Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

8 Kasım Pazar Ayetekla Kilisesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    maestro33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS
    Hafta içinde hep önünden geçtiğimiz ama içine bir türlü girmediğimiz Ayetekla kilisesine gitmeye karar verdik.Adana Seyyah riders'e de bu fikrimizi söyledik.(biraz da ısrar ettik)Onlarda katılacağını söyleyince hep beraber keyifli bir güne imza attık...

Halil başkanım ve eşi,

Gençlere örnek davranış,bakın nasılda yardımcı oluyor,

Biz seyyahları kızkalesi yakınlarında cennet-cehennemdeki yörük çadırlarında bekledik.Yörük kahvaltımızı yaptık.Beklerden de boş durmadım ve bastım denklanşöre,

Bu da kahvaltımız,

Ve işte sevgili seyyahlar geldi,

Bir aradayken Sıtkı başkanımıda arayayım dedim,Telefonu hep meşgul,meğer Çulcular arıyormuş,

Fotoğraflarımızı çeken Gani abimize çok teşekkür ediyorum,

Halil başkanıma çok kanım kaynıyor nedense,

Yine bayağı bir kalabalık olduk,

Kahvaltılarımızı yapıp,çaylar ve kahveler içildikten sonra Halil başkanın liderliğinde son derece keyifli bir toplu sürüşten sonra Ayetekla kilisesine ulaştık...

Çulcular,

"Ayatekla Kilisesi'nin (Meryemlik) tarihi, Azize Tekla'nın buraya gelişiyle başlar. İsa Peygamber'in havarilerinden St. Paul'ün vaazlarından etkilenen 17 yaşındaki Tekla, kendini Hristiyanlık dinine adar. St. Paul'un bu değerli öğrencisi Konya ve Yalvaç'ta Hristiyanlığı yaymak için propaganda yaparken baskılara maruz kalıp, öldürüleceğini öğrenince kaçıp Seleukia'ya gelir ve sonradan kiliseye çevrilen bir mağarada saklanır. Sığındığı mağaradan yöredeki insanlara çok tanrılı dine karşı Hristiyanlık inancını yayarken mucizeler yaratarak hastaları da iyileştirir. Yine öldürüleceği bir sırada bu mağarada kaybolduğuna inanılır. Ayatekla'nın içinde yaşadığı mağara onun kayboluşundan sonra Hristiyanlar'ca kutsal sayılmış; ta ki bu din milattan sonra 313 yılında serbest bırakılıncaya kadar gizli bir ibadet yeri olarak kullanılmıştır. Bu mağara daha sonra 4. yüzyılda kiliseye dönüştürülmüştür. Hristiyanlık dünyası için Silifke'de bulunan Ayatekla Kilisesi çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle Ayatekla neredeyse bir havari kadar Hristiyanlık dünyasında önemlidir. Hiçbir kadının o dönemde cesaret bile edemeyeceği bir liderlik göstererek 'Azize' mertebesine ulaşmış önemli bir yere sahiptir"

Çulcu'ya pankartımızı tutturduk,

Toplu fotoğraf olmazsa olmaz,

Bu fotoğrafta Ayetekla kilisesinden ovanın görünümü,Balık gözü mercek ile,

Artık kış geldi,havalar erken kararıyor.Kiliseyi gezdikten sonra Yavaş yavaş dönüşe geçtik.Susanoğlunda Kaya kafede bir çay molası verelim dedik.

Falcıyı bulunca fal baktırmadan olmaz değilmi?

İşte bu fal,

Bu da mersin motosikletin kadrolu falcısı,

Ve en sonunda 2010 haziran ayında,seyyah ridersle yapmayı planladığımız AKDENİZ MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ FESTİVALİ'nin alanını Halil başkanım ve seyyahlara gösterip,küçük bir brifing verdim,

Konum olarak çok beğendiler.Alan da çok geniş.Okaliptüs ağaçları ve sıfır deniz.....

En sonunda seyyahları otobandan yolcu ettim.
    Tekerlerinize ve yüreklerinize sağlık.Ne iyi ettiniz geldiniz.Sayenizde çok güzel bir gün geçirdik.Artık daha sık bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    güzel gezi güzel fotoğraflar.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben sağlık nedeniyle maraştaydım,aranızda değildim maalesef ama maraşta da oldukça hareketli zamanlar geçirdim.
    halil başkanıma sakal yakışmış, tam da hacı mevsiminde aşı yapsınlar diye kamuflaj mı yapmış ne
    organizasyon güzelmiş ama başka sefere inşallah
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Bmw R 1200 GS
    Başka sefere gelirsin Sencer...

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    emeğinize sağlık güzel gezi olmuş sağlık nedeni ha sencer hımmmmm
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yüce İsa sizi korusun...Teşekkürler bu güzelliği paylaştığınız için...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel buluşma güzel gezi olmuş arkadaşlar.murat hocam festival alanı olarak düşündüğünüz yer neresi, biraz anlatıver bir bakarsın hep beraber orada olmuşuz )
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Bmw R 1200 GS
    Beğendiğinize sevindim dostlar,
    Festival alanı olarak düşündüğümüz yer Davultepe belediyesi arkasındaki alan.Mersin merkeze 10 dakikalık ulaşım mesafesinde,denize sıfır,okaliptüs ağaçlarıyla kaplı bir alan.
    Haziran ayının 3 yada 4.haftası yapmayı planlıyoruz.
    Şimdiden AKDENİZ MOTOSİKLET FESTİVALİ'ne davetlisiniz..

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    paylaşım için teşekkürler fotolar harika
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler