Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaylaan köyü + Tefekli - Bel yaylası + Ürünlü köyü Gezim

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Bu hafta motorize07 olarak plan yapmadık, bende dün kankanın ybr'yi bakım için almıştım bugünde bendeydi ne yapsam ne yapsam derken aklıma Altın Beşik mağrasına gitmek geldi, mağra yol güzergahı bizim köyden geçiyordu ve asker öncesi macera ve kafa dağıtmak için vurdum kendimi yollara.

Dükkanda kuzen olduğu için zaman sınırlamam yoktu yanıma gerekli mazemeyi aldım yola hazırdım benzin ikmali yapıp yol almaya başladım giderken genelde fotoraf çekerek gitdim, yol güzergahım Manavgat barajının üst kısımlarıydı yollar asfalt olduğu için ybr ile zorlanmadım zaten tek kişiydim
    Öncelikle kendi köyümü geçtim transit geçtim ve kaskdaki siyah vizör sayesinde kimse tanımadı ordan ilk önce Teffekli yaylasına ulaştım biraz durup fotoraf çektikten sonra hemen üst bölümde yer alan Bel yaylasına ulaştım manzara çok şahaneydi ama malesef telefon ile çektiğim için detaylar net değil, Bel yaylasından görünen manzara tüm Manavgat-Side-Çolaklı-Kızılağaç manzarası süperdi ayrıca burdan Manavgat barajı ve Irmağın tatlı kıvrımlarını izlemek çok güzel yazın genellikle bizim köylüler üst kısımlardaki kendi yaptıkları ahşap evlerde kalırlar havası çok serindir yazın bile o güneşe rağmen akşam yorgan ile uyuruz
    Burda biraz kararsız kaldım Altın beşik mağrasına gidip gitmemek arasında çünkü ilk defa gidicektim ve yolun durumunu bilmiyordum ama devam etdim ne olursa olsun dedim yolar tırmanıştı genelde ama in yok cin yok muhabbeti oldu Ürünlü köyüne ulaştım köy içinde köy kahvesinde durup ordaki köylülere yolu sordum ve tekrar yola çıktım ama yollar yeni bir düzen yapıcakları için grayder girmiş ve yağmurla iyice tahrip olmuş açıkcası mağrayı bile unutdum bir ara çünkü yollar çok kötüydü ve altımdaki motor enduro yada cros olmadığı için devam etmek istemedim ve geri döndüm mağrayı görmedim ama köylülerin dediğine göre şuan mağranın içine giremezsin yazın ilgi olunca kayıkla gezdiriyorlar sadece mağranın dışını görebilirsin dediler bende iyiki geri döndüm dedim ve tekrar yola koyuldum.
    Geri dönüş çok zevkli geçti çünkü sadece bir kaç yerde fotoraf çektim ve yollar asfalt + çok tatlı kıvramları vardı bende ybr ile bütünleşip yolların zevkini çıkardım dağ yollarında 80-90km ile tatlı virajlarda kıvrım yaparak gitmek virajlarda yatmak çok zevkliydi açıkcası ve sadece 3-4 tane araba ile karşılaştım ve o yolları ilerde enduro ile almanın hayalini kurup tekrar şehir merkezine indim
    inanın bana dağ tepe gezmek çok zevkliydi ayrıca yamaha ybr 125cc hakkını fazlası ile verdi ayrıca siyah vizör ile uzaylı gibi geçtiğim köylerde iyiki vurmadılar beni ve dağ tepe gezerken kalın giyinmenin faydası oldu gölge olan kısımlar buz gibiydi. bir gün daha bitdi 150km tecrübe ile
    Neyse sıra fotoraflarda artık birazda onlar anlatsın.

Karşıda görünen toros dağlarına çıkıcam planım bu

YBR ısınırken

donanım sağlam ama genede dağlar soğuktu

sanki dağ tepe değil piste çıkıcam

Manavgat Şelalesini geçtikten sonra hedef toroslar

Naras köprüsü bu köprü daha önce ulaşıma açıkmış ve tek araba geçişi bile çok riskli bir köprü ama şimdi tarih oldu

kışın bu su yatağı gürül gürül akıyor ama yazın kuru ve çakıl ocağı

başlangıç manzarası

Köy yolu manzaralarla iç içe

detaylar net değil ama yollar rengarenktdi mor sarı yeşil mavi her renk harmanlanmış

manzara çok güzel ama ceple çektiğim için detaylar net değil

Yaylaalan köyü ayrıca kendi köyüm tepeden bakış

Tefekli yaylasından manzaralar

yaz-kış soğuk su akan Tefekli çeşmesi

Bel yaylası Tefekli yaylasının üzerinde en tepe noktası ayrıca muhteşem bir yayla

deniz manzarası çok güzeldi ama fotorafta belli değil orta parlayan kısım güneşin denize yansıması

ve işte başlıyor ırmağın tatlı kıvrımları ve Manavgat baraj gölü

beni bekliyen virajlı yayla yolları

Ürünlü köyü girişi hoşgeldiniz tabelası
    [img][/img]

bu yol Konyaya çıkıyor mağra yolunu gösteren tabela

Ürünlü köyü

Altın Beşik mağrasına giden yolun başlangıcı en kolay kısım burası idi daha ilerisi dahada berbatdı

Mağra öncesi bu kulube sanırım mağraya gidenleri yönlendirmek için

Ürünlü köyüne geri dönüyorum mağrayı görmeden yollar bozuk olduğu için

Ürünlü köyü çıkışı

Bel yaylasındaki çeşme giderken uğrayamadım önü doluydu dönerken uğradım ve biraz mola verdim

gezim bitdi ve tekrar dükkana geri döndüm
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Babacım

yalnız kovboy koy nickini bence,o kadar yol gitmişsin,tek başına büyük cesaret valla,ya motor bozulsa,her halde mekanik bilgin iyidir.

pedalına sağlık.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Vaaayyy Aydın ıma bak amma gezmiş bea. Lan kaskda bayaa ii duruo hayırlı olsun, ama aklında bulunsun bi daha kaskını sele üzerine koyma çünkü her an düşebilir
    Yanlız kafama bişey takıldı, o kadar yol gittin benzin işini nasıl hallettin. Yani dağ bayır dolaşmışsın, benzinci yoktur sanırım 1 depo benzin yetti mi o yola? Yada kısa bir gezi düzenleyip farklı açılardan resim çekip bizi mi kekliyon şuraya gittim buraya gittim diye
    Biraz da YBR nin performansından bahset, ne yaktıını kaç km gittiğini filan yaz. Birde böyle bir topic açarken başlığa "içinde doğa resmi vardır" yazki bakmayayım Bıktım şehir hayatından, bir enduro alıp kendii dağa taşa vurmak istiyom
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam cok şekil olmuşşun siyah vizor filan. Manzarada sanki yaz ortası hiç sonbahar havası yok. Bi de madem magaraya gitmiycen niye yazıp meraklandırdın. Şimdi nezaman görebilicez bu magarayı bekliyoruz.
    Sagol hocam, imrendim valla.

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Hocam hoş bir gezi olmuş senin sayende oradan konyaya yol olduğunu öğrendik.ben şahsen o yolu denemek isterdim.eee ne demişler her yol konyaya çıkar
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @borty tek korkum lastik patlamasıydı geri hiç birşey yıldıramaz az çok öğrendik

@eyong Olcay abi ybr ekonomik sınıfında olduğu için 150 km gel-git bir gezi için ben benzin konusunu hiç düşünmedim bile ama ne kadarda yaktığını hesaplamadım , ayrıca dağ yollarında gaz açtım virajlarda bazen sınırları zorladım tek bir virajda sınırı biraz aştı onda da hafif bir tümsek vardı ama kontrolü gene sağladım ayrıca sende hussar kullandın bilirsin ama ybr farklı abi yada vitesli farklı abi tırmanışlarda hiç zorlamadı yada boğulmadı ayrıva kompresyona sokmak çok zevkli viteslerle gücü kontrol etmek güzel bence al en yakın zamanda ybr

@Oduncu hava günlük güneşlikti ama dağlarda bir ara gölge kısımda sürdüm acayip soğuktu ayrıca mağraya ulaşamadım benimde içimde kaldı ama ne yapayım yol fotorafını çekmeyi unutdum bir ara çok kötü hale geldi yol bende geri dönmeyi tercih etdim ama bak bir resim mağra girişinden başka bir siteden alıntı yaptım ve dediğim gibi kış yaklaştığı için benimde gitsem görebileceğim tek manzara buydu yani ieri giremiyecektim

@arvasi3 Konya yoluna araba ile gitmiştik yollar tam enduroluk ilerde açılıcaz buralardan artık
    ERASER WİLL COME BACK

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    aydın çok güzel yerler, manavgat şelalesinin önündeki yoldan mı çıkılıyor buraya, bende giderim yazın geldiğimde olmazsa...
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

Demir73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150 Red
    Güzel gezi olmuş. Yazın mağaranın detay fotolarınıda bekliyoruz
    yol bir yere gitmez o bir durma biçimidir,
    yaşamak hızlı bir ölme biçimidir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aydın niye girmedin mağraya ya yüzmezmi insan orda ama hiç off road yok hani topraklara dalacaktın noldu
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Teşekkürler hocam artık seneyemi diyoruz?

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    aydın super gezı olmus.yazıyı yazan ellerıne saglık.

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @federal abi şelalenin ordan çıkılıyor ama köy yolları olduğu için biraz karışık askerlik olmasaydı seneye geldiğinde beraber off-road yapardık

@BBRR abi afedin daha yeni adımlarla enduroculuğa adım atan bu kardeşinizi ama ilerde kaliteli bir fotoraf makinası ve tabii ki yüksek cc bir enduro-cross karışımı yapıcaz

@Oduncu seneye mi bilmem ama yapıcaz bir ara dağ tepe gezilerini askerden sonra, sende değiştir şu cruiserı da enduroya geçiş yap
    ERASER WİLL COME BACK

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    aydın abi yine dokturmussun ybrle askerden sonra allah nasip ederse beraberde gideriz burlara
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    hocam cok güzel istanbullu motorcular olarak kütahya tarafına gelmeyi düşünür müsünüz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler