Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(A-RI-ZA-LI) Karagöl den Göynük'e (09.10.2005)

Motovento
    REKLAM ALANI
    endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    Pamukova dan endurocu dostum Onur ile Taraklı da Kürşat'ın yerinde buluştuk.Kürat'n yerinde Onur u beklerken orada yaşlı bir motorucnun 38 model İngili motoru ile 1974 deki maceralarını dinledik.
    O yıllara bakılırsa günümüzde motorcular hç çile çekmiyorlar anlaşılan :-)
    Onur un gelmesi ile Taraklı-Göynük-Ankara yolunun yaklaşık 10. km senden sola doğru Karagöl yaylasına döndük.
    Amacımız Karagöl yaylasından yola cıkarak yukarıdaki yaylalardan hareket ederek Göynük e kadar gitmekti.
    Hatta yukarılarda yer alan Çubuk ve Sülüklügöl ü de görebilmekti.
    Aslında bu gezide bize Taraklı dan Hasan hocam da katılacaktı (Arvasi3) Pazra günü özel bir işi olmasından dolayı onsuz gitmek durumunda kaldık.
    Karagöl yaylasından biraz daha ileriye devam ederek Akyazı tarafını gören tepeye cıktık.Orada bir kaç kare çektikten sonra Karagöl yaylasından
    doğuya doğru devam ederek bir biri ardına gelen yaylalardan devam ederek gazladık.Yol oldukça zevkli idi.Çamur nerede ise yok, gazlamaya müsait çok güzel
    yollar vardı. Bazen dik çim tepelerinden devam ettik. Oldukça zevkli idi.Yolda bir trekking gurubuna rastladık, yemek molası vermişler, dinleniyorlardı,
    rehberlerinden de biraz bilgi alarak Sülüklügöl yönüne doğru gazladık.Yaylalar arasında o kadar çok yol vardı ki insan hangisinden gideceğini de şaşırıyordu.
    Yanımızda GPS olmasına rağmen Sülüklügöl ve Çubuk gölünün koordinatları cihazda kayıtlı olmadığından sadece köyleri görebiliyorduk.Dönüş yolunu da hesap ederek
    iftarda da evde olmak istediğimizden Çubuk gölüne çok yakın olduğumuzu da bile bile yollardna bir tanesini secerek o yöne gazladık.
    Maalesef o yol üzerinde Çubuk gölüne rastlayamadık.Bizi Göynük e yakın bir yerden Taraklı-Göynük anayoluna indirdi.Saate batık hala zamanımız var asfalttan Göynüğe gazlayarak
    Çubuk gölüne asfalttan gitmeyekarar verdik.Göynük-Mudurnu-Bolu karayolundnan
    Göynük ü geçtikten yaklaşık 5-6 km sonra Çukukgölü tabelasındna sola doğru gazladık.Göl oraya 6 km. mesafede idi.Göl kenarına vardığımızda 4-5 tane yeldeğirmeni dikkatimizi çekti.
    Köylülerden aldığımız bilgiye göre bir tv dizisi için yapılmışlardı.GPS imize baktığımızda yukarından göle ne kadar yaklaşmış olduğumuzu fark ettik.
    Bir dahaki sefere karagöl den yola çıkarak, Çubuk gölü, Sülüklügöl ve Sünnet gölüne toprak bir parkur yapmaya karar verdik...

kısa video;
    (çim tepesi tırmanan EnduroCu )
    \"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    www.arizalilar.com (a-rı-za no: 26 )
    www.endurocu.org

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine güzel bir gezi olmuş
    merak ettimde yel değirmenleri çok güzel bir görünüm katmış acaba faal durumdalarmı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Enduronun tadı böyle cıkıyor işte çok güzel bir gezi olmuş resimler çiçekler harika Teşekkur ederim.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    BBRR, hocam evet bu yel değirmenleri dizi filim için yapıldı ve faal durumda gelip görmek isterseniz zevkle tüm motorcu arkadaşlara rehberlik edriz.selamlar saygılar
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Endurocu eline sağlık bizimle paylaştığın için gene güzel bir gezi olmuş
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arvasi3, valla ya şurayı görüpte gitmemek olumu ama işte vakit lazım ama bu teklifinide deftere yazdım valla okulyolunun kuzusu senin yel değirmenin var valla şimdilik
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Arvasi3, abi buralar sizin orasimi. valla cok guzelmis. hele o degirmenler falan. ilkbaharda havalar biraz isininca ilk is geliriz oralara kimbilir belkide kisin falan da geliriz. karda falan da cok guzel olur, ama arabayla

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam içim eridi yine kış mış gelicez az kaldı. Dimi hasan abi?

Motosikleti
    baron985, cuğum kardeşim ne zaman gelirsen gel başıma taç olursun sen benim en şeker dostumsunODUNCU, senin ruhunda aslında enduroculuk var sen ne diye gidipte öyle cooper motor aldın kardeşim ben cooper aldım ama krostan vazgeçmem mümkün değil.aslında her motorcunun en az iki motoru olması lazım.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Hasan, bir organize edersen sakarya grubu gelir belki, ben de gelirim fakat pazar dersim var bilirsin, Cuma ve c.tesi benim için müsait.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Oduncu harbidende senin tarzı değiştirmen lazım enduro yakışır sana
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    sereye, hocam valla bu organize işlerini ben hep elime yüzüme bulaştırıyorum.aslında organizasyonu sen yapsanda sadece sakarya gurubu değilde istanbul gurubu falan havalar güzelken bi toplansak fena olmaz.merak etmeyin ben burada size kuş sütünle bakarım.ha bir şey unuttum kefken fatihi kanuni çetah ı az önce atakan isimli bir arkadaşa sattım.hayırlı olsun

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Kuş sütü ile bakacağına eminim arvasi3 Hasan kardeşim, bu tecrübeyle sabit.
    Buralarda yapılabilecek organizasyon Akçakoca, Abant olabilir. Mevsim itibarıyle yaza daha uygun ki nasip olursa bu sene Akçakoca'da karavan kampı yapacağım. 2 senedir gitmedim, deniz burnumda tütüyor.

Geçen düşündüm Akçakoca organizasyonu nasıl olur? Dostları nasıl en güzel ağırlayabilirim diye. Kısmet olursa okullar tatil olunca bir şansımı denemeyi düşünüyorum.

Abant ise bir ara denenmişti, olmadı. Günübirlik olmayınca katılım olamıyor veya az oluyor. Kalmalı olması için de insanların c.tesi günleri de çalışmıyor olması gerek ki bazıları için mümkün değil. Akçakoca veya Abant yaklaşık 250 km. bir de dönüşü günübirlik seçeneğinden çıkıyor.

Benim bahsettiğim yayla gezisi ve Sakarya'lıların katılımı, sınırlı değil tabi isteyen herkes gelmeli. Yakın olduğu ve gelebileceğim bir seçenek için teklif etmiştim. Bu arada pazar günü meselesi de oldukça fren benim için.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    yine güzel bir gezi olmuş
    merak ettimde yel değirmenleri çok güzel bir görünüm katmış acaba faal durumdalarmı
    yel değirmenleirnin icine girme şansımız olmadı, o alana giriş yaskatı, hatta tabela koymuşlar, anlatılanlara göre dizi film çekimi için düzenlemişler, sanıyorum sadece görüntü için yapılmışlar

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    www.endurocu.org

Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    Alıntı ODUNCU adlı üyeden alıntı
    Hocam içim eridi yine kış mış gelicez az kaldı. Dimi hasan abi?
    hocam
    su asagıdaki kareyi cektigim yerde sen aklıma geldin, orada gorunen toprak yol Akyazı tarafına iniyor, muhtemelen seninle buluşma olayımız olacağı zaman o tepede buluşuruz, :-)

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    www.endurocu.org

Motosikleti
    oduncu dostum sen kış falan gel ama sağlığına dikkat et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler