Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF150 bu dağa çıkar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Bugün çevre yolunda can sıkıntısından vakit öldürme modunda gezinmekteydim :

Birden karşıdaki tepe gözüme ilişti :

Acaba bu cbf150 ile o tepeye tırmanabilir miyim diye şeytan dürttü.Olm altındaki cross motor değil dellenme dediysem de kafaya koymuştum bir kere.Kim bilir o tepeden şehrin manzarası nasıldı?Bakalım şu bayrak tepeden ne kadar küçük görünecekti :

İleride tepenin olduğu yöne doğru giden bir yol gördüm.Acaba bu yol o tepeye çıkar mıydı?Çıkmazsa da geri döner başka bir yol bulurum dedim.Daldım yola :

Yol taşlık , toprak , berbat bir yol.Buraya enduro denilen motorlarla bile girilmez.O 200 kilodan fazla ağırlığı olan motorlar adamın canını çıkarır bu yollarda.Hele bide devrilirlerse , 220 kiloyu insan nasıl kaldırabilir.Oysa cbf150 130 kilocuk bi motor.Hem yumuşak amortisörleriyle yoldaki bozuklukları hiç hissettirmeden , adama böbrek taşı döktürmeden gidiyo.Neyse yol ilerledikçe tepeye daha da yaklaştığımı farkettim , ancak yolda git gide bozuluyodu :

Yol iyice berbatlaşmaya başladı.Belli ki uzun süredir buradan traktör geçmemiş.Çünkü otlar boyun kadar olmuş , yolu kaplamış :

Neyse ki tepeye iyice yaklaştım :

Ve sonunda şehir ayaklarımın altındaydı :

Tam tepeye çıkan bir yol bulmak imkansızdı.Bundan sonrası ancak yürüyerek 15 dakikada tepeye varılabilirdi.Ancak bu kadar sık bir ormanda yılan , ayı , her türlü tehlike olabilirdi.Bende tepenin biraz aşşağısında manzaranın keyfini çıkardım :

Dönüşte daha yeşil tepeler ilgimi çekti ancak bırakalım da oralara tırmanma işini de cross motorlar yapsın.Tamam cbf150 her yola geliyo da bu kadar abartmamak lazım.

Dönüş yolu da oldukça tehlikeliydi.Yoldaki toz toprak arka tekerin kitlenmesine sebep oluyo.Böyle durumlarda önce hafiften arka freni sıkıp birazda ön freni sıkmak lazım.Dengeli bir şekilde fren yapıldığında tekerleklerin kitlenip motorun yoldan çıkmasının önüne geçilebilir.Sadece arka fren kesinlikle yeterli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    cbf bu her türlü arazi şertlarını aşabilir yani sınır tanımaz.

facebook(Fazer Tutkunları)

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    çıkarmı ne kelime recep abi,
    içimdeki motosiklet sevgisini ben bu dağ yollarında seviyorum,
    çamura girip, ayagımın içine giren melhe gibi çamura batmayı seviyorum,
    dağ yoluna girip, bilmedigin yolda gitmek, bir insana aşık olmaya benzer,
    vakitsiz yola çıkıp hele birde dağ, dere tepeye gitmeye başlayınca altındaki motosikleti kros sanıp gaza gelirsin,
    işte o zaman anlarsın motosikletin nerede ne zaman işe yaradıgını,

şahsen ben bazen uzun yol yaptıgım zaman oturup düşünüyorum,
    ne işin varda 1000 km yola çıkıyorsun, elin altında 20 km berisinde görülesi o kadar mekan, o kadar yerler hiç geçmedigim yerler var diyorum,
    yaşım 27 on yedi sene aynı mekanda yaşadım, ancak daha ayak basmadıgım yerler mekanlar var,
    işte biz insan oğlu altımızda yüksek cc olmasını uzun yola çıkıp elini geriye doğru tam gaz basmak isteriz,
    oysaki düşünmüyoruz ki ayağımızın altında dünyanın en güzel yerleri oldugunu.

gülüyorum şimdiki aklım ile, ne işim var benim çamurun işinde bin motosikletine çık yola, git gidebildigin kadar diye.
    ancak şu birgerçek ki, ne kadar gülsemde, ne kadar düşünsemde şu an kullandıgım cbf 250 mi yine böyle bir yolda belki bir daha yapmamak niyetine, belki de her hafta yine yapmak niyetine böyle bir sözüm olsun istiyorum.

98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ah be birol niye sattın o güzelim cbf150'yi de cbf250 aldın.Eğer cbf250 ile böyle yollara girsen böbrek taşın kalmaz valla.Gel sende benim gibi tekrar cbf150'ye dön

Motosikleti
    HAYABUSA
    şimdilik cbf 250 iyidir recep abi..

ama cbf 150 en kral makinadır sınıfında,olaya birde kuzenlerin tarafından bakarsan,günübirlik ankara,bolu,edirne yaptığımız için uzun yolda dağdaki yollarda çamurlu sularda,aldığımız performansı alamıyoruz,biz kuzenle artık nasipse fazer peşine düştük...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdilik cbf 250 iyidir recep abi..

ama cbf 150 en kral makinadır sınıfında,olaya birde kuzenlerin tarafından bakarsan,günübirlik ankara,bolu,edirne yaptığımız için uzun yolda dağdaki yollarda çamurlu sularda,aldığımız performansı alamıyoruz,biz kuzenle artık nasipse fazer peşine düştük...
    Hadi bakalım hayırlısı.Fazerde yakışır kuzenlere.Şu cbf250'yi alırken kesmez bu seni.Yakında büyütürsün derlerdi de yok canım bu bana yeter de artar diyodum.1 hafta sonra sattım.600 cc şart artık bize.Ancak bende ibreler şu an dl650'den yana.Ya da bmw 650 de olabilir belki.Bakalım kısmet artık.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville

recep 150 ye dönüş yaptın bakıyorum gezilerin başladı yav akıllı olun ağalar bundan daha sağlam ,daha ekonomik, her türlü yol şartlarını zorlayan, daha yakışıkıklı motormu var cbf150 iyidir .
    bak kuzenlere 250 ye geçtiler, dağ bayır dere tepe kanal çamur yalan oldu
    atid bunu beğendi.

Motosikleti
    oğuz basma damarımıza, çıkmıyoruz zaten dağa bayıra, çıkarsak tam çıkarız valla, bizim için ha cbf 150 ha cbf 250 fark yok bizde.
    98 Beygir.....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf 150 değil ktm sanki........................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HAYABUSA
    yeterki cbf gaza gelmesin,mecnun gibi ferhat gibi dağları çölleri aşar bu makina.

çıkmazmı ben 150 çin scoyla nerelere çıkmıştım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    recep 150 ye dönüş yaptın bakıyorum gezilerin başladı yav akıllı olun ağalar bundan daha sağlam ,daha ekonomik, her türlü yol şartlarını zorlayan, daha yakışıkıklı motormu var cbf150 iyidir .
    bak kuzenlere 250 ye geçtiler, dağ bayır dere tepe kanal çamur yalan oldu
    Valla sorma ozzy.Ne motor aldıysam yalan oldu.Önce cbf250 aldım , sonra satıp cbf150 aldım.Sonra gt250r aldım onu da satıp tekrar cbf150 aldım.Bi daha da zor satarım bu cbf150'yi.Boşver uzun yola çıkınca gideceğimiz yere 15 dk geç gidelim.Kuzenlerin dağ bayır yalan olur tabi.Ben cbf250 ile bi kere asfalt dışına çıktım.Ciğerlerim dökülüyodu nerdeyse.Adamlar asfalt için üretmiş o motoru.Amortisörler çok sert.Tabi sert oluşu asfaltta daha iyi yol tutuşu sağlıyo , ancak cbf150'nin yol tutuşundan da hiç şikayetim yok.CBF150 efsane motor dl650'nin küçük kardeşi.Bundan sonra dl650 dışında hiç bir motor kesmez beni.

Motosikleti
    Var
    Bu resme baktikca icim ciiiiiiiizzzzz ediyor

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bence orası cbf 150 için düz yol sayılır truva 100 cup ile çıktığım yerler hemde 2 kişi

çıktıgımız yerlerden foto cekebıldım anca yolda cekme ımkanım olmadı vıdeo var ama onuda eklemk zahmetlı

o dağların arasında bir göl

buda gecenın bı yarısında apar topar yaylaya cıktık ve sabahında bı resım

Bİ TANE CBF 150 OLSA DAHA NERELERE ÇIKARIM AMA İŞTE BUNLA İDARE EDİYORUMM;)

Motosikleti
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu resme baktikca icim ciiiiiiiizzzzz ediyor

Bende baktık içim rahatlıyor valla,
    en kısa zaman da bir daha giderim ben o yollara cbf 250 ile.
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence orası cbf 150 için düz yol sayılır truva 100 cup ile çıktığım yerler hemde 2 kişi

çıktıgımız yerlerden foto cekebıldım anca yolda cekme ımkanım olmadı vıdeo var ama onuda eklemk zahmetlı

o dağların arasında bir göl

buda gecenın bı yarısında apar topar yaylaya cıktık ve sabahında bı resım

Bİ TANE CBF 150 OLSA DAHA NERELERE ÇIKARIM AMA İŞTE BUNLA İDARE EDİYORUMM;)
    Burası neresi yaw.Harbiden çok güzelmiş sizin memlekette.Valla en kısa sürede al bi tane cbf150.Cross motora gerek yok.CBF150 her yere götürür seni.Hem cbf150'nin lastikler dublex.Patlasa da yolda bırakmaz.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    nasıl imrendim anlatamam abi yaa bende kros var ama sehrin içinden bi türlü çıkamıyorum bazen şeytan cık git dağ taş gez diyo ama ee tek başınada nereye gitcen çevremdeki arkdaslarda motora fazla meraklı deıl hal böyle olunca ben izin günümde bile şehirde kalıyorum. :(

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    KaPTaNH@

Bu pazar ilk önce virajımızı yapalım abi ondan sonrada şöyle bir dağ yolu bulup biraz macera yaşalayım ne dersin

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

hey aslanım presto be ... ben nereye o oraya.. gerçi debriyajı yaktı en sonunda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:52 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 AM ----------

Alıntı coolsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl imrendim anlatamam abi yaa bende kros var ama sehrin içinden bi türlü çıkamıyorum bazen şeytan cık git dağ taş gez diyo ama ee tek başınada nereye gitcen çevremdeki arkdaslarda motora fazla meraklı deıl hal böyle olunca ben izin günümde bile şehirde kalıyorum. :(
    takıl bize hayatını yaşa nerde dağ taş bayır doğa orda biz.
    aslında bu tarz yollar için senin motor gibi bir 200 lük lazım da asfaltta o lastiklerle yapamam gibi geliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:52 AM ----------

Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KaPTaNH@

Bu pazar ilk önce virajımızı yapalım abi ondan sonrada şöyle bir dağ yolu bulup biraz macera yaşalayım ne dersin
    bana uyar kardeşim kim nereye istiyorsa oraya gideriz.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler