Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Frankfurt Paris

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar forumu yaklaşık bi senedir elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.Şu anda motorum yok ama 3 ay içinde ER6F yada CBF 600 almayı düşünüyorum. (BU konudada kararsızım, forumdaki bu konu ile lgili tüm başlıkları okumamama rağmen ama ibre CBF2den yana) İTÜ Yüksek lisans öğrencisi ve proje asistanıyım. (önümüzdeki ocakta mezun olucam) 10 gün sonra yıllık iznimi kullanmak üzere Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum, Frankfurttan motor kiralayabileceğimi araştırarak öğrendim, ve yine ehliyetimin orada yasal olarak geçerli olduğunu öğrendim. (Fazla kilometre yapmadım (2000) çok yeniyim sizinde takdirinizdir ki.) sorularım şunlardır (teşekkür ederim)

1-) Frankfurt-Paris arası bi yolculuk benim deneyim seviyemde biri için uygun mudur?
    2-) ER-6F yada CBF600 kiralamayı düşünüyorum. hangisini, neden tavsiye edersiniz?
    3-) Internetten öğrendiğim kadarıyla 300 euroya 1 hafta kiralama şansım var, buna ek masrafar orda karşıma çıkarttırlar mı?
    4-) Kullanacağım yollar paralı mıdır? Paralı ise ücret hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?
    5-) Almanyadan Fransaya girişte kiralık motor için herhangi bie ücret ödemek zorunda myım? veya türkiye ehliyetim olduğu için herjani bi sorun yaşr mıyım?
    6-) Bu güzargah hakkında bilgi sahaibi olan varsa yardım cı olursa çok sevinirim.

şimdiden teşekkür, saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çoğu sorularına cevap veremem belki ama öncelikle hoşgeldin

1- 2000 KM Yol yapmıssın ama Hangi motor ile yaptn.. Düşük cc Vitesli ile yaptıysan 100 km acemilik cekersin sonra alısırsın...
    2-Benim GöNLüM CBF 600 den yana Fanatiklik ne de olsa
    3-Birincisi Benzin masrafın war.. Kıyafetlerin tam mı onlara masraf olabilir.. Daha baska Otoban kullanırsan Yollar paralı oLabilir Türkiye gibiyse eğer
    4- waLLa sınırlarda Para olduğunu biliyorum ama Otoyollar ücretli mi bilmiyorum..
    5-Her üLKe sınırından girişte ücret ödenir... Avrupa üLKeleri hariç
    6-Bu soruya cevap veremiyorum SAYGILAR
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Merhaba ciftyürek,

2000 km lik tecrüben var ise hizlanmis bir motorun nasil yavaslatildigini biliyorsan, tedirgin tedirgin yavas yavas cikarsin yoluna, neden olmasin?
    uzun yol bilgisi hakkinda neler bulabilirsen oku, sor arastir. (kiyafetlerim, molalar, rüzgar ve yol, yagmur ve yol) sana ilk uzun yolunda yardimci olucak bilgiler cikar, hazirlan ama kendini deli etmemeye calis
    yolun en az 600 km otoyol, avrupa otoyolu, TEM deyil, cok hizli ama kurallara %80 uyan temkinli sürücülerle dolu.
    cok tir ve kamyon doludur talil zamaninda uzun uzuuun tikanmalar olur ama motorla o da sorun deyil.
    yolu kaybetmen de ancak otoyola cikarken yada parisdeki bulusma noktasini ararken olur, otabandaki yollar iyi tarif edilmistir.
    Dortmund, Saarbrucken dedikten sonra Paris yazisi gelir. siki yamur olur yazin, kiyafetini özenle sec, manzara harikadir.
    trafik isaretlerine dikkat et ve uy yere cizilmis veya asilmis olan trafik isaretleri bizdeki gibi sadece "caddenin süssü" deyildir!
    avrupadir ikiside, gümrük, sinir kapisi filan yoktur basip gecersin. kiralama masraflarinda motoru yine frankfurta birakacamisin, yada tek yön mü gideceksin, sigortalar, servis ücretleri dahilmi? almanya disina fakat avrupa icinde kalicagini belirtmeni tavsiye ederim.
    100 ke ortalama 7,5 litre yakarsan 130/150 euro arasi.
    ortalama süratin yollar cok bos veya dolu deyilse 130 km/h civearinda olur, yani 5-6 saat molalar haric cok yüksek süratle rüzgara karsi savacasaksin, kondisyonun iyi, dinlenmis ve antremali ol derim
    kiraliyacagin her motor senin 2 bin km lik tecrübenden daha tecrübeli motorlar nede olsa bir kac seneden beri hep iyilestirilip daha hafif, daha aerodinamik sonucta daha hizli olmak üzere üretiliyorlar. ne kadar rüzgar korunmasi olursa o kadar iyi, gerisi bos.
    all you need is love

interco ve cakalaz çok teşekür ederim , gerçekten yol gösterici oldu mesajın. bu arada motoru almayadan alıp fransada bırakmayı düşünüyorum, çünkü anladığım kadarıyla kiralayan şirketin paristede yeri var. daha doğrusu bu düşüncem bana makul geliyo, onlarada geliyodur umarım. fiyata herşey dahi diye okumuştum. birde bi soru daha intercom, yine deneyim seviyemin az oluşandan dolayı soruyorum, CBF 600 mü ER-6F mi? tercih etmeliyim? sanırım benim gibi biri için CBF 600 daha güvenli olur.

Motosikleti
    dedigim gibi 6 saat 130 km/h ile rüzgar yersen 2 gün evden zor cikarsin, inan.
    en ufak derin bu olsunbu iki motor arasinda olsun ciftyürek, ikisindede rüuzgara karsi hicbir korunma yok... gördügüm tek sey bu
    all you need is love

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Kardeş şahsen Berlin doumluyum ve almanya fransa yollarını dayımın işleri icabı bılıorum yollar gorebilcein en iyi yollardandn sööliyim otobanlarda ücret vs. yok gumruktede pasaportun ve vizen gerekli olcaktır sadece.
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı çiftyürek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar forumu yaklaşık bi senedir elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.Şu anda motorum yok ama 3 ay içinde ER6F yada CBF 600 almayı düşünüyorum. (BU konudada kararsızım, forumdaki bu konu ile lgili tüm başlıkları okumamama rağmen ama ibre CBF2den yana) İTÜ Yüksek lisans öğrencisi ve proje asistanıyım. (önümüzdeki ocakta mezun olucam) 10 gün sonra yıllık iznimi kullanmak üzere Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum, Frankfurttan motor kiralayabileceğimi araştırarak öğrendim, ve yine ehliyetimin orada yasal olarak geçerli olduğunu öğrendim. (Fazla kilometre yapmadım (2000) çok yeniyim sizinde takdirinizdir ki.) sorularım şunlardır (teşekkür ederim)

1-) Frankfurt-Paris arası bi yolculuk benim deneyim seviyemde biri için uygun mudur?
    2-) ER-6F yada CBF600 kiralamayı düşünüyorum. hangisini, neden tavsiye edersiniz?
    3-) Internetten öğrendiğim kadarıyla 300 euroya 1 hafta kiralama şansım var, buna ek masrafar orda karşıma çıkarttırlar mı?
    4-) Kullanacağım yollar paralı mıdır? Paralı ise ücret hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?
    5-) Almanyadan Fransaya girişte kiralık motor için herhangi bie ücret ödemek zorunda myım? veya türkiye ehliyetim olduğu için herjani bi sorun yaşr mıyım?
    6-) Bu güzargah hakkında bilgi sahaibi olan varsa yardım cı olursa çok sevinirim.

şimdiden teşekkür, saygılar.

Öncelikle yapmak istediğin şeyle ilgili görüşümü yazayım.

Motosiklet tecrüben yok denecek kadar az.
    Bu nedenle bu yolculuğa çıkmamanı tavsiye ederim.
    Belki sağ salim bitirebilirsin ama bu tamamen şans eseri olur.
    İnşallah şanslısındır.

Benim düşüncem bu.
    Eminim hoşlanmadın.
    Ama,
    Ben bildiğimi yazdım.
    Sen alacağını al.
    Uyup uymamak sana kalmış bişey.

Fakat buraya bilgilenmek için geldin.
    Bildiğimiz bişey varsa paylaşırız.
    Bu nedenle sorularını da cevaplayayım.

1. sorunun cevabı yukarıda da yazdığım gibi HAYIR... Sorunu yüzyüze sorsaydın, canına kastın mı var? derdim.
    2. sorunun cevabı tabii ki ER6F yola çıkıyorsan önde seni koruyacak bir rüzgarlığa ihtiyacın var...
    3. sorunun cevabı aslında tüm sorularının cevabı. Ehliyetinin alınış yılına göre büyük bir sigorta masrafı ile karşılaşman büyük olasılık. Bu nedenle alış veriş sırasında kafanda olması muhtemel bütün problemleri tartarak kiraladığın yerle düzgünce konuş. Tabii tek masrafın bunlar olmayacak...
    4. sorunun cevabı Kullanacağın yolların büyük kısmı paralı ve bir hayli de pahalı. Fakat alternatif expres yollar da var. Bu nedenle bir GPS alman hakkında daha hayırlı olur. Yoksa(Özellikle Fransa'da) GPS parasını otoyollara bayılman mümkün...
    5.Almanya'dan Fransa'ya girdiğini hissetmeyeceksin bile. Çok bahtsız bir deveysen ancak polis kontrolüne rastlarsın.
    6. sorunun cevabı da şudur. Bu güzergah hemen her virajını ezbere bildiğim bir güzergahtır. Yaklaşık 600 km kadar bir yoldur ve özellikle akşam 19H00 dan sonra bir hayli ustalık gerektirir. Bu nedenle acemi biri için bu mesafe ve yol benim tarafımdan asla tavsiye edilmez.

Şimdi gelelim özete.
    Kafana koyduysan şu ya da bu şekilde bu yola çıkacağını biliyorum.
    Bu nedenle eğer Paris'e illa geleceksen bana özelden bir mesaj at.
    Seni karşılayalım sağlığınla ilgilenelim.
    Ben Fransa'dayım.
    Almanya'da da Türk motorcu arkadaşlar var.
    Onlarla irtibat sağlarız.
    Sana yardımcı olurlar.
    Ama bana soracak olursan,
    bir motor kirala.
    Almanya'da kullan.
    Hevesini al.
    Hem motoru da tanımış olursun.
    Hem de hayatını riske atmamış olursun.
    Bak güzel bir üniversitemizde okumuş, bu memleketin çok ihtiyacı olan güzel adamlardan birisin.
    Günler sepete girmedi.
    İleride daha tecrübeli olunca daha rahat kafayla ve bilinçli olarak yaparsın bu yolculuğu.
    Hatta bu ihtiyar abinde seni Almanya'da karşılar,Paris'i de gezdirir.

Şimdilik ertelemeni tavsiye ediyorum.....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Bu siteyi sevmemek mümkün mü???
    all you need is love

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Coq yazılabilecekleri özetlemiş yeterince ve herzaman olduğu gibi güzel ve mantıklı açıklamaları ileeksik bir yanı olduğunu sanmıyorum.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Coq'un yazdıklarının altına imza atmayan yoktur sanırım...Paylaşımın güzelliği diyorum ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler