Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya-karacaören-bucak Gezisi 200 Km Lik Parkur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Gezi motorları Hyosung GV250cc Cruiser, Piaggio Beverly250cc maxiscooter

Model Kıyaslaması:
    1. GV dik yokuşlarda yokuşlu virajlarda asfalt üzerinde yüksek torku sayesinde Beverly ye göre oldukça performanslı ve dengeli

2. Eğimsiz düz yol aynı performans

3. Toprak Yol bozuk zemin Beverly su soğutma ve fanları ile GV'ye açık ara üstün bir performans

Sabah havanın iyi olacağını anlayınca saat 9:00 gibi Özgür arkadaşımla 200 KM lik bir parkur yapmak için telefonlaştık. Gerçi kahvaltı için ayrılan zamanıda düşünce saat 11:00 olmuştu bile.. Ben bu arada motorumu sefere hazırlamak için başında termos çayımı, çikolatalarımı, sandaviçlerimi, meyvelerimi yerleştirmeye başlarken aynı anda Özgür'ü bekliyordum.

İşte rotamız ve resimler..

İşte Özgür ve ailesi... Öndeki oğlu Mete.. Motorsever bir aile.. :D

Eveeeet... Hanımları karşılaştırıp çocukları kaynaştırdık mı ver elini dağlar yollar.. Herşey Hazır.. Harita nevale.. Anneleri ile çocuklar lunaparka... Sonra Deepo ya...

Eeeeee, benzin almadan olmaz.. Özgür küçük deposu sayesinde 19 liraya ben daha büyük depo ile 25 liraya full yapıyoruz.. (10lt depo hacmi Beverly-17 lt depo GV)

Özgür'de benzin alırken şipşaklıyorum....

Artık gazı açıyoruz 100 yada 110 km lik bir hızla 30 dakikada Karaöz tabelasını görüyoruz....

Burada dikkat ettiğim GV Beverly e göre oldukça asfalta yakın bir motor görüntüsü vermesi idi. Arkadan Beverly yi yol alırken BMW ye benzettim..

Yola Devam...

Mola vermek istiyorum. 50 Km dir yol alıyoruz. Ama Özgür ısrarlı dere kenarında duracağım diye.. Benim derdimde termosumdaki sıcak çayı yudumlamak...
    İşte Bulduk Aksu deresii. Azalmış suyu...

Özgür güzel bir yer bulmanın mağrurunu yaşarken...

Benim derdim de sabahtan hazırladığım ekmek arası eski Kars kaşarı ile macar salamlı sandeviçimi sıcak çayımla yemek üzerinede meyvamı götürmek...

İşte biz.... Motorcu meslektaşlar... Beni bu zat alıştırdı motora...

Ve Karacaören Göletine geldik.. Durduk.. Bir bardak çay içtik burada Özgür de çikolatasını götürdü... Hava iyi idi..

Karacaöreni geçince google earth den baktığım kadarı ile bir toprak yol birde asfalt sapak vardı. Elbette biz yanlış olanı toprak yola saptık..

Geri dönmek istedik ama artık geçti. Devam ettik ancak bu yanlış yol da manzara mükemmeldi...

Bu yolda Beverly açık ara önde idi... Su soğutma farkı burada belli ediyordu... Toprak yolda oldukça başarılı idi..

En nihayet asfalta 8 km sonra çıkabildik.. Ancak Özgür Bucak sağdamı soldamı diye sorunca :o.
    Tabela ve insan yoktu bende soldadır orası yokuş dedim..
    Ancak bize extra 45 km ye maal olacak hatanın farkında değildik.. Çünkü o taraf Kocaalilere gidiyordu Bucak'a değil..

Ve uyanık arkadaşım Kocaaliler tabelasını görünce durup bana bakıyor. Köylülerede sorunca 20 km ters geldiğimizi anlıyoruz.. Dönmemiz lazım bu arada Toros dağlarında saat 15:30 civarı..

Lakin Toros yaylalarında da manzara Aralık ayında bile hoş... Her yer yeşil..

Olayı çözmüştük ancak havada soğumuştu. Güneş dağların ardında kalmış üşümeye başlamıştık...

Ancak Kocaaliler Bucak yolu mükemmel bir yol tüm arkadaşlarıma tavsiye ederim.. Güzel bir asfalt inişli ve hoş çıkışlı kıvrımlı bir manzaralı yol...

En nihayet Bucak merkezdeyiz. Ellerim çok üşümüştü. Burada Özgür benim hazırlamış olduğum eskikaşarlı ekmeği bende bir çikolatayı mideye indirip artık direkt ortalama hız 110 km ile 120 km olarak gaz açıp Antalyaya varıyoruz...

:down: :down: :down: :down: :down: :down: :down: :down:

Özgür arkadaşıma bu gezide bana katıldığı için teşekkür ederim... :tesekkürler: :tesekkürler: :tesekkürler:
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    chopper
    guzel bir gezi olmuş,paylaşım icin tşk.devamını beklerız.
    [B]joker[/B]
    [B]live to ride-ride to die[/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler ; Güzel bir gezi olmus ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    bu fotolardaki 3. motosikletçi olmayı çok isterdim.. selçuk başarabilirsek bu civardaki arkadaşlarla buluşucaz.. keşke sen , ilker , emrah ve serden hoca biraz daha yakın olsaydınız.. neyse yazada az kaldı..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    güzel gezi olmuş
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Ne kadar çok güzel yerler.

Ve güzel bir gezi..

Paylaşım için teşekkürler.

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Tebrik ederim
    güzel yerlere gitmişssiniz.
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    hocam maksadın benim gibi yayaları çatlatmak mıdır anlamadım ya?

şaka bir yana maşallah diyelim de nazar değmesin. hele şu krizin etkisi geçsin de bi motorum olsun, havanın güzel olduğu hafta sonları her fırsatta evde pineklemektense at sahibine göre kişner deyip atlayacağım küheylana coşsun dörtnala.

ama forumdaki diğer bazı gezi yazılarını da göz önüne alarak şuna kanaat getirdim: uzun soluklu gezi mi düşündün; kışın akdeniz, yazın karadeniz yapacaksın.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi senin motorun arkadan scooter'a benzemiyo ya çok güzel gezi olmus

kazasız belasız çok güzel foltolar güzel yerler
    devamını beklriz...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ç.g.h.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok hoş gezi, fotoğraf ve anlatım... oradaymışım gibi hissettim ;)
    devamını ve performans bakış açılarınızı bekliyorum. tam bir motosikletçi gözüyle bakmışsınız olaya ama bir dahakine yanınıza harita almalısınız bence. çünkü bir arıza durumunda 20km dağbaşında çok şeyi değiştirir ( tecrübeyle sabittir )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Yorum yazıp iyi dilekleriyle katılan tüm motosikletseverlere teşekkür ederim...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)