Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

scooter ile şehirler arası yolculuk yapılmaz diyenler buyrun:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı byfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda yalan söyliyecek halimiz yok. hatta maraş mt den ustacik1973 nickli abim ile beraber gidecektik onun sonradan işi çıktı o gelemedi. madem inanmıyorsun ona sor

bende zaten scooter ile uzun yola gidilmez demiyorum. gidilmez diyen arkadaşlar vardı bu sitede sözüm onlara. ayrıca 200km yol kısa bi yol değildir uzun yola giriyor yani
    bozacının şahidi şıracı derler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozacının şahidi şıracı derler
    inanmıyorsan inanma kardeşim senimi inandırmak zorundayım
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    scooter ile şehirler arası yolculuk yapılmaz diyenler buyrun:

inanki ben demedim tüm mtye sorabilirsin adanadan selamlar.

Motosikleti
    xy150 çelik
    aferin furkan inan maya niyetli olmayan baba ve oğlunuda boşver demekki onun tuzu kuru daha büyük motoru olduğu için küçükleri gale almıyor galiba
    merak etme şahidin benim
    işim olmasa idi beraberdik emin ol

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    msjları okumadım cok vaktim yok polemigede giremicem ama bilen bilir 200km yol bnm için istanbulda sehiriçi demek ve scooterla bn onu hep yapıorum
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    resimlerde ne kask ne motor ne mont var ,siz motorları unutmuş olmayın .
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Sizin oralarda 200km fazla km gibi gözükebilir ama bazı arkadaşlarımızın da dediği gibi biz bazen istanbulda 1 günde o kadar km yapıyoruz. benim istanbulda günlük ortalama kullanımım 100km .

1 ay önce ise Scooter ile ( honda dylan ) sabah balıkesire gidip akşam döndüm toplamda 650km yol yaptım iki kişi üstelik.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    " AK "
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin oralarda 200km fazla km gibi gözükebilir ama bazı arkadaşlarımızın da dediği gibi biz bazen istanbulda 1 günde o kadar km yapıyoruz. benim istanbulda günlük ortalama kullanımım 100km .

1 ay önce ise Scooter ile ( honda dylan ) sabah balıkesire gidip akşam döndüm toplamda 650km yol yaptım iki kişi üstelik.

bi kaç merak ettiğim nokta war...aydınlatırmısın...ona qöre yorum yapacağım...

* yenikapı - bandırma wapuru dahil mi buna ?

* yada çanakkale feribotu ?

* scooter maxi mi, mini mi ?

* qittiğin qüzergâh neresi ?

Teşekkürler.

.
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Silverwing, Burgman, Xciting gibi scooter larla Touring motor kalitesinde uzun yolculuk yapılır. Türkiye den Çin e bile gidersiniz. Hemde çoğu Enduro dan Chopper dan bile rahat gidersiniz. Piaggio nun 800 kymco nun 700 cc scooter ları var bunları pazar günü toplam 20 km yol gidin diye yapmıyorlar herhalde

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı 34_AK_027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kaç merak ettiğim nokta war...aydınlatırmısın...ona qöre yorum yapacağım...

* yenikapı - bandırma wapuru dahil mi buna ?

* yada çanakkale feribotu ?

* scooter maxi mi, mini mi ?

* qittiğin qüzergâh neresi ?

Teşekkürler.

.
    Hemen belirteyim dostum
    Pendik-yalova feribot ile geçtim. Bu kısım 45 dakika sürdü ve bunu saymıyorum elbette.

Yalova - balıkesir = 250km kadar tuttu.
    Balıkesir dönüşü Feribotu kaçırdım, izmiti dolandım 400km kadar da balıkesir-istanbul tuttu
    Toplamda km göstergem 650km'i gösteriyordu.

kullandığım Scooter "Honda Ses Dylan 150"

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Deryali; 650 km sonunda bi yorgunluk, uyuşma hissi veya herhangi bir rahatsızlık hissettin mi ve artçında yolculuktan memnun kaldı mı ve de ortalama kaç km hız ile seyrettiniz

Saygılar...

Motosikleti
    " AK "
    @deryali
    bana idol oldun...bende bursaya qitmeyi tasarlıyorum da...ama benimki çin çan çon...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deryali; 650 km sonunda bi yorgunluk, uyuşma hissi veya herhangi bir rahatsızlık hissettin mi ve artçında yolculuktan memnun kaldı mı ve de ortalama kaç km hız ile seyrettiniz

Saygılar...
    Motosikletin rodajı yeni dolmuştu ilk yağını değiştirtikten sonra motosikletide uzun yolda test etme imkanım oldu. Yalova-Balıkesir arası olabildiğince gaza yüklendim ortalama 110-120km hızla gittim. Zira 2.5 saat olduğunda bir baktım balıkesirdeydim Depomda full dolu olduğu için durma ihtiyacımda olmadı.

Balıkesire geldiğimizde ne ben nede artçımda herhangi bir yorgunluk, başdönmesi vs yoktu. hatta bu kadar çabuk nasıl gelebildiğime oldukça şaşırdır ara ara ibremde 135'i gördüm.

Dönüş yolu için ise aynı şeyleri söylemek pek mümkün değildi malasef. Akşam 18:00 gibi işimiz bitti ve dönüş yoluna koyulduk. Susurlukta 1 saat kadar mola verdik. Sonra hava iyice karardı ve karanlık havada motosiklet kullanımı oldukça zor olduğunu fark ettim. Hava soğumaya başladı ortalama hızımız 80-90 a kadar düştü. Yalova ya gelene kadar 1 iki kere 10'ar dakikalık ara vermek zorunda kaldık. Yalovadan sonrası ise baya bi işgence olmaya başladı hava hem soğuktu ve hızımızda baya düşmüştü. Günün yorgunluğu üzerimize iyice bindi rüzgar arttı. Hem ben hemde artçım dönüş yolundaki 400km'yi nedense bi türlü bitiremedik 6 saat falan rahat sürdü dönüş ve eve geldiğimizde bacaklarımı hissetmiyordum yorgunluktan omuzlarım falan baya ağrıyordu ertesi gün 12 saat falan uyumuş olmalıyım.
    motosikletin önünde cam vardı AllaH'tan yoksa durum daha da zor olurdu.
    Honda Dylan her km'nin hakkını fazlasıyla verdi. O kadar gitmeye yoruldum gitmeyeyim demediği gibi çekişten düşme, hareret yapma, gaz yememe gibi maşşallah hiç bir sorunu olmadı.

Eğer hava biraz daha sıcak ve rüzgarsız olsaydı
    Uykumu tam olarak almış olsaydım ve de gece yolculuk yapmamış olsaydım
    ayrıcada tek başıma olsaydım 1 günde 1000 km yol bana koymazdı.

Çıkarabileceğim sonuçlar:
    -Scooter ile gündüz gözü ile uzun yol yapın.
    -Her 150km de bir mutlaka mola verin
    -Önde cam mutlaka olsun
    -Yorgun ve uykusuz yola çıkmayın.
    -Altınızdaki motosiklete güvenmiyorsanız yola çıkmayın

başka sorusu olan varsa zevkle yanıtlarım.

Motosikleti
    " AK "
    bu başdönmesinin sebebi tam olarak nedir...şehiriçinde 1 kere bana oldu...koşuyol - suadiye bitiminde...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bu başdönmesinin sebebi tam olarak nedir...şehiriçinde 1 kere bana oldu...koşuyol - suadiye bitiminde...
    Asıl sebebi şu : Vucudumuz rüzgardan solayı su ve mineral kaybediyor. Bu da baş dönmesi ve dikkatsizliğin artması gibi sebebleri beraberinde getiriyor.

o yüzden arada sırada durum susamasak bile su ve soda alarak mineral ihtiyacımızı karşılamalıyız.

Ayrıca aşırı derecede yola olan dikkatimiz tüm duyu organlarımızın sürekli çalışır halde yola konsantre olmasıda bizi yoruyor.

Motosikleti
    Ybr125
    Deryali ; çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim; sanırım dönüş yolunda sıkıntı çekmenizin sebebi, Marmara Bölgesinde etkili olan poyraz yani Marmara bildiğiniz üzere rüzgarlı bi bölge ve en çokta poyraz etkili olur ki bu rüzgar kuzeydoğu dan eser; sizinde Balıkesir dönüş istikameti(Balıkesir-Yalova arası) kuzeydoğu olduğundan rüzgara karşı gelmiş olabilirsiniz ama İzmit-İstanbul arası daha çok sıkıntı çektiysen o zaman da Lodos devreye giriyor ; o da güneybatıdan eser ve ona karşı gelmiş olabilirsiniz ; son bi soru sormak istiyorum ort.100 km de kaç lt yaklaşık yakıt tüketimi yaptı motorunuz ;

Saygılar...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Deryali ; çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim; sanırım dönüş yolunda sıkıntı çekmenizin sebebi, Marmara Bölgesinde etkili olan poyraz yani Marmara bildiğiniz üzere rüzgarlı bi bölge ve en çokta poyraz etkili olur ki bu rüzgar kuzeydoğu dan eser; sizinde Balıkesir dönüş istikameti(Balıkesir-Yalova arası) kuzeydoğu olduğundan rüzgara karşı gelmiş olabilirsiniz ama İzmit-İstanbul arası daha çok sıkıntı çektiysen o zaman da Lodos devreye giriyor ; o da güneybatıdan eser ve ona karşı gelmiş olabilirsiniz ; son bi soru sormak istiyorum ort.100 km de kaç lt yaklaşık yakıt tüketimi yaptı motorunuz ;

Saygılar...

Evet szr dostum rüzgara karşı gidiyor gibi hissettim sürekli kendimi. Hatta artçım ( sevgili eşim ) Kaskımı tutamayacak kadar çok rüzgar alıyorum demesi üzerine motosikleti ona kullandırtarak arkaya geçtim ve eşim 60km hızla giderken bile hakikaten rüzgar da başımı sabitlemekte zorlandım.
    o an çok kaliteli ve rüzgar almayan kaskların ne kadar işe yarayabileceğini anladım. ( bizdeki kasklar prohel di ve feci rüzgar alıyordu )

650 km deToplam 70 ytl lik benzin aldım. ( lt fiyatı ort: 3.16) Eve döndüğümde içersinde 1, 1-5 lt kadar daha benzinim vardı.

Motosikleti
    Ybr125
    Ortalama 100 kmde 3,23 lt gibi bi rakam ortaya çıkıyor; çok iyi bi rakam ; rodaj da yeni bitmiş sanırım daha da düşer ; kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    @deryali
    bana idol oldun...bende bursaya qitmeyi tasarlıyorum da...ama benimki çin çan çon...
    Bursa hemen şurası yaw.
    ben çin motoru hiç kullanmadım sanırım snein hava soğutmalı. Bende Honda beat vardı onunla çanakkaleye gitmiştim ( yalova üzerinden ) 280km yolu Beat ile 4.5 saatte tamamlamıştım. Beat te hava soğutmalı idi ama herhangi bir ısınma vs olmadı sadece benzin almak için durdum onun dışında tüm yolun hakkını verdi sadece az da olsa yorucu olmuştu çünki max 80 i geçmiyordu zorladığımda 90 bi kerede 95 i gördü ama kalıcı değil tabi.

Ortalama 100 kmde 3,23 lt gibi bi rakam ortaya çıkıyor; çok iyi bi rakam ; rodaj da yeni bitmiş sanırım daha da düşer ; kazasız belasız sürüşler
    Sağolasın evet şimdi 3000 km yi geçtim. Ve benzine zam gelmesine rağmen az yakıyor. Dylan ile sakin kullanırsan şehir içi de şehirler arası gibi yakıyor.

Bi site yapıyordum yarım kaldı ama benzin hesaplama modülünün bi kısmı çalışıyorç Oradan ne kadar benzin aldığını ve kaç km yaptığını yazarsan ortalama ne yaktığını veriyor:
    http://www.motoanaliz.com

-kalkışlarda gazı birden açmayarak
    -Max 90 km/h yi geçmeyerek
    -Yokuşlarda gazı fazla açmayarak
    -tekerlerin havasını uygun seviyede tutarak

benzin tasarrufu yapabilirsiniz.

Daha fazla benzin tasarrufu için ilerki aşamalarda şu noktaları gözden geçirebilirsiniz.

-Kullandığınız lastiğin ebatı ve kaliteli olması
    -Hava filtresinin daha sık aralıklarda temizlenmesi
    -Motosikletin bakımlarının zamanında yapılması
    -Ön camın yeterli büyüklükte olması.

Hoşça-Dostça

Motosikleti
    " AK "
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa hemen şurası yaw.
    ben çin motoru hiç kullanmadım sanırım snein hava soğutmalı. Bende Honda beat vardı onunla çanakkaleye gitmiştim ( yalova üzerinden ) 280km yolu Beat ile 4.5 saatte tamamlamıştım. Beat te hava soğutmalı idi ama herhangi bir ısınma vs olmadı sadece benzin almak için durdum onun dışında tüm yolun hakkını verdi sadece az da olsa yorucu olmuştu çünki max 80 i geçmiyordu zorladığımda 90 bi kerede 95 i gördü ama kalıcı değil tabi.
    bizim zen' ciler ile qitmeyi tasarlıyorum...rodaj zamanı 100 ile qiderken stop etti we ateşlemeyi kesti...onun haricinde şu an 2000km. oldu dağ kibi taş kibi... scooterlar ile uzun yolculuk yapmak lazım eelenceli olur...

bu arada baş dönmesi ile ilqili werdiğin bilqi için teşekkürler...çantamda soda bulundurayım...e tabii bi de açacak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)