Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[Adana MT] (18.01.2009) Meydan Yaylası Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bu hafta sonu rotamızı Meydan Yaylasına çevirdik. Meydan yaylasındaki Karsantı kalesini gezmek için yola koyulduk. Güzel manzaralar, keyifli virajlar eşliğinde Meydan yaylasına vardık. Yalnız işler beklediğimiz gibi gitmedi. Bir kaç gün önceki yağmur ve yağmurun erittiği kar kimi yerde karşımıza yoğun çamur kimi yerde de buz olarak çıktı. Bir motor çamurda kayarak yan yattı. Çok şükür ne maddi ne de canlara herhangi bir zarar gelmedi. Bu nedenle Karsantı kalesi gezisini çamur yüzünden erteleyip yemek yiyeceğimiz yere gitmeye karar verdik. Bu gezide en güzel şeylerden biri de uzun zamandır aramızda olmayan Sertaç arkadaşımız geziye katıldı. İşte bol yol fotoğraflarıyla gezimiz.

Tüm ekip bir araya geldikten sonra Karaisalı yoluna çıkmak için Seyhan Barajı arkasına doğru yol almaya başladık. Hava bulutluydu ve ortalık oldukça kasvetliydi. Neyse ki Meydan yaylasına yaklaştığımızda gökyüzü açıldı.

Benzinlikte küçük bir mola verdik. Erhan büyük bir süpriz ile bizi karşıladı. Yanında çay getirmiş. Sertaç'ta çayın yanına çubuk kraker aldı. Değme keyfimize durumu oluştu.

Tekrar yola çıktık. Çam kokuları, taze toprak kokusu, doğa içinde yol almak çok güzeldi.

Meydan Yaylasına yaklaştığımızda güneş görmeyen veya az gören yerlerde kar birikintileri görünmeye başladı.

Sonunda Meydan yaylasına vardık. Tabi çamur ve bir yerde karşımıza çıkan buzlu rampa sürüşü biraz tehlikeye attı. Bölge sakinlerinden aldığımız bilgilerde kale yolunun çamurlu olduğu ve gitmenin tehlikeli olacağını öğrenince bizde yemek yemek için yayla girişindeki kasap'a gittik.

Erhan ve nişanlısı İjlal.

Fatih abi ve eşi Yasemin hanım

Motorum, ben ve eşim Sezen. Fotoğrafların tamamını o çekti diyebilirim.

Bizim hanımı boğuyorlar ama neden?

Yasemin hanım, Figen hanım ve İjlal hanım görülmekteler.

Etin başında toplanan bizler.

Kediler de bizim etten nasiplerini aldılar.

Veyis hocam ve eşi Figen hanım.

Dostum Sertaç görülmekte. Ağa gibi oturuyor maşallah. O kadar yolu scooter ile gelip gezdi.

Et kontrolü

Yemek sonrası grup fotoğrafı. Herkesin doyduğu belli

Veyis hocaya DL650 aldırma çabaları

Bizim hanım çay keyfinde.

Arkadaşlar çay içmekte.

Kasapla sohbet ediyorum. Ortak tanıdıklarımız çıkıyor.

Yemeklerimiz yeyip çayımızı içtikten sonra karlara ayak basmaya gittik. Ortalık 2-3 dk içinde savaş alanına döndü.

Düşmek üzere olan insanlar. Kar buza dönüşünce böyle oluyor işte

İşte bir muharebe anı. Erhan İjlal ile savaşıyor. Bu kadar hızlı kar fırlatan birini görmedim. Veyis hocam da arada göndermeyi ihmal etmiyor.

Kar keyifinden sonra tekrar yola koyuluyoruz. Artık evimize dönme vakti.

Son mola yeri olarak gene benzincide durduk. Bu molamızda Sertaç'ın scooterını test ettik. Ayrıca eşim Sezen ve Figen hanımda scooter'ı denediler.

Tekrar dönüş yolundayız.

Son fotoğrafımız. Evli evine köylü köyüne

Güzel bir geziydi. Gelen herkese tekrar selamlar.

Yolunuz açık olsun.

Makine
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

süper bi gezi ağabey,fotolarda çok hoş.Kazasız belasız gezileriniz devamını dilerim

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    süper bir gezi olmuş tebrikler

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar
    kaza olayına üzüldüm, arkadaşıma geçmiş olsun.
    güzel ve eğlenceli bir gezi olmuş.darısı nice gezilere olsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    kazadan dolayı geçmiş olsun demek istiyorum.. cok güzel yerler gezmişsiniz yine.. emeğinize sağlık.. inşallah başka gezilerde birlikte olmak dileğiyle...
    Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    resimm bakmaya bayılırımm amaa okadarr çokk resimm vaarkii daraldımm :D:D ama çokta kıskandımm harika bi gezi olmuş Maşşallah tebrikler valla =)=) harikasınız MT-Adanaa

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Uzun bir aradan sonra tekrar aranızda bulunmaktan onur duydum, grubun hız limitini biraz azaltsamda çok güzel bir gezi oldu, hepinize çok teşekkür ederim pek gıymatlı abilerim&ablalarım, önümüzdeki haftalarda umarım yine görüşürüz, fotoğraflar ve güzel sunumundan dolayı hasan&sezen çiftimize ayrıyeten teşekkür eder, kapanışımı şu şarkıyla yapmak isterim :p

daağlardır dağlar benim meskenim

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yine herkesin çok keyif aldığı bir gezi olmuş.kaza olayına üzüldüm.arkadaşımıza ve motoruna birşey olmamasına da sevindim.yolunuz açık olsun,tekeriniz düz bassın.sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hasan ve Sezen arkadaşlarım, fotolar süper olmuş, onlara bakarken gezideki kadar keyf aldık. Hele Erhanı kartopuna tutma sahnesine bayıldım. Bu arada Erhan arkadaşımız da sabrından dolayı teşekkürü sonuna hak etti. Mükemmel bir gezi ve eğlence oldu. Katılan herkese teşekkürler ve yeni gezilerde buluşup sağ salim gidip gelmek nasip olsun inşallah.

Bu arada kaza olayı motorun durduğu yerde kayarak devrilmesi şeklinde oldu. Yani çok şükür üzerindeki çamurdan başka hiçbirşey olmadı.

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    ucuz atlatılan bir kazaya rağmen güzel ve keyifli bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler. Geçen hafta motoru Adanaya getirdim bu sefer de ben 1 ay için Ankaradayım. mt adana gezilerine bir türlü katılamadım. 11 şubat- 18 şubat arası Adanadayım. inşallah o tarihlerdeki gezilerinize katılabilirim.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @agokce Her zaman bekleriz.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Herzamanki gibi geziniz süper olmuş, kazaya çok üzüldüm allah beterinden korusun
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    yine Hasan ın anlatımı yine güzel yerler. Eskiden resimleri kendi yakalrdı şimdi ise o görevi eşine devretmiş. Onunda Hasan dan aşağı kalır tarafı yokmuş.
    Allah neşenizi bozmasın.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Güzel gezi olmuş,kareler muhteşem ekip de iyi etlerde yumuşaksa diyecek söz yok kaza için geçmiş olsun ufak atlatılmış sevindim

frdndl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allahım nedir bu adana mt gezileri takip edemiyorum artık ne kadr hızlı bi grubumuz war yaw

hasan abi hafta sonu acaip misafiriniz varmış onları gönderip hemen gezmeye mi gittiniz asıl hızlı sizsiniz grup deil
    sen kal aşk ben giderim buralardan

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    bizim gezimiz kadar olmasada keyifli bir gezi olmuş.ufak kaza atlatan arkadaşa geçmiş olsun.aksiyonlarınızın devamını dilerim.yüreğinize sağlık.
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

CERREZCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında Olacak
    Uzun bir aradan sonra güzel bir gezide tekrar aranızda olmaktan mutluluk duydum. Geziye katılan tüm yol arkadaşlarıma teşekür ederim. Ayrıca Veyis Hocama Motor için tekrar teşekür ederim.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Kaza geçiren arkadaşa öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Umarım karda motosiklet sürmek sizleri hasta etmemiştir.Çok güzel bir gezi olmuş diecektim ama geziniz yarım kalmış ama resimlerden anladıgım çok güzel lokma olmuş (özelliklede Hasan için :D )
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    Mondial 110 ft
    heyt bee memleket kokusu aldım bi an ah çok isterdim bende orda olim abilerimle gezeyim ama... Allah daha nice kazasız belasız geziler yapmak nasip etsin Adana MT

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel gezi olmuş
    ne güzel terlermiş oralar yaw
    Adana ya mı taşınsak acaba ?
    kazasız bol neşeli geziler dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler