Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kamp yeri tavsiyesi olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Arkadaşlar İstanbul civarında motorla gidebileceğimiz temiz aile yeri ama kamping olmayan çadır kurabileceğimiz sakin ancak kamp ihtiyaçlarımızı da giderebileceğimiz denizi hoş bir yer var mı acaba?
    Kilyos, Şile ve Ağva kalabalık diye düşünüyorum.
    Siz ne dersiniz?
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    uzun yolu göze alabilirsen Saroz körfezinde Eriklice,Güneyli,
    Çanakkale şehitler abidesi yanında morto koyu

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Üstadım aynız sıkıntıdan muzdarip olduğum için bende epey araştırmıştım...

1. Kapıdağ yarıdaması....

Feribotla bandırmaya oradan 15 dakika sonra erdek ve kapıdağ yarımadasındasın...tüm yarımada kamp alanı gibi zaten, istediğin yerine kamp kur...yakındaki köylerden her ihtiyacını karşıla....marmara denizi karadenize göre daha sakin ve yüzülebilr nitelikte. yarımadanın ucundaki köyler açıkta kaldığı için kocaman plajlar var ama çok dalgalı.. Arkada kalan köylerde deniz daha güzel ama biraz kalabalık...ben iki defa gittim kamp için.....

2. Marmara Adası...

Bu adanın cennet gibi koyları var...köylerinde aşırı kalabalık yok plajlar koylar bomboş ve tertemiz. Ada da yeşil ve güzel bir ada. üstelik ucuz...

Bu adaya da önce feribotla bandırma oradan erdek ve erdekten arabalı feribotla motorunla geçiş yapabilirsin ya da Direk Tekirdağ 'a ve oradan yanılmıyorsam hergün 15:00 da bir feribot var direk bu adanın topağaç köyüne giden..(Ayrıntıları İstanbul Seyahatten öğrenebilirsin)

Selamlar Kolaylıklar

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolu göze alabilirsen Saroz körfezinde Eriklice,Güneyli,
    Çanakkale şehitler abidesi yanında morto koyu
    Eyvallah. Ancak uzak olmasından ziyade iki kişiyiz, yükümüz olacak ve motorum keeway 150 Süperlight bu açıdan düşündürücü.
    Tavsiye için teşekkürler, yine de düşücem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:27 AM ----------

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım aynız sıkıntıdan muzdarip olduğum için bende epey araştırmıştım...

1. Kapıdağ yarıdaması....

Feribotla bandırmaya oradan 15 dakika sonra erdek ve kapıdağ yarımadasındasın...tüm yarımada kamp alanı gibi zaten, istediğin yerine kamp kur...yakındaki köylerden her ihtiyacını karşıla....marmara denizi karadenize göre daha sakin ve yüzülebilr nitelikte. yarımadanın ucundaki köyler açıkta kaldığı için kocaman plajlar var ama çok dalgalı.. Arkada kalan köylerde deniz daha güzel ama biraz kalabalık...ben iki defa gittim kamp için.....

2. Marmara Adası...

Bu adanın cennet gibi koyları var...köylerinde aşırı kalabalık yok plajlar koylar bomboş ve tertemiz. Ada da yeşil ve güzel bir ada. üstelik ucuz...

Bu adaya da önce feribotla bandırma oradan erdek ve erdekten arabalı feribotla motorunla geçiş yapabilirsin ya da Direk Tekirdağ 'a ve oradan yanılmıyorsam hergün 15:00 da bir feribot var direk bu adanın topağaç köyüne giden..(Ayrıntıları İstanbul Seyahatten öğrenebilirsin)

Selamlar Kolaylıklar
    Eyvallah. Güzel bu güzel ve öncelikli oldu... Kamp parası yok sanırım.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşım benım aılece gıdıp hayran olduğumuz yer saroz körfezi kabatepe lmanı mılli parkı şiddetle tavsiye ederım
    tekırdağ üzerınden devam edıyorsun 386 km re
    5,5 saat yol sürüyor molalı
    elektırık bol wc ve bol duş yerleri ücretsız
    camlık içide kamp alanı gecen sene 20 tl idi
    denız cok cok temız
    bulasık ve camasır yıkama yerleri ücretsiz
    sana ait buzdolabı
    sessiz aile ortamı
    senın gıbı istanbul içinde gecen sene bende aradım ama pişman oldum .

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 sene önce Balıkesir Erdek'te "Ocaklar" diye bi kasabaya gitmiştik..günübirlik gittiğimiz için kamp yerleri falan var mı yokmu bilemiyorum ama denizi harika..tavsiye ederim..
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Dğer yerleri kamp olarak pek bilmem ama geçen hafta ilk defa iğne adaya kamp kurdum gerçekten çok güzeldi kamp alanında vc su gibi ihtiyaçlarını giderebiliyorsun.
    arada bir yol ve diğer tarafı deniz az ilersi zaten merkez yüriyerek akşam gezmeleri yaparsın
    karnını uygun fiyata doyuruyorsun yok kendim birşeyler yapıcam dersen A-101 var istediğini alıp kendine bir mangal ziyafeti çekebilirsin
    iti kopuğuda yok çogunlukla kalabalık aileler yada bizim gibi çekirdek aile var.

Kamp parasıda vermiyorsun (nerde beleş oraya yerleş)
    34 FF 4929

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı fireblade1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 sene önce Balıkesir Erdek'te "Ocaklar" diye bi kasabaya gitmiştik..günübirlik gittiğimiz için kamp yerleri falan var mı yokmu bilemiyorum ama denizi harika..tavsiye ederim..
    Bende hiç öyle hatırlamıyorum nedense Erdek Ocakları deniz analarının çokluğu ile aklımda kaldı hatta gözüme çarpmıştı bir tanesi o tatil zehir olmuşdu.ağva olabilir bence yalnız biraz tuzlu kaçabilir.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ocaklar, Erdek'in kumsalı ve tatil mekânlarıyla ünlü mesire yeri ve beldesidir. Ocaklar Beldesi, Bandırma'ya değil, Erdek ilçesine bağlıdır.Eşine az rastlanan güzellikte kumsalı ve denizinin çekiciliği ile yaz sezonunda büyük bir hareketlilik kazanır. Sahil şeridinde lüks oteller, eğlence mekânları ve çay bahçeleri bulunur

Kaynak:Wikipedia
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa yakasındaysan Yenikapı'dan, Anadolu yakasıdaysan Pendik yada Eskihisar'dan feribota binilir.
    Eskihisar'dan Topçular'a geçilir Yalova'ya 12 Km. diğer iki seçenek de ise direk Yalova şehir merkezine gelinir.
    Yalova'da Tigem'e gidilir, denize sıfır küçük evlerde geceliği 40 liraya ev kiralanır, yada yönetimden izin alınarak cüzi bir miktar karşılığı çadır kurulur.
    Veya Çınarcık'a gidilir, alabildiğine sahil ve çadır kamp yeri olduğundan istediğiniz yerde çadır kurulabilinir.
    Yalova Çınarcık arası 15 Km.
    Veya Çınarcık'tan 5-6 Km yol gidilerek Şelale'ye çıkılır, şelale etrafından ormanlık alanda çadır kurulur, gündüzleri şelaleye girip serinlenir.
    Yine veya Çınarcık'tan Esenköy'e geçilir, çok güzel sahili ve çadır alanları vardır.
    Tüm bu bahsettklerimi, Yenikapı'dan Yalova'ya feribotla 1 saatte gelip, en fazla 30 km yol katedip yapabilirsiniz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Herkese teşekkürler. Gerçekten yol tarifleri ve eksiksiz açıklamaları ile süpersiniz...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    iğneadayı tavsiye edebilirim, hem fazla uzakda kalmaz,seçenek çok yaz uzun......
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler