Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya-altınyaka-kumluca-kemer-antalya 225 Km Lik Parkur...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar uzun zamandır eşimi ikna etmeye çalıştığım geziye ikna edebilmiştim... İşte hazırladığım rota buydu...

Hazırlanıyor, dizlikler, montlar, eldivenler, içlikler, yiyecekler, termos çay herşey tamam gibiydi.. İki heybe çantamda full dolmuş idi...

Eşimde dağlarda yapacağımız gezide üşüme korkusu sarmıştı.. Onu üşümeyeceğine ikna edememiştim..

Yolda üzerine çıkacağımız dağları görünce eşim motoru durdurmamı istedi... Mont giyecekti herhalde..

Evet Montunu giyiyor..

[img width=359 height=480]http://img262.imageshack.us/img262/571/altnyaka6eh3.jpg[/img]

Yavaş yavaş Hurmadan yukarı yol alıyorduk... Manzara güzelleşiyor, hava soğumaya başlıyordu...

Artık Antalya'mız ardımızda kalmış gittikçe Batı Toros Dağlarına Doğru yol alıyorduk. Issızlık artıcak gibiydi..

Issızlık iyice artmış etraf sessizliğe bürünmüştü.. Eşim yeniden tedirgin olmuş resim çektirmek için durmamı istemiyordu..

Lakin manzaralar güzelleştikçe ortamda ıssızlaşıyordu...

Ancak manzara artık muhteşemdi...

Mesafe aldıkça hava soğumuştu.. En nihayet HİSARÇANDIR..

Yollar HİSARÇANDIR dan sonra hem daralmış hemde kalitesi bozulmuştu.... Ama devam edicektik.. Hava irtifa ile soğumuş... Antalyadan ise 45 km mesafedeyiz..

http://[img width=359 height=480]http://img262.imageshack.us/img262/2893/altnyaka13ng7.jpg[/img]

Çok Tenha.. Umarım motor bozulmaz diye iç geçiriyorum lakin eşime soğukkanlı davranıyorum.. Havada gayet soğuk idi...

Ancak zirveye yaklaşmış ve ellerim eldiven altından buz gibi olmuştu.. Üşümeye başladım hemde ciddi ciddi.. Lakin 50 km deyiz..

En Nihayet Toros Dağlarında zirve.. Yolun yarısı.. 50 km.. Bir 50 km daha var.. Ancak 30 km\h bozuk satıh nedeni ile geçemiyoruz.. Yavaş sürüyoruz.. Acıkmıştım.. Zirvede yemek yada kahvaltı molası..

Eşimde üşüyen ellerini motorda ısıtıyor....

Altınyaka ya bu soğuk havada gelmesinden dolayı eşimi tebrik ediyorum... 70 km deyiz..

Ancak Yola Devam... Rota Kumluca.. 30 km daha var...

Nerde bu kumluca ormanların orasında dağların tepesinde soğuk havada idik. Sürekli 2.5 saattir 30 km\h lik hız belimi ve motorumu çok yormuştu..

[img=http://img267.imageshack.us/img267/1764/dscn6035bu8.jpg]http://
    Artık KUMLUCA dayız.. Eşim son derece yorgun ve üşümüştü.. Çay bahçesinde tost ve çay... 100 km lik yolu 3 saatte almıştık. Dönüş yolu yaklaşık125 km.. Artık direk gazladık mı 1 saatte Antalya dayız...

Ve Kemer deyiz.. En Nihayet Antalya olacak.. Sadece 30 dakikada Kemerdeyiz...

Ve Antalya Eşimi bu 225 km lik zor parkuru bitirdiği için kutluyorum ve daha nice gezilere diyor 225 km lik parkuru bitiriyorum...

SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Abi öncelikle uzun zamandır gitmediğim yerleri görme fırsatını motosiklet gezisi ile süslendirdiğiniz için teşekkürlerimi sunarım :.
    Bu arada kamaç marketin az ilerisinde oturuyorum ben de ama sizi görmedim bizim oralarda hiç :S
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    abicim gene çok güzel bi gezi olmuş.senin sayende antalyayı öğrendim.
    devamını beklerim ama gezcek yer kalmadı heralde

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    sizi mecaracı kişiliğinizden dolayı eşinizi de, motorcuların eşlerinden ya da kız arkadaşlarından dolayı motoru bırakma noktasına gelebildiği günümüzde sizinle beraber yola çıktığı için kutlamak lazım.

Motosikleti
    GV 250
    Güzel bir gezi olmuş ...Biz de sabırsızlıkla havaların ısınmasını bekliyoruz...
    Paylaşım için
    :mrgreen:

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Selçuk abi ne mutlu sizlere eminim çok güzel geçmiştir. Maceraya ve keşfe devam....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yine güzel bir imza.... tebrikler
    deevamlarını bekliyoruz
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Teşekkürler.. Birgün mutlaka yolunuz Antalyadan geçecektir.. Beraber süreriz...

Alıntı oğuz-antalya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle uzun zamandır gitmediğim yerleri görme fırsatını motosiklet gezisi ile süslendirdiğiniz için teşekkürlerimi sunarım :.
    Bu arada kamaç marketin az ilerisinde oturuyorum ben de ama sizi görmedim bizim oralarda hiç :S
    Bu arada orası benim kayınperderin garajı benim oğlanı dedesine bırakıp geziye öyle çıktık...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir Tayland topikleri, iki Selka topikleri ALLAH eşinizle beraber her daim mutlu ve huzurlu, motorlu ve kazasız belasız geziler ve hayat nasip etsin
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    İşte hayat bu.
    Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Yorum yazıp iyi dilekleriyle katılan tüm motosikletseverlere teşekkür ederim...

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    güzel gezi paylaşım için teşekkürler
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bu başlığı yeni görüyorum selçuk abi. Antalya / Kumluca gezimde altınyaka'ya bende gitmiştim. Kumlucadan çıktıktan sonra yol 3-4 Km çok güzel jilet gibi. Sonra bir virajlar başliyor olmaz böyle bişey! Motoru tam virajdan çıkarttım düze çıktım diyorsun pat bi viraj daha. Sağ tarafın dağ sol tarafın uçurum. İmkanı yok 2 araba yan yana geçemez o altınyaka-kumluca yolundan. Birde rakım yüksek. Tırmandıkça insanın kulaklarına hava basınç yapiyor resmen. Altınyaka köyüne vardığımda küçük bi kahve vardı, köylülerle sohbet ettim, Kar yağdığı zaman kimse kumlucaya inemiyormuş. Birde Altınyaka'ya herkez ''Gödene'' diyor. Sanırım eski adı 'gödene' imiş.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

neskafi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Belderia ARES
    Tebrikler abi süpersiniz Antalyalı olmak bir ayrıcalık dır galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)