Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

ışık doğudan yükselir 4100 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete bey birkaç arkadaş daha bu sıkıntıyı yaşadığını beyan etmişlerdi.. Hatta bir arkadaş işyerindeki bilgisayar sizin bahs ettiğiniz gibiyken evdeki makinada normal olduğunu söylemişti.. Sanırım yardımcı paket programların sağlıklı çalışmadığından olabilir.. Bir de bu tip yardımcı yazılımlar (adobe, flash player vs... ) gibi programlar internet ortamından bilgisayarımız otomatik indiriyor.. İndirilen sitelerde bu tip programlar ya tamamen ücretsiz olurken bazen süre kısıtlayıcı olabiliyor.. Mesela 3 ay tam kapasite ile yardımcı yazılım çalışırken 3 ayın sonunda 50% ye düşebilir.. Bende öyle bir kaydedici oynatıcı program vardı... Filmin yada çekilen videonun yada resmin yarısı gösterir adamı sinir ederdi.. Buda bir tür satış politikası.. Sonunda sinirli iken gider tüketici bastırır parayı ve alır.. Belki sebeb böyle bişey olabilir...
    usta kopya işletim sistemi kullandığım için sıkıntı yaşıyor olabilirim...fotoları görmek adına dün fırefox kurdum olmadı...chrome indirdim yine olmadı...mesela son eklediğin fotoların çoğu yarım görünüyor veya görünmüyor...ve yükleme işlemi bitti diyor sol altta...motoru yatırdığını gördüm geçmiş olsun...başka pcde bakıcam aga...Hatta Çekmeköye net cafesi olan arkadaşa bu vesileyle gidicem galiba... 4.Levent Çekmeköy arası Antalyanın iki sınır ucu gibi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    foto görememe sorunu bende de var, bir mesajda altı ya da yediden fazla fotoğraf olursa ve de sayfada 25-30'dan fazla fotoğraf olursa ve bunlar da boyutlandırılmamışsa kasılıyor doğal olarak.

sayın selka, sizin diğer gezi yazılarınızı da heyecanla ve zevkle okumuştum bunu da takip ediyorum, böyle kesik kesik takip etmek bana dizi havası yaşatıyor.

Size ve ekibinize teşekkürler bu güzel geziyi bizlerle paylaştığınız için, nice geziler dilerim.

RobinsonCrusoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Abicim sizi gönülden tebrik ediyorum. Ben Sivas'lıyım ama Alanya'da yaşıyorum.Bu gezi benim için bir yol haritası olacak gibi görünüyor tabi ilerde motorum olunca. Bu arada Sivas hakkında yaptığınız güzel yorumlar içinde Sivas'lı olarak teşekkürü borç bilirim.Ama keşke Mis Kebapta'da bir döner yeseydiniz Merakla ve Heyecanla gezinin geri kalanını bekliyorum..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    selçuk kardeş,yine şahane manzaralar,çiçekler.fakat gerçekten 27 derece civarı sıcaklık,kar ve çiçekler,çok ilginç.karagölün yolunun çok bozuk olduğunu duymuştum.motorunuz ve bacağınız için üzüldüm.KARAGÖL HATIRASI bıraktı size.selçuk kardeş,özgür kardeş ve ışılay hanım,yolunuz açık olsun.ADANA'dan sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşem bir gezi olmuş, cesaretiniz ve tercihiniz için canı gönülden tebrik ediyorum sizi....aynen yazdığınız gibi tatil sadece deniz kenarı değildir, anadolunun her yeri tatildir, bu resimlerde bunu çok açık bir şekilde ispat ediyor, okumak bile bu kadar keyifliyse gerisini düşünmek bile istemiyorum

geçen sene bizde eşimle birlikte kars gezisi yapmıştık, nede olsa ata toprağı, hemen hemen aynı yerleri gezmişiz, duygular aynı ama araçlar farklı, bizde otomobil vardı ve kendi kendime söz vermiştim birgün mutlaka bu rotayı motor ile de yapacagım diye, gezinin her anını söylenerek geçirmiştim, ne kadar haklıymışım meğer

mesela affınıza sığınarak bir resim koyuyorum, motor ile yapsaydım bu geziyi mutlaka kapısına kadar giderdim
    Kars/çıldır_şeytan kalesi, resmin sağ üst köşesinde

URL=http://img12.imageshack.us/i/dscf3859f.jpg/][/URL]

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali ve Alp.. Erzincan'da ilginiz ve alakanız için tekrar bu vesile ile teşekkür ederiz.. İnşallah Antalya'da sizleri ağırlamak nasip olur.. Kalın sağlıcakla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Ne güzel sözler.. Ne güzel yürek.. O kalp ki bu sözleri dizen.. Ağzına, yüreğine sağlık.. Yüreğine sağlık ki duygu yüklü o yürek.. 21.yy insanlarında az bulunur o sende ki yürek...
    Söyleyene değil söyletene bak dostum .

Sizin ciğerlerinizi dolduran rüzgarın gücünü
    Yuttugunuz toprağın hissini
    Gördüğünüz çiçeğin rengini
    Yediğiniz ekmeğin lezzetini
    Tüm okuyanlar hissetti.
    Allah kalan yolunuzu akan nehirlerin akışı gibi eylesin.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Arkadaşlar,

gezi hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum... muhteşem desem... olmayacak... az gelecek... mükemmel desem... bilemiyorum...

Sizlerle gerçekten gurur duyuyorum, tüm arkadaşlarıma bu sayfaların linklerini forward ettim, herkes okusun, herkes memleketin ne kadar güzel olduğunu görsün diye...

Selçuk,
    memlekete gittin ya sonunda, helal olsun. Hatırlıyormusun, bir ara avrupa turu yapalım diye konuşmaya başlamıştık, hatta rota çalışmalarına başlamıştım bile...
    Vazgeçtim....

Yıllar boyu avrupayı, asyayı gezdim, ne japonyası kaldı, ne finlandiyası ama haklısın, önce kendi memleketini gezeceksin...
    Babam anlatır hep, yeşillikleri, atları, sonsuz gibi görünen çiçek tarlalarını... hakkaten çok güzellermiş, bu raporu babama da göstereceğim...

En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere, hepinize çok selamlar.
    (bu arada geçmiş olsun. umarım ayağın iyileşmiştir.)

Senin yüzünden CBF600 den yine vazgeçmek üzereyim, o yollara ancak V-Strom dayanır...

Haaa... aklıma gelmişken..... vstrom camiasını bu rapordan yoksun bırakma....
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Usta senide vesileyle görmüş olduk fotolarda... gel gayrı Istanbula...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

gezi hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum... muhteşem desem... olmayacak... az gelecek... mükemmel desem... bilemiyorum...

Sizlerle gerçekten gurur duyuyorum, tüm arkadaşlarıma bu sayfaların linklerini forward ettim, herkes okusun, herkes memleketin ne kadar güzel olduğunu görsün diye...

Selçuk,
    memlekete gittin ya sonunda, helal olsun. Hatırlıyormusun, bir ara avrupa turu yapalım diye konuşmaya başlamıştık, hatta rota çalışmalarına başlamıştım bile...
    Vazgeçtim....

Yıllar boyu avrupayı, asyayı gezdim, ne japonyası kaldı, ne finlandiyası ama haklısın, önce kendi memleketini gezeceksin...
    Babam anlatır hep, yeşillikleri, atları, sonsuz gibi görünen çiçek tarlalarını... hakkaten çok güzellermiş, bu raporu babama da göstereceğim...

En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere, hepinize çok selamlar.
    (bu arada geçmiş olsun. umarım ayağın iyileşmiştir.)

Senin yüzünden CBF600 den yine vazgeçmek üzereyim, o yollara ancak V-Strom dayanır...

Alper ciğim değerli dostum gezimizi beğendiğine çok sevindim.. Keşke sende bizlerle beraber olsaydın... İnan yolun her 100 km de birileri ile tanışıyor birileri ile yemek yiyip çay içiyorsun.. Anadolumuzun güzelliğide ayrı.. Ona ekstra bi'şey yapmaya gerek yok ki.. Lakin Alper resimler inanki o coğrafyayı yansıtmıyor.. Mesela erkek atların dişi atlar yanında kişnemesi o kadar heyecanlı ki resimle bunu anlatmak çok zor.. Yada kurutulmuş pilav üstü kaz etini resimle anlatmak çok zor.. Yada o kır çiçeklerinin parfüm gibi kokuları.. Ancak resimlerin üstüne duygularımı cümle ve kelimeler ile kattığım an; cansız olan resimlere az da olsa can getirip sizleri bu kadar heyecanlandırabilyorsam, düşünsenize canlı olarak o görüntüleri...
    Babanın ellerinden öperim.. İnşallah oda beğenir.. Avrupayada gitmek gerek.. Ama bende Anadolu aşkı çok farklı yok bööle bişey ya... Datça'dan Çıldır'a seyahat ettin mi sanırsın 55 ülke geçtim... O kadar renkli, o kadar güzel ki... İnşallah dostum, birgün mutlaka seninle.. Ama yalanım yok CBF600 Horasan Ağrı ayrımından sonra bir yerde cant yamultacağı kesin.. Gene V-Strom, gene V-Strom Alperim..
    Kal sağlıcakla, Hemşehrim....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk kardeş,yine şahane manzaralar,çiçekler.fakat gerçekten 27 derece civarı sıcaklık,kar ve çiçekler,çok ilginç.karagölün yolunun çok bozuk olduğunu duymuştum.motorunuz ve bacağınız için üzüldüm.KARAGÖL HATIRASI bıraktı size.selçuk kardeş,özgür kardeş ve ışılay hanım,yolunuz açık olsun.ADANA'dan sevgilerimle.
    Adanalı değerli ağabeyim.. Ne demeli ki.. Ben sizin öğrencinizim.. O Adana MT ile gezilere gıpta ile bakarak motosiklet sever oldum.. Sizlerin gezi deneyimi ve tecrübesi beni bu sevdaya itti.. İyiki de itti.. Eskiden Özgürlüğüm ev iş arası 11 km iken şimdi bu özgürlüğü 5000 km ye kadar çıkarttım..
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. Antalyaya beklerim..
    Ayağım mı evet o gün birazda sıcak etkisi ile ağrıdı.. Şİmdi kabuk bağladı ve kaşıınıyor..

Bu arada evet o kar kütleleri yanında hava çok sıcaktı.. Kar üstten değil alttan eriyordu.. Sürekli bir erime vardı... Şıkır şıkır tıpkı zincir sesi gibi ses vardı.. Sanırım onu yazmayı unuttum.. Ama üstü gerçek kardı.. Kartopu çok rahat oynandı.. Ama alttan sular ufak bir dere olmuştu...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabırsızlıkla devamını bekliyoruz. sizlere sağlık...

Motosikleti
    Dream Rider
    Bir solukta okudum yazdıklarınızı. Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, gördüğünü anlat sözünü doğruluyorsunuz resmen Gezinin geri kalanı için Tekeriniz düz bassın

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Devamını dört gözle bekliyorum, bu arada geçmiş olsun umarım bundan sonra kazasız belasız devam edersiniz
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    İbrahim'e göstermiş olduğu konukseverlik için teşekkür edip bulutların kenti Artvin'e doğru gaz açarız..

By selcukkaya at 2010-06-22

Yollar gittikçe daha sarp, daha dik bir hal almaktadır..

Bu arada Çoruh nehrinin anakollarından biri olan Şavşat suyunun gürültüsü motor ve rüzgar sesini bastırmaktadır..

Eşim suyun sesinden ürkmüş vahşi akan Şavşat suyuna bir türlü bakamaz...

İkna çalışmalarım işe yaramaz...

Özgür'de suyun bu kadar hırçın akmasından dolayı şaşkındır...

Bu arada benim ön camı tutan iki perçinden sağdaki tamamen iflas etmiş.. Sol perçinle gezimi tamamlamak zorunda kalmışımdır...

Karayolları bu vahşi doğu Karadeniz dağlarına söz dinletme çabası içindedir.. Müthiş bir yükseklikten demiryolu geçecekmiş...????

Manzara harikuladedir.. Durup seyr eylemek isterim.. Lakin eşimin morali bu vahşi coğrafyadan dolayı dip yapmıştır... Sürekli gidelim, gidelim der...

Bulutların kenti Artvin...

Manzarayı seyrederiz.. Sonra yola devam...

Nihayet Artvin'i gördükten tam 1 saat sonra ulaşırız.. Çoruh nehrini geçeriz...

Artvin şehir merkezine yaklaşık 50 kadar dik virajı aldıktan sonra ulaşırız..

Şehir merkezinde birkaç dakikalığına mola vermek için dururuz ki; ne duruş.. Durduğumuz yer Artvin motosiklet kulübünün tam önü olmasın mı.. Hemen kulüp başkanı Faruk bey bizleri içeri davet eder... Çay ikram eder. Sohbet ederiz, gezimizi Antalya'dan geldiğimizi söyleyince çok mutlu olurlar.. Artvinden ayrılırken hemen resim alırız..
    Bu vesile ile Artvin motosiklet Kulübüne teşekkür ederiz...

Artvin Hopa arası dağlar delinip un edilip elenmiş.. Her yer tünel ve inanılmaz.. Dağları dümdüüz geçtik...

Veee.. Cankurtaran geçidi.. Buradan sonra Karadeniz sahilleri... Hopa'da geceleriz.. Yarın Sarp sınır kapısı.. Rize-Ayder yaylası ve Giresun var.. Bakalım gene yollar neler getirecek...

devam edecek..

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    Çok güzel kareler... Emeğinize sağlık.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    8. GÜN HOPA-AYDER-GİRESUN

Hopa Öğretmenevinde artık yorulduğumuzu farkettiğimizi anlarız... Ancak sloganımız bizlere güç katar.. “Hard drive, or stay at home”... Yola koyuluruz...
    Dağlar uzun tüneller ile delinmiştir.. Hatta inanın bana bir tünel Karadenizde 4.7 km idi..

Sarp sınırına giderken hava iyice sislenmiş ve soğumaya başlamıştı.. Oysa Doğu Anadoluda çok şanlı idik.. Hava 2700 m lerde bile 25 derecenin altına inmedi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

Arkadaşlar sanırım site bazı teknik sorunlar yaşıyor.. Bir türlü gezi raporumu ekleyemedim.. Moderatör email atarsa ben gezi yazımı ona yollarım o da ekler..

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Kelimeler ile ifade edilemeyecek güzellikler bunlar.. Sizleri kutluyorum, güzel rota, güzel resimler, güzel insanlar ve harika bir anlatım...
    Bütün bu güzellikleri bizlerede yaşattığınız için çok çok teşekkürler...
    Ve ayrıca büyük geçmiş olsun motorunuz ve bacağınız için..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    sevgili adaşım. gezi hikayenizi büyük bir zevk ile takip ediyorum inşallah 3yıl sonra böyle bir gezi planlıyorum. Ayrıca Giresun'un fotolarını bekliyorum. Şimdi bazıları belki beni kınayacak ama nacizane bir şey söylemek istiyorum. Montunuzun sağ omuzundaki amerikan bayrağı yerine daha anlamlı bir peç takabilirsin. ayrıca arkadaşlar, montlarımızın sol kol kası üzerine Türk bayrağı peçi takabiliriz.Gerçekten çok hoş duruyor.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili adaşım. gezi hikayenizi büyük bir zevk ile takip ediyorum inşallah 3yıl sonra böyle bir gezi planlıyorum. Ayrıca Giresun'un fotolarını bekliyorum. Şimdi bazıları belki beni kınayacak ama nacizane bir şey söylemek istiyorum. Montunuzun sağ omuzundaki amerikan bayrağı yerine daha anlamlı bir peç takabilirsin. ayrıca arkadaşlar, montlarımızın sol kol kası üzerine Türk bayrağı peçi takabiliriz.Gerçekten çok hoş duruyor.
    Doğru söz.. Lakin 2 sene önce motosikletimden yere düşüp sağ omuz korumamı parçalamıştım. İlk aldığım arma ufak gelince bunu kullanmak zorunda kalmıştım. Terzide 10 TL alınca yeniden söküp taktırmak zor geldi.. Yoksa ABD hayranlığım gibi bir özelliğim yok...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar özellikle büyük yazıyla yazacam editör arkadaşlarım lütfen kusuruba bakmayın çünkü bu konuyu özellikle belirtmek istiyorum
    ARKADAŞIM AĞRI İLİNİN HİÇ BİR İLÇESİ SAKİNİ BEN AĞRILIYIM DEMEZ NEDENİNİ UZUN UZADIYA AÇIKLARDIM GERÇİ AMA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞ NEDENİNE ŞAHİT OLMUŞTUR
    BEN DOĞUBAYAZITLIYIM AMA DOĞUBAYAZITTA OTURMUYORUM DOĞUBAYAZIT İLÇESİNDE YAKLAŞIK 100 BİN NÜFUS VAR AMA TOPLASANIZ 300 KİŞİ DOĞUBAYAZITLI YA VARDIR YA YOKTUR (NEDENİ DIŞARIDAN ÇOK GÖÇ ALDI GELENLER ŞEHRİ YAŞANMZ BİR HALE SOKTU BÜTÜN DOĞUBAYAZITLILAR KAÇTI O ŞEHİRDEN KAÇAMAYANLAR İSE YA PARASIZLIKTAN YADA BAŞKA ŞEHİRDE YAŞAMA KORKUSUNDAN KALDI )
    PEK SAYIN TAYYİP ERDOĞAN HER TELEVİZYONA ÇIKTIĞINDA BÖYLE DUBLE YOL YAPTIK DİYE ATIP TUTUYOR AMA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞ GÖZLERİYLE GÖRDÜ VE O YOLDAN GEÇTİ KENDİSNE BELİRTMEK İSTERİM Kİ O YOL YAKLAŞIK 7 SENEDİR AYNI HALDE KENDİ YANDAŞ MÜTAHİTLERİNE İHALE EDİLMİŞ VE 7 SENEDİR YAPILMAMIŞ BİR YOLDUR
    SAYIN ARKADAŞLAR BİR DOĞUBAYAZITLI OLARAK BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞTAN ÖZÜR DİLERİM HABERİM OLSAYDI EĞER KESİNLİKLE ARKADAŞI OTEL ODALARINDA YATIRTMAZDIM BENİM MOTOSİKLETLİ ARKADAŞIM GELİP OTEL ODASINDA KALMAMALI BİZİM EVİMİZ NE GÜNE DURUYOR
    BU ARADA ARKADAŞLAR VAN İLİ VEYA DOĞUBAYAZITA YOLUNUZ DÜŞERSE BEN HEPP BU FORUMDAYIM BENİ ARAMADAN ORALARA GİTMEYİN ÖZELLİKLE ESNAF SON 2-3 YILDIR FARKLIŞEHİRLERDEN GELEN İNSANLAR OLDUĞU İÇİN BİRAZ ESNAF AHLAKINDAN YOKSUNDUR HER TÜRLÜ KAZIK YERSNİZ
    BEN SÜREKLİ BU FORUMDAYIM DOĞUBAYAZITA GİDERSENİZ EĞER ARAYIN SİZİ KARŞILAYAYIM GEZİLECEK YERLERİ BİRLİKTE GEZER SİZE ÇOK GÜZEL TUR REHBERLİĞİ YAPARIM İNANIN PİŞMAN OLMAZSINIZ
    BU ARADA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞIM KEŞKE HABERİM OLSA İDİ İNANIN ÇOK MAHÇUP DURUMDAYIM
    caferacer21 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar özellikle büyük yazıyla yazacam editör arkadaşlarım lütfen kusuruba bakmayın çünkü bu konuyu özellikle belirtmek istiyorum
    ARKADAŞIM AĞRI İLİNİN HİÇ BİR İLÇESİ SAKİNİ BEN AĞRILIYIM DEMEZ NEDENİNİ UZUN UZADIYA AÇIKLARDIM GERÇİ AMA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞ NEDENİNE ŞAHİT OLMUŞTUR
    BEN DOĞUBAYAZITLIYIM AMA DOĞUBAYAZITTA OTURMUYORUM DOĞUBAYAZIT İLÇESİNDE YAKLAŞIK 100 BİN NÜFUS VAR AMA TOPLASANIZ 300 KİŞİ DOĞUBAYAZITLI YA VARDIR YA YOKTUR (NEDENİ DIŞARIDAN ÇOK GÖÇ ALDI GELENLER ŞEHRİ YAŞANMZ BİR HALE SOKTU BÜTÜN DOĞUBAYAZITLILAR KAÇTI O ŞEHİRDEN KAÇAMAYANLAR İSE YA PARASIZLIKTAN YADA BAŞKA ŞEHİRDE YAŞAMA KORKUSUNDAN KALDI )
    PEK SAYIN TAYYİP ERDOĞAN HER TELEVİZYONA ÇIKTIĞINDA BÖYLE DUBLE YOL YAPTIK DİYE ATIP TUTUYOR AMA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞ GÖZLERİYLE GÖRDÜ VE O YOLDAN GEÇTİ KENDİSNE BELİRTMEK İSTERİM Kİ O YOL YAKLAŞIK 7 SENEDİR AYNI HALDE KENDİ YANDAŞ MÜTAHİTLERİNE İHALE EDİLMİŞ VE 7 SENEDİR YAPILMAMIŞ BİR YOLDUR
    SAYIN ARKADAŞLAR BİR DOĞUBAYAZITLI OLARAK BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞTAN ÖZÜR DİLERİM HABERİM OLSAYDI EĞER KESİNLİKLE ARKADAŞI OTEL ODALARINDA YATIRTMAZDIM BENİM MOTOSİKLETLİ ARKADAŞIM GELİP OTEL ODASINDA KALMAMALI BİZİM EVİMİZ NE GÜNE DURUYOR
    BU ARADA ARKADAŞLAR VAN İLİ VEYA DOĞUBAYAZITA YOLUNUZ DÜŞERSE BEN HEPP BU FORUMDAYIM BENİ ARAMADAN ORALARA GİTMEYİN ÖZELLİKLE ESNAF SON 2-3 YILDIR FARKLIŞEHİRLERDEN GELEN İNSANLAR OLDUĞU İÇİN BİRAZ ESNAF AHLAKINDAN YOKSUNDUR HER TÜRLÜ KAZIK YERSNİZ
    BEN SÜREKLİ BU FORUMDAYIM DOĞUBAYAZITA GİDERSENİZ EĞER ARAYIN SİZİ KARŞILAYAYIM GEZİLECEK YERLERİ BİRLİKTE GEZER SİZE ÇOK GÜZEL TUR REHBERLİĞİ YAPARIM İNANIN PİŞMAN OLMAZSINIZ
    BU ARADA BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞIM KEŞKE HABERİM OLSA İDİ İNANIN ÇOK MAHÇUP DURUMDAYIM
    Rica ederim. Maalesef yolları özellikle Doğu Bayazıt-Iğdır yolu felaketti. Amaç insanları bilgilendirmek yoksa işimiz siyaset değil.. Bizler gezginleriz.. Gezeriz. Siyaset gezginler için düşünülecek en son şeydir. Benim için Datça ne kadar macera ise Doğubayazıtta o kadar dır.. Sonuçta hepimiz bu dünya üzerinde aynı kader ve sonu paylaşacak canllılarız. O sebeble gördüklerimi ifade etmek istedim... Bir suç işledimse af ola..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

Gürcistan sınırına doğru gaz açmaya devam... Karadeniz yolu uçak pisti gibidir..

Güzel manzaralar...

Sarp sınır kapısı.. Bende ve eşimde yeşil pasaport vardır.. Laakin Özgür'ün pasaportu Alanyadadır.. Aslında niyetli değildik geçmeye.. Kargo ile yollasalar dedik pasaportu 2 gün alacak...

Eşimde artık yorulmaya başladığını söyleyince...

Rize'ye devam kararı çıktı..

Rize Ayder Yaylasına doğru devam ederiz..

Avrupa görmüş birisi olarak yemin ederim.. Ayder yaylası gibi yol görmedim..

Gezimizin ilk yağmurunu yemeye başlarız..

Yoldaki asfalt o kadar kalite ki 150 km ile yatınca lastiklerim sakız gibi yapışıyordu..

ÇamlıHemşin merkez..

Özgürün motoru radyasyon yaymaya başlayınca gerekli önlemleri Özgür bizzat alır..

AYDER YAYLASI....

Ayder yaylası o kadar güzeldir ki.. Her türk vatandaşının gidip görmesi gerek...

Özgür'de yetişir...

Bu yaylada insanın kanı 10 günde değişir arkadaşlar..

Fazla oksijene alışkın olamayan biz büyükşehirlilerin başı dönmeye başlar burada..

Hanım bu güzelliği söylemek için hemen Antalya'da ki annesini arar..

Uyyy, uyyyy, hopa hoppala...

Gene bu güzellik karşısında coşarız, hamsi baluğu gibi...

Sis Ayderi komple kaplar..

Ayder yüzünü peçelemiş gelin gibidir...

Lazlar daha fazla dayanamaz bu havaya.. Arabadan bir horon havası bulurlar.. Hemen horon teperler bizlerde seyrederiz... Oyyy uşağım oyyyyyy... Hoppa..

Hanımın keyfi yerinde.. Acıktım Ayder alabalığı yiyelim yanında tatlı olarak Rize Ayder Yaylası Karakovan balıda yiyelim... Ha Selçuk birde Laz böreğide yiyelim deyince...

Ciddi mi? Hanım sen 48 kg sın nasıl yersin bu kadar şeyi deyip, hesabı düşürme çabası içindeyim..

Tamam der alabalık restaurant a gideriz.. Harbiden temiz hava acıktırmıştır..

Alabalık çiftliğinde yok yoktur.. Devekuşu bile vardı..

Mısır Unu değirmeni... Kokusu çok güzeldi...

Devasa bir salıncak....

Nazlı bayrağımız...

Yavru alabalıklar bile vardı...

Artık iyice iştahı açılan hanımın karnını doyurma vaktidir...

Bu arada bir ikaz tabelası gözümüzden kaçmaz..

Yemeğe laz böreği ile başlarız.. Lakin adı börek ama tatlıdır bu.. Yemek öncesi değil de sonrası için daha uygun olduğuna karar verdik..

Sonra toprak fırından odun ateşinde pişirilmiş sıcak sıcak daha buharı üstünde mısır ekmeği geldi..

Hanımın istediği karakovan balından da tatdık...

Alabalıklarımız...

Eh artık ne demeli.. Afiyet olsun demeli.. İnşallah birgün sizlerede afiyet olur...

Dere geliyor dere, ya le le ya le le..

Yola devam deriz... Bir kere yağmur yedik ya.. Şimdi hazırlıklıyız... Tüm yüklerimiz poşetli.. İlk yağmuru karadenizde tattık..

Hava tekrar bozar...

Böyle olunca o kadar zor ki.. Dur, bagajı aç, kıyafetleri kenara koy, yağmurluğu giy, bagajı kapat falan derken gitti 15 dakika...

Rize....

Ön camıma bravo... Hala dayanır, direnir beni yarı yolda koymaz...

Hava Rize den sonra tekrar bozar.. Artık 3.defa ıslanmak istemiyoruz..

Rüzgardan yırtılan poşetler yenilenir...

Allahım gene yağmurluk olayı...

3 kere sağnak yağmur yemiş halde Giresun Öğretmenevine varırız...

Giresun ufak ama modern bir kent.. Şehir küçük olmsaına karşın cıvıl cıvıl...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)