Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

ışık doğudan yükselir 4100 km

Motovento
    REKLAM ALANI

Of 'da pide , Akçaabat'ta Nihat usta'dan köfte, Vakfıkebir'de meşhur Trabzon ekmeği,

Görele veya Espiye'de pide yiyip , Perşembe'de uzun saçlı'nın yerinde çay içdinizmi?

Fotoğraflar wallpaper gibi olmuş!.. Paylaşım için teşekkürler..

Yalnız arayı soğutmayalım, daha fazla resmi daha kısa zamanda koyalım,

arkası yarın gibi oldu bu iş!. Sabırsızlanıyoruz da!...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of 'da pide , Akçaabat'ta Nihat usta'dan köfte, Vakfıkebir'de meşhur Trabzon ekmeği,

Görele veya Espiye'de pide yiyip , Perşembe'de uzun saçlı'nın yerinde çay içdinizmi?

Fotoğraflar wallpaper gibi olmuş!.. Paylaşım için teşekkürler..

Yalnız arayı soğutmayalım, daha fazla resmi daha kısa zamanda koyalım,

arkası yarın gibi oldu bu iş!. Sabırsızlanıyoruz da!...
    Şamil kardeş... Giresundan sonra 9 gün başlıyor.. Bizlerde izin 10 gün olunca tek ara durak Kırıkkale olmuştu.. O sebeble Giresun sonrası uzun sürüş maalesef.. O dediklerini yapmak için fazladan 2 gün gerek.. Bugün vakit bulursam Giresun-Kırıkkale rotasını yazacağım... Maalesef arayı soğutmak istemiyorum lakin para kazanmam gereken işler öne geçiyor..
    Tüm yorum katan kardeş ve ağabeylerime Saygılar sunarım..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Çok güzel bir rota, Çok güzel fotoğraflar ve anlatım...Ellerinize sağlık....

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    9.GÜN GİRESUN- KIRIKKALE
    Ertesi gün Giresun Öğretmenevinden yola koyulmak için hazırlıklara başlarız.. Yediğimiz yağmurlar bizleri hırpalamış lakin hasta etmeyi başaramamıştır...

By selcukkaya at 2010-06-22

By selcukkaya at 2010-06-25

Giresun dan ayrılıp yola Ordu Samsum üzerinden devam etmek isteriz..

Hedef aslında Kırıkkale değildi, gidebildiğimiz yere kadardı.. Ordu da OPEt te yakıt ikamli sonrası yola devam.. Bu arada Karadeniz dağları dümdüz edilmiş arkadaşlar... Her yerde 2-4-5 km ye varan uzun tüneller var...

Bu arada birçok ilçeden geçeriz, inanın bana Karadenizin ilçeleri çok gelişmiş ama hepsi birbirine çok benzer...

Fatsa, Çarşamba, Perşembe derken....

Samsun'a geliriz.. Yollar çok güzel olunca hızlı geldiğimiz farkederiz. Samsun'da pide yemeyi teklif ederim.. Lakin itibar görmez...

Samsunda Ordu gibi transit geçilir...

En güzeli Menemenci Baba'dan menemen yiyelim diye tutturulunca Samsun çıkışı Menemenci Babayı buluruz...

Menemenci Baba daki menemen çok güzeldi.. Samsundan çıkılıp hemen Kavak istikametine dönüşte sağ kolda tavsiye ederim.. Koca menemen, 6 TL dir.. Bu arada yollardan iyice sıkılan ekip çaresiz hızı artırmıştır...

Çorum'a kadar ortalama 140 km/h lik hız ile ulaştık.. Yağmur yememiştik.. Lakin Çorum çıkışı gene berbat görüntü vardı...

Çorum'a gelmeden bir mola anı... İyice yorulmuşuz.. Bu arada pompacını MZ 250cc bir motoru vardır.. Onunla Samsun'a gidişini bizlere çok detaylı anlatır..

Çorum çok güzel bir şehir.. Çorum lularda harika sevecen kişiler...

