Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Avrupa Turu '09 - 26gün.7ülke.10.300KM.

Motovento
    REKLAM ALANI
    neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende gezi maliyetini ve ayrıntıları merak edenlerdenim.Bu arada yüklü haliyle en baba touring makinalar kadar dolu ve yakışıklı görünüyor motosikletiniz.Unutulmayacak anlar ve özlenecek zamanlar yaşadıgınıza eminim emeginize saglık.
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    güzel bir gezi olmus abi bu arada bende ipsalalıyım.
    MuraD THSDLN

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Guzel bır gezı olmus sorunsuz gıdıp gelmenıze sevındım...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Tebrik ederim süpersiniz..
    İtalya ya scooter la gitmek başka olmuş ki oradaki scooter nufusu göze çarpıyor

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bır gezı olmus sorunsuz gıdıp gelmenıze sevındım...
    yalan salıh abı yalaaan yok gıtmedıler gezıye mezıye googledan ındırıp ındırıpğ photoshopla oynadılar
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Slm arkadaşlar. Şehir dışında olduğum için cevap yazamadım, kusura bakmayın. Fotoları düzenledim umarım sorunsuz bakabilirsiniz.
    Sorularınıza elimden geldiğince cevap yazmaya çalışacağım. Vize başvurusunu bir tur şirketinde çalışan arkadaşımın yardımıyla yaptım, Fransız başkonsolosluğuna, Fransa çünkü en sorunsuz orası veriyormuş schengeni. Gerekli belgeler konsolosluk kapılarında yazıyor zaten. Ben ekstra olarak benim ve eşimin üzerine kayıtlı ne varsa ekledim belgelere, banka hesapları topu felan.Vize başvurusunun masrafı 750 TL civarında tuttu. 1 hafta sonra görüşmeye çağırdılar, görüşmeye gitmeden önce Levent teki Turing'e gidip GÜMRÜKLERDEN GEÇİŞ KARNESİ, ULUSLARARASI SÜRÜCÜ EHLİYETİ, ULUSLARARASI TRAFİK SİGORTASI (GREEN CARD) çıkarttım. http://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp sitesinden güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Buraya da sanırım 500tl gibi bir ücret ödedim. Yani 1.500 TL civarında bir parayı vize ve motor belgelerine harcadım. Yurt dışına çıkarken de cebimde 2.500 € vardı. Geri döndüğümde cebimde 30 € kalmıştı! Bu harcamalarda benzin,kalacak yer,yemek,içmek,müze girişleri,gemi ücretleri(250€) yani bütün harcamalar var. Ayrıca 1 defa motora bakım yaptırdım Yağ,Hava Filtreleri ve fren balataları değişti. Yani herşey dahil kabaca 7.000 tl gibi bir parayı gözden çıkarın bence(2 kişi için). Ufak tefek hediyeler ve bol miktarda değişik içkiler de dahil. eğer siz içki içmeyen biriyseniz 2.000 TL düşülebilir! Ama yine de yanınızda bir tane kredi kartı bulunsun.

Bu arada biz sürekli çadırda kaldık(15€ ile 24€ arası). Avrupa da her şehirde rahatlıkla kamp alanları bulabiliyorsunuz. Çok güvenli ve Hostel yada otellerden daha rahat emin olun.Kaldığımız kampların çoğunda da havuz vardı! Yeme-İçme olayını da çoğunlukla market alışverişleriyle hallettik. Dışarda fazla yemek yemedik.

Benzin tabii ki daha ucuz. Ortalama 1€ ile 1.3€ arasında değişiyor.

Motorum Yamaha Majesty 400, böyle bir yol için kesinlikle tavsiye ederim. Hiç bir problem yaşatmadı. Zaten İtalya'da her 4 motordan biri Yamaha, XMAX yada TMAX çoğunlukta. Saatte ortalama 140-150 KM hızla seyahat ettik şehir aralarında. Hatta son gün Budapeşteden İstanbula hiç durmadan 19 saat yol geldim. Yaşasın Yamaha!

Bu arada bir arkadaş resimlerdeki motorların kalitesinden sözetmiş, zaten İtalya'da çin malı yok arkadaşlar! Ben hiç rastlamadım.

Yeşil pasaport olayını bilmiyorum ne yazık ki. Biz de schengen vizesi vardı. Bir tek Sırbistan dan geçmeden önce Budapeşteden Sırp vizesi(transit geçiş vizesi,2 kişi 44€)
    aldık o kadar.

Umarım cevaplar yeterli olmuştur. Aklınıza takılan bir şey olursa yazın arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 AM ----------

Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalan salıh abı yalaaan yok gıtmedıler gezıye mezıye googledan ındırıp ındırıpğ photoshopla oynadılar
    Okan yarın akşam sizdeyiz haberin olsun. İftira atmanın cezası büyüktür! Hazırla kendini...
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    ZX6-R
    mükemmel bir gezi vede hayalim pink floyd eşliğindede zevkine doyum olmaz o yolların yav

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yazıyı baştan aşagı okuyanlardanım,çünkü güzel bir yolculum başlangıcı olduğu belli.çok güzel yerler herkes böyle bir yolculuk yapmak ister bence.ama şimdilik vakitten dolayı Türkiye içi takılıyoruz.motor da sizi üzmemiş güzel bir tatil yapmışsınız.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mükemmel bir gezi vede hayalim pink floyd eşliğindede zevkine doyum olmaz o yolların yav
    Kesinlikle.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir gezi olmuş.
    Herkesin içinde var böyle geziler,tabi bunları hayata geçirebilmek önemli.
    Bilgi ve fotoğraf paylaşımı için teşekkürler
    Darısı başımıza

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    böylesıne guzel bır gezıyı paylaştıgınız ıcın teşekkurler.

Motosikleti
    Keeway ARN 150
    Süper gezi olmuş. Emeğinize sağlık. Yalnız benim bir problemim var; o da resimlerin yaklaşık %50'sini göremiyorum. Yazıların altı boş çıkıyor. Bu durum herkeste de böylemi yoksa benim bilgisayarda mı bir sorun var?

Gezi çok güzel olmuş. Yoruldunuz ama değmiş doğrusu. Yanlız sizi kınıyorum doğrusu insan 27 günde bukadarcıkmı resim ceker ve anlatım yapar. Lütfen zuladaki diğer resimleride çıkarın hatıralarıda unutmadan yazın bir zahmet

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Öncelikle Şunu söylemeliyim yazıyı bastan sona okudum Çok güzel Yerler keşfetmişsiniz Bravo. içki içmiyen 2 kişi giderse. Rahat rahat dolu dolu kişi başı 1000 Euro ya böyle bir gezi yapıla bildiğini öğrendik. vizelerle beraber. kişi başı 1.250 euro. diyebiliriz. Çok güzelmiş Askere gitmeden bende Böyle bir Tur yapmayı planlıorum Saygılarımla Cihan Atıcı..

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ne kadar harika bi gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Selam çok güzel bir gezi olmuş. Kıskanmamk elde değil Daha nice kazasız belasız gezilere diyim. Bir şey sormak istiyorum vize vs olayını nasıl hallediyorsunuz. bir kaç ülke geçmek için hepsinden tek tek vizemi alnıyor. Cehaletimden soruyorum...
    Pardon sonradan gördüm cevap varmış...

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    eyvallah arkadaşlar, ilginize teşekkürler. tabii ki bu kadar resim çekmedik ama upload olayi çok uğraştırıyor. ama en kısa zamanda yeni resimler ekleyecem. umarım herkes bir gün hayallerini gerçekleştirir. biz eşimle tüm kış bu gezi için çalıştık. biraz dişimizi sıkıp köşeye biraz para arttırdık ve yola koyulduk. gerçekten hiç bir zorluğu yoktu. hatta tam tersine biz 26 gün sonunda eve geldiğimizde, hafta sonu için acaba nereye gitsek diye plan yapıyorduk. bence insan zaman kaybetmeden yeni yerler keşfetmeli.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel gezi olmuş...valla nasıl cesaret ediyosunuz şaşıyorum vede imreniyorum..helal olsun...

birde yollar dikkatimi çekti kaymak gibi hepsi birde bizim yollar baksana .....
    adamların motorları prak edişi de çok düzgün ve sıralı...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı pnkflyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar. Şehir dışında olduğum için cevap yazamadım, kusura bakmayın. Fotoları düzenledim umarım sorunsuz bakabilirsiniz.
    Sorularınıza elimden geldiğince cevap yazmaya çalışacağım. Vize başvurusunu bir tur şirketinde çalışan arkadaşımın yardımıyla yaptım, Fransız başkonsolosluğuna, Fransa çünkü en sorunsuz orası veriyormuş schengeni. Gerekli belgeler konsolosluk kapılarında yazıyor zaten. Ben ekstra olarak benim ve eşimin üzerine kayıtlı ne varsa ekledim belgelere, banka hesapları topu felan.Vize başvurusunun masrafı 750 TL civarında tuttu. 1 hafta sonra görüşmeye çağırdılar, görüşmeye gitmeden önce Levent teki Turing'e gidip GÜMRÜKLERDEN GEÇİŞ KARNESİ, ULUSLARARASI SÜRÜCÜ EHLİYETİ, ULUSLARARASI TRAFİK SİGORTASI (GREEN CARD) çıkarttım. http://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp sitesinden güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Buraya da sanırım 500tl gibi bir ücret ödedim. Yani 1.500 TL civarında bir parayı vize ve motor belgelerine harcadım. Yurt dışına çıkarken de cebimde 2.500 € vardı. Geri döndüğümde cebimde 30 € kalmıştı! Bu harcamalarda benzin,kalacak yer,yemek,içmek,müze girişleri,gemi ücretleri(250€) yani bütün harcamalar var. Ayrıca 1 defa motora bakım yaptırdım Yağ,Hava Filtreleri ve fren balataları değişti. Yani herşey dahil kabaca 7.000 tl gibi bir parayı gözden çıkarın bence(2 kişi için). Ufak tefek hediyeler ve bol miktarda değişik içkiler de dahil. eğer siz içki içmeyen biriyseniz 2.000 TL düşülebilir! Ama yine de yanınızda bir tane kredi kartı bulunsun.

Bu arada biz sürekli çadırda kaldık(15€ ile 24€ arası). Avrupa da her şehirde rahatlıkla kamp alanları bulabiliyorsunuz. Çok güvenli ve Hostel yada otellerden daha rahat emin olun.Kaldığımız kampların çoğunda da havuz vardı! Yeme-İçme olayını da çoğunlukla market alışverişleriyle hallettik. Dışarda fazla yemek yemedik.

Benzin tabii ki daha ucuz. Ortalama 1€ ile 1.3€ arasında değişiyor.

Motorum Yamaha Majesty 400, böyle bir yol için kesinlikle tavsiye ederim. Hiç bir problem yaşatmadı. Zaten İtalya'da her 4 motordan biri Yamaha, XMAX yada TMAX çoğunlukta. Saatte ortalama 140-150 KM hızla seyahat ettik şehir aralarında. Hatta son gün Budapeşteden İstanbula hiç durmadan 19 saat yol geldim. Yaşasın Yamaha!

Bu arada bir arkadaş resimlerdeki motorların kalitesinden sözetmiş, zaten İtalya'da çin malı yok arkadaşlar! Ben hiç rastlamadım.

Yeşil pasaport olayını bilmiyorum ne yazık ki. Biz de schengen vizesi vardı. Bir tek Sırbistan dan geçmeden önce Budapeşteden Sırp vizesi(transit geçiş vizesi,2 kişi 44€)
    aldık o kadar.

Umarım cevaplar yeterli olmuştur. Aklınıza takılan bir şey olursa yazın arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 AM ----------

Okan yarın akşam sizdeyiz haberin olsun. İftira atmanın cezası büyüktür! Hazırla kendini...
    verdım tsortu ıste dus yakamdan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:13 PM ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıyı baştan aşagı okuyanlardanım,çünkü güzel bir yolculum başlangıcı olduğu belli.çok güzel yerler herkes böyle bir yolculuk yapmak ister bence.ama şimdilik vakitten dolayı Türkiye içi takılıyoruz.motor da sizi üzmemiş güzel bir tatil yapmışsınız.
    ah be abım sendemı ınandın bunlara sen gel cadde bostana yeter

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Bize de nasip olur inşallah..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler