardeşimizle birlikte seneyi beklemeden;

Kaçkar, ayder, hemşin, ikizdere, güneysu, çayeli,fındıklı, of,sürmene,

akçaabat, vakfıkebir, çakırgöl, karadağ, hıdırnebi, maçka, uzungöl, sera gölü ve

yeşil ile mavinin kucaklaştığı koylardan da fotoğraflar bekliyoruz..
    Uzun göle geçen hafta çakalazla gitmiştik. Hatta forumdada paylaştk onun dışında müsait oldukça diger yerlerede gitmeyi düşünüyoruz.Tabiki Çakalaz şu yol takıntısını aşabilirse
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlik gökhan çok güzel bir gezi olmuş ne ararsan var Artvin gibi motora senenın bir kaç ayı binilen yerde bu tür organızasyon olmasıda gercekten çok güzel..
    Aydemir Artvin dedigimiz yer iki dagın arasında kurulmuş ilçe dahi zor olabilecek bir yer fakat motosiklet kullanıcısı Rize'den fazla.
    Sürücüler bizdekilere göre daha bilinçli ve motosikletlerin %90'ı enduro.
    Böylesine yagış alan ve seyahatin zor oldugu bir bölgede adamlar bizden daha fazla geziyor. Aslında bu festival Artvin için çok şey anlatıyor. Samsun ile Artvin arasında okadar il var ama festival düzenleyebilen bir il bildigim kadarıyla yok. Ayrıca şunuda söylemek lazım. Ben geç gitmem nedeniyle festivale yetişemedim fakat orda olanlarla yaptıgımız sohbette herkes festivalden memnundu. Oldukça eglenceli etkinlikleri varmış.Neyse uzatmayım kısaca Artvin o ufacık ve bozuk
    yerleşim alanıyla birçok ilimizi motosiklet konusunda yer

celikgürsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 A
    harika bir gezi resimler bir harika. paylaşım için teşekkürler.
    Honda CBF 1000'le Hayatı Dolu Dolu Yaşa !!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)