Allahım hava Ankara istikametine doğru berbat.. Sağnak yağış o kadar belli ki.. Ve biz onun üzerine gidiyoruz.. Tekrar ıslanmak istemeyiz.. Ancak bu kez ıslanırsak bu 4 . kez ıslanmamız anlamındadır..

Ve öyle bir ıslanırız ki gezi boyunca öyle sağnak yememişizdir... Çoraplarımız ve donlarımıza kadar... Lakin OPET te kuru çamaşırlar giyer Kırıkkaleye devam ederiz...

Nihayet....

Kırıkkalede Öğretmen evini sorarız.. 100.000 kişilik bir kent.. Çok küçük değil... Bu sırada üstümüz henüz kurumuş ve ısınmaya başlarken.. Pat, pat pat, pat pat patırt patırt yağmur damlaları hızlanır.. Bir an önce odamıza yerleşmek isteriz ki 5.defa mı 6. defamı sayısını unuttuk ıslanmak istemeyiz..
    Nihayet Kırıkkale Öğretmenevi, akşam yemeklerimizi yer odalarımıza uyku moduna.. Yarın Kırıkkale-Konya Antalya..

İlgiyle takip ediyorum gezinizi..
    Okuduğum şehir olan Kırıkkaleye gelmişsiniz.Sanırım yarın da güzel memleketim Ankaramda olacaksınız.Siz anlattıkça biz gezmiş gibi olduk..Yolunuz açık olsun,Allah kazadan beladan esirgesin..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Tek kelimeyle süpersiniz. Biraz hızlandırılmış bir tur olmuş ama gayet güzel.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle süpersiniz. Biraz hızlandırılmış bir tur olmuş ama gayet güzel.
    Hızlandırmak zorundasınız.. Aksi halde inanın her bir şehirde 1gün rahat harcanır.. Yoksa hakkını vermek isterseniz bu gezi 30 günlük olması gerekir ken bizler 3 kat hızlandırdık.. Oysa Doğu Anadalu için bir 10 gün Karadeniz için 10 gün iç Anadolu için 10 gün lazım... Lakin, maalesef.. Giresundan sonra transit olduk.. Oysa Giresunun yaylaları süpermiş...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bu gezileri ilgi ile okurken 5 temmuz da başlayacağım izmit -hopa arasındaki bir haftalık turum için nelerle karşılaşma ihtimalim olduğunuda kestirmeye çalışıyorum. bunun gbi çok yazı okudum umarım en az tatsızlıklarla turu tamamlarım ...Birde gezilere çift motor gidiyorsunuz.Tek kişi ve tek motor ile farkı ne olur acaba?Tek kişi yolda nelerin eksikliğini hisseder?
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oo süper olmuş zevkle okudum teşekkürler
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Selka süper bir gezi olmuş.Paylaşım için çok çok tşk. Bu arada kafam birşeye takıldı

Ben Rize'nin Ardeşen ilçesinde kalıyorum. Geçen hafta Artvin motosiklet festivaline gittim ayrıca Sarp'ada çıkarım bunların haricinde sık sık Arhavi Fındıklı ve Ayder'e gider gelirim ama sizi görmedim yahu

Ne ara buralara geldinizde okadar gezdiniz ve ben nasıl olduda görmedim sizi anlamak mümkün degil
    ---------------------edit--------------------------------------------

Makinadaki tarih dogruyla Artvin'de karşılaşmamamız normal Festival geçen haftaydı ama siz haziranın ilk haftası bu taraflara gelmişsiniz.

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    usta dewam ettie ya çok iyi gidiyodun merakla bekliyorummmm
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selka süper bir gezi olmuş.Paylaşım için çok çok tşk. Bu arada kafam birşeye takıldı

Ben Rize'nin Ardeşen ilçesinde kalıyorum. Geçen hafta Artvin motosiklet festivaline gittim ayrıca Sarp'ada çıkarım bunların haricinde sık sık Arhavi Fındıklı ve Ayder'e gider gelirim ama sizi görmedim yahu

Ne ara buralara geldinizde okadar gezdiniz ve ben nasıl olduda görmedim sizi anlamak mümkün degil
    ---------------------edit--------------------------------------------

Makinadaki tarih dogruyla Artvin'de karşılaşmamamız normal Festival geçen haftaydı ama siz haziranın ilk haftası bu taraflara gelmişsiniz.
    Aslında bu birazda hızlandırılmış bir gezi oldu.. Lakin çalışan insanların izinleri genelde 10 gün ile sınırlı.. Birde eşlerde çalışınca bunu 11 gün dahi yapamıyorsunuz. Resimlerin üzerindeki tarih doğrudur. Sonuçta birçok ilçeden duraklamadan geçtik. Ardeşende de transit geçme olasılığımız yüksek o sebeble bizleri görememiş olman doğaldır...

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    hocam tatil keyfinin göbeğine göbeğine vurmuşsunuz. hem fotolar hem yazılar güzel olunca acayip imrendirdin vallaha bizleri.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Motosikleti
    yamaha tdm 900
    Selçuk hocam keşke iyi birer yağmurluk alsaymışınız. Aynı sağnakları ben de çok yaşadım ama (hadi marka da vereyim Armode- hediyesi 40TL) yağmurluğum sayesinde damla ıslanmadım. Yakayı güzel kapatıp kol ağızlarını eldivenin üzerine alınca istersen üstten kovayla su dök işlemiyor. Üstelik öyle giy çıkar yapmana gerek yok üzerinde uzun süre kalabilir, şekli şemali uygun. Neyse birdaha ki sefere unutmayın, çok rahat edersiniz.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gezileri ilgi ile okurken 5 temmuz da başlayacağım izmit -hopa arasındaki bir haftalık turum için nelerle karşılaşma ihtimalim olduğunuda kestirmeye çalışıyorum. bunun gbi çok yazı okudum umarım en az tatsızlıklarla turu tamamlarım ...Birde gezilere çift motor gidiyorsunuz.Tek kişi ve tek motor ile farkı ne olur acaba?Tek kişi yolda nelerin eksikliğini hisseder?
    Yolda giderken motorun bozulursa diğer arkadaşının ilk yerleşim yerine gidip bir motor ustası bulup dönmesi çok kolay olur.. SOnuçta Gobi Çölünü yada Afrikayı kuzeyden güneye kat etmeyeceksen Türkiye'de tek motor ile bence heryere gidilir.. En fazla 30 km sonra yerleşim yeri var.. Ve orada da insanlar yaşıyor.. Ancak herhangi bir olumsuzluğu gidermede çift motor daha başarılıdır...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    10. GÜN KIRIKKALE-ANTALYA SON GÜN VEDA ZAMANI…
    Sabahleyin Kırıkkale Öğretmenevindeki kahvaltı ardından artık gezimizin bittiğini anlamış gibi herkes sessizdi… Havanın durumu çok iyi değildi.. Ancak Antalya’dan Hopa’ya kadar gayet güzel olan hava dönüşte Hopa sonrası bizleri defalarca ıslattı.. O sebeble poşet almak farz oldu..

Çok eğlenmiş, çok gülmüş ve harika zaman geçirmiştik.. Görmediğimiz yerleri görmüş, tanımadığımız kültürleri tanımış olduk.. Sanki bu 4000 küsür km lik gezimizin hiç bitmesini istemez gibi gene eşyalarımızı toplarken sessiz kalırız.. Özgür’de bu sessizliğin nedenini anlamış gibi deklanşöre basar ve bu görüntüyü yakalar…

Yola koyuluruz Elmadağını geçmiştik ki, artık dayanamam.. Özgür’e dörtlü flaşörü yakarım.. Dururuz.. Işılay’ın ve benim donduğumuzu söylerim.. Hava gerçekten çok soğuktur.. Ama Özgür hazırlıklı imiş o içlikleri giymiş.. Bizlerde Opette iç yün atlet giyip içlikleri takarız.. Yemin ederim ancak soğuyu kesti.. Bu o kadar garip bir durum ki; Ardahan’da 1900 m lerde kar yığınları yanında hiç üşümez içlik giymezken, bozkırlarda, iç anadolu düzlüklerinde donmuştuk…

Gölbaşını geçip Konya istikametine döneriz, KULU yakınlarında o kadar şanslı durumdayız ki; sağ yanımızda yaklaşık 500 m ileride sağnak yağmur ve sol yanımızda 500 m kadar ileride diğer sağnak yağmur varken tam ortadan ıslanmadan geçtik…

Konya’ya geliriz.. CEMO da etli yemek üzere dururuz.. Ancak artık ne yaparsak yapalım, ne yersek yiyelim.. Antalya’ya 200 km yol kalmıştır ve yarın işe gitmek vardır..
    Bu arada komiklik yapayımda gülelim deyip; “Arkadaşlar bir daha böyle renkli v eğlenceli gezi yapmak için tam 350 gün daha çalışmak gerek” diyince kimse gülmedi.. Bende sustum..

Burada Özgür ben gezide para ve harcama kasası olduğum için “Kardeş sana olan borcumu bana söylede helalleşelim” diyince bu gezi artık burada bitmiştir diye içimden hayıflanırım… Ve Konya’da iken Özgür le helalleşiriz… Yemek sonrasıda direkt Akseki kavşağı der yola koyuluruz...

Hay Allah.. Orta Toros Dağlarının tepesinde gene sağnak yağmur…

By selcukkaya at 2010-06-27

2km lik bir geçiş.. Ama 2 km de çok ciddi yağıyor..

Durduk, gene aynı olaylar… Bagaj açılır, yağmurluk alınır, bagaj yerleştirilir falan filan….

Akseki kavşağına birkaç km kala dururuz.. Bizler Özgür’e; o da bizlere teşekkür eder.. Akseki’den sonra o Alanya bizler ise Antalya istikametine döneriz..

Ve bu işi başarmanın hemde kazasız belasız yapmanın haklı gururu ile kasklarımızı havaya kaldırırız…

Teşekkürler Özgür, Teşekkürler Aşkım…. Daha nice gezilere….

SON
    Bu arada bazı notlar eklemek isterim..

10 gündüz 9 gece süren gezi için toplam yaklaşık masraf..

9 gece otel parası; (Çift KİŞİ) 500 TL
    Yemek 400 TL
    BENZİN 700 TL
    TOPLAM 1600 TL İKİ KİŞİ İÇİN…

Bu gezi raporunu okuyup, değerli yorumlarınız ile katkı sağladığınız için çok teşekkürler
    C@LiMeRO, EGE YELI, Komutan1968 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper bi gezi olmuş her şey mükemmel imrenmemek elde değil. Tebrikler Bu yaz ufak ufak şehirler arası yol yapmaya başlayacam çok güzel bi örnek benim için

Motosikleti
    Artık Yok...
    gezi çok güzel olmuş ellerinize sağlık moralinizide bozmayın böyle geniş çaplı olmasada hafta sonları ufak çapda antalya çevresine minik turlar yaparsınız..

bu arada gezide türkyie gerçeğide ortaya çıkmış memleket pahalı değil yatma kalkma yeme içme maşallah hepsinin fiyatına eş değer benzin tutmuş valla artık dizel motor yapsınlar biz motorcularda şu benzin illetinden kurtulalım...

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlandırmak zorundasınız.. Aksi halde inanın her bir şehirde 1gün rahat harcanır.. Yoksa hakkını vermek isterseniz bu gezi 30 günlük olması gerekir ken bizler 3 kat hızlandırdık.. Oysa Doğu Anadalu için bir 10 gün Karadeniz için 10 gün iç Anadolu için 10 gün lazım... Lakin, maalesef.. Giresundan sonra transit olduk.. Oysa Giresunun yaylaları süpermiş...
    Güzel olmuş güzel. Tam benlik. Esas amaç sürmek

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senden bir ay kadar sonra da ben gideceğim aynı güzergahtan... Hadi bakalım... Turunu bitir notunu yaz ona göre önlem alayım ben de
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    fevkalade,mükemmel,teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)