Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bozcaada [k 39° 50' 04'' d 26° 04' 06'' ] gezimiz wallace &viper75

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    epeyden beri hayalini kurduğumuz ama gitmek için yazın bitmesini beklediğimiz Bozcaada gezimizi nihayet yapabildik. izmirden yaklaşık 300 km karayolu ile geyikli'ye oradanda yarım saatlik feribot seferiyle bozcaadaya vardık.

Altınoluk'u geçtikten sonra şahane manzaraya dayanamayıp uzunca bir çay molası verdik. Ben ve Viper75

Çayları beklerken yol arkadaşlarımız Cüneyt ve eşi nilay

Daha sonra 18:00 Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli Feribot iskelesine geldik. ama daha feribota epey zaman vardı. Kış tarifesine geçildiği için günde üç sefer yapılıyor.

Adaya doğru giderken feribottan güneşin batışı görülmeye değer derecede güzeldi.

Adaya yaklaştıkça Kale görkemli yapısıyla dikkatinizi çekiyor.

Adaya geldikten sonra Rum Mahallesinde ufak bir tur atıp konaklayacağımız pansiyonu beğendik. Adada bir sürü alternatif konaklama mevcut. gezerek ve görerek karar vermek daha doğru. Ama yazın gidiyorsanız yer bulamadan da dönebilirsiniz.

Adanın balıktan yana nasibi bol. zaten balık-şarap ve rüzgar adanın değişmezleri. sahildeki balık lokantalarından beğendiğinize pazarlık ederek oturabilirsiniz. balıklar çok ama çok taze.

Balık rakısız yenilirse insanı zehirler der babam. zehirlenmemek için mecburen içtik. (araç kullanmadık yürüdük)

Adaya özgü mezeleri de yemenizi öneririm. Çok değişik tatlar var

Adanın havasından mıdır nedir sabah erkenden çok acıkmış olarak kalktık. Kahvaltıda özellikle Domates Reçelini ve Gelincik reçelini denemelisiniz. Genelde pansiyonların ufak avlu yada bahçeleri var kahvaltıyı buralarda yapmak çok keyifli

Başladık Ada turuna. Önünüze her sokakta bir sürü şahane ev çıkıyor. her birinin içine girip yaşayasınız geliyor. ama en fazla önünde foto çekinmekle yetiniyoruz.

işte o evlerden bir kaçı

Bu ev daha güzelmiş bunu alalım() derken önünüze başka bir ev geliyor ve oooo diyorsunuz

evlerin çoğu bakımlı ve hoş dekorasyonlarla süslenmiş. çiçekler görülmeye değer

Sokaklardan bir kaç poz demek istediğimi daha iyi anlatabilir.

Adada bir kilise ve iki cami mevcut (benim gördüklerim)

Beş dakikalık yolu hangi evi alalım derken bir buçuk saatte geçip balıkçı barınağına geldik.

Daha sonra çınaraltında damla sakızlı kahve içelim dedik. keyfimiz doruklara çıksın.

Sunum 10 üzerinden 10. Damla sakızlı türk kahvesi yanında çikolata ve bir adet captain black sigara ve acı badem likörü. Daha sonra eski kahve (taş kahve) de ise acı badem yerine üzüm likörlü olanını öğrendik. Üzüm likörü kesinlikle denenmeli çok güzel bir tat. Hastasıyız artık.

kahveleri içince enerjimiz yerine geldi ve tura devam ettik
    Viperım traktör kullanmaya teşebbüs etti. yakışmadı da değil hani

sonrada bizim kızlar şahane bir köşe bulup başladılar sohbete

bizim neyimiz eksik dedik ve karşı evin önüne de biz oturduk cüneyt kardeşimle

sokaklar ve evler büyülemeye devam ediyor

adada bir evin bahçesinden yalancı hurma kopardıktan sonra kızlar yeni bir ev daha beğendi. sanırım bunu alacağız

bizde cüneytle balık meraklısı olduğumuz için tekne derdindeyiz.

gezmeye devam

Adada dört tane şarap üreten firma var. ve hepsinin tadım merkezleri mevcut istediğin şaraptan istediğin kadar tadabiliyorsun. yanında çerezler de var. çamlıbağ, corvus ve talay'ın şaraplarını denedik herbiri ayrı güzel.

bir kaç şişe şarap aldıktan sonra yola devam ettik.

Adada 1200 civarında kayıtlı seçmen varmış. buna ilaveten 2300 civarında ise kayıtsız kedi vardı kedisiz sokak görmeniz mümkün değil ve kediler grup halinde geziyor

Adanın çevresinde 42 km lik ana karayolu var. ve ada turu mutlaka yapılmalı. harika koylar ve bağ evileri arasında yolculuk yapmanın tadı bambaşka

Edip Cansevere ait bir yazı

Issızlığın ortasında tamamen doğayla başbaşasınız. doğanın sesinin verdiği huzuru bozmamak için konuşmak istemiyorsunuz.

insanlar eşleriyle gelip şaraplarını açıp bu koylarda kilimler üzerine oturarak doğayla bütünleşiyor. bense bir ahşap sandalye buldum hemde tam denizin dibinde

ama deniz çağırmaya devam etti. Dayanamadım bende

adanın havasından mıdır nedir romantizm doruklara çıktı

yolumuz üzerindeki harika koylardan bir kaçı

uçsuz bucaksız deniz manzarası ve bol bol iyotla beraber gelen kekik kokusu

ve bir mühendis olarak görmeden duramayacağım rüzgar tribünleri

türkiye rüzgar potansiyeli bakımından dünyadaki önemli ülkelerden birisi. güneş ve jeotermal enerjide de keza aynı durum geçerli. Temiz, doğayla barışık yenilebilir ve sürdürülebilir sistemleri kurarak potansiyelimiz kullanıp ülkemizi korumak varken neden nükleer santral projelerini ısrarla savunuruz anlamış değilim. biz mi ülkemizi çok seviyoruz yoksa çevre düşmanı tesisler kurulmasına izin vererek ülkemizin geleceğini ve doğal kaynaklarını yok edenler mi?

Dönüşte ise 17.00 feribotuna binerek izmire doğru tekrar yola çıktık.

Bozcaada görülmesi gereken yerlerden birisi. sokaklarında rumlar türkler birarada. kapılar kilitli değil, heryer açık. sokaklarda kapı önünde oturan teyzelere selam verirseniz en az 10 dakika sohbet edersiniz
    gün batımı mutlaka adadan görülmeli. hatta mümkünse şarap eşliğinde. ayazma plajı, akvaryum koyu, rum mahallesi gezilmeli, damla sakızlı kurabiyeler, üzümler, şaraplar, üzüm likörleri, ve balıklar mutlaka denenmeli.
    keyifli bir geziydi. dönerken nedense bir yarımız bozcaada da kaldı. en kısa zamanda tekrar gitmek için gün sayıyoruz.
    Bozcaadanın da artık Hastasıyız.
    Sevgilerle
    Wallace

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    inanın o kadar zevk aldım ki resimlere bakarken.birde canlı canlı gezerken görmek herhalde bambaşkadır.evlere bende bayıldım.emeğinize sağlık.paylaşım için çok teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Güzel gezi olmuş, hepinizin ayağına sağlık , eğlenmişsiniz
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Güzel gezi olmuş.
    Bozcadadanın iki sezonu vardır,Yazın denize girilir sonbaharda ıssızlığın ve şarabın keyfi çıkarılır.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bu fotoyu görünce bozcadaya gidesim geldi yakın nasıl olsa sırf bunun için gidicem.Ne kadar ödediniz?
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    çokgüzel bir gezi yapmışsınız, paylaştığınız için teşekkürler
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Ada geziniz güzel gözüküyor.. Bana bi nasip olmadı ada gezileri.. Bi gün kısmet olur inş..

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Of of , 2008 yazinda bende karelerdeki yerlerin bir cogunu gezme firsati buldum , ozellikle uzum baglari ve bol cesitli recelleri hafizama kazindi tabibi bolca balik cesiti ve tertemiz denizi vazgecilmez olmusdu bir donem benim icin , gitmeyen bilmeyen gormeyen firsatim var ne yapsam diye dusunen arkadaslara siddet ile tavsiye ederim.
    First Day Of My Life

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel bir gezi yapmışsınız Yüreğinize sağlık Tebrikler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    abi, siz ne yapmışsınız böyle yahu....

mükemmelsiniz... başka tarifi yok bende, kıskandımmm..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanın o kadar zevk aldım ki resimlere bakarken.birde canlı canlı gezerken görmek herhalde bambaşkadır.evlere bende bayıldım.emeğinize sağlık.paylaşım için çok teşekkürler.
    teşekkür ederim. ada merkezi dediğiniz gibi bambaşka. farketmeden o güzellikler içinde saatler geçiyor

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, hepinizin ayağına sağlık , eğlenmişsiniz
    teşekkür ederim

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş.
    Bozcadadanın iki sezonu vardır,Yazın denize girilir sonbaharda ıssızlığın ve şarabın keyfi çıkarılır.
    kesinlikle haklısınız. ama yazları artık biraz fazla kalabalık olduğu için biz sonbaharı seçtik ve çok keyifli oldu.

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi bu fotoyu görünce bozcadaya gidesim geldi yakın nasıl olsa sırf bunun için gidicem.Ne kadar ödediniz?

sanırım bu fotoğrafı kasdetmişsin. set kahve menü fiyatı ortalama 6-7 TL civarında. üzüm likörü ile veren mekanları tercih edin. bazı yerler acı badem likörü veriyor. detayları izmire gelince konuşuruz kortejde.

Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokgüzel bir gezi yapmışsınız, paylaştığınız için teşekkürler
    ben yorumunuz için teşkkür ederim.

Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ada geziniz güzel gözüküyor.. Bana bi nasip olmadı ada gezileri.. Bi gün kısmet olur inş..
    inşallah nasip olur. özellikle zaman yaratın ve gidin bence.

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of of , 2008 yazinda bende karelerdeki yerlerin bir cogunu gezme firsati buldum , ozellikle uzum baglari ve bol cesitli recelleri hafizama kazindi tabibi bolca balik cesiti ve tertemiz denizi vazgecilmez olmusdu bir donem benim icin , gitmeyen bilmeyen gormeyen firsatim var ne yapsam diye dusunen arkadaslara siddet ile tavsiye ederim.
    reçeller konusunda haklısınız. çok çeşitli reçeller var. balıklar ise hep taze günlük. gitmesi kolay ama dönmesi zor bir yer.

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi yapmışsınız Yüreğinize sağlık Tebrikler.
    teşekkür ederim.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, siz ne yapmışsınız böyle yahu....

mükemmelsiniz... başka tarifi yok bende, kıskandımmm..
    inşallah sizlerde gidersiniz. öneririm eğer sakinliği, doğayı, sohbeti muhabbeti ve eski tarzı seviyorsanız mutlaka görmelisiniz.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Evet herşey mükemmel. Fotoğraflar söyledi !!
    Bizim gurup bir ay kadar önce gökçe adaya gittik. Resimlerden görülduğu kadarı ile Bozcaada daha güzel..Hersene tatil için eşim ve çocuklar adaya giderler. Bense hep onların anlattıkları ile adayı tanıyorum. Bu fotolardan sonra kısmet olursa önümüzdeki sıcak günlerde (Tabi gelirse) gitme poğramına aldık..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler cok güzel olmus Yerler de cok güzel
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet herşey mükemmel. Fotoğraflar söyledi !!
    Bizim gurup bir ay kadar önce gökçe adaya gittik. Resimlerden görülduğu kadarı ile Bozcaada daha güzel..Hersene tatil için eşim ve çocuklar adaya giderler. Bense hep onların anlattıkları ile adayı tanıyorum. Bu fotolardan sonra kısmet olursa önümüzdeki sıcak günlerde (Tabi gelirse) gitme poğramına aldık..
    bence fırsatı yaratın ve eşinizle çocuklara gidin. inşallah beklediğiniz sıcak günler çabucak gelir

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler cok güzel olmus Yerler de cok güzel
    teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sunum çok güzel olmuş,motosiklet netteki gezi yazılarının çıtasını yükseltmişsiniz.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sunum çok güzel olmuş,motosiklet netteki gezi yazılarının çıtasını yükseltmişsiniz.
    çok teşekkür ederim. bizden sonra gitmeyi düşünen arkadaşlarımıza faydası olur gitmeye imkanı olmayanlara da hoş bir an yaşatırız diye düşünerek bu şekilde anlatım yaptım. beğendiğinize çok sevindim.

Arkadaşlar ben de yıllar önce eşimle gitmiştim.Bozcaada cidden bambaşka bir yer. Hele rüzgar türbünleri muhteşem.BU yaz motorla gitmeyi istiyorum Sevgilerimizle...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    evet resımler ve anlatımınız işe yaradı gıdemedık ama gıtmiş kadar olduk sayenızde evler bır harıka insanın orda yaşayası gelıyor

Motosikleti
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de yıllar önce eşimle gitmiştim.Bozcaada cidden bambaşka bir yer. Hele rüzgar türbünleri muhteşem.BU yaz motorla gitmeyi istiyorum Sevgilerimizle...
    kesinlikle gidilmeli bence de.

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet resımler ve anlatımınız işe yaradı gıdemedık ama gıtmiş kadar olduk sayenızde evler bır harıka insanın orda yaşayası gelıyor
    çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi insanın oralarda yaşayas geliyor. biz hatta meraktan ev piyasasını da inceledik. merkezde rum mahallelesinde biraz masraf isteyen evler 200-250 bim TL civarında. bağ evleri ise biraz dışarda olmalarından dolayı daha uygun fiyatlı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yaz sezonunda ayazma plajında bir çardakaltı lokantası vardı,harika sarma yapıyorlardı, sarma-bira-deniz üçlemesi unutulmaz.Zaten Türkiye'de Dolma deyince aklıma bir Beypazarı sarması gelir,bir de Bozcaada sarması(sarma=yaprak dolması)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler