Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eskişehir - Amasya. benden sezon açılışı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçensene yaptığım gibi uzun bi gezi ile sezonu açmak kıştan beri niyetimde vardı. Ama nasıl yapacağımı kendim bile bilmiyordum. Zira 2 aylık bebek ve eşimi evde bırakıp böyle bi gezi pek mantıklı gelmiyordu bana. Ama çok iztiyordum o ayrı.
    Çalıştığım kurum beni 1 haftalığına amasyada görevlendirince iyice heyecanlanmıştım. Gidiş gelişi motosikletimle yapabilirdim. Bu düşünceme eşimde destek verince artık yolculuk hazırlıkları başlamalıydı benim için. Ve nihayet 28/05/09 da yolculuk zamanı gelmişti. Sabahtan yola çıkıyorum. Fotolar Amasya tanıtımı gibi oldu biraz ama idare edersiniz artık.
    4 teker 2 teker tercihimi başından beri 2 tekerden yana kullanıyorum.

Yola çıkmadan önce km sıfırlama

121 km sonra ilk molamı Sivrihisar Nasrettin hoca tesislerinde kahvaltı yapmak için veriyorum. Yalnız buraya kadar sanki buzdolabında geldim. Sabah soğuğunun hepsini iliklerime kadar hissediyorum. Motosikletten indiğimde tirtir titriyordum.

Geçensene buradan geçerken hocanın üzeri kapalıydı.

Ve ilk depo bitiyor 380 km de. Deliceye zor atıyorum kendimi. Motosikletin karnını doyurduktan sonra tekrar yola düşüyorum.

Ve Amasya. Yolda fazla fotoğraf çekemedim. Zira hava çok rüzgarlıydı ve etrafıma bakma fırsatı vermedi bana. Amasyaya kadar çokta zevk aldığım söylenemez doğrusu. Devamlı yol çalışması vardı.

Şehzadeler şehrinde şehzadeler gezi yolundayız. Osmanlı tarihinde önemli padişahlar şehzadelik zamanlarında amasyada eğitim görmüşler burada yaşamışlar.

Amasyada yaşayıpta tahta çıkamayan şehzadeler.

Buda amasyada yaşamış ve coğrafyayı ilk kullanan kişiymiş.

Ferhat ile Şirin

Kral kaya mezarları. Yalnız bu mezarları aklı selim bi insan evladı yapmaz yaptırmaz. Yapılması imkansız gibi bişey ama adamlar yapmış.

Amasya kalesi. Kalenin zirvesinde devasa bir bayrak var. Oraya çıktığımızda sineklerin saldırısına uğradığımız için kaçmak sorunda kaldık.

Ceviz ağacından işlemeli sanduka

Mumya müzesi

Amasyada 20 den fazla cami türbe han hamam var. Camilerin hepsi enaz 500 yıllık. 3 yada 4 tane yeni cami var.

Bu yapı. Şimdi kütüphane olarak kullanılıyormuş.

Camiyle aynı yaştaki çınar ağacı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 PM ----------

bil iptal oldu bikaç resim kaldı artık onlarıda sonra yüklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Okul bi bitsin bakalım :)
    ellerine sağlık hocam güzel fotoğraflar..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel kültür dolu bir gezi olmuş sezonuda açmışsın hayırlı olsun
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    ellerine saglık valla harika gezi olmuş..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    FYM 250 cooper
    genç arkadaş,,çok sağol. amasya gitmediğim illerden biri sayende gitmiş kadar oldum..amaa o kadar resimden motorunun markasını anlayamadım..performansı,yakıtı nasıl? bilgi veriirsen memnun olurum..(motor bakıyorum da) sağlıklı,kazasız geziler dilerim..hoşça kalın..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    abimin acemi birliği amasyaydı çok güzel bir şehir
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Alıntı ysrgnys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç arkadaş,,çok sağol. amasya gitmediğim illerden biri sayende gitmiş kadar oldum..amaa o kadar resimden motorunun markasını anlayamadım..performansı,yakıtı nasıl? bilgi veriirsen memnun olurum..(motor bakıyorum da) sağlıklı,kazasız geziler dilerim..hoşça kalın..
    motosiklet satılık. bu gezimde hesaplamalarıma göre km de 10,07 kr yaktı. http://www.sahibinden.com/4500_kmde_...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:49 AM ----------

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    fotoları büyük koyduğun için sağlıklı bakamadım halen bekliyorum gelsin diye net yavaş bu ara...640/480 koysaydın sorun yoktu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Tek kelimeyle mükemmel olmuş.Ben Amasya'lıyım ve 1 ay sonra oradayım Allah'ın izniyle.Gitmeden heyecanlandırdın beni valla çok teşekkür ettim.Haberimiz olsaydı ağırlatırdık orda seni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:20 AM ----------

Dedemlerin evini bile gördüm resimde sayende
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    bir amasyalı olarak gurur duydum. Eline yüreğine tekerine her yerine sağlık

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler Cok güzel bir gezi olmus
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    bravo dostum tekerine ve özellikle sana sağlık dolu günler dilerim
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

iyi dileklerde bulunan herkese teşekür ederim. nacizane bi tavsiyem olacak. eğer motosikletiniz iyi bi motosiklet değilse 600 km lik yolu 1 günde hemen gideyim demeyin. sonra dönüş için epeyce bir toparlanma safhası geçirmeniz gerekebilir.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Paylaşımınız için Teşekkür ederim Yüreğinize sağlık...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler