Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Biraz gecikmiş bir gezi yazısı(Nisan 1992-Yerköy-Kırşehir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1991 yılında aldığım Mobylette Flash 51 VK ile Nisan 1992'de Yozgat/Yerköy'den Kırşehir'e yaptığım geziyi sizlerle paylaşacağım.
    mobylette flash 51 vk ile okuluma gidip geliyor ve yakın yerlere geziye çıkıyordum.Kırşehir en uzun menzilim olmuştu.(Gidiş geliş 140 km.) Mart 1992'deki birinci denemem başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Kırşehire 10 km. kala hava birden soğumuştu. Üzerimdeki kot pantolon ve deri ceket vardı. Kask ise yoktu. Soğuğa dayanamayınca geriye dönmüştüm. Dönüş yolunda önce yağmur, ve sonrada son 15 km boyunca da kar yağışı altında yol almam gerekmişti. Eve vardığımda artık vücudum uyuşmuştu.

Yerköy'e 7 km mesafedeki Çiçekdağı'nda
    Devam edecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Devamını bekliyorum. İlginç bir şeye benziyor
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Eskiden kaskmı vardi vay be mobiletli günlerimi hatırladım devamını sabırsızlıkla bekliyoruz

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende meraj ettim ya .

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Nisan 1992'de Yerköy-Kırşehir gezisini tekrar denemiş ve bu sefer sonunu getirebilmiştim.
    Resim:Çiçekdağı sırtlarından Yerköy'ün görünümü.Yakında görünen Çiçekdağı, Uzaktaki Yerköy.

Çiçekdağı sırtlarında.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Mobylette Flash 51 VK e iki kişi mi binmiştiniz? fotoğrafı çeken biri olmalı öyle değil mi

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok daha neler kamare nerde sakamı bu su koseyemı el sallıyım Vay be eskı gezıler bırden kucuklugumu hatırlattı Yanlıs anlamayın ama cok guzel bıse...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Ağbi yok mu başka fotoğraf. Hepsini birden yüklesen. Mobilet gibisi var mı yav...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Kırşehir'e ulaştığımda bir kebapçıya girerek yemek yedikten sonra hava kararmadan geri dönebilmek için hemen dönüş yoluna koyulmuştum. Kırşehir'e vardıktan sonra yarım saat içinde geri dönüş yoluna koyulmuştum. Kullandığım mobylette ise en küçük bir problem çıkarmamıştı.

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobylette Flash 51 VK e iki kişi mi binmiştiniz? fotoğrafı çeken biri olmalı öyle değil mi
    Yerköy-Kırşehir gezisini tek başıma yapmıştım. Bazı resimleri bu istikamette iki kişi yaptığımız gezilerde çekmiştik. Ama Mobylette ile toplam 140 km olan bu yolu iki kişi katetmek olanaksız. Çiçekdağı sırtlarına kadar iki kişi gidebiliyorduk.

Buda Mobylette ile son resim. Bir yıl sonunda 5000km'ye gelen motorumu istanbula dönüşümde satmıştım. Alan arkadaş Motor kompresyonunu ölçtürmüştü. Motor kompresyonu zayıf çıkmıştı. 3.750.000tl ye aldığım motoru 2.100.000 TL'ye satabilmiştim

Motosikleti
    honda dylan
    nostaljı yasattın bıze.paylasım ıcın tesekkur.

okey abi işte mobilet sevgisi ve anıları

Motosikleti
    kymco ck 125
    Evet eski motosikletler güzel bende de peugeot 103 vardı 50 cc ne günlerdi o günler

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hey gidi günlerrrr....
    Ben daha 5 yaşındaydım siz mobiletlerle geziler yaparken
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    mz 251
    o yıllarda ana yol tek şeritli ve küçüçük vay ne ğünlerde yolda dogru düzğün araba dahi yok şimdi çift şeritli ve iyi durumda ama şu anda mobiletle yol almak mümkün değil allah ğöstermesin hemen carparlar ama cok ğüzel bir ğezi o yıllarda o imkanlarla cok cok iyi nostalji yaşattığın için teşekkürler
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1991 yılında aldığım Mobylette Flash 51 VK ile Nisan 1992'de Yozgat/Yerköy'den Kırşehir'e yaptığım geziyi sizlerle paylaşacağım.
    mobylette flash 51 vk ile okuluma gidip geliyor ve yakın yerlere geziye çıkıyordum.Kırşehir en uzun menzilim olmuştu.(Gidiş geliş 140 km.) Mart 1992'deki birinci denemem başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Kırşehire 10 km. kala hava birden soğumuştu. Üzerimdeki kot pantolon ve deri ceket vardı. Kask ise yoktu. Soğuğa dayanamayınca geriye dönmüştüm. Dönüş yolunda önce yağmur, ve sonrada son 15 km boyunca da kar yağışı altında yol almam gerekmişti. Eve vardığımda artık vücudum uyuşmuştu. ...
    Çok teşekkürler bize nostalji yaşattınız. Sizin ilk Yozgat-Kırşehir denemeniz aklıma Temel fıkrası getirdi. Ameraki'ya yüzüp, özgürlük heykelini gördüğünde, ben yoruldum, döneyim demiş.
    10 km. daha gidip bir kahvede ısınsaydınız

celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    Ben 20 Sene Soınra Koyacagım Bole Fotografları )))))
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu resmdeki motorla mı yaptın bu yolu Tebrikler vallaha
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    o zamanın parasıyla mı 3.750.000e alıp 2.100.000e sattınız bu motoru? bir yanlışlık olmasın? ben 92de 2. sınıfı bitirp 3e geçmiştim ve bir ayran bir gevrek 500 lira mıydı 1000 lira mıydı neydi o civardaydı yani.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamanın parasıyla mı 3.750.000e alıp 2.100.000e sattınız bu motoru? bir yanlışlık olmasın? ben 92de 2. sınıfı bitirp 3e geçmiştim ve bir ayran bir gevrek 500 lira mıydı 1000 lira mıydı neydi o civardaydı yani.
    Faturası hala durduğu için rakamı faturadan bakarak yazdım. O zaman bu rakam yaklaşık 4 öğretmen maaşına karşılık geliyordu. Yani o zaman mobilete verdiğim parayla şimdi bir honda cbf 150 ve koruma malzemeleri alınır.

Motosikleti
    150 ZC
    ben gezi diye işte buna derim abi gözlerim doldu imkanların kısıtlı olduğu
    bir gezi ne eldiven ne kask ne mont ve iki kişi mobilet mis gibi eline sağlık
    güzel olmuş abi ..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler