Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

ışık doğudan yükselir 4100 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Ya benim bir an önce para bulup motor alıp hayatın monotonlundan kurtulmam lazım :(

Elinize sağlık gerçekten çok güzel kareler, ufak sorunlar olmuş ama yinede yola devam İşallah, yolunuzu tamamlar diyer güzel fotoğraflarıda bizle paylaşırsınız.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Belgesel tadında bir gezi oluyor anlaşılan.Yolunuz açık olsun,takipteyiz.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enlere bakınca en zorlu etabın ve sorunların ağrıda yaşandığı tahmin edilebiliyor .. du bakalım ne olcak ağrıda
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    sivaslı olarak sızlerı en guzel sekılde agırlamaya calıstık geldıgınız ıcın tesekkur ederız

malesef erzıncanda benzın sorunu var adamlar ful mazot satıyor

ıyı yolculuklar dıleklerımle

yunus_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz1 fazerr
    elinize emeginize sağlık güzel bir gezi olmuş
    Menfaat yolunda edinilen dostluk,çile yokuşunda son bulurmuş.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    4.Gün ERZURUM- AĞRI DOĞUBAYAZIT

Erzurum’da Dedeman Uygulama Otelinde konakladık.. Gerçekten A kalite bir otel.. Kahvaltı tek kelime ile mükemmel.. Odalar suit.. Gecelik 2 kişilik oda 65 TL..
    Sabah erken kalkmaya gayret ettik..

Lakin benim gevşeyen ön siperlik vardı.. Önce bir motosiklet tamircisi bulup camı sıkılatmam gerekiyordu.. Motosiklet tamircileri Kars Kapıda var dediler.. 30 dakikamız Kars kapıyı aramakla geçti.. En nihayet tamirciyi bulmuştuk…

Tamirci camı sıkıladıktan sonra bana dönüp; peygamber efendimizin öz torunlarından Abdurrahman Gazi beyefendimizin kabrini ziyaret etmemiz konusnda bizleri sıkı sıkı tembih etti.. Ben pek oralı olmayınca resmen yalvardı.. Yolunuzun üzeri dedi.. Hatta orada mucize yolu var dedi… Gidin görün dedi…

Bende gülümseyerek “Nedir bu mucizevi yol ki” dedim.. Gidiniiz ve görünüz dedii. Bir yol var, motorlarınızın kontağını kapatın ve motorlar yokuş çıkacak dedi….
    İçimden allah günahlarımı affettsin.. “Zeki Müren’de bizi görecek mi” dedim…

Neyse bi’şey kaybetmeyiz dedim… Yoldan sadece 3.5 km kadar yokuş dağa tırmandık.. Yaklaşık 2300 m lerde türbeyi gördük…

Ruhuna bir fatiha adettendir diye hepimiz dualarımızı okuduk…

Mucizevi yolu merak ediyordum.. Gittik.. Yolu gördüm.. Yaklaşık 5 derecelik bir eğim vardı.. Motorları Özgür’le durdurduk… Özgür hadi be Selçuk bırak yola koyulalım uğraşma böyle boş şeylerle dese de bende denemesi bedava kardeş.. Denemeden gitmeyelim dedim….
    Motorun marşını kapattım.. Vitesi boşa aldım… Motorumda yemin ederim 100 kg lık da bagajım vardı….

İnanılmazdı….. Ve motor aheste aheste yukarı çekilmeye başladı… Sonra hızlandı.. 10 km/h den 20 km/h kadar hızım arttı.. İnanılmazdı.. Yaklaşık 150 m beni dağa doğru çekti ve sonra tık diye durdurdu…

Dumur vaziyette idim... Allah allah bu ne iş yahu...

Donmuş kalmıştık… Sonra içimden tekrar Abdurrahman Gazi hazretleri ruhuna bir fatiha daha okudum….

Daha sonra Erzurum çıkışı Pasinlere geldik… Burada 200 yıllık bir çayocağı varmış… 1800’ler den beri çay pişermiş.. Hiç çaysız gün olmamış orada.. Başbakanlarımızdan Adnan Menderes ten tutunda Tansu Çillere kadar herkesin resmi var orada.. Bizde orada birer çay içelim dedik.. Ve Pasinler tabelasından içeri süzüldük… Küçük bir yer lakin sımsıcak kanlı insanlar…

Hemen sorduk bize gösterdiler… Çay ocağının önünde bir resim çektirip yerlerimize geçtik..

Tam bir Erzurum havası var çay ocağında.. Çok hoş yanan odun kokusu ve çıtırdısına taze demlenen çayın kokusu karışmış… Çok hoş idi…

Sonra meraklı gözler altında çayımızı içerken çay ocağındakilerden birisi dayanamaz sorar…

Selam aleyküm…
    Aleyküm selam..
    Nerden?
    Antalya’dan… (Dumur durumları)
    Yaa.. Eyi, eyi, pek gözel…. (normal bi’şey miş durumları)
    Çaydan bir yudum höpürdeterek içildikten sonra beklenen ikinci soru gelir…
    Nereye?
    Ağrı-Doğubayazıt’a…. (daha da dumur vaziyetleri…) Beklenen cevap sarıkamış olacakken…
    Doğubayazıt mı?
    Evet..
    Ne var ki orda? Bi’şey yok merak bizimkisi der sohbet açılır…

Yakup idi dostumun adı… O sıcacık yüreği ile yolda olduğumuzdan sebeb; acıkmış olduğumuzu düşünür… Gider bize fındık ezmeli, bal, çeçil peyniri ve sıcak yufka ekmek getirir.. Yakup gündelik çalışan işçidir ama gönlü çok kimseden zengindir.. Ne de olsa IŞIK DOĞUDAN YÜKSELİYOR YAKUP kardeşim….

Yakup’a teşekkür eder, yola koyulmamız gerektiğini söyleriz.. Birde 40 günlük bir bebeği olduğunu duyunca adettir diye bebeğine hediye vermeyi unutmayız.. Ne de olsa Işıkta batıdan batar…)

Bu sırada motorlarımıza binerken 20 kişi gene toplanır.. O sırada bir dede.. 90 yaşında idi..
    Oğul nirden?
    Antalyadan…
    Entelyemi?
    He dede..
    Bu kiz nire oturir bunda…
    Buraya dede..
    Siirmi bura? (Sığıyormu buraya)
    Siir siir …
    Sen nire otirin…
    Buraya…
    Hele pak pu işe yav.. (Hele bak bu işe allah allah)
    Neyse kalın sağlıcakla… Der Ağrı ya gaz açarız…..

Ağrı’ya doğru gaz açarız.. Hedef Eleşkirttir.. Ama doğu Anaolu coğrafyası daha da bir güzelleşirken yollar kötüleşmeye başlar…

Dağlarımız yemyeşildir… Alp dağlarından güzeller….

Saç geçiti ürkütür eşimi.. Ama bir o kadar da güzeldir…

Köyler fakirdir…..

Nihayet 200 km lik çakırlı çukurlu riskli sürüşten sonra Ağrı’dayız… Yollarda 100 km/h ile giderken birden futbol topunu yutacak çukurlar olması çok riskli idi.. Bunlardan en az 10 tanesini herhalde 1 cm le kurtarmıştım…. Bazılarının içine düştüm, çoğu kez cant bu sefer gitti dediğimde bi’şey yoktu.. Offf allahım bu şekilde sanırım 200 km sürdük…

Ağrı bu kadar dostlar..Bir ufak göbek onu dikine kesen iki adet yol.. Halk gerçekten fakir.. Köylerdeki yapılar çok zayıf… Taşlar üstüste konularak yapılmış yapılar.. Sağlıksız..

Ağrı Adalet Sarayı…

Ağrı’da yapacak çok fazla bir iş yoktur.. Çaresiz çıkarız.. Ama yol gene bozuktur.. Hava sıcak, yol ya sıcak ziftli asfalt, yada toz toprak.. Önce zift olup katrana bulanıp sonra toz, toprak, çakıl içinde 180 km motor sürdük…

Bu arada benim depo üstü çantamın mıknatıslı olan yerine kum girer.. Çantayı çıkarırken depom cırrrtttt cırttttt cıııırrty diye 3 yerinden çizilir….

Yol bitmez… Sıcak bir taraftan lakin etrafta kar vardır inanılmaz bir görüntüdür bu… Kar ve cehennem sıcakları……
    Zift ve katran oluruz.. Katran olduğumuz yerlere toz toprak kum, pislikler yapışır.. Hoplayarak zıplayarak yol gideriz.. Titreşmediğimiz kıpraşmadığımız hiçbir şeyimiz kalmaz…

Artık Türkiye’nin en doğusundayız.. Ötesi Türkiye için yok.. Sınır..
    Ama kontrolde askerlerimiz durdurur.. Sırf merak diye.. Sohbet edecek dost ararlar o sebeble….

Yoksa kimse bagajlarımıza bakmaz bile…

Nihayet DoğuBayazıt..

En yüksek dağımız olan Ağrı Dağımız… 5137 m…

İshakpaşa Otelinde kalırız.. Ama çok kötüdür.. İki kişi 50 TL öderiz.. Ama tavsiye etmem.. Battaniyeler, kapılar, WC falan çok kötü idi.. Asla…

İlçe değişik.. Türkiyedeki diğer ilçelerde olmayan değişik bir hava var burada.. İner inmez şehri koklar koklamaz bu farkı hissedeceğinize eminim.. Tek kelime ile DEĞİŞİK, FARKLI..

Ancak yemekler doğuda hep güzel.. Ağrı Dağı manzarasında ben sarma beyti alırım, Özgür ciğer alır.. Ciğer tek kelime ile mükemmel gelmiştir…

Tüm gün zift, katran, toz toprak içinde idik…Sabahleyin İshakpaşa sarayını gezip Iğrdır üzerinden Kars’a geçmek niyetimiz vardır.. Bakalım…..
    Devam edecek..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Muhteşem! Darısı bizim başımıza!
    Ağır metal insanı...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Süpersiniz yaaa...

Vallahi gaza geldim bak.

Şimdi hatuna diyorum,gel şurayı oku diye, ''yaaaa amaann Mehmet,yinemi motosiklet;üfff''

Karıcığım,kırma beni bak,gel iki dakika işte.Hasta olucaksın bak...Bakıyooruzzz veeee...

Ayyy süperrmiş yaa,devamıda gelicekmiş,nezaman yayınlarlar?....

...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Benim memlekettende geçmişsiniz Bende uzaktan erzurumlu sayılırım.Abdurahman gazinin olduğu yol mucize değil bir doğa olayıdır.Ordaki dağlarda bulunan bir madenden kaynaklanır Metal araçlara mıknatıs etkisi yapar...Serkan abi sorularıma cvp verdğin için ssaol iyi yolculuklar....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    harika yhaa, süper, mükemmel. siz sanırım geçtiğiniz yerden tekrar geçmemek adına ağrı-kars-ardahan doğrultusunda U çektiniz. karsa kadar bu bozuk yol çileniz devam etmiştir. ardahan-göle ile oltu-erzurum arasındaki virajlı ve yemyeşil inişi büyük bir merak içinde bekliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güzel anlatım güzel gezi bizim yapacagımız geziye yardımcı olur takip edecegim bu arada tavsilerinede açıgım nasip olursa 20 temmuzda bide hareket edecegiz

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı asas1200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim memlekettende geçmişsiniz Bende uzaktan erzurumlu sayılırım.Abdurahman gazinin olduğu yol mucize değil bir doğa olayıdır.Ordaki dağlarda bulunan bir madenden kaynaklanır Metal araçlara mıknatıs etkisi yapar...Serkan abi sorularıma cvp verdğin için ssaol iyi yolculuklar....
    Kardeş madeni bilmem ama 200 kg artı en az 70 kg lık yüklü motorumu iyi bir hızla dağa doğru en az 150m yukarı çekti... Ben böyle şeylere inanmam ama çekti yahu.. Süperdi...

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersiniz yaaa...

Vallahi gaza geldim bak.

Şimdi hatuna diyorum,gel şurayı oku diye, ''yaaaa amaann Mehmet,yinemi motosiklet;üfff''

Karıcığım,kırma beni bak,gel iki dakika işte.Hasta olucaksın bak...Bakıyooruzzz veeee...

Ayyy süperrmiş yaa,devamıda gelicekmiş,nezaman yayınlarlar?....

...
    Beğendiğinize çok sevindim.. Çok mutlu oldum.. Teşekkür ederim...

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika yhaa, süper, mükemmel. siz sanırım geçtiğiniz yerden tekrar geçmemek adına ağrı-kars-ardahan doğrultusunda U çektiniz. karsa kadar bu bozuk yol çileniz devam etmiştir. ardahan-göle ile oltu-erzurum arasındaki virajlı ve yemyeşil inişi büyük bir merak içinde bekliyorum
    Evet.. U yaptık ki; bir daha buralara gelmeyiz diye.. Yoksa Erzurum Kars yaparsak Ağrı yı atlamış olurduk...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:50 ----------

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel anlatım güzel gezi bizim yapacagımız geziye yardımcı olur takip edecegim bu arada tavsilerinede açıgım nasip olursa 20 temmuzda bide hareket edecegiz
    Değerli kardeşim, sanırım GV650 kullanıyorsun.. Horasana dan sonra Eleşkirt-Ağrı - Doğubayazıt istikametinde senin alçak karteri vurman an meselesidir.. Dikkat et.. Yağı oraya boşaltıp, deli, düzlerde kalıverirsin.. İnan şaka değil bu... Bu güzergahta vereceğim tek nasihat alçak kartere dikkat.. Gerisiinde toz toprak yıkanırsın geçer...

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    O mucize yolunun aynısı burda da var. Yenice-Değirmenköy arası. Adı:Manyetik alan Bilenler vardır motorla denemesekte aynı 5-6 derecelik bayırda araba kendisi hız kazanıyo.

Gezi de çok güzel olmuş. Muhtemelen gidemeyeceğim yerleri görmek çok güzel geliyo insana.

Motosikleti
    GT250R
    Ayder / Rize için yazdığınız güzel şeyler için teşekkür ediyorum size bir Rizeli olarak
    Kardeşime vay be adam en güzel yer olarak bizim buraları yazmış derken yanıma geldi ve resimlerinizi gördüğünde "heee ben bulari gördum" dedi Rize Merkezde bir marketin önünde görmüş. O da motosiklet hastası olduğu için dikkatini çekmişsiniz, güzel bir tesadüf oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Evet.. U yaptık ki; bir daha buralara gelmeyiz diye.. Yoksa Erzurum Kars yaparsak Ağrı yı atlamış olurduk...
    erzurum ağrı arasındaki yolu bilmiyorum gerçi ama belki bilerek belki bilmeyerek erzurum-ardahan-kars-ağrı yönünden gitmeyerek oldukça dik ve çetin erzurum-ardahan yolunu tırmanmaktan kurtulmuşsunuz. ben o yolları 10mt kadar 92 model 26-281 MAN ve arkasında 9mt kadar 203 mm obüs ile toplam 18 tekerlek ve 20 metrelik bir tren ile çok gittim geldim. hiç bi yol bana o göle erzurum arasındaki virajlı yemyeşil ve daracık iniş kadar zewk wermedi. 2800 rakımdan 1900 rakıma inen bir yol.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı guitarmix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayder / Rize için yazdığınız güzel şeyler için teşekkür ediyorum size bir Rizeli olarak
    Kardeşime vay be adam en güzel yer olarak bizim buraları yazmış derken yanıma geldi ve resimlerinizi gördüğünde "heee ben bulari gördum" dedi Rize Merkezde bir marketin önünde görmüş. O da motosiklet hastası olduğu için dikkatini çekmişsiniz, güzel bir tesadüf oldu
    Evet.. Doğru demiş.. Tam karşımızda market vardı.. Motorlarımızı oraya park ettik.. Doğru demiş... Selamlarımı iletiniz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    haa siz gittiğiniz hiç bi yoldan dönmediniz öyle miiii o halde ardahan dan artvine geçmek için geçmediyseniz dediğim yoldan hiç geçmediniz siz. neyse ben en iyisi yeni fotoları bekleyim de öyle öğreneyim

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erzurum ağrı arasındaki yolu bilmiyorum gerçi ama belki bilerek belki bilmeyerek erzurum-ardahan-kars-ağrı yönünden gitmeyerek oldukça dik ve çetin erzurum-ardahan yolunu tırmanmaktan kurtulmuşsunuz. ben o yolları 10mt kadar 92 model 26-281 MAN ve arkasında 9mt kadar 203 mm obüs ile toplam 18 tekerlek ve 20 metrelik bir tren ile çok gittim geldim. hiç bi yol bana o göle erzurum arasındaki virajlı yemyeşil ve daracık iniş kadar zewk wermedi. 2800 rakımdan 1900 rakıma inen bir yol.
    Maalesef tüm geziyi aynı anda yazamıyorum.... Evde 5 yaşında canavar gibi oğlum bilgisayarımı görünce yalnız bırakmıyor.. O sebeble yavaş yavaş.. Daha Göle-Ardahan arasına 2 gün var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    peki abicim anılarım depreşti benimde bekliyorum sabırsızlıkla. sende en keyifli yola göle-şavşat yazmışsın sanırım dediğim yoldan bahsediyoruz. bu arada ata topraklarını beklemişiz 13 ay kadar

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Selçuk bey,ne diyeyim bal tadında bir gezi ve bir o kadarda sürükleyici anlatım ve fotoğraflar,Turgay Avcını "iki teker Öykülerini" okudum, sizin öykülerinizide kitaplaşmış olrak okumak isterim açıkcası..Yolunuz açık olsun geziye ve yazmaya devam inşaaallah..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)