Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

ışık doğudan yükselir 4100 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Harika harika harika; gezi,tur,seyahat,dostluk,motosiklet,doğa,güzel topraklar,güzel yemekler,güzel insanlar ne mutlu sizlere diyorum içinizdeki isteği,hareketi dışa vurmuşsunuz çıkmışsınız yollara tebrik ediyorum.Benimde içimde, ışığın yükseldiği yere gitmek var inşallah diyorum. Paylaşım için teşekkürler selamlar.

Ayrıca şunu sormak istiyorum Hız sınırlarımız 70km bukadar uzun gezide nasıl oldu sorun yaşadınızmı hiç hız konusunda
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey gidi Anadolumun bonkör toprakları.
    Bak senin kucağında demir atlarıyla dolaşan delikanlılar neler anlatıyor.
    Sen ki onların atalarını, atlarının nallarından bile tanırsın.
    Dedelerine verdiğin cömertliği onlardan esirgeme.
    Allah olsun yol dostunuz .
    Korusun sizi musibet ve kem gözden.
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tüm kalbimle katılıyorum, darısı tüm ikiteker gezginlerinin başına!
    katılmamak elde mi ?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    devamını bekliyoruz yolunuz açık olsun.
    Yolver gitsin .

Fotoğrafları izler ve açıklamaları okurken, bizlere kısa bir roman gibi gelse'de,

seyahat boyunca çektiğiniz cefa ve sefayı sizden daha iyi kimse bilemez!..

Ülkemiz yol koşullarına göre, son derece uzun ve başarılı bir yol yapmışsınız..

Atanızın, dede ve akrabalarınızın kabirlerini ziyaret etmeniz ise çok güzel..

Sağlıklık olarak başladığınız seyahat çıkış noktanıza, sorunsuz şekilde ,

planladığınız zamanda geri dönüş yapmanızı ve keyifli yolculuklar dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    gezi çok güzel.kazasız belasız tamamlarsınız inş.
    ancak resimler neden yarım görünüyor.:(
    Orgazma Dudak Büktürür

