Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Çernobil Faciasına Motosikletçi Gözüyle Bakış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    Nükleer kötü de niye bütün gelişmiş ülkelerde var,rusya ucuz malzeme kullanıpda rus ruleti oynamasaydı onlardada patlamazdı,japonyanında suçu yok 9 şiddetinde deprem ve tsunami olmasa adamların teknolojisi de ellerinde patlamazdı,yaw biz ne çok konuşan ama az iş yapan bi ülkeyiz,niye bizim nükleerle ilgili yetkili profesörlerimiz öldürüldü?
    Bu olaya şöyle bakmak lazım,bıçakla ekmek dilimler karnınızı da doyurabilirsiniz adama hart diye sokup öldüredebilirsiniz,nükleer kötüdür diye birşey olamaz belki tehlikelidir ama kontrol altında olduğu sürece tehlikesi de olmayabilir ama eğer bu iyi birşeyse daha az enerjiyle daha çok enerji çıkartabilecekse neden olmasın,kulaklarımızı tıkamanın bir anlamı yok,en az maliyet ve en az eforla en çok enerji sağlanılabilecek tek kaynak nükleer enerji,atomlar matomlar ben anlamam ama bildiğim bir şey varsa,dünyada kaç tane nükleer santral olduğunu araştırın özellikle gelişmiş ülkelerde,sadece fransada 400 taneden fazla olduğunu duymuştum,ne kadar doğru bilmiyom,televizyon kötüdür kötü kanallar gösteriyor diye evimize girmesin mi,nükleer enerji ile uğraşacağımıza GDO lu ürünlerle uğraşsak daha sağlıklı nesiler bırakabiliriz geleceğimize yine çok konuştum hadi iyi geceler herkeze
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ne nükleeri yahu?
    Benim alentrik prizden geliyor...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esas en büyük problem sibiryadaki altında çok büyük miktarda metan gazı yatan buzullar erirse birden atmosfere karışacak ve dünyanın iklimi birden değişecek.
    doğru söze ne denilebilirki..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüş mü?Daha ne densin ki.. Nükleer santralin amacı daha ucuza enerji sağlayabilmek başka ne amacı var ki zararlarının yanında? Bi faydası var mı ? YOK.. E 13 yerine 29 kuruş olcaksa ne diye yapılıyor? Denenmemiş bir teknolojiyi kobay olarak üstümüzde deniyecekler. Tamam belki güvenli bi teknolojidir ama fay hattına bu kadar yakın bir noktada yapmak.. Saçmalık.. Ben nükleere açıkçası karşıyım... Bir de başbakanın müthiş bir projesi varmış. Türkiyenin altına devasa fay hatları açmak..

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...-projesi-bu-mu

Edit: İTÜ'de bulunan nükleer araştırma enstitüsünden yardım alınmayıp rusya ile anlaşmak?
    Bu ne ya.Bu nasıl projeymiş böyle.Samsundan yumurtalığa kadar 500 km uzunluğunda 80 m genişliğinde kanal açacaklar.Çıkan toprağıda hollandaya satacaklar.Onlarda denizi doldurup ülkelerini büyütecek.Böyle saçmalık mı olur ya.Hükümet ülkenin topraklarını yabancıya satıyo diye tepki gösteriyoduk.Başbakan da alıp götürmüyolar ya diyodu.Şimdi onu da yapacaklar

Bu arada son dakika haberini geçiyorum.Flaş flaş flaş ... Japonyadaki nükleer santralden alevler yükselmeye başladı :
    http://haber.mynet.com/detay/dunya/n...er_thumbnail_1

Ama olsun bizim ülkemizde de nükleer santral kurulacak diye üzülmeyelim.Mutfağımızda tüp varken kokuyomuyduk hiç

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şu an hali hazırda süren 42 nükleer tesis inşası olması lazım (aklımda kalan bilgi kırıntısı)

Nedense bu inşaatların hemen hepsi gelişmiş ülkelerde

Mühendis değilim, ne kadar tehlikeli teknik olarak bilmiyorum.

Ama mantığım diyorki 40 sene önce yapılan tesis 9 şiddetinde depremde bile zarar görmüyorsa yada az zarar görüyorsa, şimdiki teknoloji ile yapılacak olan ve asla 8 üzeri deprem beklenmeyen ülkemizde tehlikeli olmaz sanırım.

Kaldıki riskli olduğunu kabul etsek bile, tüm dünya ve tüm gelişmiş ülkeler kullanırken biz donkişot luk yapıp bundan geri kalamayız.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Şu anda dünyada işleyen nükleer reaktörlerin sayısı:
    ABD 98, Fransa 59, Japonya 53, Rusya 30, İngiltere 24, Güney Kore 18, Almanya 17, Hollanda 16, Çin 15, Hindistan 14, Ukrayna 13, İsveç 11, İspanya 9, Belçika 7, Çek Cumhuriyeti 6, Slovakya 6, İsviçre 5, Finlandiya 4, Macaristan 4, Bulgaristan 4, Brezilya 3, Arjantin 2, Pakistan 2, Litvanya 2, G. Afrika 2, Meksika 2, Ermenistan 1, Hollanda 1, Romanya 1, Slovenya 1.

ben avrupa, amerika, uzak doğu gördüm, hatta şu an honoluludayım tsunami ve radyasyon tehlikesi atlattık, neyse zengin ve halkı refah içindeki ülkelerde insanlar biribirine o kadar saygılı ki, yolda yaya olarak yürürken kavşağa geldiyseniz araba sizden önce dönmeye çalışmıyor, duruyor sizi bekliyor bu hayat çok güzel, çok tatlı, insanların eğitilmiş olmaları çok farklı, yaşamak lazım, bunu yaşamak içinde kendi ürettiğimiz ucuz enerji lazım, maliyetlerin düşmesi lazım ...acı ama gerçek böyle ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Nükleerden korksak evde tüpgaz kullanmazdık diyen bir başbakanımız var hamdolsun,tüpgaz nekadar nükleerse artık
    Beni düşündürense şu,havayi fişek fabrikasını bile yılda birkez patlatmadan çalıştıramayan bir ülkeyiz,Ankara Ostimdeki patlamaların daha dumanı gitmedi,Nükleer santrali nekadar çalıştıracağız çok meraktayım

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı KARA_MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nükleer kötü de niye bütün gelişmiş ülkelerde var?
    O kadar süper bir şeyse Almanya niye 2020 itibariyle bütün santrallerini kapatmayı planlıyor?

Ne olur Yalçın Doğan'ın aşağıdaki yazısını okuyun:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...arid=91&gid=61

Okumayacaksanız şu alıntıyı okuyun:

"Ülkemizin kurulu gücü 45 bin mW, rüzgardan elde edilebilecek enerji kurulu güçten fazla: 48 bin mW. Tertemiz, pırıl pırıl enerji."

ABD'de sızdırdı, Rusya'da sızdırdı, Japonya'da iki kere sızdırdı. Temiz değil, güvenli değil, ucuz hiç değil! Bu iş yürümüyor arkadaşlar. Bu işin sonu kanser ve ölüm. Sağı solu bilmemnesi yok. Herkes tehlikede. Uyanmalıyız, birleşmeliyiz ve sonuna kadar karşı çıkmalıyız.
    Ağır metal insanı...

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Sadece şimdikini değil gelecek nesilleri de riske atmak!!!

Risk ölçülebilirdir öyle değil mi? Bilim yoluyla risk ölçülüyor ve olasılık hesapları yapılabiliyor, binde on binde değil milyonda bir risk bile olsa, sizce değer mi gelecek nesillerin yaşamını ellerinden almaya?

Yazık gerçekten çok yazık hala savunanlar olduğunu görmek çok üzücü...

Birilerinin yaptığı yalnışları tekrarlamak için yarışıyoruz.Bu vatana bu topraklara bu ecdada yakışır birşeyler yapılmalı.Elin japonu rusu abd lisi böyle yapıyor diye değil.Kopyacılıkta üzerlerine yok.Bastır parayı yaptır.Kimin parasını çarcur ediyorsun.Facia oldugunda zarar senin cebinden mi çıkacak.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar süper bir şeyse Almanya niye 2020 itibariyle bütün santrallerini kapatmayı planlıyor?

Ne olur Yalçın Doğan'ın aşağıdaki yazısını okuyun:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...arid=91&gid=61

Okumayacaksanız şu alıntıyı okuyun:

"Ülkemizin kurulu gücü 45 bin mW, rüzgardan elde edilebilecek enerji kurulu güçten fazla: 48 bin mW. Tertemiz, pırıl pırıl enerji."

ABD'de sızdırdı, Rusya'da sızdırdı, Japonya'da iki kere sızdırdı. Temiz değil, güvenli değil, ucuz hiç değil! Bu iş yürümüyor arkadaşlar. Bu işin sonu kanser ve ölüm. Sağı solu bilmemnesi yok. Herkes tehlikede. Uyanmalıyız, birleşmeliyiz ve sonuna kadar karşı çıkmalıyız.
    yanlış hatırlamıyorsam almanyada kapatılan nükleer santraller belirli yaşı aşmış olanlardı. 1980'den önce kurulan santrallar hatta
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25192468/

hes ve benzeri yatırımlara gereğinden fazla önemi verememek ve nükleer santral kurup işin içinden çıkmaya çalışmakta farklı bir durum tabi. başta kurulsun bu kadar malzeme ile şu kadar elektrk üretip bu kadar maliyeti var diye düz mantık bakılırsa maliyetlerin ucuz olduğu ortada. Ama çıkacak olan artıklar için emin olun bir araştırma halen daha yapılmamıştır...
    gerçekten üzücü bir durum
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bir önceki mesajımdaki düşüncemi üzülerek korumakla birlikte coq'un bu başlığı açmasına neden olan siteyi bugün derinlemesine inceledim. Öğrencilerime ödev konusu yapmak üzere planlama yaptım. O derece değerli bulduğum bir kaynak oldu. Tekrar ve tekrar eyvallah coq..

Beri yandan nükleer kaçınılmaz, eğer remember remember the fifth of november yapmaz isek..
    Ki olmayacak muhtemelen..

O halde bırakın dibe vursun.. Dibe vuralım..

Piramitler 6-8 bin yıllık..Bizim geleceğe bıraktığımız iz olan Çernobil'deki Plütonyum (fil ayağı) 100 bin yıl daha aktif olacak..

Şimdi, değer mi arpa boyu kadar ömürlerimizin rahatı için bu denli bir iz bırakmaya?

Yok yok, girmeyeceğim bu tartışmaya, zira son diyeceğimi ilk mesajımda dedim..Geri dönüşü olmayan bir süreçteyiz. Ve olacak olanlar, olacak..

Tek ümidim, sağ kalmak.(Ben değil elbette, fikrim)
    Sağ kalırsam doğruyu görecek çünkü humanity..

Optimizm forever Yoksa ne yapardık?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar ve tekrar eyvallah coq..
    Hep böyle yapiyonuz zaten.
    Eyvallah coq
    saol coq
    bir tanesin coq
    supersin coq
    atil coq!!!!

Ulem bir kere de
    açmisin coq
    paran pulun varmi coq
    halin nicedir coq
    yok!!!!

Oynamiyom ben!!!!
    Zaten üçgünlük dünya.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah coq
    saol coq
    bir tanesin coq
    supersin coq
    atil coq!!!!

Ulem bir kere de
    açmisin coq
    paran pulun varmi coq
    halin nicedir coq
    yok!!!!

Oynamiyom ben!!!!
    Zaten üçgünlük dünya.
    Hemen de nitroya geçtin beyav
    Ben ilk kez bu sitede birine eyvallah, saol dedim mirim. (kendimi ayrı tutayım çabası )

Öte yandan ölmez, sağ kalırsam gelip doyuracağım seni seneye..
    Sen bilmiyorsun ama güzel bir trip hazırladım..Orada rakı içerken drift yapan formula araçlarını izlemek için mi dersin yoksa bir güvercin için mi dersin (burayı anlamadın farkındayım) geleceğim..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen de nitroya geçtin beyav
    Ben ilk kez bu sitede birine eyvallah, saol dedim mirim. (kendimi ayrı tutayım çabası )

Öte yandan ölmez, sağ kalırsam gelip doyuracağım seni seneye..
    Sen bilmiyorsun ama güzel bir trip hazırladım..Orada rakı içerken drift yapan formula araçlarını izlemek için mi dersin yoksa bir güvercin için mi dersin (burayı anlamadın farkındayım) geleceğim..
    Ben gelene kadar patlatirsiniz kendinizi siz.
    Ulem bu santral illa yapilacaksa, insallah biz isletmeyiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Ben gelene kadar patlatirsiniz kendinizi siz.
    Ulem bu santral illa yapilacaksa, insallah biz isletmeyiz.
    99 Yılında bir olay vardı. Hurdacılıkla uğraşan bir aileye yanlışlıkla nükleer (Kobalt 60) atık içeren konteyner satılmıştı! Adamlar da konteyneri sökmüşler, güzelce parçalamışlar ve doğal olarak kanser. Birkaçının testisleri alınmıştı. Sonra akıbetleri ne oldu bilmiyorum.

Karadeniz'de ise, hatırlarsınız, radyasyonlu variller vurmuştu kıyıya. İçlerinde radyasyonlu atıklar bulunan variller. Bizim balıkçılar bunları toplayıp mazot varili yapmıştı!

Halimiz budur arkadaşlar. Daha ne söylemek lazım bilmiyorum. Budur.
    Ağır metal insanı...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eyvallah coq
    saol coq
    bir tanesin coq
    supersin coq
    atil coq!!!!

Ulem bir kere de
    açmisin coq
    paran pulun varmi coq
    halin nicedir coq
    yok!!!!

Oynamiyom ben!!!!
    Zaten üçgünlük dünya.
    Yahu sen acmisin tokmusun bize ne..
    Alla allaaaaaaaaaaaaa

Kadinin dedigi gibi..
    O dert
    Bu dert
    Kocam öldü odami dert
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sen acmisin tokmusun bize ne..
    Alla allaaaaaaaaaaaaa

Kadinin dedigi gibi..
    O dert
    Bu dert
    Kocam öldü odami dert
    Kap gel horozu da buraya, biliyorsun sağlam doyururum.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kap gel horozu da buraya, biliyorsun sağlam doyururum.
    bence senin miğde doyarda gerisini bilemeyecem
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nükleerden korksak evde tüpgaz kullanmazdık diyen bir başbakanımız var hamdolsun,tüpgaz nekadar nükleerse artık
    Beni düşündürense şu,havayi fişek fabrikasını bile yılda birkez patlatmadan çalıştıramayan bir ülkeyiz,Ankara Ostimdeki patlamaların daha dumanı gitmedi,Nükleer santrali nekadar çalıştıracağız çok meraktayım
    bu ülkenin başbakanı radyasyona hiç maruz kalmamış anlaşılan. işin içinde bence paradan başka bişey yok.akıl var mantık var tüpgaz ile nükleer nasıl karşılaştırılabilir?

nükleer santral örneklerini yıllarca gördük. türkiyede olucak iş değil. kabul edilebilir birşey değil. bu ülkede nükleer santral kurulduğunda başka ülkeye kaçarım.
    hepimize kansersiz radyasyonsuz uzun ömürler dilerim. umarım korktuklarımız asla başımıza gelmez..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler