Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mayis ayinda ne yapilir?... Gezilir.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Bizde oyle yaptik, ama motorumuzu evde biraktik caresiz. Zaman epey kisitli, gidilecek yerler teyyareylen 9 saat olunca bunun adi avutmaca babinda "keşif seyahati" oluyor ve Allah "al sana seyahat, biktim senden be kardesim..." deyince artik bir de "motosikletsiz olmaz ki" filan diye miziklanamiyorsunuz.

http://img50.imageshack.us/img50/870...hed010xjl8.jpg

"Al gozum seyreyle" neviinden guzel yerler gorduk, paylasmasak ayip olur simdi...

Yahu bu mavi t-shirtlu genci gozum bir yerden isiriyor ama...

Yukardaki resmi "tik"layip, kimmis bakayim bu genc diyenlerin gozunden gunes gozlugunun markasi, "KTM" kacmamistir. Eh filinta gibi durusu da ekleyince "Viatormundi" yi tanimamak mumkun mu? B)

Evet Akdenizde ve Balear adalarindayiz, VM ve ailesini, ve tabii "Mini DD"yi ziyaret ediyoruz Mayorka da... Hepsini cok iyi gordum, masallah keyifleri sagliklari yerinde...

Eh yiyip ictigimizi her raporumda oldugu gibi kendime sakliyor, gorduklerimi aktarayim diyorum. Once bir uydu fotografiylan baslayalim...

Pardon.. Bu sululugu yapmak benim icin klasik oldu, kendimi alamiyorum... biggrin:_

Ne diyordum, ha, fezadan peyk marifetiylen ckilmis Mayorka fotografi...

Niye boyle kare kare gorundugunu bilmiyorum, allahin hikmeti iste... Fazla kafa yormayacaksiniz herseye aklimiz erecek diye bir sey yok.

Uzatmayalim...gringo ulkesinde "Harp Malulu Gazileri Anma Tatili"nden yararlanip bir haftalik bir kacamak yapmaya, Ispanyol memleketlerinden Katalonya nam maruf guneydogu eyaletini ziyarete karar vermistik... Oralara kadar gitmisken VM nin ustunden atlarsak carpilabilirdik, ayrica Mayorka da ne menem bir yerdir diye merak ta etmiyor degildik...

http://img396.imageshack.us/img396/9...d007bigsl7.jpg

Guzeldi...

Hatta nefes kesiciydi bir viraji alip ta yeni bir manzarayla yuzlestiginizde.

Deniz ulkesi burasi... Cicegiyle, deniz feneriyle, poyraziyla lodosuyla...

Ada...

Milattan once 150-200 yillarina belki daha da eskilere gidiyormus Balear adalarinin medeni tarihi... Romalilar kurmus bassehrini, yerlesmisler. Sonra inanmayacaksiniz ama Bizanslilarin eline gecmis ada... Sonra Araplar, "Moor"lar gelmis 400 sene onlar Sam halifesine bagli olarak hukum surmus... "Medina Al Mayurka" demisler. Onlar gitmis Aragon Krali gelmis filan derken sehir olmus Palma... Palma de Mallorca. Mayorka yani.

Fotograf Wiki'den

Bizde daldik revakli pasajlarina,

Avlularina

Palma Mayorka'nin...

Yuzlerce yillik dar ama kasvetsiz sokaklarina kivrildik...

"Banys Arab" diyor tabelada... Arap Banyolari... Turk hamami yani. Kese, tellak pestemal...

Sonra cikiveriyorsunuz sehrin pek cok meydanindan birine.

Bizim sehirciligimizde yoktur "Meydan". Olsa da insan olceginde degildir... Hani soyle bir kacyuzkisi bir araya gelsin...
    Istemez bizim ahali.

Avrupalinin mimarisinde vardir "meydan". Japonu, Cinlisi de bimez. Bir Tienenman yapar, Kizilmeydan yapar ucu bucagi belirsiz... Kaybolur gidersin ortasinda.

Meydan dediginin bir kosesinden seslendinmi obur kosesindeki arkadasin seni duyar. Ortada bir ozan bir seyler okur, millet dinler... Bir kabadayi cikagelir, herkes gorur kacar. Kizlar piyasaya cikar, oglanlar saclarini tarayip bir koseye gecer... Insanlar meydanlari sever, bizim kulturumuzde bilmeyiz meydan meydan. :dry:

Kucuk bir kafe'ye ilistik... Cappuchino adi. Baska bir kucuk meydana bakiyor...

Ortasinda heykel yok.

Bu var...

Asirlik bir zeytin agaci... Butun sehri gormus, gecirmis. Kimbilir neler biliyordur.

Saygi duydum zeytin agacina, onu oraya dikene, koruyana, "ne lan bu" diye kesip atmayanina, capalayip budayanina...

bana "Coolrider" diye bir arkadasimi hatirlatti. Zalim birileri bizi ayirmisti, onu hatirladim icim buruldu yine.

Sonra bu guzel gunun aksami geldi catti...

Guzel insanlar guzel cocuklari cukulatacilardan, dondurmacilardan kopardi zorla ama sevgiyle...

Bizde evin yolunu tuttuk.

Duygusal olarak yorulmustum, her kosede ayri bir heyecan... Kolay degil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anılar aaah anılar
    neden döndüüüüm istanbuuuulaaa

aynı yeri çekmişiz Donald hocam
    "kick start my heart"

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir anlatım, harika resimler çok tşkler paylaştığınız için
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Abi gene mükemmelsin hastayım senin yaptığın yorumlara anlatımına .
    mtprunuz olmsada çok güzel vakit geçirmişsiniz anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler abi saygılar

genemi sen len Vascoo
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Hiç görmediğim, adınıda pek duymadığım bir yer.Açıkçası dünyanın neresinde kalıyor onu bile bilmiyorumAma güzel resimler, güzel anlatım.Paylaşım için teşekkürler.
    Not:Birisi goole earth dan koordinatları kaydetip yollayabilir mi tam buraları?Merak ettim sanal olarak bari geziyim biraz

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Gezi süper, Resimler süper...

Manzara resimlerinden birisi şuan bilgisayarımın masa üstünde.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayırdır İnşallah!!!

Yahu dibime geldin de bir haber etmedin ha.
    Alacağın olsun.

Eh ben de bu yaz Amarikanya'ya gidip, şelalelerde kese yapmazsam bana da horoz demesinler.
    Seni de dönüşte uçağa binerken arıycam.
    Şöyle diycem.(Fransızca)
    -Hocam öğle yemeğine orjinal macdo yemeğe geldik, dönüyoz kusura bakma bi dahaki sefer görüşürüz.

Viatormundi hakkında kargaların bana getirdiği en son habere göre KTM'yi satılık etmiş.
    Bir tane Gas Gas alacakmış.
    Trial olaylara takılıyomuş.
    Trial enfeksiyon kapmış yani.(Orjinali tribaldi galiba)

Kayalardan hoplayıp, kütüklerin üzerinden geçecekmiş.
    Ben ona gitme motorla Türkiye'ye demiştim dinlemedi bildiğiniz gibi.
    Dönene kadar hatim indirtmişti bize.
    Türkiye gezisini kazasız belasız tamamladı ama yan etkileri görülüyor anlaşılan.

Hocam bu Mayorka adamı bu kadar gam kedere salıyorsa gitmeyelim hiç.
    Bu yaz öyle kısa bir tur düşünüyordum aslında.
    Fakat çok yeis içinde yazmışsın raporu.
    (Yeis ne demek bilmiyorum. Bi yerde okumuştum aklımda kalmış. Hoşuma gittiği için olur olmaz yerde kullanıyorum.Güzel kelime...)

Valla kalp kalbe karşıdır derler.
    O zeytin ağacını görünce benim de aklıma Coolrider geldi.
    Benimki özlemekten değil, zeytinyağı bitti ondan.
    Bana en sıra malı zeytinyağını kakalamış ama olsun.
    İtalyanların çok övündükleri yağdan bin kat iyi.
    Uzun zaman oldu görüşmedik.
    Dur yarın arayıp bir teneke daha isteyeyim.

Görüyon hocam insanoğlu ne kadar çıkarcı.
    Sen taa Mayorka'lara gidip gezi yazısı ekle.
    Burda okuyan adamın aklına zeytinyağının bittiği gelsin.
    Bazen ben de kendime şaşıyorum ama akıl akıl değilki.
    Gel orama takıl gibi bişey ben de...

Boğa güreşlerine kadar kalacaksan haberleşelim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Cok guzel resimler. Tesekkurler. Adamlar tarihi dokuyu hic bozmadan ne guzel korumuslar. Keske bizde de boyle olsa...
    Because you are mine. I walk the line..

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Aprentice, cok enteresan dogrusu. Iyi hatirlamissin, bravo.

Coq., Yahu Pariste yer bulamadik, Barcelonaya gittik. Oradan oraya uzanacak da zaman ne arasin bilader. Seneye insallah. Cok istiyorum senin oralari gormeyi, daha kismet olmadi. Ama sen VM yi bir ziyaret etmelisin. Burnunun dibinde cocuk. CR ye selam et.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    tebrikler .... baska yorum yok ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

bach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Özlemiştim Donald Duck yazılarını... Günüme keyf kattınız. Teşekkürler.
    [B]Algı kıtlığı yaşıyorum! Lütfen bir kez olsun Türkçe derslerine giren öğretmenini onure et![/B]

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Donald_Duck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq., Yahu Pariste yer bulamadik, Barcelonaya gittik. Oradan oraya uzanacak da zaman ne arasin bilader. Seneye insallah. Cok istiyorum senin oralari gormeyi, daha kismet olmadi. Ama sen VM yi bir ziyaret etmelisin. Burnunun dibinde cocuk. CR ye selam et.
    Valla Temmuz Ağustos gibi bir kısa gezi planımız var.
    Bakalım ne olacak.
    O tarafa gidersek VM ile bir kontak kurarım.

Paris'de nasıl yer bulamadığınızı anlamadım.
    Neyse, seneye söz aldım kabul ediyorum.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    abi bu nasıl bir gezi böyle harikalar yaratmışsın teşekkürler paylaşımın için
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Begendiginize sevindim arkadaslar.. Vakit buldukca devam edecegim tabii ki. Yukarda bahsi gecen bolum sadece bir Cumartesi gunune ait...

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Paris'de nasıl yer bulamadığınızı anlamadım.
    .....
    Bu TR den gelen yakin akrablarimlada bir bulusmaydi. Onlarin bir devre-mulk sistemi var. Orada bulustuk ve kaldik. Paristeki yerler iki sene oncesinden kapisilmis.

Seneye muhakkak bir Avrupa ziyareti daha istiyoruz. Kismet...

Motosikleti
    Honda
    DD Hocam;
    Öyle ne var ne yok diye senin rapordaki resimlere bir daha bakayım dedim.
    Bişey ilgimi çekti.
    Sen mimar adamsın mutlaka dikkatini çekmiştir.
    Ya da tatile iş getirmeyeyim diye atlamış olabilirsin.

Binalar da bir ilginçlik var yahu.
    Yani resimleri balık gözü mercekle çekmediysen, şayet.

Gidecem galiba ben oraya....

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DD Hocam;
    Binalar da bir ilginçlik var yahu.
    Yani resimleri balık gözü mercekle çekmediysen, şayet.
    Makinenin sabit lensi (Lumix TZ5) 28mm. Panaromik olanlari ben kendim birlestirerek yapiyorum.

Sen bi git oraya... Burnunun dibi, yarim saatte ordasin.

--------------------

Adada koyler kasabalar serpistirilmis...

Her taraf badem, incir, portakal, zeytin ve uzum baglari...

Oyle kilometrelerce akiyor otomobilin penceresinden. VM diyor ki Avrupanin bademini Mayorka sagliyormus...

Baharda gormek lazim buralari diyoruz.. Baharlar actiginda...

Kivrila kivrila Valdemossa sehrine geliyoruz.

Pazar var...yerlisi turisti sokaklara dokulmus, bahar yorgunlugu ve tembelligi elle tutulacak gibi.

Bazi sokaklar... Nasil diyeyim. Dar desem kimbilir ne anlarsiniz. Fotograf iyi anlatir yine.