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Arkadaşlar resimler bazen bende de yarım görünüyor, sayfayı yenilediğimde sorunu aşmış oluyorum.Denemeniz tavsiye olunur.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Herşey çok güzel de...
    Beni zorla çatlatacakmısınız onu anlayamadım.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Değerli arkadaşlarım... Bizler bu kuzey doğu anadolu gezisini Haziran başı olarak planladık.. Gerçekten Haziran ayı o bölgeyi ziyaret için en mükemmel aymış.. Bir de Kars'ta Haziran ayı içinde kaşar festivali vardı...
    Burada bu gezi raporumda anlatmak istediğim Türkiye asla Kuşadası, Bodrum, Fethiye,Antalya'dan ibaret olmadığıdır.. Yanlış anlaşılmasın Anadolumuzun bu parçalarıda güzel.. Ama Türkiye dünyanın en yüksek 2. ve 3. gölü olan Çıldır ve Aygır gölüne sahip bir ülkedir.. Gidemesek bile bilmek gerekir diye düşündüm... Anadolum, sadece İzmir, Bursa, Kocaeli değil.. Aynı zamanda Kars,Ardahan, Artvindir.. Buralarda da oralarda olmayan zenginlikler güzellikler var.. Amacım elimizde bir zenginlik var ve bunu %40 kapasite ile kullanmayalım.. Çünkü bu zenginlğin %100'de bizim.. Bu Anadolu bizlere bu dedelerimizden miras kaldı.. Bu topraklar birer kekik, çiçek, yeşillik deposu.. Dünyanın 1.kalite peyniri, eti, sütü, kaymağı, tereyağı Anadolumun bu bölgesinde.. Bırakmayalım Ermenilere buralarını.. Sahip çıkalım.. Gidelim, görelim, olmadı kalalım, yatalım, çadır kuralım.... Az da olsa her sene Kuşadasında, Bodrum'da, Fethiye'de ,Antalya'da harcadığımız paranın sadece bir keresini orada harcayarak o yörelerimize sahip çıkalım.. Sahipsiz kalmasın o bölgemizde.. Düşünün bu güzel yurtlar Kars 70,000, Ardahan 9000, Artvin 22000 nüfuslu şehirler.. Benim atamda bırakıp gelmiş. Kabahatliyiz. Kabul ediyorum.. Zarardan bir yerden dönmek gerek...Ama artık boş bırakmayalım oraları.. Yoksa oralar diğerleri (Ermeniler) tarafından kolaylıkla doldurulacak gibi görünüyor.. Anadolu öyle bir toprak ki arkadaşlarım.. Kıymetini bilmek lazım.. Dünyanın en güzel portakalı Antalya'da iken, en güzel Kaşarı Kars'ta.. İzin verin bir olay izah edeyim.. Rize ile Giresun arası 120 km dir.. Aynı coğrafya aynı bölge iken herşey farklı... Evet sadece 120 km de... Rize de dünyanın en kaliteli çayları yetişirken, 120 km sonra Giresun'da dünyanın en kaliteli fındığı oluyor.. Aynı fındık fidanı Rize, aynı çay filizide Giresuna dikilince bu iş olmuyor.. Evet aynı coğrafya ve aynı bölge olmasına rağmen... Sihir gibi... Şimdi sıkı durun.. Asıl bomba şimdi geliyor.. Giresun Rize arası 120 km.. Dünya yüzölçümüne vurduğunuz zaman nerede ise bir halı üzerinde toplu iğne başı gibidir.. Ama ama ama, bu Giresun bu alanda Dünya Fındık ihtiyacının 90% nını karşılayabilecek bir üretim potansiyeli varmış; hemde A kalite 1.sınıf Fındık ile... İnanılmaz.. Altından kıymetli bu topraklarımız.. Rize nin çayı, Giresunun Fındığı, Ardahanın Tereyağı, Artvinin Karakovan balı... Malatyanın Kayısısı.. İnanılmaz... Bu ülke dağudan batıya, kuzeyden güneye kardeş ve zengin olmaya mecburdur... Çünkü bu topraklar çok acı çekmiş... Artık Anadolumda yaşayan halklarımızın kazanma zamanı deyip çevirdik tekerleri dostlar... Sizlerde gidiniz.. Sahip çıkınız sahip çıkalıp bu memleketimize....
    Tüm yorum yazıp, şiirler dizen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler..
    mgokhan57 bunu beğendi.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    gezinizin 1. sayfasından sonrasını okumamıştım tam 1 buçuk saattir 2. sayfadan itibaren okuyorum ve tek kelimeyle büyülendim mükemmel bi rota seçmişsiniz türkiyenin cennet köşelerine gitmişsiniz resimler bitip gözümü monitörden ayırdığımda sanki bu kadar yeri ben gezmişim ve geziden yeni gelmişim gibi oldumgerçekten mükemmel yerler mükemmel gezi ve mükemmel anlatım ne denirki başkaallah yolunuzu açık etsin

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Böyle raporları seviyorum. İnsanın sağ elini kaşındırıyor... Sağ el kaşının ca para geliyordu galiba.. Ama motorcu için gaz elciği geliyor sadece

Lütfen devam edin. Keyifle okuyorum
    http://www.motorla.co

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    80 günde devri Türkiye gibi olmuş. Elinize ve emeğinize sağlık. Daha nice güzel gezilere. Öz eleştiri yapacak olursam, Gezinizde Şehir merkezleri dışında çok farklı noktalara ulaşmadığınızı görüyorum. Anayoldan pek fazla uzaklaşmadığınız anlaşılıyor. Örneğin ben Erzincan'dayım. Erzincan'ın görülmesi gereken yerlerini, gezinin başında yaşamış olduğunuz rötardan dolayı olsa gerek es geçmişsiniz. En azından görülmesi gereken anayola 15 km içerde Girlevik Şelalesi vardır. Orayı görmenizi isterdim.

Tekrar tebrik ederim sizleri. Nice güzel yolculuklara...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı peu106gti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 günde devri Türkiye gibi olmuş. Elinize ve emeğinize sağlık. Daha nice güzel gezilere. Öz eleştiri yapacak olursam, Gezinizde Şehir merkezleri dışında çok farklı noktalara ulaşmadığınızı görüyorum. Anayoldan pek fazla uzaklaşmadığınız anlaşılıyor. Örneğin ben Erzincan'dayım. Erzincan'ın görülmesi gereken yerlerini, gezinin başında yaşamış olduğunuz rötardan dolayı olsa gerek es geçmişsiniz. En azından görülmesi gereken anayola 15 km içerde Girlevik Şelalesi vardır. Orayı görmenizi isterdim.

Tekrar tebrik ederim sizleri. Nice güzel yolculuklara...

Haklısınız... Pek anayoldan ayrılamadık.. Ana unsur Doğubayazıt- Kars-Ardahan-Artvin olunca yaklaşık 1000 km lik Antalya Erzurum parkuru hızlı geçildi.. Lakin heryere tam olarak zaman ayırmaya kalktınızmı Nevşehirden öteye 10 günde gidilemiyor.. İzinler kısıtlı, görülecek yerler çok hele doğu yerine Antalyaya göre orası uzak doğu.. Antalya Göle böyle bir parkur ile 2000 km dir ki günde 500 km yol alsanız Göle ye varmak 4 gün.. Artı 4 günde dönüş al sana 8 gün... O sebeble Sivas-Erzincan hattı es geçildi.. Kabul.. Ama bu resimlerdeki güzellik 15 km ise 30 km ye değerde artarmış.. Bu mazaretlerim sizin eleştiriniz için geçerli değil.. Haklısınız...

Motosikleti
    yamaha tdm 900
    Sevgili Selçuk, bu harika gezinizin kısa bir bölümüne (Erzincan'da) dahil olup sizlerle tanışmaktan büyük mutluluk duyduk. Aynı zamanda kıskandık, darısı başımıza. Anlatımın ve resimlerin çok güzel, eminim bu rotayı planlayanlara güzel bir kılavuz olur. Kalın sağlıcakla, selamlar... Ali ve Alp.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Gezinizi baştan sona ilgiyle ve büyük bir zevkle okudum çok beğendim . çok Güzelde bi anlatımınız var) İnş bizde böyle geziler yaparız .
    Kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı zapato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Selçuk, bu harika gezinizin kısa bir bölümüne (Erzincan'da) dahil olup sizlerle tanışmaktan büyük mutluluk duyduk. Aynı zamanda kıskandık, darısı başımıza. Anlatımın ve resimlerin çok güzel, eminim bu rotayı planlayanlara güzel bir kılavuz olur. Kalın sağlıcakla, selamlar... Ali ve Alp.
    Ali ve Alp.. Erzincan'da ilginiz ve alakanız için tekrar bu vesile ile teşekkür ederiz.. İnşallah Antalya'da sizleri ağırlamak nasip olur.. Kalın sağlıcakla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel sözler.. Ne güzel yürek.. O kalp ki bu sözleri dizen.. Ağzına, yüreğine sağlık.. Yüreğine sağlık ki duygu yüklü o yürek.. 21.yy insanlarında az bulunur o sende ki yürek...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abiler linkler kırık olabilirmi fotoların çoğu yarım yamalak görüyorum...veya x işaretiyle göremiyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler linkler kırık olabilirmi fotoların çoğu yarım yamalak görüyorum...veya x işaretiyle göremiyorum...
    Mete bey birkaç arkadaş daha bu sıkıntıyı yaşadığını beyan etmişlerdi.. Hatta bir arkadaş işyerindeki bilgisayar sizin bahs ettiğiniz gibiyken evdeki makinada normal olduğunu söylemişti.. Sanırım yardımcı paket programların sağlıklı çalışmadığından olabilir.. Bir de bu tip yardımcı yazılımlar (adobe, flash player vs... ) gibi programlar internet ortamından bilgisayarımız otomatik indiriyor.. İndirilen sitelerde bu tip programlar ya tamamen ücretsiz olurken bazen süre kısıtlayıcı olabiliyor.. Mesela 3 ay tam kapasite ile yardımcı yazılım çalışırken 3 ayın sonunda 50% ye düşebilir.. Bende öyle bir kaydedici oynatıcı program vardı... Filmin yada çekilen videonun yada resmin yarısı gösterir adamı sinir ederdi.. Buda bir tür satış politikası.. Sonunda sinirli iken gider tüketici bastırır parayı ve alır.. Belki sebeb böyle bişey olabilir...

hmmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting250

Burada bu gezi raporumda anlatmak istediğim Türkiye asla Kuşadası, Bodrum, Fethiye,Antalya'dan ibaret olmadığıdır.. Yanlış anlaşılmasın Anadolumuzun bu parçalarıda güzel.. Ama Türkiye dünyanın en yüksek 2. ve 3. gölü olan Çıldır ve Aygır gölüne sahip bir ülkedir.. Gidemesek bile bilmek gerekir diye düşündüm... Anadolum, sadece İzmir, Bursa, Kocaeli değil.. Aynı zamanda Kars,Ardahan, Artvindir.. Buralarda da oralarda olmayan zenginlikler güzellikler var.. Amacım elimizde bir zenginlik var ve bunu %40 kapasite ile kullanmayalım.. Çünkü bu zenginlğin %100'de bizim.. Bu Anadolu bizlere bu dedelerimizden miras kaldı.. Bu topraklar birer kekik, çiçek, yeşillik deposu.. Dünyanın 1.kalite peyniri, eti, sütü, kaymağı, tereyağı Anadolumun bu bölgesinde.. Bırakmayalım Ermenilere buralarını.. Sahip çıkalım.. Gidelim, görelim, olmadı kalalım, yatalım, çadır kuralım.... Az da olsa her sene Kuşadasında, Bodrum'da, Fethiye'de ,Antalya'da harcadığımız paranın sadece bir keresini orada harcayarak o yörelerimize sahip çıkalım.. Sahipsiz kalmasın o bölgemizde.. Düşünün bu güzel yurtlar Kars 70,000, Ardahan 9000, Artvin 22000 nüfuslu şehirler.. Benim atamda bırakıp gelmiş. Kabahatliyiz. Kabul ediyorum.. Zarardan bir yerden dönmek gerek...Ama artık boş bırakmayalım oraları.. Yoksa oralar diğerleri (Ermeniler) tarafından kolaylıkla doldurulacak gibi görünüyor.. Anadolu öyle bir toprak ki arkadaşlarım.. Kıymetini bilmek lazım.. Dünyanın en güzel portakalı Antalya'da iken, en güzel Kaşarı Kars'ta.. İzin verin bir olay izah edeyim.. Rize ile Giresun arası 120 km dir.. Aynı coğrafya aynı bölge iken herşey farklı... Evet sadece 120 km de... Rize de dünyanın en kaliteli çayları yetişirken, 120 km sonra Giresun'da dünyanın en kaliteli fındığı oluyor.. Aynı fındık fidanı Rize, aynı çay filizide Giresuna dikilince bu iş olmuyor.. Evet aynı coğrafya ve aynı bölge olmasına rağmen... Sihir gibi... Şimdi sıkı durun.. Asıl bomba şimdi geliyor.. Giresun Rize arası 120 km.. Dünya yüzölçümüne vurduğunuz zaman nerede ise bir halı üzerinde toplu iğne başı gibidir.. Ama ama ama, bu Giresun bu alanda Dünya Fındık ihtiyacının 90% nını karşılayabilecek bir üretim potansiyeli varmış; hemde A kalite 1.sınıf Fındık ile... İnanılmaz.. Altından kıymetli bu topraklarımız.. Rize nin çayı, Giresunun Fındığı, Ardahanın Tereyağı, Artvinin Karakovan balı... Malatyanın Kayısısı.. İnanılmaz... Bu ülke dağudan batıya, kuzeyden güneye kardeş ve zengin olmaya mecburdur... Çünkü bu topraklar çok acı çekmiş... Artık Anadolumda yaşayan halklarımızın kazanma zamanı deyip çevirdik tekerleri dostlar... Sizlerde gidiniz.. Sahip çıkınız sahip çıkalıp bu memleketimize....

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Gerçekten insan kendisi gezmiş gibi oluyor. Çok teşekkürler bu güzel gezi ve fotoğraflar için.
    Motosiklet = Özgürlük

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    7.GÜN ARDAHAN-ŞAVŞAT-HOPA 350 km

Ardahan öğretmenevinden erkenden kalkar Şavşat'a geçmek için motosikletimizi yüklemeye devam ederiz.. Ancak hala aklımızda dünden kalan çiçek tarlaları ve bu çiçekler üzerinde koşan nalsız yüzlerce yılkı atlarının toynak sesleri kulaklarımızdadır..

Bu düşünceler ile tekeri döndürürüz.. Gün ola harman ola bakalım bugün neler yaşayacağız... Kısmet deyip Kura Nehrine doğru gideriz.. Ardahan'ı ikiye bölen büyük bir nehirdir KURA..

By selcukkaya at 2010-06-17

İşte Kura Nehri....

Ardahan Kalesi....

Ardahan çıkışı tekrar yükselmeye başlarız.. Ardahan 1800 m dir ki yukarı doğru sürüş bizleri 2000 küsür metrelere çıkarıyor demektir... Derken allahım tekrar çiçek tarlaları....

200 m daha yükseliriz.. Tahminimce 2300 m lerdeyiz.. Tekrar heryer çiçek.. Birileri bu çiçekleri satsın yahu.. Olmaz böyle bişey... Hava sıcak.. 27 derece civarı.. Ama peki ya bu kar nedir? Fizik kuralları yok mu burada...

Devam etmek isteriz.. Yolumuz uzundur lakin çiçekler bizlere gitmeyin... Aşkınızı tazeleyin... Niye gideceksiniz ki... Varmak değil mühim olan, yolda olmak... Gitmeyin, kalın yanımızda bakın güzelliğimize der gibiydiler ki; dayanamam.. Dururum.....

Özgür gene coşar... Ver coşkuyu Özgür ver... Hava sıcak.. Montlarımız astarsızdır.. Pantolonlarımız astarsızdır.. Ama bunalırız 2300 m de.. Kar yanında ....

Hanım mı? O çoktan atmosfere giriş yapan uzaylı gibidir.... Görmemişiz ki böyle bişey..... Hava 27 derece.. İrtifa 2300-2400 m, etraf sarı, beyaz papatyalar ile mor sümbüller dolu, ve her yer kar....

Resimlerim bu güzel kır çiçekleri; Mor Sümbüller....

Beyaz papatyalar....

Mor çiçekleri çerkerken Özgür'de objektife girer... Duramıyordur yerinde, kar yığınına tırmanırken...

Çiçekler...

Bu resmi çektikten sonra Özgürün yaptığı bu kartopu suratımda patlar....

Işılay havanın sıcaklığından şikayet ederken sırtını serinletmek için kar yığınlarına yaslar.. Aylardan Haziran olduğuna inanmak güçtür... Elinden çiçeklerini bırakmaz....

Bende dayanamam, hayat arkadaşıma topladığım çiçekleri kar üstünde Haziran ayında veririm, verirken bir kaç güzel sözde eklerim ki o anı Özgür kaçırmaz....

By selcukkaya at 2010-06-18

Bu güzellik karşısında coşkumuz birden dinginleşir, durulur.. Sessizliğe geçeriz.. Neden dir Bilemeyiz.. Susarız belli süre.. Sessizlik dinlenir...Özgür o esnada dalar gider kaybolur gene, dalar... Kimbilir nerelere?

Neyse tekeri döndürür hala tırmanırız.. Tahminim 2400 m lerdeyiz derken Çamlıbel Geçidi 2640 m de olduğumuzu söyler.. Hava en az 25 derecedir...

Öyle ilginç bir olaya şahit oluruz ki; Özgür 4100 km lik gezi boyunca en mükemmel anlardan birisinin bu olduğunu söyler.. Ardahan'dan çıkışımız henüz 20 km olmuşken birden bir bu Çamlıbel Geçitini geçip 700 m aşağıya doğru (irtifa değil-mesafe) ilerleyince Karadeniz Yayla Evlerini görürüz.. İnanılmazdır.. Bıçak sırtı gibi Doğu Anadolum bitiyor Karadeniz başlıyor... 700 m gibi bir alanda böyle bi'şey olması tek kelime ile mucizedir.. Bu mesafe ile adet, gelenek, tarz, insan değişir.. Artık atlar görünmez olur... Kurutulması içim Mısır koçanları görülür.. 700 m geri gitsek doğu Anadolu platolarımız var.. Harikadır.. Hepimizi bu görüntü şok eder... Bu ev tarzını daha önceki yerlerde görmemiştik...

Yeşil dağlar platolardan sonra hırçınlaşmış gibidirler.. Kıvrimlı Şavşat yollarıda cabası...

Yollarımızdaki dağlarda bulunan çimen hala fosforlu bir yeşildir...

Virajlar keyf verir...

Ve tanrı cennet diye Şavşatı yaratır....

Manzaralar harikadır....

Karadeniz evleri yoğunlaşır...

Yamaçta eriyen kar suları ufak bir dere olmuş vadiyi sulamaktadır...

Yol bazen bu şekilde iri taşlı hale gelebiliyordu....

Manzara....

Ve Şavşat'tayız...

Yolumuza birden Kawasaki KLE 500 ile birisi atlar, çarpmaktan son anda kurtarırım...

Bu Şavşatlı İbrahim dir.. Bizler ile tanışır... Şavşat ta şehre hakim bir tepeye çıkarmak ve orada çay ikram etmek ister.. Kıramayız ve takip ederiz...

Epey bir tırmanışı müteakip geldik....

Çaylarımız içer sohbet ederiz.. Bu arada Karagöl yolunu sorarız... Karagöl Şavşat'a git-gel yaklaşık 90 km dir.. Yol kısım kısım ciddi bozuktur...

Ve Karagöl yolu... Epey zorlu çıkar.. Tam yük, artçılı ve sıcak hava beni yorar... Hava Şavşatta inanılmaz sıcaktı.. Bence o gün en az 35 derece idi...

Artık o kadar yorulmuşum ki... Motosikletimi Karagöl'e tabelası önüne park etmeye çalışırken bir anda şaküliyi kaçırırım..

Tutmaya çalışırım lakin tutma çabam depo üstü çanta ve top case ile gazoz ağacı olur.. Motorumu yavaşça yana bırakmak zorunda kalırım.. Bu arada motorumu yana bırakırken sol ayağımın kaval kemiğinin deri parçasını motorumun karter koruması sıyırır..

Neyse der yoldan geçenler ile tekrar motorumu doğrulturum... Lakin kaval kemiğim ciddi ağırmaktadır ama Karagöl gezisini bozmamak için belli etmem...

Karagöl..

Özgür'e durumu izah ederim.. Özgür önceden çıkmıştı... Ama kaval kemiğimi söylemem.. Tek istediğim ortalık toz toprak ve çok sıcaktı.. Sadece yüzülen deri mikrop kapmasın yeterdi.. Ama akşam Otelde eşime söylerim ve kolonya döker yaramı temizlerim...

Işılay ve Karagöl...

Ormancılar bizi bırakmazlar çay ikram ederler azda olsa kıramaz sohbet ederiz......

En nihayet acıkırız.. Hava feci sıcaktı... Antalyada fan açtığını görmediğim motorum bu sıcak bozuk ve dik Şavşat yokuşlarında fan açtı... Allahım Şavşat ta rampa 35 derece.. Motor yüklü.. Ayakalrım yere zor değiyor.. Az önce ayağımdaki deriyi yüzdürdüm... Goratex kumaş sıcak ile sürttükçe kaval kemiğimi yakıyor.. Motor ısısı bacaklarımı yaktı.. Şavşat rampasından dönerken yana tekrar düşücem diye korkuda var.. Hangi pideci o mu bu mu derken.. İbrahim tekrar karşımıza çıkar...

İbrahim...
    Merhaba...
    N'aber..
    N'oldu?
    Karagöl'de motorumu yatırdım...
    Bieşeyiniz yok ya..
    Yoo.. İyiyiz..
    Boşver İbrahim...Bizim karnımız aç, acız biz ibrahim..
    (Hava sıcak bayılmak üzere iken Özgür su getirir..)
    İbrahim; Arkadaşlar ben 1979'dan beri Pideciyim....
    Ughhhh..
    Valla mı?

Valla...
    Heyoooooo...
    Hadi gidelim...

Pideler torpillimi idi anladım.. Tek kelime ile süperdi... Akşam kimse yemek yemedi...

Teşekkürler İbrahim der geceyi Hopa'da geçirmek için tekrar gaz açarız........

Devam edecek.....

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)