Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

balığa gittim (gezdim gördüm 4)

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kanunları merak ettim şimdi....

Anadoluda bir göle balık tutmaya gittim diyelim, ve kanunen yasak olan bazı balıklar da tuttum. Denetim mekanizması nasıl çalışıyor? Jandarmanın gelip ceza keseceğini hiç sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla Tarım İşleri bakıyor bunlara?

Amcamda balık teknesi var. Sezon kapalı olduğunda balığa gitmiyorlar, yani kıyı şehirlerinde bu kurallara uyulduğunu varsayabilirmiyiz??? Sanırım balıkçı sayısı yüksek olduğundan denetim ve şikayet mekanizması daha iyi çalışıyor?
    evet genelde şikayet üzerine jandarma gelir ve gereken cezayı keser.

rutin denetimlerde yapılmakta.

bir suç işlediğinizde bilmiyorum demek kurtuluş yolu değildir.ben kendi çapımda arkadaşa yaptığı yanlışı söyledim ama kendisini haklı gösterme yoluna gidiyor.

altın yumurtlayan tavuğu kesiyor ama farkında değil.

burada anlattıklarını gelen jandarma ekibinede anlatır (yerse)
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı kartezyenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır balığa giderim 40 cm üstü sazana ikikez denk geldim yasağı koyanlar düşünmeden koymuş ne yani şimdi 100 kere balığa gidecez tuttuklarımızı atacaz 100 seferde boş dönecez ölemi sazan arsız balıktır emin olun yasak 25 cm olsa 25 cm altını almasak atsak gölleri sazan basar bırakın kırkı 25 cm de bile durum böle soyu sopu kurumaz sazanın her suda yaşar
    bu bir mazaret olamaz arkadaşım.amatör balıkçıyım bı işi spor için yapıyorum diyorsan.açıcaksın sirküleri okuyacaksın.40 cm altı sazan alınmazzzz.amaç büyük balığı yakalamak zaten.işte senin aldığın şu yavru balıkları toplarsan ondan sonra 40 cm ve üstü balık bulamazsın tabiki.hatta 2 yıl sonra o gölde balıkta bulamazsın merak etme.sirküleri takip edip ona göre hareket et derim sana bilmiyorsan öğren hatta örnek olmanı tavsiye ederim bilmeyenlerede.hadi kal salıcakla.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

keyfi yapılan herturlu avlanma seklıne karsıyım ..onunda Allah tarafından can bahşedilmiş bi canlı oldugunu unutmayalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyfi yapılan herturlu avlanma seklıne karsıyım ..onunda Allah tarafından can bahşedilmiş bi canlı oldugunu unutmayalım
    yiyorum zevk için öldürenlerden değilim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler