Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devi'den Uzungöl, Meryemana ve Solmaca Yaylası

Motovento
    REKLAM ALANI
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Devi-Pala-İbo> Uzungöl-Meryemana-Solmaca->

Merhaba Enduro Sever Motosiklet.Net Üyeleri,
    Öncelikle gezi raporuma başlamadan çok özlediğim Samsun'daki büyüklerime sevgiyle ve saygıyla başlamak istiyorum.Bu geziyi onlara armağan ediyorum.

Resimlerin tamamını görüntülemek için lütfen en az 3 kere tamamen yüklenmesini bekleyin.Bir kere tamamen yüklendikten sonra sayfayı yenileyerek eksik resimlerin yüklenmesini bekleyin.Üç kere tekrarlayın yoksa resimler gözükmeyecek

Sitemiz üyelerinden halil_pala ile günler önceden konuşuyorduk.Trabzon'a gelebilirim diyordu.17 Mayıs günü saat 17.00 sıralarında onları Giresun Eynesil civarında karşıladık.Amcaoğluyla gelmişti.İbrahim gerçekten çok iyi bir artçı.Halil(pala) bazen onun arkada olduğunu unutuyordur eminim.Sesi çıkmıyor, mükemmel artçı.İbrahim'e raporda İbo diye hitap edicem. Aynı gün içerisinde okulun şenliklerini gezdik sadece. Biz festivale fazla vakit ayıramadık çünkü hep aklımızda Sümela, Uzungöl, Solmaca, Maçka vardı.Aynı gün Faroz limanındaki KARMOK üyeleriyle tanıştırdım arkadaşlarımı.Ertesi sabah 18 Mayıs günü sabah erkenden yola koyulduk.Uzungöl'e doğru tekerlekler dönmeye başladı.19 Mayıs sabahıda Sümela Manastırına döndü tekerlekler.Akşamında Rizeye geçtik, Rizeli motorcu (abi) arkadaşlar ile tanıştık.Çok eğlendik çok yorulduk; ama heyecan hep doruktaydı.Heyecandan resimlerini kaçırdığımız yerler oldu.Sümela Meryemana da ve Uzungöl'de yağmura yakalandık.Uzungölde ben baya ıslandım.Bu iki turistik yere gidenler yağmurluklarını unutmasınlar, eğer kot pantolan ile çıkıyorlarsa tabiki.Artık resimlere geçelim.

Samsun >>Trabzon

Samsun'dan çıkarken hazırlıklar tamam ve bir resim.

Pala ile İbo gelirken sadece Nefise Akçelik tünel girişinde durmuşlar.Resimleri onlardan alıp raporu bölmek istemedim.Samsun-Trabzon yaklaşık 340 km.Yollar gayet güzel.

İbo(Henüz siteye üye değil.Onu da endurocu yapıyoruz tabiki)

halil_pala

Giresun- Eynesil civarlarına kadar geldik arkadaşımla ekibi karşılamaya.Geldiklerinde 1 sn bile beklemedik sevinçten heyecandan Trabzon'a doğru ilerledik.

Daha sonra kampüste yemek yedik ve akşam oldu.Faroz limanına KARMOK üyelerini ziyaret ettik.

Bizimkiler hala heyecanlılar.Gezelim gezelim.Biraz şehir turu geç oldu.Erkendne yattık.yarın Uzungöle'e gidiceğiz çünkü.

Trabzon>Uzungöl
    Ertesi sabah evin önündeki depodan motorlarımızı kaldırdık.Uykularını iyi almış olmalarından tek marş ile çalıştılar.

Daha sonra Değirmendere çıkışı Pelitli'de benzinlerimizi aldık.

Yomra>Arsin>Araklı>Sürmene> Dernekpazarı> Çaykara> Uzungöl

Araklı taraflarında markete girerek karnımızı doyuracak bir kaç yiyecek ve hazrılamak için gereç aldık.

Uzungöl'e dönüş tabelasının önünde resim alamadık çünkü yol üzerinde durmamız gerekiyordu.Tehlike yaratmamak için ilerledik.Yolun hemen başında yol yapımı vardı.İlerleyen yollarda da vardı.Motorcuların kabusu mıcır da vardı.Bir de ıslaktı.Tek şerite düşen yolda sırayla geçiş bile yapılıyordu.Kamyon azdı ama yolcu otobüsleri ürküttü.

Yol üzerinden resimler

Yine yol üzerinde tabelayı biraz geçince çok güzel bir köprü gördük.Araba geçemezdi ama motosikleti tartar diye düşündüm.Ekipten gaz gelmeyince üzerinden geçemedim.

Endurocu selamı : )

İbo önüme geçti, karizma pozunu verdi.

Pala bütünleştiği kaskıyla hep mutluydu.

Onlar olmasa....

Yol üzerinde Çaykara Tabelası.Biz doğal yerlerden çok "bak Çaykara'ya gittik, Uzungöl'ü gördük" havasındaydık.Heyecandan sadece heyecandan o kadar manzalık resimler kaçırdık.Daha sonra betimlemeye daha çok önem verdik ;ama buradan haz alıp yola çıkacak olan enduroculara yollarda yol sormalarına yol açtık, buna eminiz : )

Ben, ekipman çıkarmamakta ısrarlıyım.Henüz bütünleşmedim.

İbo heyecandan poz ver dedim böyle poz verdi : )

İbo'yu seviyorum.Endurocu sevişi

Uzungöl'e girerken Jandarma yakaladı bizi.Bizim haylaz motorcu endurocu olmadığımızı anladılar salıverdiler: ) Niye yakalasın ki biz de eksik hiç bişi yok. Hemen bir resim İbooo

Baaaak Uzungöl BUUU işte!!!!Geldik Uzungöl'e.Tam turistik yer vallahi.Doğası harika.kafa dinlemek için bire 3.Arkada göl resimler geliyor...

Pala dayıya, dayı bana, ibo'da hepimize bakıyordu

İbo:"Beni de çek beni de çek" dedi.

İşte bunları da MSN avatar yapıcağız, kıskananlar da program indirip ya da prtscn yapıp çalacak bu resimleri.

Haydi arkalara gidelim ateşimizi yapıp sucuklarımızı pişirelim!Önderlik yapıp muhteşem bir yer buluyorum arkadaşlara.Yolda ilerlerken göle her yerden su geldiğini de görüyoruz.

Gelin bakalım resim alalım arkadaşım!

Kamp yeri ve hazırlıklar

İbo ile benimki aynı karede

Baya uğraştık çıkarken ama sonuç mükemmel.(Falcon=Şahin)

İbo, resim çekerken Şahin uçmasın diye tutuyor.

Pala'da aşşağıda...

Hemen kamp alanımızın yanında ufak dere var.Derecik çay sayılırdı.Biz eğlenirken sesiyle bizi dinlendirdi, rahatlattı.Relax olamadık.Relaks TÜrkçe değil çünkü.

Ateş için kuru dalları topluyoruz.Genellikle tiken dalları.Köylülerin gizlice kesip kurumasını beklediği dalları da görüyoruz tabiki.

Dört dörtlük artçı olan İbo aynı zamanda iyi bir yardımcı.

bendeniz devi! Tam ormancı oldum şimdi.

Ateşi yaktık, pişiriyoruz sucukları.

Orman öğrencisi olduğum için görev başında resmi olmam gerekiyordu. : )

Açlık resime ve başa vurmuş dimi...

Tamam pala heyecan yok!Şinasi Abi ne der?Heyecan Yapma!!!

Yeh evet, resim çekincez yemek sonra PALA!

Evet, keyfim yerine geldi.Çek bakalım bizi İbo.

Sucuk etkisini gösteriyor.

Sucukları yedik, alanı topladık.Ateşimizi söndürdük, çöplerimizi ilçeye bile inmek gerekse de yanımıza aldık.Tam giderken zaten yağmur başladı.uzungöl'ün merkezine kadar gittik ve kendimizi bir kırahathaneye zor attık.

İbo'da bizi çekti sağolsun.Tipten halimiz belli.Giderken de azıcık atıştırdı.Size şunu söyliyeyim Uzungöl ile hemen aşşağıdaki Dernekpazarı iklimi farklı.Aynı Sümela Manastı'rıyla Maçka gibi.Sizi şaşırtsın ;ama korkutmasın.

Çaykara'da da biraz çise belirtileri vardı.Sahil yolunda hiç bişi yoktu ama.Eve gidene kadar ıslak olduğumdan biraz üşüdüm.Evde de iyice dinlendik çünkü yarın Maçka>Sümela>Meryemana var.Hemen sıradaki resimlere geçelim.

Ertesi gün erkenden kalkıp Trabzon-Boztepe'de kahvaltımızı yaptık.Kahvaltı sırasında arkadaşlara Trabzon'u anlattım.

Solda Trabzon-Çömlekçi'nin önüne çıkan tünel.Tünelin sahil çapraz uzantısında bayraklı yer askeriye imiş.Sağda Trabzon limanı.

Resimdeki yol tanjant yolu.Aslında bildiğimiz bulvar yolu.İsmi tanjant Trabzon'da.Yolu bölen ev ise Avukatlar Odası(Barolar Bir.)Yolun resimdeki başlangıçı Trabzon Meydanın üstünde.

Maçka>Sümela Manastırı
    Sonrasında Değirmendere'den Maçka'ya geçiyoruz.

Maçka tabelasının :) önünde fazla beklemeden Maçka'dan da resim almadan direk Meryemana'ya gidiyoruz.Yolda Fırtına deresi manzarası süper ama biz yine... Siz anladınız.

Yaklaşırken:

Vardık, motorlarımızı parkettik ve hemen tırmanmaya başladık.

Baktığımız yer

İşte burada teyzemize bir şaka yaptım.Çıkarken çok zorlanıyordu merdivenlerden."Halil, Ahmet asansörle mi çıkıyor?" der demez teyzemiz asansör mü var dedi: )
    http://img237.imageshack.us/img237/5153/img1573gv7.jpg[/img]

Suni mabedden dışarının görünüşü:
    http://img55.imageshack.us/img55/7274/img1574sl6.jpg[/img]

İşte tarihieser katliamı, artık gülüyorum ne diyeyim.Eserlere adlarını yazmış bizim emsaller, gençler!

Bu resimde Meryem Ana siz nerden bakarsanız bakın size bakıyor ve içeride sol köşede iken oturduğu yer parlıyor.(Üç boyutlu resim)Meryem Ana'nın kucağındaki Hz. İsa peygamber diye geçiyor.

Hz. İsa peygamber

Güvenlikçi arkadaş ile Halil dalga geçtiğinden tam öğrenemedim.resimlerin üzerine resimler gelicekmiş ondan delmişler üzerlerini tam anlayamadım.Yenisi olursa ne anlamı kalırki?

Gördüğünüz gibi çoğu sonradan yapılmış.Tamamen gerçek odalar kapalıydı, inşaat halindeydi.

Paralarımızın nereye gittiğini öğrendimiz an : )

Geri Dönüyoruz.

Rus bir arkadaşla tanıştık.Fazla muhabbet etmedi, sanırım ingilizcesine güvenmiyordu.

Dönüş hazırlıkları

Dönüşte manastırı gören bir balkonda resimlerçekiyoruz tekrardan.

Ben ve PALA

PAPA/PALA

İşte hepimizin bir arada olduğu tek resim.Heyecan azaldığından aklıma geldiği gibi bir abimizden rica ettim.

Yolda heyecan arıyoruz!İbo taşı çekerek bize yardımcı oluyor!

Ufak bir piknik alanında dinleniyoruz.Uyarılarda piknik yasak olduğunu gördük ve biz sadece resim için alana giriyoruz.

İşte Muhteşem Dere.

Derenin sesiyle ruhum canlanıyor.

Ben yatarken İbo'da ağaca çıkmış.

Devamında dönüş için yol alıyoruz.Yİne biraz ıslanıyoruz ;ama ma.kaya inice yağmur kesiliyor.
    Giderken gördüğümüz Solmaca Yaylası 15. km tabelasından içeri giriyoruz.Maçka girişte tünele girmeden Maçka>Manastır istikametinde sağda kalıyor.Grup kararıyla gidiyoruz.Yine heyecanlı yolculuk başlıyor.16 km tırmanıyoruz.Kollarımız koparcasına tırmanıyoruz, çıktıkça heyecan artıyor, bulutları geçiyoruz.Heyecan artınca resim de azalıyor : )

Solmaca Yaylası

Solmaca'ya çıkarken daha önce karar alıp çıkmadık.Plansız çıktık açıkçası.Çıkarken de bir çok kere kaybolduk.Tabelalar sanki yalan söylemeye başladıydı.Yaklaşık 7 km ise asfalt köy yolundan çıktık, sonrası çamurlu yayla yolu.

Solmaca'ya çıkarken ufak tefek yaylalardan geçiyoruz.

Solmaca Belirtileri.

ALTAN CİVELEK- KARADUMAN
    Yol üzerinde yine muhteşem bir çayda duruyoruz.Buz gibi akan suda aklıma şu şarkı geliyor.

atım dağları aştı nalları yolları yardı
    geldi bir karaduman yollarımı kapattı
    çek git buradan duman kapatma yollarımı
    birşey istemem senden al git acılarımı

geçtim uzun yollardan içtim soğuk sulardan
    ben birşey anlamadım habu yalan dünyadan
    yaylanın çimenine otur güzelim otur
    gönül kimi severse dünya güzeli odur

dalıp gitmek istedim derenin akışına
    gelmese de razıyım yarimin bakışına
    arkadaşlar kanmayın güzel gözle kaşlara
    sonra çok vurursunuz başınızı taşlara

yaylalar serin olur suları buz gibidir
    bir gören vazgeçmiyor sanki cennet yeridir
    gece oldumu yıldız sanki elle tutulur
    karadeniz yaylası inan ki bambaşkadır

Uzun bir yol sonunda SOLMACA

Hemen yayla yollarına saplandık.Sevinç heyecan birbirine karıştı.

KARDELEN

Devi&Solmaca

Çok acıktık ve Solmaca sandığımızdan da çok bizi eğlendirdi.Tadında bırakıp Akçaabat'a Akçaabat Köftesi yemeğe gitmeye karar verdik.Dönüş yolu yine aynı yol üzerinde oldu.

Sonrasında Rize'deki ENDUROCU53 ve ekibini ziyaret etmeyi karar verdik.Kısa bir ziyaretti ;ama biliyorsunuz biz de heyecan hep dorukta, durmak yok ...

Sedat Abilerin Mekanı.
    Ustama selam,
    race'ci arkadaşa selam ve Mahmut Abi teşekkürler. : )

COMING SOON

by Devi
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrerd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tutarsız.
    gezi harika,güzergah harika,korumalarınız harika,kurallara uymanız harika,azminiz harika,anlatımınız harika,siz harikasınız....

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    teşekkürler paylaşım için , çok güzel yerler özlemişim karadenizi ya ...

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Yahu dostlar mükemmel bi gezi yapmışsınız helal olsun valla....Tam bi öğrenci gezisi....Herşey böle başlar zaten....Unutmadan bi sorum olacak Honda NX-4 Falcon şu anda satıştamı bilginiz varmı ???

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    fotolara bakarken imrendim harika bir gezi
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar elinize motorunuza sağlık, çok güzel ve uzun bir gezi olmuş
    payşaşım için teşekkürler
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emeğinize sağlık kardeşlerim...

Valla doğaya ve fotolara doyurdunuz bizi...

Manastırın içler acısı haline üzüldüm....

Tarihimize ve tarihi güzelliklerimize yeterince kıymet vermediğimizin belgelerini
    sergilemişsiniz..
    Tekrardan emeğinize sağlık..Teşekkürler size..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    harika bi gezi olmuş resimler için ayrıca tşk bi bahaneyle memleketimide gördüm bol bol gezmişsiniz ne güzel
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Super Super Bir kere Daha super hep gitmek gormek istedigim yerler hemdi gitmek görmek istediğim şekilde...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    mouse un roLLer i sanırım işaret parmağımda yada yaptı çevirmekten ne kadar çok foto hepside anLAtımLı nerdeyse ve öyküLerini okumakta güseL
    manastırın haLi içLer acIsı ve çok üzücüymüş gerçekten
    gezinizi bizimLede payLaştığınız için cok teşekkürLer..
    içim açıLdı vallahi çayımı yudumLArken oyLe uzuun uzuun okudum
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    Versys '07
    ooofff ooof tam istediğim gezi arkadaşlar inşallah bu yaz yıllık iznimin tamamını karadenizde geçiricem psikolojik ve lojistik olarak hazırım sadece izin tarihimin gelmesini bekliyorum.tekerlerinize yüreğinize emeğinize sağlık teşekkürler

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    elinize sağlık gençler kara denize gelmek kısmet olmadı resimlerle idare edecez artık.

CERREZCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında Olacak
    Bende gitmek istiyorum oralara.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    çok güzel gezi olmuş emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler hep oraları görmek istemişimdir inşallah birgün beraber teker çevirriz oralarda selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tirebolu dan geçerken gördüm ben sizi MT den olduğunuzu bileydin atlardım önünüze
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    kurban olduğum memleketim benim arkadaşlar iyi iş yapmışsınız tebrikler
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

Saygılar

Alıntı emrerd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi harika,güzergah harika,korumalarınız harika,kurallara uymanız harika,azminiz harika,anlatımınız harika,siz harikasınız....
    Teşekkür ederim Emre, çin piyasısyla ölmek üzere olan motosiklet kültürünü canlandırmak biz gençlere kaldı.Kurallar uymak için vardır...
    Karadenizi her gerçek motorcu gezmeli bence.

Alıntı emrerd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Emre, çin piyasısyla ölmek üzere olan motosiklet kültürünü canlandırmak biz gençlere kaldı.Kurallar uymak için vardır...
    Karadenizi her gerçek motorcu gezmeli bence.

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler paylaşım için , çok güzel yerler özlemişim karadenizi ya ...
    Şiir her şeyi anlatıyor.karadeniz...

Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu dostlar mükemmel bi gezi yapmışsınız helal olsun valla....Tam bi öğrenci gezisi....Herşey böle başlar zaten....Unutmadan bi sorum olacak Honda NX-4 Falcon şu anda satıştamı bilginiz varmı ???
    Teşekkürler Bolu'lu Lynx, Başlamak işin yarısı, yolun yarısı. Honda FAlcon en son 2005 yılında ülkemize geldi ve en fazla 2005 model falcon var ikinci el olarak.

Alıntı extreme1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotolara bakarken imrendim harika bir gezi
    Tam bir extreme gezi değil mi?

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elinize motorunuza sağlık, çok güzel ve uzun bir gezi olmuş
    payşaşım için teşekkürler
    Saygılar demirgursel...

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık kardeşlerim...

Valla doğaya ve fotolara doyurdunuz bizi...

Manastırın içler acısı haline üzüldüm....

Tarihimize ve tarihi güzelliklerimize yeterince kıymet vermediğimizin belgelerini
    sergilemişsiniz..
    Tekrardan emeğinize sağlık..Teşekkürler size..
    Manastır bir şey değil ne köyler var tarih kokan.İnsanlarımızı buralara yönlendirmemeiz gerek.Manastırın olduğu yerde farklı bir iklim var.Buraları tanıtarak yurtdışı yapanları buralara abone etmek gerek.

Alıntı selcukates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika bi gezi olmuş resimler için ayrıca tşk bi bahaneyle memleketimide gördüm bol bol gezmişsiniz ne güzel

Trabzon'daki tarihi yerleri ben de sevdim.Ama Trabzonluların buraya ilgisi fazla olmadığını korumadıklarını da gördüm.

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super Super Bir kere Daha super hep gitmek gormek istedigim yerler hemdi gitmek görmek istediğim şekilde...
    Her zaman açık buralar, gezin, görün paylaşın hocam

Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mouse un roLLer i sanırım işaret parmağımda yada yaptı çevirmekten ne kadar çok foto hepside anLAtımLı nerdeyse ve öyküLerini okumakta güseL
    manastırın haLi içLer acIsı ve çok üzücüymüş gerçekten
    gezinizi bizimLede payLaştığınız için cok teşekkürLer..
    içim açıLdı vallahi çayımı yudumLArken oyLe uzuun uzuun okudum
    Öykülerimi beğendiğine çok sevindim.Fazla gülünç olmadan ciddiyetini de tatlı tatlı anlatmaya çalıştım."Kesin olabilir" gibi anlatım bozukluğu yapan kelimelerden sakındım.Ne kadar güzel Türkçe, o kadar iyi anlatım oluyor

İşaret parmağına üzüldüm Kalyo

Alıntı emrahkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooofff ooof tam istediğim gezi arkadaşlar inşallah bu yaz yıllık iznimin tamamını karadenizde geçiricem psikolojik ve lojistik olarak hazırım sadece izin tarihimin gelmesini bekliyorum.tekerlerinize yüreğinize emeğinize sağlık teşekkürler
    İzinleri kıştan ayarlamak gerek bence Ama kışın da gezilir buralar, ben az da olsa gezdim.

Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık gençler kara denize gelmek kısmet olmadı resimlerle idare edecez artık.
    Her zaman bekleriz, yazın Samsun'da ikamet ediyorum, beklerim.

Alıntı CERREZCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gitmek istiyorum oralara.
    Hemen bugünden çık yola, plan yaptıkça gezin aksar.YOla çıkıyorsun gezip geliyorsun

Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel gezi olmuş emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler hep oraları görmek istemişimdir inşallah birgün beraber teker çevirriz oralarda selamlar
    Her zaman.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tirebolu dan geçerken gördüm ben sizi MT den olduğunuzu bileydin atlardım önünüze

Cakalaz bu yaın ortalarında dönüceğim Samsun'a.Görünce çekinme durdur beni, tanışırız, muhabbet ederiz hiç olmazsa.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    arkadaslar ne güzel yerler be bayıldım varya ellerinize emeginize saglık.bizlerle paylastıgınız için cok teşekkür ederiz.KADİRLİ den selamlar

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    vay bee...mükemmelsiniz arkadaşlar...biz ne zaman gideceksek buralara
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler