Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial 100 kh uzun yol deneyimi toplam 551 km kütahya-manisa(salihli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    10.Temmuz 2009 cuma günü öğleden sonra şehir içi kullanım için almış olduğum mondial 100 KH motorumla uzun yola gidip gelebilirmiyim diye düşündüm ve eskiden peugeot 103 ve mobylettelerle yaptığım Afyon-Eskişehir gezileri geldi aklıma dedimki 103le mobyletteyle gittiysem mondiylede hayli hayli giderim bu arada sitemizde gezilerini ilgiyle takip ettiğim Ümmet abidende epeyce cesaret aldım Yollarda başıma gelmesinden en çok çekindiğim ve nefret ettiğim olay olan lastik patlamasına karşı 2adet lastik spreyi aldım ve mondimin en sevdiği benzin olan Ultımate 97 ile deposunu doldurarak ertesi sabah şafak vakti yola çıkmaya karar verdim. Sabahleyin erkenden uyanarak saat 06:35 te marşa bastım Mondimin yola çıkmadan önceki kmsi 6098 km Yaklaşık 1 saat sonra 55 km gittikten sonra saat 07:36 da ilk molamı verdim71 kmde daha gittikten sonra Uşak yakınlarında Yıldız petrole uğrayarak saat 08:59 da ikinci molamı verdim..Hastaya ilaç gibi gelen 3 bardak demli çay ve Buz gibi 2bardak meyve suyundan sonra Tekrar yola koyuldum. Yolculuğumun 183. kmsinde Kula rampalarını çıkarken mondim acıktığının sinyalini verdi Kütahyadan aldığım benzin bitti ve yedek olarak tedarik ettiğim 0.5 lt petteki benzini koyarak yola devam ettim ve yaklaşık 10 km sonra STR dinlenme tesislerine uğrayarak mondimin karnını bi güzel doyurdum Yedek petimide ihmal etmedim tabi sonrasında mondimi gölge bi yere park ederek kendime demli bi çay söyledim Bu arada saat 11:07 olmuş ve hava sıcaklığı 30dereceye yaklaşmaya başlamıştı Kütahya gibi soğuk bi iklimin insanı olan benim için oldukça katlanılması zor bi durum Çayımı içip mondiminde iyice dinlendiğinden emin olduktan sonra yola devam ettim. Saat 12:05 te güneş tam tepedeyken Salihliye geldim.(Zamanlam gerçekten mükemmeldi) Salihlinin bence konaklanabilecek en mükemmel yeri olan Kurşunlu Kaplıcalarına giderek apart tipi daireme yerleştim ve bi müddet istirahat ettim Dağınıklık için özür dilerim (ee nede olsa yol yorgunluğu) Dinlenipte ortalık biraz serinleyince Mondimin 6000 km bakımını yaptırmak vede genel kontrolü için Salihli mondial servisi Hasan ustaya uğrayarak mondimi usta ellerine emanet ettim Hasan usta hakikaten usta gibi usta motorsikletlerin dilinden çok ii anlıyor ve servislik hizmeti 10 numara mondimin zincirini bol bulan hasan usta bir bakla çıkararak kısaltıp ayarlıyor ve yağımız değişiyor Hasan usta yolumun uzun olduğu için mondimin motoruna inceden bi sibop ayarı çekip hava ve benzin filitrelerini ve bujisini temizledikten sonra test sürüşü yapmayıda ihmal etmiyor Mondim Hasan ustanın köpeği ve motoru Hasan ustanın motoru Bisan Falcon 100 sıfır alıp modifiye yaptığını ve çok memnun olduğunu söylemeyide ihmal etmiyor Ustamıza teşekkür edip servis ücretimizi ödedikten sonra acıktığımı fark ederek Salihlinin belkide dünyanın en leziz kokorecini yapan Kanar Kokoreç Abdil ustaya uğrayıp hazırladığı nefis kokoreçle karnımı bi güzel doyuruyorum Yemeğin ardından Abdil ustayla ısmarladığı çayların eşliğinde koyu bi sohbete dalıyoruz Konu tabiki benim mondiyle cesaret edipte oralara kadar gelmem Kendiside Ramzey Cup sahibi olan Abdil usta Ramzeyle Manisaya(yaklaşık 65 km) gidip geldiğini ve düşük banketler ve kamyonlar yüzünden çok tehlike atlattığını söyleyip dikkatli olmam konusunda beni uyarıyor Abdil ustanın Ramzey ve Mondim Verdiği öğütlere yaptığı leziz kokoreç ısmarladığı çaylara teşekkür edip mondimle Salihliyi iice bi turluyorum Burası tam bi motosiklet cenneti daha doğrusu CUP cenneti alışveriş merkezlerinin otoparklarında bile motosikletler için özel park alanları var bu çok güzel Salihli kipanın en üst katında bulunan cafenin verandasından bi görünüş Meslek icabımıdır nedir tren rayları her zaman beni çekiyor demir yolunu izleyerek Salihli gara varıyorum Buranın motosiklet cenneti olması çok güzelde beni üzen bi olay hiç bi sürücünün kask takmaması Hava karardıktan sonra yorgunluk kendini iice hissettiriyor ve kaldığım kaplıcaya dönüyorum.Mondimi (uzun uğraşlar sonucu kaldırıma çıkarıp) kaldığım apartın dibine park ederek dinlenmeye bıraktıktan sonra benim içinde keyifli bi gece başlıyor Radyom ve buzz gibi biram eşliğinde keyfimi sürdükten sonra uykuya teslim oluyor ve ertesi günkü dönüş yolculuğuma hazır olmak için yatıyorum Sabah erkenden kalkıp Kurşunlu Kaplıcası Termal Tesislerine gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür edip ayrılıyorum mondimde ben Sabah kahvaltımı Salihlinin en meşhur odun köftecisi Divan Restaurantta nefis bi mercimek çorbasıyla yapıp çayımı içtikten sonra yola koyuluyorum EEyolcu yolunda gerek dönüşte yol üzerinde bulunan Topraktan yapılmış hediyelik eşya ve heykel satıcılarında resim çekmek üzere duruyorum gerçekten çok ilginç şeyler var Dönüş yolculuğumun 55.kmsinde mondim gene acıktığının sinyalini veriyor yedek petimde bulunan benzini koyarak yola devam ediyorum Yaklaşık 5 km sonra tekrar STR ye uğrayıp Shell w power 97 ile mondimin karnını iice doyuruyorum pompacı abim her ne kadar sakıncalı görsede can simidim olan yedek petimide doldurmayı ihmal etmiyorum(ne yazıkki mondilerde benzin lambası yok ve ibreyede hiç güven olmuyor) STR de biraz dinleniyorum ve yola devam Uşak yakınlarında bulunan Osman Dede çamlığında durarak mola veriyorum süper bi yer miss gibi çam havasını doya doya çekiyorum ciğerlerime kendime közde demlenmiş bi çay ısmarlıyorum çayımı getiren garson Ramazanla tanışıyorum Ramazan henüz 15 yaşında olmasına rağmen motosikletlere meraklı kendi deyimiyle motosiklet aşığı bana mondimi çok beğendiğini söyleyerek kendisine satmamı teklif etsede ben reddediyorum oda çaresiz sadece resimlerini çekmekle yetiniyor yol arkadaşımın fakat kendisi fotoğrafta görünme fobisi olduğunu söyleyerek görüntüsünü almama izin vermiyor fakat sağolsun beni görüntülüyor çayımı içtikten sonra tesisin bulunduğu ormanda kısa bi gezinti yapıyorum burada bulunan çeşmenin kitabesi çam ormanında yaptığım bu kısa yürüyüş ve burnuma gelen mis gibi mangal kokularından sonra acıktığımı fark ederek kendime mangalda pişmiş ızgara köfte ısmarladım ve köftemi beklerken çam ağaçları arasına uykusuz şöförlerin dinlenmesi için kurulmuş hamakta biraz kestirdim gerçekten süper bi hizmet ekmek arası enfes ızgara köftem ve yayık ayranım yemeğin üzerine bi kaç bardak daha köz çayı ii geldi İice dinlendikten sonra Ramazana ve tesis sahibine teşekkür edip tekrar yola koyuluyorum Yol ayrımı epey daha yolum var Gedizi geçip yaklaşık 75 km yol katettikten sonra bi çeşme başında mola veriyorum Yaklaşık 30 dereceyi bulan sıcak havada verdiğimiz bu mola mondime ve bana ilaç gibi geldi çeşmenin suyu buz gibi insanın dişlerini kamaştıryor dinlenirken aynı yerde mola veren simav mondial servisinin aracı mondimin arkasına park edince mondial reklamı gibi olan bu fotoyu çekmeye karar verdim Tekrar yola devam ettim fakat yaklaşık 20 km kala mondim tekrar acıktığının sinyalini verdi can simidim olan yedek petimdeki benzini doldurmak için durdum buarada mondim ya bu shell w powerı sevmedi yada Hasan ustanın yaptığı sübap ayarını yola çıkarken 183 km giden bir depo benzin iki seferdir 169 km dayandı yaklaşık 14 km bi kayıp söz konusu neyse Kütahyadan tekrar ultımate 97 doldurarak deneyip görücez ve yuvaya dönüş KÜTAHYAbana göreMEMLEKETLERİN EN GÜZELİGeldikten sonra mondimin kmsi 6649 km VE SONUÇ Mondim ve ben 551 km lik yolculuğu çok şükür sorunsuz olarak tamamladık.Bu benim 100 cclik cup tipi bi motorla yaptığım ilk uzun yol deneyimi olmasına rağmen çok keyif aldım.Mondial 100 KH hakkında izlenimlerim oldukça olumlu eğer sabırlıysanız(yol boyunca ortalama hızım 60km/h civarındaydı) ve dura dinlene gezmeyi seviyorsanız 100 KH ve bu tip cup motorlarla bence dünyayı bile gezebilirsiniz.Benim için çok keyifli bi hafta sonu oldu BİR DAHAKİ GEZİME KADAR HOŞÇAKALIN TEKERİNİZ DÜZ BASSIN MOTOR DOSTLARI
    badircik, makseli, bymadak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Güzel gezi olmuş tebrikler...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir gezi olmuş... devamını bekleriz....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar inş. ilerleyen zamanlarda daha uzun mesafelere güzel gezilerde yapıcaz

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    abim, motorun huyunu suyunu biliyosan gözünü kırpmadan yola çıkarsın kazasız sürüşler abi

Motosikleti
    Eyvallah teşekkürler abim motorun huyunu suyunu iice öğrenmiş olduk bölece

dombay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000 VStrom (2010)
    Gezi, anlatım, fotoğraflar hepsi çok güzel, tebrikler.
    Yakıt tüketimi konusuna gelince;
    Gidişte yokuş aşağı, dönüşte yokuş yukarı olduğu için fark olmuştur diye düşünüyorum (o kadar da olsun)
    Hayat 3,5 ile 4 arasıdır;
    ya üçbuçuk atar, ya da dört dörtlük olursunuz.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Hemşehrim (Kocaeli'nde oturuyorum ama bende Kütahya'lıyım) çok güzel gezi olmuş.

Cup motorların benzin deposunu hiç olmazsa 5-6 lt.lik yapsalar sende benzin taşımak zorunda kalmazdın.

Benzin fiyatlarına zamlar devam ettikçe ekonomikliğinden ötürü CUP motor kullanıcısı artacaktır diye düşünüyorum.

Eline yüreğine sağlık paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    güzel yazınız, muhteşem fotoğraflarınız için tebrik ediyorum, ve 100 lük mondialle benzin lambası olmamasına rağmen yaptığınız uzun yolla ..Biraz da keyif adamısınız anlaşılan, közde çay, odun köftesi, ünlü kokokereççi, ( bu arada bunların hepsini de not aldım , aynı yolu yapacak arkadaşlara da Gurme konusunda yararlı olacağı muhakkak)

Sevgili egelim dostum, İstanbulda yaşayan, Kütahyadan evlenmiş bir Kütahya sevdalısı, ve aynı yolları yapmış ( kütahya, çavdarhisar , eski gediz, şaphane, üçbaş, ayvacık köyü, çayköy, simav emet domaniç murat dağı gediz ılıcası vs.vs...) biri olarak yazınızı daha farklı bir heyecan ve keyifle okudum..

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    gezi güzel olmuş da bir yeşil ay cı olarak şu alkolu her geziye sokmasını sakıncalı buluyorum motosikletçi arkadaşların. yol iyi alkol fena. yol öldürmez alkol öldürür.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    10 numara gezi olmuş masal dinler gibi okudum
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    gezigüzel geçmış gerçekten
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    Alıntı dombay35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi, anlatım, fotoğraflar hepsi çok güzel, tebrikler.
    Yakıt tüketimi konusuna gelince;
    Gidişte yokuş aşağı, dönüşte yokuş yukarı olduğu için fark olmuştur diye düşünüyorum (o kadar da olsun)
    Teşekkürler, yaptığım hesaplamaya göre motorun yakıtının ortalama 0.054 tl olduğunu buluyoruz 14 km fark içinse yaklaşık 0.75 tl fazla yakmış 1 tl bile değil tabikide olsun o kadar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 PM ----------

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemşehrim (Kocaeli'nde oturuyorum ama bende Kütahya'lıyım) çok güzel gezi olmuş.

Cup motorların benzin deposunu hiç olmazsa 5-6 lt.lik yapsalar sende benzin taşımak zorunda kalmazdın.

Benzin fiyatlarına zamlar devam ettikçe ekonomikliğinden ötürü CUP motor kullanıcısı artacaktır diye düşünüyorum.

Eline yüreğine sağlık paylaşım için teşekkürler.
    Geziyi yazarken tvde benzine gelen son zammın haberini dinliyordum bi yandan bende aynısını düşündüm hemşehrim hatta iddialıyım benzin fiyatları böyle olursa BİR GÜN HERKES CUPCU OLACAK

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    mondi hayat onda öyledeğilmiydi yok yok öyle bak ne güzel gezmişsiniz paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı vespone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yazınız, muhteşem fotoğraflarınız için tebrik ediyorum, ve 100 lük mondialle benzin lambası olmamasına rağmen yaptığınız uzun yolla ..Biraz da keyif adamısınız anlaşılan, közde çay, odun köftesi, ünlü kokokereççi, ( bu arada bunların hepsini de not aldım , aynı yolu yapacak arkadaşlara da Gurme konusunda yararlı olacağı muhakkak)

Sevgili egelim dostum, İstanbulda yaşayan, Kütahyadan evlenmiş bir Kütahya sevdalısı, ve aynı yolları yapmış ( kütahya, çavdarhisar , eski gediz, şaphane, üçbaş, ayvacık köyü, çayköy, simav emet domaniç murat dağı gediz ılıcası vs.vs...) biri olarak yazınızı daha farklı bir heyecan ve keyifle okudum..
    Teşekkürler enişte eğer buralara yolun düşerse beklerim

Motosikleti
    GSXR-1000
    kusura bakmayın arkadaslar ama bu motorla kesınlıkle uzun yola cıkmam.ama cıkan arkadasımızı tebrık edıyorum.İş icabı bunun degısık markasını kullanıyoruz.Gercekten tehlıkelı bır motor.

Motosikleti
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi güzel olmuş da bir yeşil ay cı olarak şu alkolu her geziye sokmasını sakıncalı buluyorum motosikletçi arkadaşların. yol iyi alkol fena. yol öldürmez alkol öldürür.
    Haklısın alkol fena fakat yanlış anlaşılmasın alkollü olarak yol yapmadım kesinlikle sadece o akşam yorgunluğu atmak ve keyif almak için içilen 2 bira ama belkide gezi notlarımızı okuyan küçüklerimize kötü örnek oluyoruz birdahaki anlatımda daha dikkatli olucam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 PM ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondi hayat onda öyledeğilmiydi yok yok öyle bak ne güzel gezmişsiniz paylaşım için teşekkürler
    o honda için geçerliydi fakat şimdi mondi içinde geçerli oldu mondi = ekonomi bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 PM ----------

Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın arkadaslar ama bu motorla kesınlıkle uzun yola cıkmam.ama cıkan arkadasımızı tebrık edıyorum.İş icabı bunun degısık markasını kullanıyoruz.Gercekten tehlıkelı bır motor.
    Teşekkürler fakat motorun tehlikesini anlamadım tehlike motorda olmaz motoru kullanan tehlikeli kullanır bence...
    Olgun28 bunu beğendi.

mtk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 185 s
    tebrikler güzel ve başarılı bir gezi olmuş.. tekerine sağlık..
    Hayat bir motordan diğerine geçip gidiyor.. sonu yok mu yoksa?

Motosikleti
    Alıntı mtk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler güzel ve başarılı bir gezi olmuş.. tekerine sağlık..
    Sağol Tahirim eksik olma

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın alkol fena fakat yanlış anlaşılmasın alkollü olarak yol yapmadım kesinlikle sadece o akşam yorgunluğu atmak ve keyif almak için içilen 2 bira ama belkide gezi notlarımızı okuyan küçüklerimize kötü örnek oluyoruz birdahaki anlatımda daha dikkatli olucam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 PM ----------

o honda için geçerliydi fakat şimdi mondi içinde geçerli oldu mondi = ekonomi bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 PM ----------

Teşekkürler fakat motorun tehlikesini anlamadım tehlike motorda olmaz motoru kullanan tehlikeli kullanır bence...
    Tehlikeli derken; bu motorun farklı markada aynı modelını kullandım iş gereği.Ancak 60-70 ıle gıderken cok yuksek bır tıtresım oluyor.Ayrıca asfaltta en ufak su birikintisinden gectıgınızde ve ozellikle kucuk bır vıraj varsa durum cok kotu olabılır hemen kaymaya baslıyorsunuz.Kesınlıkle motoru kucumsedıgımden degıl.Sadece motor hakkında elestrılerım bunlar.
    Olgun28 bunu beğendi.
    2 Motorum Vardı.Biri 150 ZAT (Sattım) Diğerini ABİ'ye verdim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler