Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

motosiklet.net den örnek davranış

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sen belirtilen yas aralıgından buyuktun abi
    O aralıkta olanların aralıklarından korkusu
    Hehehe d..... korkusu yani
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Tam Buzulmus 10/40
    Yuksek performanslarda yag yakıyor ama demedi deme
    Kaç kilometrede koymak lazım yani tamamlamak lzım yağı..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehehe d..... korkusu yani
    Abi öyle hele soparıma ozel ilgi besliyoruz
    Secilmiş insandır

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç kilometrede koymak lazım yani tamamlamak lzım yağı..
    Koyarmısın degistirirmisin bilemem ama 3 gitmez heralde
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Abi öyle hele soparıma ozel ilgi besliyoruz
    Secilmiş insandır

Koyarmısın degistirirmisin bilemem ama 3 gitmez heralde
    Sence kaç gider Toprağım.Çikoda tecrübeli adam canım.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bir arkadas kan vermem demisti ama hizini bana almissin.
    Zarari yok ben alistim buna.
    Neyse..Konumuza dönelim.

Ben burada bu arkadaslari görünce cok sevindim. Kosa kosa kan vermeye gidiyorlar. Ben burada gercekten görmedim buna benzer bir olay.
    Piril piril arkadaslar güle oynaya kan vermeye gidiyorlar.. Harika. Gögsüm kabardi yemin olsun. Ama madalyonun öbür tarafindan bakalim. Bu arkadaslar böyle davranirken kizilay SSK ve hasteneler insamina nasil davraniyor.

Size basimdan gecen olayi anlatmak istiyorum. Belki ozaman azicik olsun anlarsiniz neden böyle kati davrandigimi. Neden kan vermem dedigimi..

2001 in sonu yada 2002 baslangici. Tam hatirliyamiyorum. Istanbuldayim ben.
    Dedigim arkadas bana soruyor remzi kan verirmisin? Ne demek verirmisin seve seve. Capa ya gidiyoruz. öyle ufak yer degil anliyaciginiz. Kan gurubumu test yapiyorlar (ozamana kadar kan gurubumu bilmiyorum. Sonra yine unuttumya)
    Uyusmuyor kanimiz
    Ben diyorumki. Ya burasi koca Capa, hastaya uyan kan vardir.
    Benden kac ünite alicaksaniz ona o kandan depodan verin.
    Hayir olmaz diyorlar.. Olmazmis. illa ayni kani istiyorlar. Benim dünyayi anlamadigim an. Arkadasla kan ariyoruz bilmemnelerde. Sahi hastamizda kan kanseri.Leuchemie. Ve bu arkadasa kan verilmiyor..

Bazen SSK da aradigimiz ilaclar yok. karaborsacilara kadar düsüyoruz.
    Siz benden daha iyi bilirsiniz hastane önünde bekliyor adamlar. öyle yerlere girip cikiyoruzki ben diyorum yaaaaa uyusturucu falan arasak buralara gelmeyiz. Uyusturucu bulmak daha kolaydir sanirim.

Size öteki olaylardan hic bahsetmiyecegim. ilac almak icin birsürü kuyruk. Bir imza almak icin istanbulun bir ucundan bir ucuna. Arkadasima soruyorum neden simdi bir imza icin taaaa bilmemnereye gidiyoruz. Anlatmaya calisiyor bana. Prodezür bu diyor. Ben anliyamiyorum pek olanlari. Tamam deyip onun yaninda gidiyorum hep. Bazen gece yarilari arkadasima bilmemne gerek diyorlar hasta icin. Haydiiiii disari. Bunlari söylemek gece yarisimi akillarina geldi diyorum. Ne bileyim remzi ne bileyim agliyarak..

Umarim hicbirimize kan gerekmez. Ama eger gerekirde bana yok derlerse sen hakettin bunu der otururum popomun üzerine. Ama size lazim olupta yok derseler sizin ne diyeceginizi duymak isterdim.

öyle zengin fakir olayi degil olay. Böyle bir hastaya kan verilmiyorsa kimlere verilicek? Zaten paraniz yoksa hic sansiniz yok oradan cikmaya. Ben burada görmedim böyle olay. insanlarin tirim tirim kan aradigini.

Saygi mi? Ewet saygilar la

remzi bey anlattığın olaylar 2000-2004 arası gelişen olaylardır. dediğinizde de sonuna kadar haklısınız. fakat durumlar değişti.

hastaneler acil durumlar ya da kızılay stokları tükendiği durumlar dışında artık hasta yakınlarından kan bulmaları yönünde bir talepleri olmayacak. her hastane (özel ya da devlet) kanı kendisi temin edecektir. sabahları kızılaya ihtiyaç oranında kan talepleri bildirilir. ve kızılayın kan transfer araçları talep eden hastanelere ellerinde bulunan kanları ulaştırır. hastaya gerekli kan ürünleri takılır ve sizin ruhunuz dahi duymaz. hastanızın kan ihtiyacı size yansıtılmaz. ve siz bu kanın nereden bulunduğunu naasıl getirildiğini bilmezsiniz.

fakat bu uygulama sizin (kusura bakmayın sizin diyorum kastetiğim hasta yakınlarıdır üzerinize alınmayınız) kanın ne zorluklarla elde edildiğini ve kaynağının sadece insan olduğunu unutmanıza neden olur. bu durumda bencil olan insan yapısı kanını son damlasına kadar kendine saklamaya başlar. bir müddet sonra kızılayın stoklarındaki kan miktarları tüketilir ve hasta yakınları tekrar kan arayışı içerisine girer. malesef ki sitem bu şekilde işler.

kızılay hasta yakınlarının ameliyat telaşları arasında kan aramalarına son verme adına başlatmış olduğu bu uygulamada bu tarz bir olumsuzlukla karşılaşmış ve ciddi boyutlarda kan ihtiyacı doğmuştur.

bir düşünün! arkadaşınız, anneniz, babanız yada herhangibir yakınınızın kan ihtiyacı olduğu zaman kanınızı seve seve verirsiniz. düşünürsünüz. verdiğiniz kan yakınınızın hayatını kurtaracak ve geride kalanları zor durumda bırakmayacak. olaya birde şu açıdan bakalım. gezmeye çıktınız. eğleniyorsunuz ve kızılayın önünden geçerken aklınıza kan bağışı gelirmi? %99 bende dahil kimsenin aklına gelmez.

herkesteki ortak düşünce kızılay bana kan ihtiyacı olduğunda vermedi bende vermem yönünde. tamam kızılay bu yalnışını gördü ve sistemi değiştirdi. fakat bizler bu sistemi desteklemezsek kızılay gene bize kan ihtiyacı olduğunda kan vermeyecek. yapılması gereken kızılayın bu sistemini desteklemek ve eskiden bizim düştüğümüz durumlara şuan ihtiyaç sahiplerinin düşmemesi.

unutmayalım servette döksek kızılayın stoklarında kan yoksa yapabileceğimiz birşey yok.
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şortla geldim
    sorun orda zaten ben gelsem nasıl olurdu
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gülsemmi aglasammı ama burdaki yorumuna koptum gercekten insanlar bilmiyomu acaba neden alındıgını iyi sabretmişssin o sorular bana sorulsaydı bayılırdım heralde
    inan bana şaka gibiydi... sonrasında aglasammı gülsemmi diye bende çok tereddüt ettim

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu güzel davranışınızdan dolayı sizlere bir de ben teşekkür ederim.
    Orada olup insanlara yardım ederek , "motosiklet.net" 'i temsil edenleri canı gönülden tebrik ediyorum.

teşekkürler görkem inşallah tekrarı çok daha kalabalık olarak nasip olur

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİZİNLEDE TANIŞMAK GZÜELDİ, TANIŞAMADIKLARIMLA İNŞALLAH TANIŞIRIZ AMA O NE LAN, MİLLET DİLAVERLERDE TOPLAŞMIŞ VE BENİM UYUDUĞUM YERDE OTURUP BEKLEŞİYORLAR. VERMEZLER SİZE OLUM ORAYI. MİMKİNSE SAHİPLENDİM BEN.