Oradan kalkiyoruz ver elini Deya... Minicik bir kasaba, ama nasil guzel, nasil temiz, tertipli...

Burada da var boyle seyler. "Mercedes gorunumlu Reno"...

Gorunum markayla sınırlı kalmis ama olsun. Maksat gelene gecene bir tebessum katmak degil mi?

Kasabanin sokaklarindan bir panaroma...

Doyamiyoruz gezmeye...VM diyorki haydi Soller e gidelim. Gidelim... Hem Picassonun sergisi de varmis orada, ona da bakalim... Bakalim... hem tramvay da varmis...ustelik kahvenin icinden geciyormus...Hedi canim... Valla... Iyi ya, gorelim...

Soller (Soyer diye okunuyor) e variyoruz, inceden yagmur da takip ediyor bizi. Yagmur dediysem çisenti... Hosumuza bile gidiyor. Romantik.

Tramvay yolumuzu cikiveriyor, sanki bilirmis gibi vatman. çın çın ting...

21 numara..."Aaa Suadiye tramvayi" diyorum. Kimseye bir sey ifade etmiyor. Cok yaslandim galiba diyorum kendi kendime. Hadi ya...

Gidip bir meydanda guzel bir kahve soyluyoruz... Yanina da bademli cukulatali kek. mmmmMMmmm...

Burasi Fransiz etkisinde bir sehir. Sebebi enteresan... Ana sehir Palma dan burayi ayiran daglar oyle sarp ki denizden Fransaya ulasmak daha kolay geldigi icin Soller halki Isapnya yerine Fransa ile daha cok iliskide kalmis tarih boyunca.

Neler oluyor hayatta...

Gidelim su Picasso nun porselenlerini gorelim diyoruz.

Ustat...

Dokunuvermis kile... Tarihe iz birakmis bir anlamda. "O bakis" i yakalamis iste.

Kimisi de bir gulusu yakalar, kimisi bir dokunuşu. Ne kendi unutur, ne baskalarina unutturur. Birseylerin farkinda olmak lazim...

Obur tarafta sorarlar adama...

-----------------
    Tiklanabilir resimler var yukarda, bir bakin emi.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Reşat abi fotoğraflarında dikkat ettiğim en önemli nokta sokakların temizliği. Yau adamlar evi gibi bakıyor yaşadığı sokağa. Bizim burda adam elinde ki koca çöp poşetini sokak ortasına atıyor. Nasıl iş anlamıyorum. Gelmek, gezmek, görmek en önemlisi seninle ve coq la bir gün tanışmak istiyorum....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimler harika.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Artik daha fazla adada kalamadik, bizi bekleyenler vardi anakarada, Barselona da. Gittik, bulustuk… Salou diye kucuk bir sehirde ayirttigimiz otel odamiza yerlestik.

Salou nun fazla bir ozelligi yok. Mesela Cinarcik gibi dusunebilirsiniz. Sahil sehri, tatil sehri… Sezonluk.

Sonra esas ilginc olan Salou nun kara tarafindaki kucuk koyleri kasabalari soyle bir dolasmaya ciktik ertesi gun…
    Burasi oralarda bir yerde bir restoran. Enfes geyik ceviriyorlar, yani muhabbet degil, hakiki geyik... Ve kendi saraplari var. Inanilmaz.

Baglarin goz alabildigine uzandigi tepeler… tepeler.... Bulutlarin golgeleri dolasiyor baglarda, baska kimseler yok.

ve gelincik tarlalarinda bendeniz.

Yıllardir gelincik tarlasi gormemiştim... Özlemisim.

Gelincik, pisi-pisi otu, papatya... Cocuklugum bir film seridi gozumun onunde...
    Hele o ezilen otun kokusu, toprak kokusu...ebegumeci, yabani nane, karanfil...

Bir tabela. Ilerde bir köy varmış, adı "Miramar". Gidelim bakalim...Aylardan yaz, gunlerden tatil nasil olsa.

Bu yollardan... Motosikletsiz...

Insanin aglayasi geliyor.

Miramar gorunuyor uzaktan. Bir dagin tepesinde minyatur bir köy.

Biz uzaktan o köye bakıyoruz,

O da yukardan bize.

Sonra baska bir köye denk geliyoruz...

İhtiyar heyeti oturmuş köyün giriş kapısının önüne... Bir muhabbettir gidiyor.

Katalon bilsem de konussam, katılsam muhabbete.

-Selamin aleykum agalar...
    -Ve aleykumselaaaam...
    -Geciyorduk bir ugrayalim dedik, malum sicaklar... Belki dedik bir tas ayran buluruz...
    -Hos gelmissiniz be...vardir tabii ayran olmanmi? Bu sicaklar Alaman bombardimanindan beri gorulmedi buralarda evladim... Cenabi hakkin hikmeti iste.

Var bir ugursuzluk... O fezaya gide gele gide gele bozdular duzenimizi...Hep Ameriganin basinin altindan cikiyor bunnar... Aaah ah ben dediydim bunnar Normandiyaya geldiginde kimse beni dinnemedi....
    Sen nerdensin evladim?

-Nüyork emmi...
    - Nea! S'ttir bre zındık....Bi de utanmadan ayran diyo... Verin lan bastonumu... Maffettiniz lan dünyayı...Hiyeyt !

Bu hayali muhabbet aklımdan gecerken sinirim bozuldu basladim siritmaya... Adamcagizlar da bakiyor bu delimidir nedir diye. Universal bir sekilde selamlastik, destur alip girdik köyü kapisindan iceri.

Köyün ortasinda bir meydana cikiyor kapi. Klisesi, can kulesi ve meydanda oynayan cocuklarin civiltisi var.

Cesme var bir tane...Şırıldasın, kuşlar gelsin, güzellik olsun diye yapmış birisi işte. Hoşumuza gitsin istemiş. Bizde elimizi göğsimize götürüp eyyvallah diyoruz.

Güzel böyle...

Kenarda bir kahve, garson sicaktan uyukluyor... Bir kac turist bir seyler iciyor. Onlarda bizim gibi ne ariyorlarsa burada? Yerlilerin akli almiyordur muhakkak.

Tekrar acildik tepeler arasindan kivrilan, hic bitmesin diye icimden gecirdigim yollara ve bununla karsilastik bir ara.

Bunun devami yine bu forumda ama baska baslikta... Bulursunuz siz onu, bilirim.

O köy senin bu kasaba benim iki üç gün dolaştık civarı. Zilyonlarca fotograf çektim... "Deklanşör ağladı bea" diye geyik yapayım mı?

Ne banal.. Birden romatizmi mahfettim degil mı... Pardon alamadım kendimi.

Affettireyim kendimi bari.

Altta sizlere bir demet yasemen...

Bu kadar Ispanya dag koyu kasabasi fotografi sanirim yeter...hatta cok fazla bile oldu, fotograflar anlamini yitirdi...

Neyse, onumude bir de buyuk sehir var. Barselona. Bakalim ne zaman ona sira gelecek... ;)

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Donald_Duck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse, onumude bir de buyuk sehir var. Barselona. Bakalim ne zaman ona sira gelecek... ;)
    EEE???!!!

Çekirdek çitlemekten gına geldi.
    Gelsin artık sıra şu barselona denilen yere.
    Baştan söyleyeyim.
    Detay isterim.
    Resimleri yüklerken küfretmek serbest.

Barselona ilgimi çekiyor.
    Çünkü oturduğum caddenin adı.
    Bu Fransızlar niye benim caddeme bir İspanyol şehrinin adını vermiş? anlamak mümkün değil.

Vardır bi bildikleri.
    Bakalım belki de cevap senin bu rapordan çıkar hocam...

Ps: Hocam baktım oralara nasıl gidebilirim diye ama maalesef senin dediğin gibi çok yakın mesafede değil.
    Baya sağlam bir yolu göze almam lazım.
    İki saat araba kullandı mı 3 gün deliksiz uyku isteyen benim gibi biri için uzun yol.
    O yolu bana çektirecek tek şey motosikletle gitmek.
    Bu seferde hanımdan izin kağıdı alma derdi var ki imkansız gibi bişey.
    Bu nedenle bu yıl orayı unutup, başka bahara inşallah demek durumundayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)