Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zonguldak'a rota tavsiyesi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şu anda yok
    Arkadaşlar pazar günü Zonguldak'ta bir işim var. Günübirlik gidip gelmem gerekecek. Karayolu ile 335 km. Bu git geli aynı zamanda zevkli bir geziye dönüştürmek adına acaba sizce CBF 250 im ile bu yolu aynı gün git gel yaparsam çok yorululur muyum? Sizce hem yolu fazla uzatmamak hem de zevkli kılmak için hangi rotayı izlemeliyim? Özellikle oralara yolu düşen varsa tavsiye lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zonguldak merkeze gideceksen sahil yolundan git derim ....hiç te sıkıntı olmaz merak etme ...

Motorize olmaktan keyif alıyorsan. Belirli aralıklarla yada özetce . Yorulduğunu hissettiğin anlarda mutlaka mola ver,3-dakika 5-dakika olsada .

Ben 150 lik makine ile 6 saate aldım ... haliyle insan biraz yoruluyor ama ... keyifliydi yinede....Benim güzergahım;
    küçükçekmece,izmit,düzce,yeniçağa,mengen,devrek'e
    kadar dı toplam 400 tam tamına km. süre 6 saat ... yakıt gidiş 30 ytl dönüş 42 ytl lik benzin tabiki makine 150 lik ti
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Haftasonu Zonguldaktaydım, Ereğli-Akçakoca yolu üzerinde süregelen yol çalışmaların çoğu tamamlanmış, ancak heyelan sebebi ile uçurum kenarında ki yön bazı bölgelerde göçtüğünden trafik diğer şeritten kontrollü aktarılıyor, görüş mesafesi toz bulutundan çok düşük ve yola mıcır dökülü durumdaydı.

Motosikleti
    şu anda yok
    Uyarı için teşekkürler...

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    arkadaşların belirttiği devrek yolunu tavsiye ederim,
    devrekten sonra zonguldağa 10 km kalana kadar falan bölünmüş yol, rahat ve temiz,
    yaklaşıldığında 2 yönlü yolda virajlara temkinli girmek gerekiyor,
    ve üzerienize kışlık birşeyler alıp gökgöl mağarasına giriniz, kışlık konusunda ciddiyim kazaksız donarsınız
    (sinoptayım ama devrek yakınları memleket)
    zevkli sürüşler...
    Trafikte bir yanlış bütün doğrularınızı götürebilir...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    yolun açık olsun

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Ben zonguldak ereğliliyim.Ben bsattığım Mondial 125 rt scooter ile otobandan geldim istanbula ereğliden sende otobandan gideceksin.İstanbul'dan düzce-ankara otobanına çık düzceye kadar rahatça gelirsin düzceden sonra zaten 70 kmlik bir yolun kalıyor düzceden sonra yollar fıstık gibi zaten korkma altında 250 lik motor var yolda kalmazsın.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hocam cbf 250 pek yormaz bende geçtiğimiz yaz İstanbuldan Kastamonuya gittim öyle fazla bir yorgunluk hissetmedim
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Zonguldak perşembede 2007 de askerdim. Her 2 yolda çok keyifli. Ama işin merkezde ise Düzce Kaynaşlıdan gir, adını hatırlamıyorum içerlerde de çok güzel bir restaurant var, yol kenarında ve doğayla iç içe hizmeti menüsü ve fiyatları çok çok iyi. Her gidişimde uğrardım yakında yine uğrarım. Ama işin devrek ve civarı ise Bolu gerededen gitmeni tavsiye ederim. Günü birlik bence hiç yormaz, çok yorsa dönüş yorar, biraz mola verirsin. Zonguldak anlık değişikliklere uğrayabiliyor, malum iklimi ve yeşilliği. Lokal yağmura yakalanabilirsin. Ve her 2 yolda virajlıdır dikkatli olmanda fayda var. Yolları çok keyiflidir heleki bu mevsimde. Fotoğraf makinen varsa götürmeni tavsiye ederim. İmkanında varsa Çıkışdaki Gökgöl mağarasına mutlaka uğra ama montunu çıkararak kesinlikle girme donarsın. Yolun açık olsun.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Motosikleti
    şu anda yok
    Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkürler...Eğer gidersem izlenimlerimi burada paylaşırım...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah 07:00 civarında yola çıkarsan akşama eve dönmüş olursun.330km'lik güzergah,Otoyol'dan Düzce kavşağında çıkıp,Alaplı,Akçakoca,Ereğli,Zonguldak olarak belirlenmiş sahil şerididir.Pazar günü oralarda sıcaklık 13 derece ve hava bulutlu olacak.Kuzey'den Yıldız olarak adlandırılan soğuk bir rüzgar esintisi var.Eğer deniz dalgalı olursa yola kadar sprey şeklinde su gelir buda dikkat edilmesi gereken bir husustur.Ereğli-Zonguldak arasında kayalıklar üzerinde güzel restaurantlar vardır,mola verip yemekte yiyebilirsin.Toplam 800km'lik bir yol olacak,keyifli seyirler dilerim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)