Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ibradı'ya yolculuk 320 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Eşimle izin günümüz olması ödenecek faturamızın, yapılacak alış verişimizin, edilecek temizliğimizin ve de bakılacak çocuğumuzun o gün itibarı ile olmamasından dolayı Google Earth'ü açıp hem kısa hem eğlenceli olarak hangi rotayı seçelim diye düşünürken Antalya'ya yaklaşık 150 km mesafede olan bir dağ ilçesi İbradı gitme fikri beliriverdi.

Oymapınar barajından Toros Dağlarına doğru tırmanacak, Ürünlü ve Ormana dağ köylerinden İbradı'ya geçecektir. Yalnız yolun dağ yolu olması, aylardan Ocak ayında olmamız, muhtemel bir çoban köpeği saldırısı ihtimalinide yok saymadık...

Hal böyle iken tüm cesaretimizi toplayıp kış olsun ne olacak ki deyip toparlanıverdik...

Manavgattan nevale olarak ton balığı sardalya ekmek ve içeceklirimizi alıp vuruduk kendimizi dağ yollarına, tırmanacağımız dağın başında ki bulutları görünce eşim dönsek mi acaba diye demekten kendini alamadı. Bende "hanım bu haziran ayında yapacağımız Ardahan Kars gezimizin provası topla cesaretini dedim. Köpekler saldırsa bile altımızda 70 Hp lık makina var basar gaza kaçarız endişe etme sen dedim..."

Böylelikle 1300 m civarına kadar sahilden tırmandık başı dumanlı dağlara az kalmıştı. Sanırım sis 1500 m lerde başlıyordu.. Bir an resim çekelim diye duruverdik ...

Eşime korkma devam ediyoruz dedim ama bende de yükselen irtifa daralan yol, sağımızın 200 m kadar direkt 80 derecelik uçurum olası derken aklıma Sivas Kangallar köpekleri geldi. Bu köpekler ısırmaz bilirim ama uçar ve boksör gibi vururlardı. Vurdular mı benim motoru yana uçurmaları içten bile değildi. Ama yol dardı lakin asfalttı.. Gazı açarım diyordum kendi kendime...

Bir ara durdum.. Etrafta davar sürüsü gördüm. Bu hayra alamet değildi.. Davar varsa Kangallarda vardı. Ve biz davar sürüsü için köpeklere göre rsik idik amaçları bizleri her ne pahasına olursa olsun durdurmaktı.. O sebeble durdum davar sürüsünüğn geçmesini bekledim..

Sürü yanımıza gelmişti hanıma atla motora dedim...

Motoru çalıştırınca yaklaşık 5 cm lik mucur içinde olduğumuzu farkettim gazı açtığımız an devrilmek an meselesi idi o sıra gazı kıstım..

10 m ilerdeki dönemeci görür görmez 3 adet yaklaşık 100 kg lık kangalın salya sümük havlayarak yamaçtan üzerimize doğru geldiğini gördük..

Eşimin çığlığını kaskıma rağmen çok net duyabiliyordum hızlı düşünmem gerek ti; soldan yamaçtan gelen kangalların üzerimize atlası ve bizi devirmesi kuvvetle muhtemel böylece sağımızda ki uçuruma yuvarlanma durumumuz vardı. Yada mucurda gazı sonuna kadar açacaktım. Yada durup kalacaktık..

Aslında en güvenlisi en sonuncusu idi ama o korku ile 2 sn sonra gazı sonuna kadar açtım. Arka teker mucurda önce sola sonra sağa yada tam tersi net hatırlamıyorum kaydırdı. Bu köpekleri daha kızdırdı. Ama motor bir türlü hızlanmıyordu kayıp duruyorduk en son birisi ile aramızda 3 m kadar mesafe kalınca arka teker asfalta tutundu ve hızlandık allahım inşallah dönemeç çıkmaz derken hayvan bizi 70 m kadar kovaladı ve bıraktı; buz gibi idik..

Kaçabilmiştik ama arkada eşimin bağrışı kesilmişti.. 3 km sonra durmaya karar verdik..

Işılay sinirli idi.. Ama n'apalım?

SOnra bir baktık ki zirvede dağda eriyen kar suları şelale olmuş çağlıyor.. Eşimin sinirli hali bu mazarayı görmemize engel olmuştu...

Azcık mola burada termosumuzdaki sıcak çayı yudumluyoruz.. Yaklaşık 1600 m deyiz...

Yola devam...

Eğlendik gibiydik.. Manzaralar harika idi ama tuhaf şekilde gerilmiştik...

Allahım gene keçiler..

Şükürler olsun İBRADI...

Dağdan Platoya inmişitk...

Tehlike geçince acıktığımız Manavgatta aldığımız balıklar aklımıza geldi..

Eşimi rahatlatmak için türlü tevir komiklikler yapıyordum... Hatta bir ara adrenalin iyidir insanı gençleştirir dedim..

Bu arada arka tekeride resimliyorum bakın nasıl kullanmışım arka lastiğimi diye))

Sonra Manavgata iniş ve dümdüz turizm yolundan Antalya....

Artık başka seyahatlerde buluşmak umudu ile...
    Kerem Akın, EFEKAN09 ve soycan bunu beğendiler.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel gezi tekerine sağlık . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya bu köpeklerle işimiz var ya gecen bızımde on kadar köpekle yıne sızın gıbı mıcır üzerinde operasyonumuz vardı . ama durumu kavradık üzerlerıne sürüyoruz ve anıden yola duz dönup gazlıyoruz neyse güzel gezı olmuş paylaşımınız için teşekkürler

Ayaklarına sağlık.. Güzel gezi olmuş belli resimlerden.. Manzaralarda güzel hani..

YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    .....Öncelikle bu korku dolu anlar için geçmiş olsun demek isterim.Yıllardır yaptığım geziler sırasında çok kez köpek dostlarımızla karşı karşıya geldim.Edidiğim tecübelerime göre bu gibi durumlarda yapılacak en doğru şey,motoru stop ettirerek sakince beklemek,yada yol müsaitse gazlamak.Her şeye rağmen güzel gezi olmuş belli.PAYLAŞIMINIZ İÇİN SAĞOLUN.....
    ===YOL AVCISI===

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    geçmiş olsun. endro yapsanız bu kadar adrenalin salgılamazdı vücut.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Cok eylenceli bi gezi olmus Ama şunuda söylemeden edemicem, ben Sivas'lıyım ve yakın bi zamana kadar kangalda besliyordum, kangal motor sesine(traktör) veya yüksek sese tepkisiz kalan bi hayvandır kolay kolay kızmaz ama o an yanında korumakta olduğu bir sürü var ise cengaverliği tutabiliyor. Üstene geldiğini görüyorsan tek yapman gereken sadece beklemek merak etmeyin asla ısırmazlar, hatta dostane tavırlarla yaklasırsan kuyruğunu bile sallar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gezi degil, korku filmi olmus yahu.!!
    Tebrikler yerine geçmis olsun yazmak geldi içimden.
    Benim burda yollar buz pisti.
    Hava eksi dort derece.
    Birak, motoru arabaya bile binmek gelmiyor içimden.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    güzel anlatım ve harika fotolar için teşekkürler Selçuk abi =)
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    gerçekten güzel gezi yollar falan harika
    bu köpeklerle demek tüm motorcularun başı belada
    ben bu konu için çok güçlü bi korna düşünüyorum şöyle bastınmı hayvana inme falan inecek cinsten tabi bu normal kornadan ayrı olacak

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Geçmiş olsun, gezilerde sık karşılaşılan bi durum bu, ama köpekler motoru kovalar durunca vazgeçerler 360 yapıp kaçmaya başlarlar, yinede güzel gezi olmuş.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    çok güzel bir gezi gezi olmuş imrendirdin akşam akşam ayaklarına sağlık
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    güzel bir gezi bulutlara kadar tırmanmışsınız...kangal mevzusu hariç zevkli olmuştur,kazasız belasız bitirmişsiniz ya önemli olanda bu,ne mutlu size
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Ah bu köpekler...Neyse ki kazasız sorunsuz noktalarnmış.Nice geziler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    oh oh DL.nin tadını çıkarıyorsunuz ne güzel.bol adrenalinli bir gezi olmuş.ee hayatta değişiklik de lazım. tebrikler.ADANA'dan selamlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Güzel bir gezi..................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Tüm yorum yazıp düşünceleerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim. İnşallah birgün bi'yerlerde sizlerle birlikte olmak umudu ile..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Kemal33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gezi güzel, adrenalin yüksek. Geçmiş olsun. Yalnız merak ettiğim "durursanız kangal saldırmaz" deniyor. Bunu kangal biliyor mu acaba?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    güzel gezi olmuş bilseydim yarpuzdan geçerken benim memleketi de ziyaret edin bir bardak çay için derdim ama kısmet işte yinede ayagınıza elllerinize saglık sanki ben gezmiş gibi oldum
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Geziye çıkmadan önce muhtemel kangal tehlikesinin farkında olmanız, yolda 3 adet 100 kg'lık salyalı sümüklü kangalla karşılaşmanız ve o anı tarif edişiniz beni ekranın karşısında yüksek sesle güldürdü. Gerçekten hem komik hem de acı olmuş. Heyecan iyidir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler