Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18-19/07/2009 mersin motor kulübü yaylapazarı (zeyve) gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    (MMK) MERSİN MOTOR KULÜBÜ 18-19/07/2009 YAYLAPAZARI (ZEYVE) GEZİSİ

Nereye gidelim derken uzun soluklu bir gezi yapalım dedik, Ermenek e bağlı mesire yeri olan yaylapazarı na gitmeye karar verdik.
    Yaylapazarı, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür. Köyün eski adı Zeyve dir. Köyün yayla gibi yeşillikler ve bol sulu arazi üzerinde kurulması ve hafta sonları köylülerin ürettiği ürünlerin satıldığı Pazar kurulması nedeniyle köye Yayla pazarı ismi verilmiştir.
    Geziye 5 motosiklet ve 6 kişi olarak gittik, yedik içtik gezdik gördük ve geldik. yaklaşık 550km yol yaptık.

Geziye katılanlar
    Salih TUNÇKIRAN

Erhan BAŞAR

Osman NAM

Sezai ANAMUR

Mehmet YEŞİLKAYA
    Volkan GÖZ

Yol güzergahımız

Havaların kararsızlığından dolayı Cuma günü gidip gitmeme kararsızlığından dolayı gece geç yatıp öğleye doğru saat 11 gibi kalktım. Hava çok güzel. Tlf şarjı bitmiş olduğundan arkadaşların araması cevapsız kalmış. Hemen şarja takıp aradım ve arkadaşlar yola çıkmış ve bişeyler atıştırmak için Kızkalesi nde mola vermişler. Tabi beni aldı bir kaşıntı. Durulurmu artık. Bekleyin geliyorum diyip son sürat hazırlık ve yola çıktım. Tabi yola alel acele çıkılırsa neler unutulmaz ki. Yolda hepsi tek tek aklıma geldi fakat dönüp almanın imkanı yok. Fakat en önemlisi çadırı ve uyku tulumumu unutmadım tabii.
    Bir saatlik yolculuktan sonra yanlarına vardım. Ana ne göreyim. Milletin keyfi yerinde, murat üzgün ve süzgün somurtuyor. Niye üzülmesin ki. Geziye en çok gitmeyi isteyen ve gidemeyenin hali nolur. Oğlunu alıp bizi yolcu etmek için sağolsun Kızkalesi ne kadar gelmiş. Niye gidemediğini kendisine sorun ben söylemiyim. Yinede laf aramızda. Bi diploma almış zamanında ondan bahsetti. Artık anladınız siz olayı..
    Bakın Murat ın haline

Neyse yenildi içildi yola çıktık.. işte yoldan manzaralar

Yolun güzelliğine ve gittikçe serinleyen havanın dopingi ile bir kendimize geldik ki Gülnar a yaklaşmışız. ilk mola yerimiz Gülnar a bağlı Kayrak köyü kahvesi. Serin havada da çayın tadı bir başka oluyor.

kısa bir sürüşten sonra Gülnar dayız. Kısa bir mola ve alışveriş yola devam.

Bir çeşme başında mola, burada hatırladığım kadarı ile birkaç fotoğraf daha olmalıydı fakat elime geçen fotoğrafların içinde yok. Galiba Sezai sansürlemiş ve seçip vermiş.

Neyse manzaralar eşliğinde yola devam edelim …

Bazen de çevreyi daha iyi görmek için durduğumuzda oluyor. Manzaralar çok güzel.

İşte kalacağımız köy de gözüktü uzaktan. Eski adı Zeyve yeni adı Yaylapazarı.

Ve Yaylapazarı ndayız. Hemen çevreyi keşfe çıkıyoruz.

Havanın serinliği acıktırdı bizi. Akşam yemeğine geçmeden fırından sıcak pide kapıp oracıkta yiyiveriyoruz. Pideside meşhur. Yanında hiçbir şeye gerek kalmadı.

Karnımızın gurultusu az da olsa geçti ve doğruca kahveye. Malum çay hastasıyız ya..

Hava karardı yemek yendi. Fotoğraf sonra aklımız geldi. Malum aç karnına insanın gözü hiç birşey görmüyor.

Yemekten sonra çadırları kurup, motorlarımızı park ettik.

Bu arada Mehmet de çadırını kontrol ediyor.

Yatmadan önce son olarak kavunumuzunda tadına bakıyoruz.

Ve nasıl sabah oldu anlıyamadık. Saat 5 de herkesi kaldırdım. Çadırları topladık ve kahvaltı için başladık beklemeye. Neyimi bekledik. Tabiî ki bakkalların açılmasını.

Beklemekten sıkılan arkadaşlar bakkalı beklemekten sıkılıp bir umutla balık tutmaya gittiler. Tabi elleri boş dönüyorlar. Balıkta yiyemedik.

Bakkalların açılmasını beklerken çevreyi tekrar keşfe gidiyoruz.

Kahvaltıdan sonra motorlar yükleniyor.

Gidipte bir oyun oynamadık dememek için birde okey partisi yaptılar. Sonucunu anlamadım.

Ve tekrar yoldayız. Sırada Ermenek var.
    Yoldan manzaralar

Ve Ermenek

Buda Ermenek kekliği. Demekki sadece Silifke de yokmuş.

Ermenek gezildi ve düştük yola hedefimiz yerköprü şelalesini görmek. Yoldan manzaralar.

Ermenek ten çıktıktan sonra yol üzerinde kısa bir mola verdik. Bu arada motorlu bir gurup geldi. Karaman dan gezmek için gelmişler.

Yine yolda kısa bir mola. Buradan gezende baraj gölü harika gözüküyor ve muhteşem bir manzarası var.

Ve yerköprü şelalesindeyiz. Anlatmaya gerek yok sanırım görülmesi gereken bir yer.

Yerköprü şelalesinden sonra. Muta doğru düştük yola. Aman allahım o ne sıcak. Adeta fön makinesının karşısındasınız. O sıcaktan bir an önce kurtulmak için vurduk kendimizi yola. Ne fotoğraf çekmek aklımıza geldi nede durmak. Soluğu kurtsuyu köyünde aldık, bir çay molası ve gözümüzü kızkalesinde açtık.

Kısa bir moladan sonra bir araç selinin içinde bir sağa bir sola savrularak evlerimize döndük.
    Dönüş güzel fakat tadı damağımızda kaldı. birdahaki geziyi nereye yapalım diye düşünmeye başladık bile.
    sevgilerimle
    (MMK). MERSİN MOTOR KULÜBÜ
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    güzel bir gezi olmuş.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler