Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adana, Yerköprü, Kapıkaya ve Hacıkırı gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Adana MT, bu hafta gezi yapmama kararı alınca, "bilader, kimse gitmiyorsa bari biz gidek" deyip kayınbiraderle iki motor ve hanımlarla birlikte, daha önce benim birkaç defa gittiğim ama kayınbiraderimin görmediği Yerköprüye gitmeye karar verdik. Pazar sabahı saat 10:00'da evin önünden hareket başladı. Hava güzel, hatta biraz da sıcak ve toplam yol ise 150 km civarında olacaktı. Önce motorlarımız. (Not: fotoğraf makinesinin tarih ayarını yapmadığım için fotolardaki tarihler 2005 görülmektedir)

Karaisalı kavşağına doğru ilerliyoruz

Salbaş yolu

Salbaş köprüsü

Salbaşın uzaktan görünümü

Karaisalı ilçesine giriyoruz

Karaisalının içinden geçip hemen çok yakındaki Kapıkaya kanyonunu görmeye gidiyoruz.

Tekrar yola devam ediyoruz. Hedef Yerköprü ve pirzolalar!!!

Gölgede ve serinlikte kısa bir mola...

Nihayet Yerköprüde yemek yiyeceğimiz yer.

Yer'in köprü olduğu yer!

Maalesef yemek bitince aklımıza geldi foto çekmek!!!

Yerköprüden Hacıkırıya doğru yola çıkıyoruz. Yol oldukça bozuk çünkü mıcır dökülmüş ve kaymamak için dikkatli gidiyoruz.

Hacıkırı... Adanadan-Ankaraya giden trenlerin geçtiği bir güzergah. Türkiyenin en eski demiryolu ağının önemli noktalarından biri..

Hacıkırıda kısa bir mola.

Sonra Alman köprüsü denilen yere doğru yola çıkıyoruz. Bu demiryolu köprüsü 100 yıl önce Almanlar tarafından yapıldığı için (demiryolu ile birlikte) bu adı almış.

Köprüye yaklaşıyoruz. Bozuk ve tozlu bir yol.

Köprü inşaatı sırasında karayolu ulaşımı için açılmış mağara-yol

Mahsun ama gururlu duruşuyla! manzarayı ve köprüyü seyreden motorum.

Sonra o mağara yoldan geçip tekrar kapıkaya kanyonuna, oradan da kısa bir çay molası verdiğimiz Karaisalıya varıyoruz.

Karaisalıdan sonra da eve salimen ulaşıyoruz. Darısı diğer gezilere.
    Bu arada bu hafta tembellik edip gezi düzenlemeyen Adana MT'nin de kulakları çınlasın!! Herkese Adana'dan selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Adana.. Ah Adana, kuzenimle Adanayı fethedeceğiz.. Suzuki c800 leri alınca yazın Adana'yım. Kuzenim avukat ve orada yaşıyor tanışmanızı isterim. Güzel, zevkli bir gezi sonunda pirzolaya doyum olmaz. Fotoğraflar için teşekkürler

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    hocam güzel gezmişsiniz , keşke bende pazar günü adana olsaydımda beraber gezseydik.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    veyis hocam ne iyi etmişsiniz.hava da süperdi zaten.çok güzel bir gezi olmuş.

bu arada resimlerden birinde mahsun bir şekilde motorun alman köprüsüne bakışından bahsetmişsiniz.sanıyorum son bakışı olacak onun ondandır.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Veyis hocam güzel bi gezi olmuş emeğinize sağlık....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    güzel gezi, paylaşımınız için de teşekkürler. adanada tam motor mevsimi, artık adana mt yi kimse tutamaz.

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    ellerine saglık hocam güzel bigezi olmuş ..ben daha hiç buraları görmemiştim sayende enazından görmüş oldum.ilk fırsatta gidecegim yerler burası. paylaşımın için teşekkürler..

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Veyis hocam ellerine emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler. Adana yakınlarında kimbilir böyle nice görülesi yer var... Kim bilecek Hocam bilir.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş veyis hocam.motorlarınıza saglık

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    veyis hocam çok güzel olmuş valla bende merak ediyordum o alman köprüsünü yerini öğrendiğim iyi oldu bi daha gideriz artık.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    veyis hocam eline sağlık güzel gezmişsiniz bende merak ediyorum alman köprüsünü bizim içinde birdaha gelirmisiniz oralara selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    abi güzel geziniz olmuş,kazasız belasız nice gezilere...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, hepinize güzel yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim (aslında becerebilsem tek tek alıntı yapıp cevap yazacağım ama, hala bu işin nasıl olduğunu öğrenemedim).

Yerköprü ve Adana civarında gittiğimiz daha nice gezilere tekrar tekrar giderim. Çünkü asıl amaç sevdiğimiz insanlarla motor gezisi yapıp birlikte vakit geçirmektir. Yoksa gidilecek yerin (makul zaman ve mesafe sınırları içerisinde olmak şartıyla) çok ta önemi yok. Nice güzel gezilerde birlikte olmak dileğiyle tüm yorum yapan ve okuyan arkadaşlara tekrar teşekkür ve selamlarımla.

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Hocam paylaşım için teşekkürler. Gerçekten çok güzel yerler. Anılarım depreşti. Yerköprüde güveçte tavuk da güzel oluyor.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada resimlerden birinde mahsun bir şekilde motorun alman köprüsüne bakışından bahsetmişsiniz.sanıyorum son bakışı olacak onun ondandır.
    Son bakış derken?? Aquila mı geliyor?
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı fevri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam paylaşım için teşekkürler. Gerçekten çok güzel yerler. Anılarım depreşti. Yerköprüde güveçte tavuk da güzel oluyor.

Son bakış derken?? Aquila mı geliyor?
    Öncelikle yorumuna teşekkür ederim. Yerköprü ile ilgili kötü haber şu Muratcığım: Yerköprüdeki tesisi başka biri devralmış. Henüz elektrikleri bile yoktu gittiğimizde. Eski işletmeci kadar da ihtimamlı değildiler. Hatta eti bile önce kokladım acaba bozulmuş olabilirmi diye! Ama kısa süre sonra sanırım düzeltirler ortamı.

Son bakış derken kastetiği o ama, daha erken alarm verdi Bora. Benim iş ancak yılbaşına olur kısmetse. Ama sanırım Haluk bu hafta sonuna sürpriz yapabilir. Merak ve heyecanla bekliyorum.

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    hocam içim eridi fotolara bakarken. benim görmediğim ve merak ettiğim yerlerden biri. elinize sağlık.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Son bakış derken kastetiği o ama, daha erken alarm verdi Bora. Benim iş ancak yılbaşına olur kısmetse. Ama sanırım Haluk bu hafta sonuna sürpriz yapabilir. Merak ve heyecanla bekliyorum.
    üstteki cümlenizi okurken ben heyecanlandım. haluk'u ve sizi dikkatle takibe alıyorum. hoşçakalın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne güzel bir gezi olmuş.Yolunuz her daim açık olsun.
    Bizim buralar puslu,kemiklerimize rutubet işliyor
    şimdi Adanada olup,dere tepe motor kullanmak vardı.
    Keyfini çıkarın.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Erhancığım tekrar gideriz inşallah. Senin canın sağolsun.
    savaskayan arkadaşım teşekkür ederim. Siz de bir gün buyrun gelin beraber gezelim. Selamlar.

Motosikleti
    HONDA HORNET 600
    güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekürler hocam.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Veyis hocam güzel gezi yapmışınız,emeğinize ve tekerinize sağlık,güzel kareler yaklalamışsınız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler