Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gittik-geldik Pehlivanköy Panayırı ve Edirne Gezi fotolarım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Efendim bugün sürüden ayrıldım ve kendimi Edirne'ye ve Kırklareli'ne Pehlivanköy Panayırı'na katılan bir grubun içinde buldum

Sabah Mahmutbey gişelerde ekiple buluştuk ve kendimizi Mahmutbey gişelerden TEM otobanına vurduk..
    Yolda başıma epey iş geldi..
    Öncelikle henüz 700 km de olan motosikletimin arka jant tellerinden 6 tanesi birden kırıldı yolda...
    Pazar günü Babaeski gibi bir yerde açık motosiklet tamircisi aramanın verdiği neş'e içerisinde Sanayi sitesine gittim ve birde ne göreyim..bir adet mondial servisi..Pür neş'e girdim içeriye ama içerideki öküz bugün Pazar, mesai yok diyip dükkanı kapatıp gitti..
    Ben herifi durdurup birader bari jant teli varmı onu ver dedim ama andaval jant teli yok zaten yedek parça getirmiyoruz gibi abuk bir cümle kurdu..

Adamla uğraşmadım zira köşe başında eski moda bir bisiklet ve mobilet tamircisi görmüştüm ama mondial servisinin tavrından dolayı moralim bozuktu ve burasının da arıza yapacağını düşünerek yanaştım dükkana..Ama yanılmışım..
    İnanılmaz bir ilgi ve alaka, misafir ağırlamak bir numara..Sanayideki o gün açık dükkanların hemen hemen yarısı benimle ilgilendi..Bir yandan motosikletimi çok beğendiklerini söylüyor bir yandan yiyecek, içecek ısmarlamaya çalışıyorlardı..Netekim, Trakya insanı beni yanıltmamıştı..
    Herneyse, motosiklet için jant tellerini başka bir ustadan dükkanını açtırarak temin ettik, lastik söküldü bir de ne görelim, şambriyelli lastiğim patlakmış ve her nasılsa patlak kısım içeride bir şekilde sıkışmış ve lastik hava kaçırmadan gelebilmişim..
    Usta onu da yamadı..Zincir gergimi de yaptı ve beni uğurladı..O sırada yanımda sohbeti koyulttuğumuz 2 Trakyalı abi beni yalnız yola bırakmadılar ve yaklaşık 40 km kadar Pehlivanköy’e motorlarıyla eşlik ettiler bana..
    Emekli marangoz ustası Ülkü Ağabey ve ismini özür dileyerek anımsayamadığım diğer ağabey e teşekkür ederim..

Bunun haricinde Edirne yolunda ise motorum 2 kez stop etti ve vurdurarak çalıştırabildik..
    Pehlivanköy yolunda ise motorda boğulmalar baş gösterdi ve tırsarak yola devam edebildim..Ama sanırım pis benzinden kaynaklı..

Velhasılı kelam motosiklet ile ilk defa bu kadar uzak bir rotaya çıktım..Başıma gelen sorunların bir kısmı da benden kaynaklı sanırım çünkü ilk 1000 km bakımına sokmadan biraz cesurluk yaptım galiba..

Ek not; Toplam yol 650 kilometre sürünce iron butt ne demek kelimenin tam manasıyla anladım

Özel not: Ayhan ağabey her şey için çok teşekkür ederim..

Buyurun fotolar;

Mahmutbey gişelerdeki buluşma noktası..

Alttaki foto Edirne'nin Tayahatun köyündeki bir köy kahvesinde çekildi..

Lokal gençler modifiyeli gibi ses çıkaran mobiletlerinin üstüne yatmış gelirlerken bizi görünce tırsarak oturuş pozisyonuna geçmişlerdi

Meriç nehri kenarındayız..

TEM Babaeski çıkışı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Engincim öncelikle yolda ayhan abi ve levent'e rastlamam ( tesadüf olduğunu düşünüyorum ) büyük şans ayhan abi gerçekten on numaradır leventte öyle motor için geçmiş olsun senin resimlerini onların eklediklerinde görüp hem şaşırdım hem sevindim güzel bir gezi olmuş..tebrik ederim ..
    Paylaşım için teşekkürler...

Motosikleti
    Var
    Alıntı ımroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engincim öncelikle yolda ayhan abi ve levent'e rastlamam ( tesadüf olduğunu düşünüyorum ) büyük şans ayhan abi gerçekten on numaradır leventte öyle motor için geçmiş olsun senin resimlerini onların eklediklerinde görüp hem şaşırdım hem sevindim güzel bir gezi olmuş..tebrik ederim ..
    Paylaşım için teşekkürler...
    Ayhan abi gibi bir adam azdır gerçekten..yani toplam sohbet süremiz 1 saat olmamıştır hep yolda geçti zaman ama adamcağız beni ertesi gün bile aradı nasıl gittin eve rahat vardın mı diye..Ne diyim..Hepsine teşekkür etmekten başka

Bu arada mesajımın başında kendimi grubun içinde buldum derken planlı gittim canım..Haberleşmiştik yani heh..Öyle yola tek çıkmam henüz..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

ımroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-strom DL 650
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan abi gibi bir adam azdır gerçekten..yani toplam sohbet süremiz 1 saat olmamıştır hep yolda geçti zaman ama adamcağız beni ertesi gün bile aradı nasıl gittin eve rahat vardın mı diye..Ne diyim..Hepsine teşekkür etmekten başka

Bu arada mesajımın başında kendimi grubun içinde buldum derken planlı gittim canım..Haberleşmiştik yani heh..Öyle yola tek çıkmam henüz..
    Aynen katılıyorum.....
    Neyse daha kötüsünden korusun Allah..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    engin çok geçmişler olsun, çıtayı yükselttikçe (günde 650 km) bu motor da sana yetmeyecek galiba transalp ya da dragstar seni paklar bence ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hocam ilk önce geçmiş olsun.Hallettiğine sevindim Gezide güzel olmuş paylaşımın için teşekkürler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gezi güzel olmuş.....resimlerde güzel...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başarılarının devamını diliyoruz Teşekkürler paylaştığın için bizlerle efendim
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Var
    Panayır alanından görüntüler..

Malesef resimlerin çoğunda millet eğlenirken ben o sırada Babaeski'de motosikletim için jant teli taktırıyordum ama Pehlivanköy Panayırı'nı tanımanız açısından fotoları koymak istedim..

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ilk önce geçmiş olsun.Hallettiğine sevindim Gezide güzel olmuş paylaşımın için teşekkürler.
    Eyvallah Korkut

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi güzel olmuş.....resimlerde güzel...............
    Teşekkürler ama farkındayım biraz kıt bir resimleme oldu..Ama şimdi eklediklerim ile biraz daha zenginleşti sanırım

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarılarının devamını diliyoruz Teşekkürler paylaştığın için bizlerle efendim
    Gecenin zifiri karanlığı, arkamda biri gs1200 diğeri transalp olan iki motorun sis farları ve uzunları gözümü alırken ve önümde ışıksız bir yol..
    Bu şekilde yaklaşık 2.5 saat, ön camsız ve rahatsız bir selede yolculuk yapmayı başardım gerçekten de

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Gerçekten tam panayır yeri ne güzel fotolar için tşkler inş başına gelen talihsizliklerin en büyüğü ve sonuncusu bunlar olur.
    Babaeski ye uzun yıllar önce gitmiştim çok sakin, temiz ve sevimli gelmişti bana ve daha sonradan öğrendim sanırım temizlik konusunda ödül almış bir ilçeymiş. Tekrardan paylaşım için tşkler.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler cok güzel olmus
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozi güzel gezi ve anıların olmuşgeçmiş olsun pazar şileye mutlaka gel kardeşim.

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Güzel bir gezi olmuş,ufak tefek talihsizlikler olsa bile.
    Geçen yaz edirneyi ziyaret ettiğimde beni en çok etkileyen yer meriç nehriydi,resimler de iyi geldi doğrusu.
    Paylaşım için teşekkürler.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    yahu su topikleri gitmeden açın . Gene ekip geldi Edirneye bir tanesini goremedik.Hiç haberimiz olmuyor yaw.Artçı rehber olurdum size

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    panayır bayağı güzelmiş engin....

bayağı uzun yol yapmışsınız iyi olmuş..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Var
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozi güzel gezi ve anıların olmuşgeçmiş olsun pazar şileye mutlaka gel kardeşim.
    Pazar günü Şile'ye büyük ihtimal gelemeyeceğim yav..Cumartesi günü okuldan öğretmen arkadaşlarla başka biryerlere gideceğiz çünkü..Yorgun olurum sanırım..
    Ama öbür hafta bir Uçmakdere yapalım derim şimdiden
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu su topikleri gitmeden açın . Gene ekip geldi Edirneye bir tanesini goremedik.Hiç haberimiz olmuyor yaw.Artçı rehber olurdum size
    Haftaya Uçmakdere'ye gidersek ararım ama bir telefon uzağımızdasınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 PM ----------

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panayır bayağı güzelmiş engin....

bayağı uzun yol yapmışsınız iyi olmuş..
    Sorma sorma adam gibi bakamadım bile etrafıma..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yüreğin ve tekerine sağlık.. zaaman geçtikçe tecrübe arttıkça güübirlik geziler yetmeyecektir. sen kendine ufak ufak büyük bir makina araştırmaya bakıver...

kazasız sürüşler dilerim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda başıma epey iş geldi..
    Öncelikle henüz 700 km de olan motosikletimin arka jant tellerinden 6 tanesi birden kırıldı yolda
    Mondialin bu modelinde cant telleri sorunlu sanırım..bir kaç gün önce kartal sahil tarafında aynı motordan aynı sıkıntıdan yolda kalan birini görmüştüm.
    firma kartları yanımda olduğundan kartal sanayinin oradaki motorculardan birine haber verip hemen gelmişti, bir miktar tellerle birlikte..

Telin metal alaşım eksikliğinden ötürü bu teller kırılıyor ihtimalle..Bir telin kırılması diğer tellerin kırılmasınıda tetikleyecektir..
    Ama ciddi kazalara neden olabilir özellikle artçılı halde iken çok dikkatli olun..

geçmiş olsun ..selamlar

Motosikleti
    Var
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin bu modelinde cant telleri sorunlu sanırım..bir kaç gün önce kartal sahil tarafında aynı motordan aynı sıkıntıdan yolda kalan birini görmüştüm.
    firma kartları yanımda olduğundan kartal sanayinin oradaki motorculardan birine haber verip hemen gelmişti, bir miktar tellerle birlikte..

Telin metal alaşım eksikliğinden ötürü bu teller kırılıyor ihtimalle..Bir telin kırılması diğer tellerin kırılmasınıda tetikleyecektir..
    Ama ciddi kazalara neden olabilir özellikle artçılı halde iken çok dikkatli olun..

geçmiş olsun ..selamlar
    Evet öyle olduğunu duymuştum ama belli bir modele kadar..Sonrasında kalın tellerle değiştirdiklerini okumuş ve almıştım motosikleti..neyse..Neticede çözülemeyecek bir sorun değil..En kalınından çelik tellerle 5-10 TL ye aşılabilecek bir problem ama Uğur Mondial'in başını ağrıtacağım bu konuda..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:56 AM ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüreğin ve tekerine sağlık.. zaaman geçtikçe tecrübe arttıkça güübirlik geziler yetmeyecektir. sen kendine ufak ufak büyük bir makina araştırmaya bakıver...

kazasız sürüşler dilerim
    Daha şimdiden yetmiyor zaten bakalım sonumuz hayrolsun..yok dur bakayım değiştiriyorum sonumuz dragstar 650 ya da kawasaki EN 500, aslında en iyisi HD Sportster olsun diyelim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler