Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İznik hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen Zs-250
    Selamlar...

Herkesin kafalasında yer alan çok gezen mi bilir, yoksa çok okuyan mı sorusunun cevabı burada...
    Kesinlikle çok gezen bilir, bakınız İznik konusunda okudum ama birşey bulamadım.

Bu haftasonu İznik'e kültür turu planlıyorum, cumartesi yola çıkıp o gece orada konaklayarak 2 gün boyunca rahat rahat gezmeye niyetim var. İnternet de araştırdım, motor sevdalısı dostlarımız hiç konaklama yapma gereği duymamış, dolayısıylada rapor yayınlamamış.Sizlerden önerilerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.
    Nerede yenilir içilir?
    Nereler gezilir (Çok zahmet olmazsa ufak bir harita rotası)
    Nerede kalınır?

Şimdiden çooook teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    İmren köftecisinde köfte yenir:D:D:D
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Zongshen Zs-250
    Eyvallah dostum, o kesin zaten... Orhangazi'de ki yerinden sürekli yiyorum, arada parmaklara çokk dikkat ediyorum..

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam anne tarafı Orhangazi'li olduğu için çok sık gideriz o tarafa. Sana tavsiyem İstanbul'dan çıktıktan sonra kara yolunu tercih edip Karamürsel'den dağ yoluna sapman. Tam nereden dönüldüğünü hatırlayamyorum ama sorarak rahatça bulabilirsin sanırım (öğrendiğimde güncellemeye çalışacağım). Bir süre yokuş çıkıyorsun, tam olarak dağın tepesine. Ama inan oradaki manzaraya değer. Daha sonra indiğin yer yukardan tercih ettiğin yola göre Boyalıca köyü oluyor oradan sola dönerek İznik'e gidebilirsin. Diğer arkadaşlar için de bu yol tam motosikletle gidilecek bir rota, Bursa tarafına gidilecekse kesinlikle tavsiye ederim.
    Not: Her inişte olduğu gibi burada da az da olsa ciddi virajlar var, eğim de olduğu için ekstra dikkat sarfedin.
    İyi gezmeler

Haritalardan bu şekilde göstermeye çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Motosikleti
    Zongshen Zs-250
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam anne tarafı Orhangazi'li olduğu için çok sık gideriz o tarafa. Sana tavsiyem İstanbul'dan çıktıktan sonra kara yolunu tercih edip Karamürsel'den dağ yoluna sapman. Tam nereden dönüldüğünü hatırlayamyorum ama sorarak rahatça bulabilirsin sanırım (öğrendiğimde güncellemeye çalışacağım). Bir süre yokuş çıkıyorsun, tam olarak dağın tepesine. Ama inan oradaki manzaraya değer. Daha sonra indiğin yer yukardan tercih ettiğin yola göre Boyalıca köyü oluyor oradan sola dönerek İznik'e gidebilirsin. Diğer arkadaşlar için de bu yol tam motosikletle gidilecek bir rota, Bursa tarafına gidilecekse kesinlikle tavsiye ederim.
    Not: Her inişte olduğu gibi burada da az da olsa ciddi virajlar var, eğim de olduğu için ekstra dikkat sarfedin.
    İyi gezmeler

Haritalardan bu şekilde göstermeye çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Dostum Ellerin dert görmesin...

Ama senin güzergahını kullanamayacağım, bir tane daha yolcum var ve motosiklete henüz alışamadı. İlk günden korkutmayalım. Orhangazi yolu daha sakin ve düz

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    İzniğe defalarca gidip, birçok kerelerde konaklayan biri olarak detaylı bilgi verebilirim sanırım. İzniğe Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattından karşı yakaya geçerek 2 farklı yoldan ulaşabilirsin.

Topçularda indikten sonra sağa Yalova yönüne dönersen, Yalova-Orhangazi üstünden göle ulaşırsın. Orhangazi içindeki ilk İznik tabelasından saparsan gölün kuzey sahil şeridini boydan boya, zeytin bahçelerinin kokusunu içine çeke çeke gidersin.

Topçulardan sola saparsan Karamürsel içinde Yalakdere sapağından girerek, köy yollarından Boyalıca'ya inersin. Her ikiside ayrı ayrı güzel yollar.

Konaklama olarak sana tek bir yer öneririm

http://www.zeytincegezi.com//Default.aspx?sc=19

İşletmecisi Atilla bey Akut'un kurucularından olup, eğitimli bir dağcıdır. Bölgeye son derece hakimdir ve zeytin bahçelerinin içinde göl manzaralı harika bir pansiyon işletmektedir. Gidersen selamımı söylersin.

Gölün güney kısmında yol biraz daha kötüdür, ama görmeye değerdir. İmren köftecisinde köfte ve kaymaklı ekmek kadayıfı yiyip, İtimat'dan kaymak ve peynir almadan dönme, pişman olursun

Aslında tarih boyunca çeşitli medeniyetlere kucak açmış bir yer olsada malesef kalıntıları yok denecek kadar azdır.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bol fotoğraf çekersen seviniriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)