Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Avrupa Turu '09 - 26gün.7ülke.10.300KM.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Sevgili arkadaşlar toplam 26 süren maceramız 29 Temmuz çarşamba gecesi saat 2 de ne yazık ki bitti .En baştan turumuzu anlatmaya başlayayım.

Öncelikle vize için Fransız konsolosluğuna başvurduk.3 temmuz öğleden sonra 1 aylık schengen vizemizi aldık ve 4 temmuz sabahı Yunanistana doğru yola çıktık.

İst.-Selanik hattı mükemmeldi. hele Yunanistan otobanı çok güzeldi, yağmur olayını saymazsak.Yunan topraklarına girdikten 3-4 saat sonra şiddetli bir yağmura yakalandık.

Hemen kendimizi bir benzin istasyonuna attık.bu arada otoban kenarlarında benzin istasyonu yok,otobandan çıkıp 1-2 km kadar içeri girmeniz gerekiyor.

Benzin istasyonuna aslında biraz önyargıyla girdim,Yunanistan olması ve otobandan uzakta bir köy yerinde olmamızdan dolayı. ama istasyondaki herkes Türkçe konuşup

bir de bize sıcak kahve ısmarladıktan sonra tüm endişelerimizden kurtulduk. Ve sonraki 2 benzincide de Türkçe anlaştık.Selanik e öğleden sonra vardık ve Campasite Agiannis

isimli kamp yerinde geceliği 14€ ya konakladık.Bu arada kamp yerlerini GPS yardımıyla buldum.Ayrıca Avrupanın her yerinde bu tür kamp yerlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Çok güvenli ve içerisinde havuzundan tutun alışveriş yerine kadar her şey var.Güzel bir çadır gecesinden sonra sabah Selanik e gittik ve ufak bir tur yaptık,

Atamızın evini de ziyaret ettikten sonra Igomenitsa ya doğru yola çıktık.Yollar yine mükemmel ve sorunsuzdu, 3.5 saatte vardık.Varır varmaz şehrin girişinde ki gemi acentalarından

birine girdik ve Italya-Brindisi ye bilet aldık (2 kişi 100€) .Gemi saatini beklerken yunan plajlarında biraz vakit geçirdik.bu arada Syvata tarafındaki plajlar daha güzel.

Gemimiz saat 23:00 da hareket etti.Güverte de uyku tulumlarımızda uyuduktan sonra sabah 8 de Brindise vardık.Çok güzel bir sahil kasabası.Kahvaltımız yaptıktan ve biraz

şehir içinde turladıktan sonra Messina ya doğru yola çıktık.yollar yine harika ve o kadar güven veriyor ki arkadaşlar.birincisi bariyerler hemen dikkat çekiyor,ayrıca yoldaki

araçlar size karşı son derece tedbirliler.Mesela ben sinyali verdiğim anda sol şeritteki tüm araçlar sağ şeride geçip beni bekliyor.Ne yazık ki bizim yolların bu seviyeye gelmesi

için sanırım bir 20 yılımız var!Hem insan hem de yol kalitesi bakımından.neyse 3:30 gibi Reggio Di Calabria ya vardık.etrafta 3-5 turistten başka kimse yoktu ve her yer

(benzin istasyonları bile,benzin için otomatik yerler var) kapalıydı.Öğrendik ki italyanın her tarafında bu durum geçerli,insanlar 1 de dükkanlarını kapatıyor 5 de açıyor.

R.D.Calabria ya varmadan 10 km geride Villa s. Giovanni den gemiyle Messinaya(Sicilya) geçtik.15 dk. lık bir vapur yolu.Messina da Nuovo Camping Dello Stretto da kaldık.

Havuzumuza girdikten sonra alışveriş için markete gittik.Fiyatlar hemen hemen aynı. Zaten dışarıda çok yemek yemedik, genelde marketten aldıklarımızla öğünlerimizi geçirdik.

Sabah esas gezimize başladık,çünkü bizim için gezilecek görülecek yerler şimdi başlıyordu.İlk işimiz Taormina ya gidip tatlı yemek oldu.Burası dağların eteğine kurulmuş güzel bir kasaba.

Buradan Catania ya doğru yola çıktık. Catania da motosiklet kullanmak inanılmaz güzel bir duygu arkadaşlar. Ben başka hiçbir yerde bu kadar zevk almadım motor kullanmaktan.

Bırakın şehri gezmeyi şehir içinde turlamak bile siz büyük bir zevk verebilir. Catania da At etimizi yedikten ve güzel kahvelerini içtikten sonra Etna yanardağına çıktık.

Muazzam bir manzara seyrinden sonra aşağı doğru yola koyulduk ama dikkat arka frenler tutmuyor!Sanırım basınçtan olsa gerek sadece ön frenlerle ve biraz da arka freni pompalayarak aşağı indik.

At etinden mi yoksa akşam 8 de kalkacak olan Napoli vapuruna yetişmek için mi ortalama 150-160 Km. hızla Palermo ya gittik. Ama yine de vapura yetişemedik ve bir gece Palermo da kaldık.

Diğer gün palermoyu dolaştıktan sonra akşam saat 8 de vapurla Napoli’ye doğru yola çıktık. Sabah 8 gibi Napoli’deydik. Oradan fazla durmadan Pompei kentine gittik,

tabii ki kulaklarımda Pink Floyd şarkılarıyla. Pompei de dikkatimizi çeken en önemli şey(tabi taşlaşmış kalıntılardan sonra) kocaman limonlardı. Buradan Limonçello muzu aldıktan sonra

Napoli de ufak bir tur attık.Evlerin geneli eski yapılar ve sokaklar çok dardı. 12:30 gibi Büyük Roma ya doğru yola çıktık. 3:00 gibi Roma ya vardık.Şehre 10 dk. Mesafedeki

Happy Village kampta kampımızı kurduk. Havuz+duş+yemek den sonra Romaya ufak bir akşam turu yaptık. Dolaşırken rasgele bulduğumuz İspanyol merdivenlerinde biraz vakit geçirip

çadırımıza döndük. Diğer gün sabah 8:30 da Roma turumuza başladık akşam 8 gibi bir çok önemli noktayı gezmiştik, zaten çoğunu rasgele bulduk. Şehir içinde motorla turlamak çok kolay ve keyifli.

Her an muazzam güzellikteki bir meydana çıkabiliyorsunuz. Bu arada park yeri konusunda İtalya nın hiç bir yerinde endişe etmeyin. Roma gezimizi tamamladıktan sonra biraz üzgün bir şekilde

bu muhteşem kente veda ettik. Sabah yine o çocuksu heyecanla uyandık, çünkü önümüzde uzun bir motor yolculuğu ve keşfedilecek yeni yerler vardı. 8:30 da Romadan çıktık, 3:30 gibi

Venedik’teydik. Bu seferki adresimiz Camping Serenissima. Çadırımızı kurduktan sonra hemen Venedik’e gidip bir akşam gezisi yaptık. Venedik’in girişinde motosiklet park yerleri var.

Sabah erkenden kalkıp bu sefer elimizde haritayla Venedik’i karış karış dolaştık, Roma’yı çoktan unutmuştuk! Gezerken ara sokakların birinde girdiğimiz pizzacıda

(bence İtalyada en güzel pizzalar bu ara sokaklardaki pizzacılarda yapılıyor) bir Türk çiftle karşılaştık. Kendileri de aşçıymış zaten! Pizza mızı yedikten sonra arkadaşlarımızla biraz vakit geçirip

masal şehri Venedik’e el salladık. Sabah Genova ya doğru yola çıktık. Milano ya uğrayıp market alışverişimizi yaptık ve bizim yaylalarımızı andıran yollardan geçtikten sonra

saat 3:00 gibi Genova’daydık. Campasite Genova Est’te kampımızı kurduk ve Genova yı keşfe koyulduk. Güzel meydanlarını gezdikten sonra Kristof Kolomb un evini ziyaret ettik

ve arka bahçesinde biraz vakit geçirdik. Sabah erkenden çıkıp bir yamaha servisi aradım, çünkü motorum yaklaşık 1000 Km. dir kayış uyarısı veriyordu. Bir yamaha kullanıcısının yardımıyla

servisi buldum ve motoru bırakıp biraz daha şehri keşfettik. Kayış ve yağ değişimine toplam 200€ ödedikten sonra artık İtalya ya veda vakti geldi. Genel yorumum şu arkadaşlar:

Bence İtalya gezmekle bitmeyecek bir ülke , bu topraklarda motor kullanmak çok güvenli ve keyifli. Tek problem otoban ücretleri biraz pahalı. Yunanistan da 1.5€ verdiğim mesafeye

burada 24€ verdim. Sırada Fransa. Hazır kayış ve yağ yeniyken basayım dedim, yağmur yağmasa 2 saatte Nice’e varırdım! Saat 4 gibi Nice’e ulaştık ve Camping Le Todos da kampımızı kurduk.

Hemen çıkıp Monte Carlo ya gittik! Gece 3 gibi çadırımıza döndük, fazla bir kayıp vermedik! Sabah erkenden Nice sahillerine gittik, su mükemmeldi. Sonra Cannes’a uğrayıp Lyon’a doğru yola çıktık.

Lyon’a varmadan yine yağmura yakalandık, 1-2 saat ıslak ve soğuk bir yolculuktan sonra Lyon un biraz dışında ormanların arasında çok güzel bir kamp yerinde kaldık; Col de la Luere.

Yağmurlu bir gece geçirdikten sonra, sabah sislerin arasında muhteşem bir manzarada uyandık. Bu güzel manzaraya karşı kahvaltımızı yaptıktan sonra Paris’e doğru yola koyulduk.

Yine güzel yol manzaralarından sonra Eiffel’i sol tarafta gördüm, Paris’e vardık! Campsite Du Bois de Boulogne de kampımızı kurduk. Bu yer Seine nehri kıyısında ve şehrin merkezine 5-10 dk da

ulaşabiliyorsunuz. Sabah kahvaltı+duş+çamaşır dan sonra Paris gezimize başladık. Arc de Triomphe, Champs elysées,Eiffel,Louvre,Notre Dame derken akşamı ettik.

Güzel bir hint yemeği yedikten sonra kampımıza gidiyorduk ki müthiş bir rüzgar ve ardından gelen dolu bizi fena yakaladı. Motoru olduğu yerde bırakıp bir dükkanın kepenkleri altına sığındık!

Bir gün daha Paris’i gezdikten sonra(Jim Morrison’u ziyaret etmeden ayrılmak olmaz) diğer gün sabah Almanya ya doğru yola koyulduk.

Belçika da kahve molası verdikten sonra saat 4 gibi Köln’deydik. Dayımın lokantasında güzel yemekler yedikten ve 2 gün Köln de vakit geçirdikten sonra dönüş yolumuza başladık ne yazık ki!

Sabah erkenden Prag’a doğru yola koyulduk. Öğleden sonra Prag’daydık. Aynı fotoğraflardaki gibi müthiş bir şehirdi. Kafka’nın romanlarını andıran Prag gezimizden sonra

Viyana’ya doğru sürüşümüze başladık. 3 saatlik, köylerin arasından geçen güzel bir yolculuktan sonra Viyana’daydık. Akşam yine müthiş bir fırtına geçirdik, az kalsın çadırımız uçacaktı!

Sabah önce Belvedere sarayı, Naturhistorisches müzesi, Lunapark derken son olarak Osmanlı eserlerinin bulunduğu Heeresgeschichtliches Müzesini gezdikten sonra

Budapeşte’ye doğru yola çıktık. Yine 2,5-3 saatlik yolculuğun ardından Budapeşte’deydik. Ufak bir gölün etrafına kurulmuş mükemmel bir kamp yerinde çadırımızı kurduk(Strandcamping Rukkel-Tó).

Sabah Budapeşte turumuzdan sonra marketten pirzolamızı ve votkamızı aldık, ve göl manzaralı çadırımıza döndük. Son gecemizin keyfini mangal,votka ve göl sefasıyla çıkardıktan sonra,

bir gün daha burada vakit geçirmeye karar verdik! İnsanın gidesi gelmiyor. Bu arada Sırbistan üzerinden Türkiye ye geçmeyi düşündüğüm için Budapeşte’deki Sırp konsolosluğuna gidip

10dk. da 5 günlük transit vize aldık (2kişi 44€). Çünkü kimse Romanya yolunu önermiyordu, Bosna hersek tarafı da çok uzatacaktı yolu. En mantıklısı ve kolayı Sırp vizesi almak .

Bir gün daha bu güzel kampın ve gölün tadını çıkarttıktan sonra sabah 7 gibi yola çıktık. Sırbistan da radara yakalandık, 250€ luk cezayı 30€ ya düşürdükten sonra

daha dikkatli bir şekilde Sırp ve Bulgar topraklarını geçtik. Özellikle Bulgaristan’da ortalama 60-70 km. lik hızla yol aldık ne yazık ki, çünkü yol üzerinde sürekli elinde radarlarla bekleyen

polisler gördük. 19 saatlik bir yolculuktan sonra sonunda İstanbul’a vardık.

Kısaca mükemmel bir yolculuktu. 26 günde 7 ülkeyi dolaştık ve toplam 10.300 KM yol yaptık. Yolculuğumuz sırasında olumsuz hiçbir olayla karşılaşmadık arkadaşlar,

tam tersine gittiğimiz her şehirde insanlar çok misafirperverdi. İmkanı olup da böyle bir tur yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdilik bu kadar, bir daha ki yol macerasında

buluşmak üzere.Mehmet&Birgül.Yolunuz açık olsun…
    [COLOR="Silver"]

Yunanistan girişi.

Selanik kampı.

Selanik - İgomenitsa

İgomenitsa - Brindisi(İtalya)

Brindisi-R.D.Calabrio

Karşısı Sicilya!

Messina kampı

Etna yolu

Etna

Palermo girişi.

Palermo kampı

Sicilya topraklarında olduğumuzu unutmayalım!

Palermo - Napoli

vezüv yanardağı.

Napoli - Roma

Roma kampı

Vatikan

Colosseo

Aşk Çeşmesi(Fontana di Trevi)

Roma-Venedik

Venedik kampı

Venedik-Genova

Genova da rastladığımız 4 kişilik bir aile, süperler.

Genova sokakları!

Genova sokakları 2

Genova - Nice

Nice kampı.

Nice sahilleri

Monaco

Monte Carlo

Lyon kampı

Lyon kampında sabah.Süper bir yerdi burası.

Lyon-Paris hattı...

Louvre müzesi, Paris.

Eiffel den Paris'i izlerken...

Notre Dame

Paris - Köln

Dayının yeri!

Dom klisesi

Köln - Prag

Prag

Prag'a veda.

Prag - Viyana

Viyana daki fırtına sonrası.

Belvedere

Heeresgeschichtliches Müzesi

Viyana - Budapeşte

Budapeşte kampı

Yol boyunca ilk defa siliyorum motoru!

Ateş ve şeytanlar hazır!

Etler ve votka hazır!

Burası harika bir yerdi...

Aah ah. Dönüyoruz ne yazık ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun ve güzel bir gezi olduğuna eminim.
    Daha okumadım fakat okuyacağım.

Ama size 2 önerim olacak.
    Yazıyı satır atlayarak paragraf paragraf yazarsanız emin olun daha fazla kişi okuyacak.
    Ayrıca fotografları yüklerken 600x480 boyutuna küçültüp altalta koyarsanız insanlar tek tek açmak zorunda kalmayacak ve ilgi daha fazla olacaktır.

Paylaştığınız için teşekkürler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Var
    Ellerinize saglik.. Harika bir gezi oldugundan eminim.Resimlerden belli zaten..
    Ama editörün yazdigi gibi her resmi teker teker acmasak daha güzel olur..
    Cok harika bir gezi olmus..
    Tesekkürler paylasim icin...

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun ve güzel bir gezi olduğuna eminim.
    Daha okumadım fakat okuyacağım.

Ama size 2 önerim olacak.
    Yazıyı satır atlayarak paragraf paragraf yazarsanız emin olun daha fazla kişi okuyacak.
    Ayrıca fotografları yüklerken 600x480 boyutuna küçültüp altalta koyarsanız insanlar tek tek açmak zorunda kalmayacak ve ilgi daha fazla olacaktır.

Paylaştığınız için teşekkürler.
    Satır olayı umarım olmuştur, ama resimlerin boyut problemi biraz zor olacak sanırım. Pratik bir yol varsa söyleyin. Yoksa 4 gün sonra ancak ilgilenebilirim. Teşekkürler.

Motosikleti
    Var
    Alıntı pnkflyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satır olayı umarım olmuştur, ama resimlerin boyut problemi biraz zor olacak sanırım. Pratik bir yol varsa söyleyin. Yoksa 4 gün sonra ancak ilgilenebilirim. Teşekkürler.
    Ben bu konuda yardim edemiyecegim.. Yani yüklenmis resimler degisirmi bilmem..
    En kötü ihtimal hepsini yeniden yüklemen gerekicek 600-480 olarak
    Bunu degistirmek mümkünmü yeni yüklemeden ben bilmiyorum ama bilen arkadaslar sana yardimci olur zaten.. Dibimden gecmissiniz ama ben gec gördüm topic i.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda 2 türlü anlatım mevcut. Düzeltmek isterseniz bunlar yardımcı olacaktır.

http://www.motosiklet.net/forum/511739-post4.html

ve

http://www.motosiklet.net/forum/1594475-post1.htm
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    İmkanımız olsa da bizde böyle gezebilsek keşke güzel gezi
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel gezi olduğu belli motosıkletın vatanına gitmiş gibi olmuş hayran kaldım yalnız dıkkatımı cekti ne kadar guvenlı olmalıki bayanlar yaşlı bayanlar etekle şortla kımıleri kasksız ki bunu tasnıf edemem ne güğzel güncel motosıklet kullanımı yaygın keşke burda öyle görüntüler yakalasak bide hepsi kalıteli scooter

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Güzel gezi olmuş. Ben de 2-3 yıl içinde Yunanistan'dan bir ZX-10R veya VFR kiralalamayı ve orta-güney Avrupa turu yapmayı planlıyorum.

Fotoğrafların durumundan dolayı 8-9 tanesine bakabildim, gerisine bakmaya üşendim. 600x480 ölçüsünden büyük olması da problem yaratabilir çünkü çoğu bilgisayarların ekranı 15 inch.

Gezinin toplam maliyeti ne kadar oldu. Benzin maliyeti? Konaklama ve yiyecek maliyeti?

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    çok güzel gezi olmuş ya. inanın ben bikaç gün sonra çıkacagım ege gezisi gözümde küçüldü )

ELalem Avrupayı gezio, Biz FEthiyeye KAdar mı İnemiyeceğiz Dedim Kendi Kendime
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motorcunun hayalidir böyle bir tur. Gerçekleştirebildiğiniz için şanslı saydığımız insanlar arasındasınız.
    Peki aynı yada benzeri bir seyahati planlasak, bunun için vize, yol giderleri, benzin gibi giderler için ne kadar bütçe ayırmamız gerekli ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    http://img91.imageshack.us/i/96325732.jpg/

BUNA CAN MI DAYANIR ... MİNİ ETEKLİ MOTORCU FISTIK

...

geziniz harika gerçektende herkesin hayali.ama gerçekleştirmek cesaret işi Allah hepimize nasip etsin inşallah.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Ustam motosikletin başını ağrıttı mı? yaban ellerde en çok korkutan motora bişey olması heralde.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir gezi olmuş, tekerinize sağlık.
    Sıkılmadan baştan sona okudum.
    Kazasız belasız ve hiçbir can sıkıcı olay yaşamadan gidip gelmeniz de çok sevindirici.
    Anlattığınız şekilde motosiklet kültürünün bu derece geliştiği bir ortamda motor sürmenin keyfine de gıpta ediyorum açıkcası. İnşallah bir gün eşimle bize de kısmet olur böyle bir gezi.
    Bir de sakıncası yoksa, toplamda ne kadara çıktı maliyeti bu gezinin merak ettim. Pasaport vize, konaklama, yol ücretleri, yemek masrafı ve tabiki benzin. Bu arada, Avrupa'da benzin fiyatı bizim ülkeye göre nasıl?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mükemmel bir gezi olmuş.ama fotoğraflar konusun da hem fikirim,tek tek açmak çok sıkıcı.emeğinize sağlık.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Herşey mükemmel.paylaşım için teşekkürler.ayrıca sayenizde 2000 den beri görmediğim sicilya ya gitmiş gibiyim.(Palermo scooter ruhunu anlatacak başka fotolar çekilemezdi tebrikler.)

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    harika bir gezi , çok güzel resimler inşallah bir gün bizde yaparız...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    gerçekten mükemmel bir gezi bu arada yamaha majesty nin ne kadar sağlam bir scooter olduğuda bu şekilde kanıtlanmış oldu,bende eşimle ve yamaha xmax imizle bu şekilde bir gezi planlıyoruz ama zaman darlığından dolayı biz sadece yunanistan ve italya yı düşündük ,yurtdışına çıkış için yaptığınız hazırlıklardan bize biraz daha ayrıntılı bahsederseniz çok seviniriz,ayrıntı derken örnek olarak motosiklet için ne gibi belgeler (triptik ve diğer belgeler)hazırladınız, vize başvurusunu ne şekilde yaptınız bunları yazabilirseniz bize ve bu şekilde bir gezi düşünenlerede klavuz olursunuz ,herşey gönlünüzce olsun tebrik ederiz.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Resimler büyük olsaydı okuyacaktım bu gezi yazsını.Ama kim uğraşacak tek tek açmaya.Güzel gezi olmuştur mutlaka.
    bal1bal bunu beğendi.

Alıntı kutaydemirel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam motosikletin başını ağrıttı mı? yaban ellerde en çok korkutan motora bişey olması heralde.
    bir de bende yeşil pasaport var kafama esse gazı açtığım gibi kapıkuleden girebilir miyim? yunanistan schengen'e ayrı vize istiyor mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler