Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikleti uçakla kargoya vermek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok eski bir konu.benim sorum da uçak ve motorla ilgili olduğundan yeni başlık acmayım burdan sorayım dedım yardımcı olursanız cok sevınırım.cuma gunu ucakla ankaradan antalyaya oradanda kaş a gececeım
    kaşdakı motorun akusunu ankaraya getırmıstım.sımdı bu gıdıs ısı cıkınca akuyu de goturmek lazım.sabah anadolu jetı aradım motor akusu yasak mı dıye 15 dakıka sonrasında radyoaktıf madde kategorısıne gırıyor yasak dedı ucaga almazlar
    konu hakkında yakın tecrubesı bılgısı olan varsa ve yardımcı olursa acaıp makbule egcer sımdıden tesekkurler
    Konu fena hortlamış ama faydalı en azından. Aküyü uçakta taşımak konusunda maalesef yapacak bir şey yok. 1 Nisan 2016 'dan itibaren uçakta pil akü vb kimyasal maddelerin taşınması yasaklandı. Yolcu beraberindeki cep telefonu tablet notebook pilleri bu kapsam dışında. Ancak biz mesela profesyonel kamera aküsü taşımak istedik kabul etmediler. Karayolu tek çözüm. Kargoya verin ordaki şubeden alırsınız en kolayı.
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu fena hortlamış ama faydalı en azından. Aküyü uçakta taşımak konusunda maalesef yapacak bir şey yok. 1 Nisan 2016 'dan itibaren uçakta pil akü vb kimyasal maddelerin taşınması yasaklandı. Yolcu beraberindeki cep telefonu tablet notebook pilleri bu kapsam dışında. Ancak biz mesela profesyonel kamera aküsü taşımak istedik kabul etmediler. Karayolu tek çözüm. Kargoya verin ordaki şubeden alırsınız en kolayı.
    dun thy ıle tekrar gorustum aku bos olursa yanı ıcınde asıt sıvı olmazsa alınyor bagaja dedıler ama emın olamadım
    kuru aku dedım motor akusu sorun olmaz dedı gorevlı e dedım sabahkı arkadasınız alınmaz dedı gak guk bılemedım hayırlısı dıyelım

Motosikleti
    dun thy ıle tekrar gorustum aku bos olursa yanı ıcınde asıt sıvı olmazsa alınyor bagaja dedıler ama emın olamadım
    kuru aku dedım motor akusu sorun olmaz dedı gorevlı e dedım sabahkı arkadasınız alınmaz dedı gak guk bılemedım hayırlısı dıyelım
    Akü boş mu gerçekten? jel akü ise sıkıntı çıkarabilirler. Kuru aküden kastınız ne?

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    bızım motor akulerı kuru aku ıcınde sıvı asıt yok

http://www.akunedir.com/#Kuru Akü Nedir?

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Büyük ihtimalle akü alınmaz.Bagaj içerisine koyup X-Ray cihazından geçirebilirsen uçağın bagajında gider. X-Ray cihazından geçme ihtimali tabi ki yok. Alıp çöpe atarlar. Antalya dan yenisini al. Hafta sonu 70 tl ye aldım. Uğraşmaya değmez.

Motosikleti
    bızım motor akulerı kuru aku ıcınde sıvı asıt yok

http://www.akunedir.com/#Kuru Akü Nedir?
    Kuru Aküler iç yapıları ve teknolojilerine bağlı olarak ikiye ayrılır.
    AGM Akü ( elektroliti separatörlere emdirilmiş ) ve JEL Akü. (verdiğin linkten alıntıdır)
    Motosiklet aküleri Jel aküdür. THY görevlisi yanlış anlamış olmalı onun kurudan kastı içi boş aküdür. sıvısını ayrı alıyorsunuz ya işte o. Li-Ion piller dahi yasak, bence bir daha araştırın havaalanına aküyle gidip sonra orda bırakmayın. Telefonda he olur derler sonra ordaki görevli almaz. Derdinizi anlatamazsınız, ya da hiç uğraşmayın akü çalışır durumda ise kargoya ver gitsin 30-40 TL ya gider.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)