çağlaaaaaaa, yerime sahip çık anne yüreklim benim ;)
    geçmiş olsun... gitmedinmi doktora?
    tanıştığımıza çok sevindim. umarım istanbula yine gelir, daha saglıklı oldugun bir zamanda daha uzun sohbetler ederiz.

Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    remzi bey anlattığın olaylar 2000-2004 arası gelişen olaylardır. dediğinizde de sonuna kadar haklısınız. fakat durumlar değişti.

hastaneler acil durumlar ya da kızılay stokları tükendiği durumlar dışında artık hasta yakınlarından kan bulmaları yönünde bir talepleri olmayacak. her hastane (özel ya da devlet) kanı kendisi temin edecektir. sabahları kızılaya ihtiyaç oranında kan talepleri bildirilir. ve kızılayın kan transfer araçları talep eden hastanelere ellerinde bulunan kanları ulaştırır. hastaya gerekli kan ürünleri takılır ve sizin ruhunuz dahi duymaz. hastanızın kan ihtiyacı size yansıtılmaz. ve siz bu kanın nereden bulunduğunu naasıl getirildiğini bilmezsiniz.

fakat bu uygulama sizin (kusura bakmayın sizin diyorum kastetiğim hasta yakınlarıdır üzerinize alınmayınız) kanın ne zorluklarla elde edildiğini ve kaynağının sadece insan olduğunu unutmanıza neden olur. bu durumda bencil olan insan yapısı kanını son damlasına kadar kendine saklamaya başlar. bir müddet sonra kızılayın stoklarındaki kan miktarları tüketilir ve hasta yakınları tekrar kan arayışı içerisine girer. malesef ki sitem bu şekilde işler.

kızılay hasta yakınlarının ameliyat telaşları arasında kan aramalarına son verme adına başlatmış olduğu bu uygulamada bu tarz bir olumsuzlukla karşılaşmış ve ciddi boyutlarda kan ihtiyacı doğmuştur.

bir düşünün! arkadaşınız, anneniz, babanız yada herhangibir yakınınızın kan ihtiyacı olduğu zaman kanınızı seve seve verirsiniz. düşünürsünüz. verdiğiniz kan yakınınızın hayatını kurtaracak ve geride kalanları zor durumda bırakmayacak. olaya birde şu açıdan bakalım. gezmeye çıktınız. eğleniyorsunuz ve kızılayın önünden geçerken aklınıza kan bağışı gelirmi? %99 bende dahil kimsenin aklına gelmez.

herkesteki ortak düşünce kızılay bana kan ihtiyacı olduğunda vermedi bende vermem yönünde. tamam kızılay bu yalnışını gördü ve sistemi değiştirdi. fakat bizler bu sistemi desteklemezsek kızılay gene bize kan ihtiyacı olduğunda kan vermeyecek. yapılması gereken kızılayın bu sistemini desteklemek ve eskiden bizim düştüğümüz durumlara şuan ihtiyaç sahiplerinin düşmemesi.

unutmayalım servette döksek kızılayın stoklarında kan yoksa yapabileceğimiz birşey yok.
    dilaverin söylediklerine aynen katılıyorum....

Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bir arkadas kan vermem demisti ama hizini bana almissin.
    Zarari yok ben alistim buna.
    Neyse..Konumuza dönelim.

Ben burada bu arkadaslari görünce cok sevindim. Kosa kosa kan vermeye gidiyorlar. Ben burada gercekten görmedim buna benzer bir olay.
    Piril piril arkadaslar güle oynaya kan vermeye gidiyorlar.. Harika. Gögsüm kabardi yemin olsun. Ama madalyonun öbür tarafindan bakalim. Bu arkadaslar böyle davranirken kizilay SSK ve hasteneler insamina nasil davraniyor.

Size basimdan gecen olayi anlatmak istiyorum. Belki ozaman azicik olsun anlarsiniz neden böyle kati davrandigimi. Neden kan vermem dedigimi..

2001 in sonu yada 2002 baslangici. Tam hatirliyamiyorum. Istanbuldayim ben.
    Dedigim arkadas bana soruyor remzi kan verirmisin? Ne demek verirmisin seve seve. Capa ya gidiyoruz. öyle ufak yer degil anliyaciginiz. Kan gurubumu test yapiyorlar (ozamana kadar kan gurubumu bilmiyorum. Sonra yine unuttumya)
    Uyusmuyor kanimiz
    Ben diyorumki. Ya burasi koca Capa, hastaya uyan kan vardir.
    Benden kac ünite alicaksaniz ona o kandan depodan verin.
    Hayir olmaz diyorlar.. Olmazmis. illa ayni kani istiyorlar. Benim dünyayi anlamadigim an. Arkadasla kan ariyoruz bilmemnelerde. Sahi hastamizda kan kanseri.Leuchemie. Ve bu arkadasa kan verilmiyor..

Bazen SSK da aradigimiz ilaclar yok. karaborsacilara kadar düsüyoruz.
    Siz benden daha iyi bilirsiniz hastane önünde bekliyor adamlar. öyle yerlere girip cikiyoruzki ben diyorum yaaaaa uyusturucu falan arasak buralara gelmeyiz. Uyusturucu bulmak daha kolaydir sanirim.

Size öteki olaylardan hic bahsetmiyecegim. ilac almak icin birsürü kuyruk. Bir imza almak icin istanbulun bir ucundan bir ucuna. Arkadasima soruyorum neden simdi bir imza icin taaaa bilmemnereye gidiyoruz. Anlatmaya calisiyor bana. Prodezür bu diyor. Ben anliyamiyorum pek olanlari. Tamam deyip onun yaninda gidiyorum hep. Bazen gece yarilari arkadasima bilmemne gerek diyorlar hasta icin. Haydiiiii disari. Bunlari söylemek gece yarisimi akillarina geldi diyorum. Ne bileyim remzi ne bileyim agliyarak..

Umarim hicbirimize kan gerekmez. Ama eger gerekirde bana yok derlerse sen hakettin bunu der otururum popomun üzerine. Ama size lazim olupta yok derseler sizin ne diyeceginizi duymak isterdim.

öyle zengin fakir olayi degil olay. Böyle bir hastaya kan verilmiyorsa kimlere verilicek? Zaten paraniz yoksa hic sansiniz yok oradan cikmaya. Ben burada görmedim böyle olay. insanlarin tirim tirim kan aradigini.

Saygi mi? Ewet saygilar la
    tatsız bir olay yaşamışsınız. kızılay, ssk vs. birçok saglık kurumunda yaşanan sıkıntılar, ilaç kuyrukları, gereksiz prostödür gibi yazmakla bitmiycek birsürü üzücü olayı biz yada çok yakınlarımızda biri mutlaka yaşamıştır....
    insanın insanlığından utandığı, çaresizliğin çıldırttığı anlardın o anlar. Allah hiç kimseye bu çaresizliği yaşatmasın.... yazdıklarının hepsinde haklısın.....

ancak bu kurumların bir iyileştirme çabasında olduklarını görüyoruz. yaşananlar elbette unutulmaz. ama bizler bu adımları görmezden gelip ''biz bunu yaşamıştık, onlar şöyle kötüler böyle yanlışlar vs.'' deyip köstek olmak, bu kurumları olduklarından çok daha kötü bir konuma getirir. zamanla insanların güvenecegi hiç bir kurum kalmaz yok olup giderler. bunun sonucu yine biz insanların zararınadır. vatanın milletin zararınadır. aydınlığa değil çok daha karanlık karamsar bir gelecege götürür.
    oysaki bizim amacımız yaşadıklarımızı başkalarıda yaşamasın olmalı. atılan güzel bir adım varsa konu ne olursa olsun onu desteklemek insanlık vazifemiz olmalı. gelecege umutsuzluk değil umut bırakmak olmalı... ancak ozaman bişeyler düzelir ancak ozaman yaşanıcak bir toplum haline gelebiliriz. bunlar benim düşüncem belki çok pembe ama çevremdeki ufacık veletlere bırakmak istediğim Türkiye....

evet saygı... saygılar remzi66
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    aklıma yeni geldi.

iki tane genç park halinde olan motosikletlere baktı ve abi kirayamı veriyorlar dedi hayır dedim ne sebeple orada olduğumuzu söyledim.

gençler madem kiralamıyolar biz gidelim işimiz olmaz deyip gittiler ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    abi bi kere kana karşılık bi tur verirdik çocuklara yahu .
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Motosikleti
    Var
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

information lar icin cok cok tesekkürler Dilaver. Eger bukadar degisim olduysa sevinirim ben. Bundan sonrada böyle sert davranmam. Tabiki bende köstek olacagima destek olurum. Dedigim gibi bu olaylar beni ozaman cok ama cok etkilemisti. Birilerini kirdiysamda cok cok özür dilerim..

Not: Sunu anliyorumki burada bazi arkadaslar yurt disindan elestiri geldimi dayanamiyorlar. Merak etmesin o arkadaslar biz Türkiyeyi yerden yere vursakta güzel bir sey oldumu gögsümüz kabara kabara benim memleketim buyrun demesinide biliriz.
    örnek. istanbulda göz klinigi var. Sanirim avrupada en önde gelen.
    Bazi almanlar gözüm söyle böyle deyince.
    -Türkiye ye git avrupanin en büyük klinigi var orada.
    -Türkiyede???
    -Evet Türkiyede geri zekali

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 AM ----------

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatsız bir olay yaşamışsınız. kızılay, ssk vs. birçok saglık kurumunda yaşanan sıkıntılar, ilaç kuyrukları, gereksiz prostödür gibi yazmakla bitmiycek birsürü üzücü olayı biz yada çok yakınlarımızda biri mutlaka yaşamıştır....
    insanın insanlığından utandığı, çaresizliğin çıldırttığı anlardın o anlar. Allah hiç kimseye bu çaresizliği yaşatmasın.... yazdıklarının hepsinde haklısın.....

ancak bu kurumların bir iyileştirme çabasında olduklarını görüyoruz. yaşananlar elbette unutulmaz. ama bizler bu adımları görmezden gelip ''biz bunu yaşamıştık, onlar şöyle kötüler böyle yanlışlar vs.'' deyip köstek olmak, bu kurumları olduklarından çok daha kötü bir konuma getirir. zamanla insanların güvenecegi hiç bir kurum kalmaz yok olup giderler. bunun sonucu yine biz insanların zararınadır. vatanın milletin zararınadır. aydınlığa değil çok daha karanlık karamsar bir gelecege götürür.
    oysaki bizim amacımız yaşadıklarımızı başkalarıda yaşamasın olmalı. atılan güzel bir adım varsa konu ne olursa olsun onu desteklemek insanlık vazifemiz olmalı. gelecege umutsuzluk değil umut bırakmak olmalı... ancak ozaman bişeyler düzelir ancak ozaman yaşanıcak bir toplum haline gelebiliriz. bunlar benim düşüncem belki çok pembe ama çevremdeki ufacık veletlere bırakmak istediğim Türkiye....

evet saygı... saygılar remzi66
    Simdi ben sana katiliyorum kuyucadisi. Tamam anlastik.
    Saygilar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok güzel bir davranış sebeb olanlara teşekkür ederim bu kanlarda heralde en çok bizim camiamıza lazım oluyor ben beş ay önce kaza yaptım ve ameliyatta 3 ünite kan kullandım ama inşallah ihtiyaç olmaz

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir davranış sebeb olanlara teşekkür ederim bu kanlarda heralde en çok bizim camiamıza lazım oluyor ben beş ay önce kaza yaptım ve ameliyatta 3 ünite kan kullandım ama inşallah ihtiyaç olmaz
    geçmiş olsun arkadaşım. Allah tekrarını yaşatmasın....
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Tebrikler MT ailesi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    damarınızda ki kana sağlık ...

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    süpersin motorsiklet.net
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler