Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Güney Ege Gezisi 1500 KM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    1500 km lik Güney Ege gezimizi arkadaşım Özgür ile beraber yapma fikri belirdiğinde hem daha sonra yapacağımız 3500 km lik Doğu Anadolu gezimiz öncesi kendimizi test, hemde motosikletlerimizi test etmek için değerli bir fırsat olduğunu anlamıştık...

Eş, iş, çocuk, nakit bilinmeyenlerini denk getirdikten sonra sabah 6 da kalkıp motosikletimi hazır etmeye başladım.. Zincirimi birgün önceden gaz ile temizleyip WD40 ile iyice spreylemiştim. Sabahleyin sadece sprey yağ sıktım.. Motosikletimi gıcır gıcır gezi öncesi temizlemiştim...

Daha sonra evimin karşısındaki fırında hem sabah kahvaltımı yapıp hemde Özgür'ü beklemeye başlamıştım ki; 2. bardak çayıma Özgür yetişmişti bile....

Artık hazırdık, devam etmek gerek..
    Rota Antalya-Korkuteli-Tefenni-Karamanlı-Denizli-Aydın-Kuşadası idi... Durmak yok yolda olmak gerekti.. Atladık motorlara Korkuteli yokuşunu çıkmış hatta Nur Pastanesinde dondurma molasına gelmiştik bile...Pastanede kayınvalidemi arayıp Karamanlıdaki elma bahçesinde çayı hazır etmesini rica ettiğimde sevinçten uçacaklardı...

Nihayet Karamanlı ve Elma Bahçesi.. Özgür çok huzurlu bulduğunu söyledi.. Sesiz ve dingin....
    Çay ve ikram edilen birkaç parça bisküviden sonra istikamet Salda Gölü idi... Sanırım samimiyetle ikram edilen taş olsa bile dünyanın en lezzetli şeyi oluyor...

Yola devam...

Karamanlı Baraj Göleti.... Sular bu sene bol.

Salda Gölü... Batı Anadolumuzda yalnız bir göl.... Eminim bu göl yabancıların elinde olsa etrafı yeşillendirilir.. Kanolar, yelkenliler konulur, iskele, dubalar konulup, ortalık canlı olurdu.. Ama bu kocaman göl yapayalnız... Anadolu fakir... Anadolumuz ise zengin...

İstikamet Denizli...

Karınlar acıkınca hedef İskendercidir...

Daha önceden gezi öncesi acılar ile verilmiş 4 kg yerine İskender ile derhal yerine konulur....

Restaurant sahibide klasik olarak eski motorcudur.. Kawasakim vardı benim muhabbeti.. O da eski motorcu imiş... İnanın sahibinin AUDİ Q serisi cipi motorlarımızın yanında sönük kaldı... Hemen eski motorcu ??? ile resim şip şak...

Aydın'a devam edereken bir mola anı OPET te..Havamız gene 10 numara... Herkes meraklı... Önce uzaktan süzmeler sonra yakınlaşmalar... Sonra benimde (ne hikmetse hep aynı marka motor) Kawasakim vardı abi... Olayları....))

En nihayet Kuşadasında otelimizdeyiz... Otelimize yerleştikten sonra biraz Kuşadasını dolaşıp yemek yedikten sonra yataklarımıza... Bu arada o gece Bursaspor şampiyon olmuştu.. 37 yıllık bir fenerbahçeli olarak Bursayı tebrik ediyorum...

Daha sonra sabah Kuşadasından ayrılmak üzere iken karşı ilkokuldan bir adam gelir.. Öğretmende eski motorcu imiş... Gene muhabbet gırla... Ben şöyle motorcuyum, böyle motorcu idim... Hüsnü öğretmenimize selamlarımızı iletiyoruz... Onlar hem anne hem baba idiler.. Canım Öğretmenlerim...

Bugün mühendis olmamı rahat koşullarda yaşamamı onlara öğretmenlerime borçluyum...

Daha sonra herkesin bildiği gibi EFES i ve Meryem ANA yı ziyaret var.. Detaylara girmek istemiyorum.. Sanırım herkes biliyor...

Dönemin İstanbul'u imiş Efes... 200.000 nufuslu bir yerleşim... Müthiş...

Yola devam.... Ama Özgür dün geceden beri Kokoreç diye tuturunce bende dayanamadım... Canım bir anda çekti....

Özgürrrrr KOKO diye bağırmaya başlıyorum..... Canım fena halde yarım ekmek acılı kokoreç ve ayran istiyor, dayanılmaz.....

Tüm gün KOKO- KOKO- KOKO diye sayıklayınca, bulduk bir tane kokoreççi.. SÖKE çıkışı...

Özgür sanki 10 yıldır yemek yememiş gibi saldırır kuzu kokoya... Ama gerçekten çok lezzetli idi.. 1.5 adet kuzu kokoreçi 10 dakika gibi bir sürede mideye indirdik...

Karınlar doydu...

İstikamet DİDİM ve sığ sahilleri... Manzaralar çok hoş... Güzel....

Eeee, midede kuzu kokoreçler olunca sıra geliyor manzaraya.. Yoksa manzarayı filan gördüğümüz yoktu...

DİDİM Altınkum dayız.... Güzel bir plajı var... Hoş...

DİDİM sonrası direkt BODRUM...... Ve Bodrum geceleri, çok eğlenceli... Fazla cıvık, vıcık resimler eklemiyorum.. Ama Bodrum hareketlenmiş, arkadaşlar...

Sabah benim akşam nöbete yetişmem gerekli, Özgür'ünde Bodrum yarımadasını dolaşma isteği ağır basınca zorunlu ayrılık yaşanır...:((((
    Bodrum çıkışı değerli dostum ile helalleşilir..... Ben direkt Antalya o ise 2 saat sonra Antalya yapacaktır...
    Hüzünlü bir veda.... Çare yok.....

Milası çıkarken hava bozar... Durum bellidir.. Islak bir şekilde 450 km sürüş olacaktır... İçlikler giyilir....

Dönüş yolu tam bir felaket idi.... Soğuk, fırtına, rüzgar, yandan tepeden, ortadan, beriden , geriden heryerden su ıslak yağmur soğuk don, fırtına, dolu her bir nane vardı.. Tam 450 km böyle idim...

Antalyaya 10 km kala kendi durumumu gösterir resim aşağıdadır.. 450 km lik sürüşte Mayıs 20 de hiç üşümediğim kadar üşümüş, donmuş, rüzgar yemiş, afallamış bir durumda idim...
    Daha akşam mesaiye yetişecektim.... Kayık bir durumda 1500 km yi tamamladım....

ıntruder bunu beğendi.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayta4567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    hocam çok güzel bi gezi olmuş inanın imrendim süper olmuş umarım tekariniz her daim böyle neşeli döner

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel gezmişsiniz tebrikler

Paylaşım için tşk.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    cok güzelmiş yağmurlu fırtına da motosiklet kullanmak oldukça zorlaşıyor birde benim altımda activa vardı :( yaklasık 200km civarı kullanmak zorunda kalmıştım yağmur fırtına rüzgar .. .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Güzel paylaşım,teşekkürler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Selçuk abi çok güzel gezmişsiniz yüreginize sağlık.
    Abi bu arada 37 yaşında hiç göstermiyorsun. Allah uzun ömürler versin
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk abi çok güzel gezmişsiniz yüreginize sağlık.
    Abi bu arada 37 yaşında hiç göstermiyorsun. Allah uzun ömürler versin
    Sinan kardeşim yediklerime dikkat ediyor, günde 5 km tempolu yürüyüş ile 2.5 lt su içiyorum... Çok teşekkürler... Hatta 38 'e çeyrek kaldı...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Emeginize Tekerinize saglik..

Ama son resimde pilin bitmis...
    Bu durumlar tehlikelidir..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezmissiniz... ellerinize salik...

place kıng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 ve OMİ FANATİK
    güzel gezi olmuş
    Bartın Bana Dar Motorsikletim Yolları Açar

Böyle paylaşımlar o taraflara gezi yapmak isteyenler için çok değerli. Çok teşekkürler.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Uzun zaman süren sessizliğinizin arkasından,size yakışır bir dönüş
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    harika birgezi olmuş tebrikl ederim sizi emeğinize sağlık inşallah benzerini maraş tan antalya istikametine bizde temmuzda düşünüyoruz hayırlısı ile
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Gerçekten çok güzel bir gezi ama keşke sahil şeridinden gitseydiniz kuşadasına eminim sizin için daha zevkli olabilirdi

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeginize Tekerinize saglik..

Ama son resimde pilin bitmis...
    Bu durumlar tehlikelidir..
    100% Haklısınız, mola vermek gerekti...

Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika birgezi olmuş tebrikl ederim sizi emeğinize sağlık inşallah benzerini maraş tan antalya istikametine bizde temmuzda düşünüyoruz hayırlısı ile
    İnşallah, bekleriz...

Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok güzel bir gezi ama keşke sahil şeridinden gitseydiniz kuşadasına eminim sizin için daha zevkli olabilirdi
    Haklısınız lakin vakit problemi vardı.. Malum sebebler...

Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zaman süren sessizliğinizin arkasından,size yakışır bir dönüş
    Teşekkür ediyorum...

hmmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting250
    herzamanki gibi güzel olmuş abi, içim gitti vallaha..
    haritada bodrumdan sonrası yoktu, nedeni belliymiş meyer

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selçuk güzel ve eğlenceli bir gezi olmuş (dönüş yolu hariç). Sezonu açtın yani desene

Paylaşım için teşekkürler kardeş
    ..::.. GO ..::..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    maşallah süper olmuş tam hayallerdeki gibi...gezide fotoğraflarda harika...

Anadolumuz bir başka....eline ayağına motorun miline sağlık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çok güzel bir tur yapmışsınız
    inşallah tekrarı ve daha güzeli nasip olur...
    Yağmur'a gelince, bir tulum, bir çift eldiven üstü, bir çifte de su geçirmez bot kılıfı al ve kışın seller sularda dahi turun keyfini çıkar

bu saydıklarım sanırım 100-130 TL eder tümüyle ama değer.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    çok güzel bende egeli olarak gurur duydum. nice kazasız belasız gezilere dostlar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)