Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Solo Gezi, Van gölündeki tavus kusu adasi;) Bad Saarow /Bln

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    Bugün izin günümdü, söyle güzel bir tur yapayim dedim
    Ilk önce Wannsee'de bulunan Pfauen Insel, oradan bir Termal Kaplica olan Bad Saarow gittim. toplam 260km yol yaptim, bir ara benzinim azalmis almak icin otobandan ciktim . takviyeden sonra aynen devam.
    solo yapilan bir gezi oldugundan fotolarda ben yokum (bir foto haric), cep telefonu oldugundan cok net degil ama gene de yeterli kalitede.

google earth ü kullanarak gitmek istedigim yerin yol haritasini cikardim

Wannsee deki Pfauen Insel e gidiyoruz, yani Van gölündeki Tavus kusu adasina

iste rotamiz,

iste adamiz

Pfauen tavus kusu demek, ada üzerinde tavus kuslari var
    bir adet müze birdekücük sato benzeri bir yapi var.
    bunlari II.Wilhelm romantik bir adamiz olsun diyerekten yaptirmis .
    tavus kuslari koymus icine, aslinda havasi cok temiz cok güzel bir yer, Ada üzerinde Bisiklet sürmek bile yasak bile.

yolda acaba yanlis mi gidiyorum diye bir an süpheye düstüm ve otobandan ciktim, nerede oldugunu merak ettigim Motorcularin bulusma mekani olan Spinner Brücke yi kesfettim.
    bu gezide ona yer vermiyorum, oraya ayrica gidecegim.

neyse asagidaki fotoyu Pfauen Insel'e yaklasik 2km kala cektim.

adaya ulasim feribotla saglaniyor
    akliniza devasa feribotlar gelmesin ,ufak bir feribot , tek kamyonluk
    bana sorarsaniz feribot biraz daha uzun olsa zaten karsi kiyiya köprü olacak ama feribotta güzel canim
    resimde feribot görevlileri görünüyor.

burasida hemen arkamiz

5 dakika sürmeyen feribot yolculugundan bir enstantane /bu arada adaya giris 2€ feribot ile ulasim buna dahil

Ada koruma altinda

sigara icmek dahi yasak

Bahsi gecen II.Wilhem in yaptirdigi sato,

bu agac pek hosuma gitti, cikardim montu koydum kaski cantadan nevaleleri cikardim, cok gecikmelide olsa yaptim burada bir Brunch

Kavalier Haus-Gentelmen's house- Centilmen Salon Adami evi hehehhe

iste ilk gördügüm tavus kusu (önce yesil bir cam dali sandim ama degilmis )

gercekten cok güzel hayvanlar

bu kazinda Masallahi var, cok beyefendi yürüyordu hahahha

güzel semirmis bir hindi,(hala acmiyim neyim?)

papaganda var

Ada iste bu zibidilerin, böyle aylak aylak geziyorlar, diger kus türlerini de hapse tikmislar, keyif bunlarin , özgürlük bunlarin heheheh

Bu kusun renklerine hasta oldum, ne kusudur bilmiyorum ama tek bildigim tavus kusunu aratmiyor cok güzel, fakat
    Arkadas sesi o kadar igrenc ki , sanki biri feryat ediyor fotoyu cektim hemen terk ettim orayi, kulagima yazik valla

oradan ayrilip biraz ilerleyince anit gibi bir sey gördüm , ne ola ki deyip yakinina gittim

bir havuz ortasinda da alttaki resimdeki nesne duruyor ,

bu garaj ve icindeki arac ada calisanlarina ait , normalde ziyaretciler araclarini karsi kiyida birakmak zorunda.

ada üstünde bir de müze var ama oraya kadar yürümeyi gözüm kesmedi dogrusu ..
    artik adayi terk etmek istiyorum , önümde gidilecek Bad Saarow yolu var ve yürümekten bitkin düsmek istemiyorum cikisa yöneldim beni bekleyen feribotuma dogru...

buradan Potsdam üzerinden hamburg istikametini takip edip oradan Magdeburg /Leipzig otobanina onun üzerinden de Dresden yönüne gaz acacagim. dresden yolu üstündeyken de Frankfurt Oder tarafina gidecegim ki Bad Saarow o yol üstünde .

bu Potsdam icin ayri bir gezi yapmak lazim hersey tarih bu kentte ..

bizim bogaz köprüsünü hatirlatti bana mikro versiyonu ..

köprüyü gecip sola döndükten 500m kadar sonra bir biker Cafe ye rastladim ,oturup bir cappucino keyfi yaptim

yol saga dogru Magdeburga, düz olarak da Frankfurt Oder, Leipzig ve Dresden istikametine gidiyor , biz düz devam edecegiz

yolda benzinim cok azalmisti otobandan cikip benzin aldim , yolda ihtiyac hali belirdi otoban kenarindaki bitikileri suladim.. bu fotografida hazir durmusken cektim.

Bu arada Bad Saarow a az kaldi, beni bir sürpriz bekliyordu, Bad Saarow otoban cikisini yeniden asfaltliyorlardi dolayisi ile bir sonraki girisi kullanmak zorundaydim, biraz dolandim durdum, yolda radar kurmus motosikletlinin birine ceza kesen bir polise rastladim , ona sordum dogru tarif ile tekrar yola koyuldum , bu arada biraz aciktim yol üstündeki MC Donalds a ugradim.

iste Bad Saarow, sonunda ulastik

Motorumuzu park ettik

Saarow Therme /Saarow Termal Tesisleri , Caylar sirketten degil Alman hesabi sabah 9 dan aksam gününe göre 21 yada 23 e kadar acik, giris ise 10€ .

yukardan iceri bir bakis

bu da icerden bir foto, etrafdaki insanlar fotolarinin alenen cekilmesinden rahatsiz olacaklarini düsündügümden icerde sadece iki foto cektim. su biraz tuzlu ve 37°C idi. disarida tuzsuz ve soguk bir havuz var , onun disinda Türk hamami, solaryum ,sauna mevcut, birde karanlik havuz var , icerde spor (fizik tedavi)yapiliyor spor aktivitesi olmadiginda ise icerde yüzünüz tavana bakar sekilde suyun icinde uzanip , tavana yansiyan isik sovu izleyebilirsiniz, kulaginizi suyun icine sokmayi unutmayin su icinde müzik caliyor . bir nevi sulu meditasyon bu meditasyon genel kisima ait degil kolunuzda takili cipi kullanarak ödeme yapiyorsunuz saati 1€ .

bu da dis kisim , unutmadan havuzun kenar kisimlarinda tazyikli sicak su var 5 dakikada bir aktif oluyor , gidip yaslanin masaj yapsin , inanin cok keyifli .

aksam oldu , dönelim artik karanliga kalmayalim , Bad Saarow sonrasi hep kendimi cok gevsemis hissediyorum yol gözümde büyüyor fotolar neden cok net degil tiretmissin derseniz, böyle cektigim icin derim.

iste bana vakit kaybettiren otoban cikisindaki yol yapim calismasi, neyseki gec olsun da güc olmasin..

eve dönüs rotamiz..

okuyup izlediginiz, vakit ayirip benimle paylastiginiz icin tesekkürler
    Strom
    Übung macht den Meister

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Çok güzel gezi bileğinize sağlık... maşallah memleket de güzel, çok keyifli olmuştur herhalde..

Van gölünün tek adası Akdamar sanıyordum..Sayenizde öğrenmiş olduk..iyi gezmişsin..paylaşım içinteşekkür ederiz

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    guzel bi solo olmus... ben de sasirmistim ilk once Van golunde Almanca tabelalar var diye...
    Berlin merkeze ne kadar mesafe de bu termal tesisler ve Pfauen ? toplam 260 km demissin... Nisan in 2.ci haftasi bi aksilik olmassa gelirim oralara...
    10 gun once Heidelberg taraflarini gezdim, Almanya yi pek sevmezdim ama orasi bi baska, bombalanmayan tek yer...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Strom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi gecen II.Wilhem in yaptirdigi sato,
    Wilhelm II diye bir futbol takımı da vardı

Güzel gezi olmuş. Paylaştığınız için teşekkürler.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Güzel ve keyifli bir gezi olmuş.Paylaşımın için teşekkürler.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Yurt dışından gezileri forumumuzda görmek çok güzel. O medeniyetleri de böylece görmüş oluyoruz. İnşallah Avrupa turunda oraları gezme fırsatımız olur. Paylaşım için teşekkürler.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol resimleri yaptığın yorumlarla konuşturmuşsun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı Sellçuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Van gölünün tek adası Akdamar sanıyordum..Sayenizde öğrenmiş olduk..iyi gezmişsin..paylaşım içinteşekkür ederiz
    hehe kardeş orası bizim bildiğimiz van gölü değil olsa ben bilirim ya vangölü ahada burda şuan görüyorum... yurt dışında abimiz sanırsam

emeğine sağlık abi çok iyi gezmişsin
    milletin memleketine bak be biz burda hala kar la boğuşuyoruz
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Alıntı @hmedim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehe kardeş orası bizim bildiğimiz van gölü değil olsa ben bilirim ya vangölü ahada burda şuan görüyorum... yurt dışında abimiz sanırsam

emeğine sağlık abi çok iyi gezmişsin
    milletin memleketine bak be biz burda hala kar la boğuşuyoruz
    Tuhaf bişeyler sezinlemiştim zaten..olsun göl göldür aksini iddia edemeyiz sanırsam

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    selcuk kardesim bir kelime oyunu yaptim ,
    burdaki Wannsee ye ben van gölü diyorum .

Wann =VAN
    See= göl
    aslinda Wann Almanca da ne zaman demektir , bu gölün ismi oldugundan biraz manasiz olmus , ben kelime oyunu yaptim ilk hecesini okunusundan yani Van ikincisinin ise türkce karsiligini yazdim yani see=göl
    Van gölü

"Wannsee deki Pfauen Insel e gidiyoruz, yani Van gölündeki Tavus kusu adasina "

güzel yorumlar icin sagolun arkadaslar
    Übung macht den Meister

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    kardeş van gölü deyince bende baba memleketi zannettim
    sağol paylaşım için.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Tamam tamam yeterince kıskandık
    Süper olmuş elinize sağlık
    Yeni geziler ve resimlerini bekliyoruz...
    Ducatista:)

Alıntı Strom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selcuk kardesim bir kelime oyunu yaptim ,
    burdaki Wannsee ye ben van gölü diyorum .

Wann =VAN
    See= göl
    aslinda Wann Almanca da ne zaman demektir , bu gölün ismi oldugundan biraz manasiz olmus , ben kelime oyunu yaptim ilk hecesini okunusundan yani Van ikincisinin ise türkce karsiligini yazdim yani see=göl
    Van gölü

"Wannsee deki Pfauen Insel e gidiyoruz, yani Van gölündeki Tavus kusu adasina "

güzel yorumlar icin sagolun arkadaslar
    Anlaşıldı Strom..enerjini gezilere sakla Güzel resimler için tşkr
    ederiz

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı Sellçuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuhaf bişeyler sezinlemiştim zaten..olsun göl göldür aksini iddia edemeyiz sanırsam
    He he bende ilk görünce şaşırdım ''tavuzkuşu adasımı ? .. hemen gideyim '' gibisinden ama ne yazıkki burda öyle bir ada yok ve memlekette benim dışımda bide savaş abi var oda vanda ikimiz böyle bir gezi yapmamışsak başkada kimse yapmıyo zaten
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Motosikleti
    BMW F 650
    güneşli bir günde dağ, bayır gezmek gibisi yok.paylaşım için thank's.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    ben yeni gördüm. yani 2 yıl sonra ancak işte olay bu....

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    yahu neden hortlatirsiniz boyle gecmis konulari..
    ))
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)