Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yağmurun altında motor altımda gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    My Kawa..
    yüreğine sağlık güzel gezmiş iyi resimler çekmişsin.. oğlunla birlikte daha nice km ler nasip etsin Allah sana..

Not : Gürkan abi çocuk derken?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kazasız belasız hep böyle güzelikler yaşamanızı nasib etsin sinan abi.
    teşekkür ederım ALLAH hepimize kazsız belasız güzellıkler nasıp etsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:16 ----------

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüreğine sağlık güzel gezmiş iyi resimler çekmişsin.. oğlunla birlikte daha nice km ler nasip etsin Allah sana..

Not : Gürkan abi çocuk derken?
    eyvallah kadirim nice km lere inşallah hep beraber oluruz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:21 ----------

Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baa ogul döktürmüşsünüz gene resimler harika tesekkurler

laf aramızda dünde ben ve hatun karaburun yaptık şişştt caktırma heheh dün hava baya güzeldi mekanda güzeldü tabi
    eyvallah abim karaburun güzel bir mekan hele bırde sisli havalarda inanılmaz gizemli bir hal alıyor ama herkes sevmez tabi bu havayı keyifli geziler dilerım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 ----------

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir baba ogul tablosu bir motorcu daha yetisiyor galiba

güzel etkınlıkler yapıyorsun abı.. Allah mutlulugunuzu bozmasın
    amin teşekkür ederım arkadaşım

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Ben olamadım bu defa ama bi dahakine inşallah bi arada gideriz sinan abi gene yapmışsın ufak çapta bi hafta sonu operasyonu. Ayrıca furkan çok şanslı bir çocuk büyüyünce arkadaşlarına sevdiklerine anlatabileceği çok güzel dop dolu anıları olacak. Allah muhabbetinizi daim etsin.
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olamadım bu defa ama bi dahakine inşallah bi arada gideriz sinan abi gene yapmışsın ufak çapta bi hafta sonu operasyonu. Ayrıca furkan çok şanslı bir çocuk büyüyünce arkadaşlarına sevdiklerine anlatabileceği çok güzel dop dolu anıları olacak. Allah muhabbetinizi daim etsin.
    amin teşekkür ederım berk kardeşim inşallah bır daha kıne hep beraber oluruz eyvallah

Güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Yeşilköy'deki hava kuvvetleri müzesi meraklılarının mutlaka gezmesi gereken bir yer.Dışarıdaki uçaklar dışında içeride de çok ilginç şeyler var.Uçak ekipmanlarını daha yakından görebilir, hediyelik eşya alabilirsiniz.

Meraklısı için yazmak isterim.Sırasıyla fotoğraflardaki uçaklar şöyle:

F-5 Freedom Fighter İlk 3 resim.Türk Yıldızları akrobasi takımı bu uçakları kullanıyor.

F-104 Star Fighter 4. resim.Yıllarca av/önleme uçağı olarak hizmet verdi.Halk arasında uçan tabut olarak adlandırılmasına rağmen bu ismi haketmiyor aslında.Maksadı hız olduğu için ince kanat yapısı ile süzülme oranı çok düşüktür.Efsane bir uçaktır.

F-102 Delta Dagger 5. resim.Bu uçağı ilginç kılan, üretici ülke amerika dışında sadece Yunanistan ve Türkiye tarafından satın alınmış olması.Kim daha önce almış bilmiyorum ama, onlar aldı hemen bizde alalım mantığı işlemiş burada!

P-47 Thunderbolt 6. resim. İkinci dünya savaşının efsane amerikan uçağı.Sağlamlığı ve seri ateş gücü ile ünlüdür.

7. resimdeki çift motorlu pervaneli uçağın modelini bilmiyorum.Bu uçak deniz kuvvetlerinde kullanılmıştı.

Pzl-104 Wilga 8. resimdeki sivrisineğe benzeyen kırmızı beyaz pervaneli bu uçak türk hava kurumu uçağıdır.Planör çekme işinde kullanılır.Polonya yapımı.Toprak, çim, çayır gibi her türlü düz alana inip kalkar.

Uçaksavar bataryalarından sonraki ilk resim, arkadaşımızın oğlunun yanında durduğu pervaneli T-34 Mentor uçağı.Bu uçak yıllarca İzmir Çiğli'deki hava kuvvetleri pilot eğitim okulunda eğitim uçağı olarak kullanıldı.Arka arkaya 2 pilot oturur.Bu önlü arkalı oturuş pozisyonuna havacılıkta "tandem" denir.Ön tarafta öğrenci pilor oturur.Bu uçaklar 2, dünya savaşı yıllarından kalma teknolojilerle üretilmiş olmasına rağmen 90'lı yıllara kadar eğitimde kullanıldı.Sonrasında italyan malı sf-260 uçakları alındı.öğğrenci adayları t-34 ler için sağlam ama kullanması zor uçak tanımlaması yapardı.Tabi öğrenci pilotun söylediği "kullanması zor" tanımı ne kadar inandırıcıdır tartışılır.Bazen öğretmen pilotun sinirden kaskını çıkarıp kaskla öğrencinin kafasına vurduğu anlatılırdı.

UH-1 helikopter.Vietnam filmlerinde bolca gördüğünüz helikopter budur.Bir dönem silahlı kuvvetlerdeki tek helikopterdi.Eskiden cobra falan yoktu.Hava, deniz, kara hepsinde bu helikopterden vardır.Halen kulanılıyor.Diğer helikopterlerden farklı olarak "pata pata pata" diye havayı tokatlama sesinden tanırsınız.Ufak patlama sesleri çıkarır pervanesi.

T-37 Tweet.Beyaz renkli sevimli uçak.Öğrenci ile öğretmenin yanyana oturduğu eğitim uçağı.T-34'ü geçen ilk defa jet olarak bu uçakla uçar.Halen çiğli'de kullanılmakta.

Fotoğraflar bitti.Ama meraklısı için tamamlamak isterim.

T37 den sonra ilk resimlerde gördüğümüz F-5 uçağının 2 kişilik eğitim versiyonu olan T-38 uçağına geçilir.Bunu da geçen mezun olur ve brövesini takar.İzmir'de işi biter.Konya'ya atış okuluna gider.Burada çift kişilik F-4 phantom uçakları ile yer hedeflerine atış eğitimi yapılır.

Karada, uçak ile benzerlik gösteren tek araç motosiklettir.Sağa dönerken sağa, sola dönerken sola yatar.Sepetli motorlar da dahil geri kalan tüm araçlar dönüşlerde aksi tarafa savrulur.Sürücü ekipmanı olarakta bir jet pilotu olabileceğiniz tek araç motosiklettir. Kaskıyla, tulumuyla, güneş vizörü eldivenleri, botları ile al sana jet pilotu.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nede olsa künefeci sana yakın abi calış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:40 ----------

daha içersi var merakınız varsa süper bır yer tavsıye ederım
    o zaman da radara giriyorum 240 la bi işe yaramıyor usta
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Siz de olmasanız bu İstanbul'u göreceğimiz yok bu gidişle,teşekkürler.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Yeşilköy'deki hava kuvvetleri müzesi meraklılarının mutlaka gezmesi gereken bir yer.Dışarıdaki uçaklar dışında içeride de çok ilginç şeyler var.Uçak ekipmanlarını daha yakından görebilir, hediyelik eşya alabilirsiniz.

Meraklısı için yazmak isterim.Sırasıyla fotoğraflardaki uçaklar şöyle:

F-5 Freedom Fighter İlk 3 resim.Türk Yıldızları akrobasi takımı bu uçakları kullanıyor.

F-104 Star Fighter 4. resim.Yıllarca av/önleme uçağı olarak hizmet verdi.Halk arasında uçan tabut olarak adlandırılmasına rağmen bu ismi haketmiyor aslında.Maksadı hız olduğu için ince kanat yapısı ile süzülme oranı çok düşüktür.Efsane bir uçaktır.

F-102 Delta Dagger 5. resim.Bu uçağı ilginç kılan, üretici ülke amerika dışında sadece Yunanistan ve Türkiye tarafından satın alınmış olması.Kim daha önce almış bilmiyorum ama, onlar aldı hemen bizde alalım mantığı işlemiş burada!

P-47 Thunderbolt 6. resim. İkinci dünya savaşının efsane amerikan uçağı.Sağlamlığı ve seri ateş gücü ile ünlüdür.

7. resimdeki çift motorlu pervaneli uçağın modelini bilmiyorum.Bu uçak deniz kuvvetlerinde kullanılmıştı.

Pzl-104 Wilga 8. resimdeki sivrisineğe benzeyen kırmızı beyaz pervaneli bu uçak türk hava kurumu uçağıdır.Planör çekme işinde kullanılır.Polonya yapımı.Toprak, çim, çayır gibi her türlü düz alana inip kalkar.

Uçaksavar bataryalarından sonraki ilk resim, arkadaşımızın oğlunun yanında durduğu pervaneli T-34 Mentor uçağı.Bu uçak yıllarca İzmir Çiğli'deki hava kuvvetleri pilot eğitim okulunda eğitim uçağı olarak kullanıldı.Arka arkaya 2 pilot oturur.Bu önlü arkalı oturuş pozisyonuna havacılıkta "tandem" denir.Ön tarafta öğrenci pilor oturur.Bu uçaklar 2, dünya savaşı yıllarından kalma teknolojilerle üretilmiş olmasına rağmen 90'lı yıllara kadar eğitimde kullanıldı.Sonrasında italyan malı sf-260 uçakları alındı.öğğrenci adayları t-34 ler için sağlam ama kullanması zor uçak tanımlaması yapardı.Tabi öğrenci pilotun söylediği "kullanması zor" tanımı ne kadar inandırıcıdır tartışılır.Bazen öğretmen pilotun sinirden kaskını çıkarıp kaskla öğrencinin kafasına vurduğu anlatılırdı.

UH-1 helikopter.Vietnam filmlerinde bolca gördüğünüz helikopter budur.Bir dönem silahlı kuvvetlerdeki tek helikopterdi.Eskiden cobra falan yoktu.Hava, deniz, kara hepsinde bu helikopterden vardır.Halen kulanılıyor.Diğer helikopterlerden farklı olarak "pata pata pata" diye havayı tokatlama sesinden tanırsınız.Ufak patlama sesleri çıkarır pervanesi.

T-37 Tweet.Beyaz renkli sevimli uçak.Öğrenci ile öğretmenin yanyana oturduğu eğitim uçağı.T-34'ü geçen ilk defa jet olarak bu uçakla uçar.Halen çiğli'de kullanılmakta.

Fotoğraflar bitti.Ama meraklısı için tamamlamak isterim.

T37 den sonra ilk resimlerde gördüğümüz F-5 uçağının 2 kişilik eğitim versiyonu olan T-38 uçağına geçilir.Bunu da geçen mezun olur ve brövesini takar.İzmir'de işi biter.Konya'ya atış okuluna gider.Burada çift kişilik F-4 phantom uçakları ile yer hedeflerine atış eğitimi yapılır.

Karada, uçak ile benzerlik gösteren tek araç motosiklettir.Sağa dönerken sağa, sola dönerken sola yatar.Sepetli motorlar da dahil geri kalan tüm araçlar dönüşlerde aksi tarafa savrulur.Sürücü ekipmanı olarakta bir jet pilotu olabileceğiniz tek araç motosiklettir. Kaskıyla, tulumuyla, güneş vizörü eldivenleri, botları ile al sana jet pilotu.
    Bu açıklayıcı bilgilerınız için cok teşekkür ederım inanın cocukluğumdan beri hava araçlarına olan merakım ve ilgili olmakla sınırlı kalışım belkide beni motosıklet sevgısıne yöneltti gercekten bu duyguları yaşamak isterdım bır ara modellerım vardı gençliğimde o zaman şartlar daha zordu ama şimdi bilgi cağı ilerledı bence genç arkadaşlarımız havacılağa meraklı olabılırler okuyabılır bu atmosferın içinde olabılırler tekrar teşekkür ederim

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    sinan abi çok güzel bi gezi olmuş, özellikle yağmurlu bir pazar gününü oğlunla gezerek geçirmen daha da güzel
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinan bey, oğlunuzla beraber güzel bir gezi olmuş. Takdir ve tebrik ediyorum

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    güzel gezi olmuş sinan tebrikler,resimlerde güzel motor olunca adam düramıyo demi,sağlıklı gezilerinin devamını dilerim.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan abi çok güzel bi gezi olmuş, özellikle yağmurlu bir pazar gününü oğlunla gezerek geçirmen daha da güzel
    Alıntı dalyan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan bey, oğlunuzla beraber güzel bir gezi olmuş. Takdir ve tebrik ediyorum
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş sinan tebrikler,resimlerde güzel motor olunca adam düramıyo demi,sağlıklı gezilerinin devamını dilerim.
    yorumlarınız için teşekkür ederim
    ümmet abi senın gezmelerinin yanında bunlar cekirdeğin kabuğu ama bir gün yollarda senınle karşılaşacağız nerelerdesın abi özledik seni

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    konunun başlığını görünce tamam dedim bu kesin sinan abidir.. bide baktımki askon yazıyor
    Tebrik ediyorum seni abicim, hiç bir fırsatı kaçırmıyorsun
    Yaz gelsede bol bol gezsek artık.. Dikkatli git abicim..hasta olma..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için teşekkür ederim
    ümmet abi senın gezmelerinin yanında bunlar cekirdeğin kabuğu ama bir gün yollarda senınle karşılaşacağız nerelerdesın abi özledik seni
    gemlikteyim sinan yağmura takıldım çıkamıyom,yarın izmire doğru devam etçem,emanet motor buldum birinden 150 zat mondıal onunla.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gemlikteyim sinan yağmura takıldım çıkamıyom,yarın izmire doğru devam etçem,emanet motor buldum birinden 150 zat mondıal onunla.
    ümmet abiALLAH yolunu acık etsin inşallah yeni yıl hayırlı uğurlu gelır merak etme ben piyangomu aldım en kral motor senın abi

Motosikleti
    Suzuki GS 500 E artçısı veeeeee Honda Activa 100
    gene harikasınız baba ve oğul MAAŞALLAH...
    HAYATLA DALAŞMA :)

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yesilkoy hava harp muzesi,Florya belediye tesisleri aaah aaah evimin yaniydi oralar hep.Cok ozledim oralari.

Guzel gezi olmus abi cok mutlu bi tablo Allah bozmasin.
    We are many...

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    sigarayı görmezden gelirsek güzel bir baba örnegi nazar degmesin
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Sultans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gene harikasınız baba ve oğul MAAŞALLAH...
    teşekkür ederım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:53 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yesilkoy hava harp muzesi,Florya belediye tesisleri aaah aaah evimin yaniydi oralar hep.Cok ozledim oralari.

Guzel gezi olmus abi cok mutlu bi tablo Allah bozmasin.
    sanırım amerikada yaşıyorsunuz muhakkak aklınızda buraları özlüyorsunuzdur bizde size bir nebze özleminizi giderdiysek ne mutlu bize sevgıler selamlar size

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigarayı görmezden gelirsek güzel bir baba örnegi nazar degmesin
    görmezden gelin zaten birde ben görmezden gelebılsem ama emın olun her daim örneklerıyle anlatıyorum inşallah başarılı olurum

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    abi süper kareler abi, sen hangi ara dinlenip hangi ara uyuyorsun yaaa
    Yüksek Kalite Üstün Performans

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler