Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dört boş günüm ve hanımdan iznim var, nereye gitsem?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Merhabalar herkese,

Tam son günlerdeki yoğun iş temposundan oldukça sıkılmış ve bunalmıştım ki, aylık çalışma programımıza baktığımda 12-13-14-15 Haziran günlerinde hiçbir ciddi işle görevli olmadığımı farkettim. Bu çok ender gerçekleşen bir durum olduğundan hemen 2 gün yıllık izni çaktım, haftasonunu da birleştirince 4 gün serbest zamanım oluşmuş oldu. Eşimle yaptığımız anlaşmaya göre her yıl 5-6 gün motosikletle tek başıma gezi düzenleme hakkım var. Maalesef birçok insan için bolca olan vakit, benim için altın gibi kıymetli. O yüzden bu dört günü hatırlamaya değer şekilde geçirmek istiyorum.

Donanım: GSR600A (Çanta, kutu, depoüstü vs yok), sırt çantası, GPS, Tr Atlası, fener, çakı, lastik tamir spreyi, yedek çorap, don, şort, Tshirt, pil, PalmTreo, fotoğraf makinası, full koruma giysilerim, bolca para ve kredi kartı, kimlikler, yedek anahtarım...

Geçen yıl orta Anadolu'ya "göllerimiz" temalı bir gezi yapmış, 2500 km/5 gün süren nefis bir gezi gerçekleştirmiştim. Ondan önceki sene de Kuzey Ege ve Marmara'da 2000 km/4 gün sürtmüştüm. Gezerken ana yollardan uzaklaşıp haritadaki o ince yollardan dolaşa dolaşa gitmeyi ve adını hep duyduğumuz ama bize yabancı kalmış ilçelerimizi ve köyleri görmeye bayılıyorum. Detaylı haritalarım ve GPS'im olduğu için kimseye yol sormaya filan gerek kalmıyor. Geceleri otellerde kalıyor, yemekleri de restoranlarda yiyorum. Gece yatmadan önce bir sonraki günün rotasını GPS'e programlıyorum. Bana sadece manzarayı seyretmek ve motorumla konuşmak kalıyor...

Yarın sabah erkenden depoyu doldurup gaz açacağım. İzmir'den yola çıkıyorum. Ama ne yöne gitmek istediğime hala karar veremedim. Atış serbest arkadaşlar. Haya gücünüzü kullanın. Yerimde olsaydınız nerelere doğru uzaklaşmak isterdiniz?
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    gider doğuyu gezerdim.çok güzel diyorlar manzara için.teröristlere dikkat ama.balıkgöl felan gez derim ben
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ben sizin yerinizde olsaydım.. ki onu sormuşsunuz zaten..

insanın az, güneşin bol olduğu bir yere giderdim.

turunç olabilir, hatta o taraflarda (marmaris vs) bi kaç gün takılmak olabilir, kelebek vadisi olabilir, ege ve güney sahillerini tahipeden bi kıyı güzergahı olabilir..

şimdiden kazasız belasız güzel bir tatil gezisi diliyorum size.

demin bi resimde gördüm daha öncede gittiğim için anılarım depreşti

uzungöl

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Sizin zamanınız yeter mi bilmem ama ben bi uzungöl yapmak isterdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    hacı lunaparka kaç daha çok eğlenirsin..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkant abiiiii ilk önce benım dukkana kahvaltıya beklıyorum yola cıkmadaaaaaannn boyoz ve yumurta bolca çay var 05364817169 numaram 9,30da dukkkanı acıyorum hatay karakolunda 100 metre aşağıda ENJOY cafe sana uygunsa bekliyorum
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gider doğuyu gezerdim.çok güzel diyorlar manzara için.teröristlere dikkat ama.balıkgöl felan gez derim ben
    Meslek icabı Doğu Anadolu'muzu oldukça gezdim. Tabii geniş bir coğrafya, bir sürü görülmeye değer yer.. Teröristlere gelince, onlar benden korksun, herşeyimi adamış olduğum kendi vatanımda gezerken birkaç çapulsuz bizi korkutmaz!
    Bu mevsimde süper manzaralar vardır oralarda, keşke daha çok vakit olsaydı...

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sizin yerinizde olsaydım.. ki onu sormuşsunuz zaten..

insanın az, güneşin bol olduğu bir yere giderdim.

turunç olabilir, hatta o taraflarda (marmaris vs) bi kaç gün takılmak olabilir, kelebek vadisi olabilir, ege ve güney sahillerini tahipeden bi kıyı güzergahı olabilir..

şimdiden kazasız belasız güzel bir tatil gezisi diliyorum size.
    Ya, evet be.. Bak şimdi, burdan Antalya, akşam orada kalınır, sabaha Silifke, dönerken Beyşehir gölü, orada arkadaş ziyaretleri.. Güzel fikir sağol, ilham verdi gerçekten..

Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demin bi resimde gördüm daha öncede gittiğim için anılarım depreşti

uzungöl
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin zamanınız yeter mi bilmem ama ben bi uzungöl yapmak isterdim

Uzungöl, Trabzon Uzungöl mü?... Çok uzak arkadaşlar. Sadece 4 günüm var... Sayenizde resimlerine filan baktım. Nefis bir yere benziyor. Başka bir projede muhakkak dahil edilecek. Sağolun...

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı lunaparka kaç daha çok eğlenirsin..
    Senin yaşındayken en eğlenceli şeydi lunaparklar gerçekten..

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    berkant abiiiii ilk önce benım dukkana kahvaltıya beklıyorum yola cıkmadaaaaaannn boyoz ve yumurta bolca çay var 05364817169 numaram 9,30da dukkkanı acıyorum hatay karakolunda 100 metre aşağıda ENJOY cafe sana uygunsa bekliyorum
    Uğramaya çalışırım. Sağol...
    Üç boyoz bir kola

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Karadenize doğru, Amasra ve ilerisine sahil boyunca, eşsiz manzaralar, özellikle Amasra'dan sonra yeter artık diyeceğiniz kadar virajlar, (olurda gidecek olursanız Amasra-Sinop arası 330 km. 8 saat sürüyor) ulaşabilirseniz doğa harikası Uzungöl, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası...

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence fethiye ye ordan kıyıdan antalya ya daha sonra alanya ordan iç anadoluya sonra ısparta ya SALDA gölü vardır dünyaca ünlü tertemiz suyu ama kalacak yer yok fethiye de o bahsettiğin ince yollara girersen 1 hafta çıkmazsın her biri ayrı bir yere ayrı bir güzelliğe çıkıyor bilgine
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence fethiye ye ordan kıyıdan antalya ya daha sonra alanya ordan iç anadoluya sonra ısparta ya SALDA gölü vardır dünyaca ünlü tertemiz suyu ama kalacak yer yok fethiye de o bahsettiğin ince yollara girersen 1 hafta çıkmazsın her biri ayrı bir yere ayrı bir güzelliğe çıkıyor bilgine
    Burka'cım bahsettiğin yerleri çok gezdim, nefis yörelerimiz gerçekten. Salda'ya 3-4 kez gittim. Ben de herkesin görmesini tavsiye ederim. Turizm dergilerindeki resimlere benzeyen beyaz renkli sahili ve çevresindeki orman ile cennet gibi bir yer Salda gölü..
    Üç boyoz bir kola

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    abi o zaman yapacak tek şey var burdan gemiye biniyorsun yunanistana geçiyorsun yada cunda adası falan vardı sanırım bi şekilde yunanistan a geç ordan devam edersin :D yurtdışına açılma zamanı gelmiş geçiyor bile :D
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Abi bence kıyıdan Adana'ya git.Orda bi acılı şalgam, bicibici ye gel

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    vallaha kardeşim motorla gezecem diyorsun cok gusel yanına herseyi alıosun ama en önemli hususu almıosun bende evli birisi olarak önce eşimi almak isterim ve temmuzun 26 sında istanbuldan mersin ordanda antalya ve izmir uzerinden canakkale ve tekrardan istanbul olarak bir tur dusunuyorum sende deneyebilirsin denemediysen tabe
    ::tutkuy::

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Zaten bolca deniz ortamın var. Anadalu daha uygundur ama fantastik bulduğum urfa ve antepi hep merak etmişimdir.

Sabah yola cıksan akşama ordasın sıra gecesine yetişirsin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    kapadokya olabilir bence . . .

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha kardeşim motorla gezecem diyorsun cok gusel yanına herseyi alıosun ama en önemli hususu almıosun bende evli birisi olarak önce eşimi almak isterim ve temmuzun 26 sında istanbuldan mersin ordanda antalya ve izmir uzerinden canakkale ve tekrardan istanbul olarak bir tur dusunuyorum sende deneyebilirsin denemediysen tabe
    Eşimle zaten yıllardır birçok gezi yapıyoruz. Bu sadece bana ait, müstakil birşey..

Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bence kıyıdan Adana'ya git.Orda bi acılı şalgam, bicibici ye gel
    Sanırım bunu gerçekleştireceğim. Zaten son 1 saattir bu güzergahı inceliyorum...

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bolca deniz ortamın var. Anadalu daha uygundur ama fantastik bulduğum urfa ve antepi hep merak etmişimdir.

Sabah yola cıksan akşama ordasın sıra gecesine yetişirsin.

Aslında haklısın. Biraz kasıp Adana'dan sonra Antep'i ve doğduğum yer olan Kilis'i görmek hoş olur, ama uzun yol yahu, değil mi?...
    Üç boyoz bir kola

LADYSITTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K1200S
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese,

Tam son günlerdeki yoğun iş temposundan oldukça sıkılmış ve bunalmıştım ki, aylık çalışma programımıza baktığımda 12-13-14-15 Haziran günlerinde hiçbir ciddi işle görevli olmadığımı farkettim. Bu çok ender gerçekleşen bir durum olduğundan hemen 2 gün yıllık izni çaktım, haftasonunu da birleştirince 4 gün serbest zamanım oluşmuş oldu. Eşimle yaptığımız anlaşmaya göre her yıl 5-6 gün motosikletle tek başıma gezi düzenleme hakkım var. Maalesef birçok insan için bolca olan vakit, benim için altın gibi kıymetli. O yüzden bu dört günü hatırlamaya değer şekilde geçirmek istiyorum.

Donanım: GSR600A (Çanta, kutu, depoüstü vs yok), sırt çantası, GPS, Tr Atlası, fener, çakı, lastik tamir spreyi, yedek çorap, don, şort, Tshirt, pil, PalmTreo, fotoğraf makinası, full koruma giysilerim, bolca para ve kredi kartı, kimlikler, yedek anahtarım...

Geçen yıl orta Anadolu'ya "göllerimiz" temalı bir gezi yapmış, 2500 km/5 gün süren nefis bir gezi gerçekleştirmiştim. Ondan önceki sene de Kuzey Ege ve Marmara'da 2000 km/4 gün sürtmüştüm. Gezerken ana yollardan uzaklaşıp haritadaki o ince yollardan dolaşa dolaşa gitmeyi ve adını hep duyduğumuz ama bize yabancı kalmış ilçelerimizi ve köyleri görmeye bayılıyorum. Detaylı haritalarım ve GPS'im olduğu için kimseye yol sormaya filan gerek kalmıyor. Geceleri otellerde kalıyor, yemekleri de restoranlarda yiyorum. Gece yatmadan önce bir sonraki günün rotasını GPS'e programlıyorum. Bana sadece manzarayı seyretmek ve motorumla konuşmak kalıyor...

Yarın sabah erkenden depoyu doldurup gaz açacağım. İzmir'den yola çıkıyorum. Ama ne yöne gitmek istediğime hala karar veremedim. Atış serbest arkadaşlar. Haya gücünüzü kullanın. Yerimde olsaydınız nerelere doğru uzaklaşmak isterdiniz?

bu soru cok ayıp nereye gideyim sorusu, tabikide atlayacaksın motora ve ait oldugun yere kardeslerinin yanına 'gsrturkiye' geliceksin
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR TOPRAK UGRUNDA OLEN VARSA VATANDIR

Motosikleti
    Xmax
    Çok isterdim Ozan ama bana İstanbul bazı özel sebeplerden dolayı tek başıma yasak. Anlarsın ya...
    Üç boyoz bir kola

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Bencede adanaya ordanda urfa ya gitmek mantıklı.Hem deniz görürsünüz hemde anadoluyu
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)