Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

derbi senda ile 800 km yolculuk... bol fotolu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    eylül ayında yaptığım geziyi kaç zamandır foruma yüklemek istiyordum bugüne nasipmiş. eşlik eden motorumu derbi senda bana 3 gün boyunca yarenlik etti. sorunsuz 800 km yol yaptım antalya ya gidip geldim fethiye de turladım . neyse kısa kesip fotoğrafları yollayayım

köyümüzün iskenderin kaplıcası diye geçen ılıcadan başlıyorum.

bu bulutlar başımı çok ağrıtıyor ertesi gün yayladan antalya ya giderken

1 saatlik yol sonunda saklıkente ulaşıyorum...

saklıkentten çıkıp tloss a doğru yol alıyorum

yorgunluğumuzu 1 bardak çayla atıroyuruz

geri dönüyorum

genel olarak 100 km sonunda derbi ile anlaşıyoruz. şuana kadar çok güzel gidiyor arkadaşlığımız süpermoto olmasına rağmen ben birazcık kuduruyorum ve kötü yola düşüyoruz ama çok eğlenceli geçiyor yolculuğumuz...

ertesi gün saba saatlerinde fethiye merkezden karagözlere geliyorum .

viraj yollardan sonra güzel koylar beni karşılıyor...

bir sonraki koy orada beni bekliyor

ufak bi mola

derbiyi de unutmamak lazım değil mi ?

karagözler bittikten sonra ölüdeniz e doğru yola çıkıyorum. biliyorum fotoğraflar biraz atlamalı oldu ama hem yol yapıp hem fotoğraf çekmek çok zaman kaybettiriyor. onun için sürekli fotoğraf çekmemeye çalışıyorum.

yol üzerinde acıkıyorum ve simit pohaça alacak bi süpermarket buluyorum. ama içinde ne simt var ne pohaça tabi kasiyere şakayla karışık aç kaldık diyorum
    o sırada arkada seda beni dinliyormuş kahvaltı hazırlayabilceğini söylüyor.
    tabi kibar teklifini geri çevirmeden kabul ediyorum ve pansiyonlarında güzel bi kahvaltı yapıyorum. tabi hatıra fotoğrafı çekilmeden olmaz

nihayet ölüdeniz

bu virajlı yollarda öyle zevk aldım ki biri bitiyor diğeri başlıyor sonra manzara tabiki amacım kelebekler vadisine yukardan bakmak.

işte geliyoruz.

işte kelebekler vadisi

az ilerde köye geliyorum ve köyün çocukları kola ve sigara ikram ediyorlar onlarla da hatıra pozu verelim

ölüdenizi geride bırakmışken bu iki turist arkadaş yolda kalmış kimse yardım etmemiş. sorun nedir dedim ? bilmiyorlar aniden motoru durmuş buggy in . benzin aldım mı diye sordum evet aldım dedi baktım almış. şöyle bi inceleyeyim dedim buji piposu çıkmış yerine takıp lets start yankee dedim
    bizim hans çalıştırdı zamazingoyu çok mutlu oldular. tabi hatıra fotoğrafı çekiyoruz

burdan sonra hiç fotoğraf çekmeden sağanak altında antalya ya varıyorum

kepezden antalya görünüşü

geceyi antalya da geçirip ertesi gün günlük güneşlik bir hava ile güne başlıyorum

korkutelinden sonra bir köyde mola sıcak çay ve gözleme öğle yemeğimiz..
    çorba gözleme çay 7 ytl

bol virajlı yollardan sonra kemere geliyorum.
    virajlardan sonra ön tekerim

fethiye ye geliyorum. bu sefer plansız olan ve aklıma gelen kayaköye gitmeye karar veriyorum

daha antalya dan geleli 2.5 saat oldu 220 km den fazla yol aldım ama kötü yola da düşmek istiyorum.

bu kliseye çıkacağım birazdan

işte kayaköy

ve diğer tarafı

yola devam gemiler koyuna doğru yola çıkıyorum

işte gemiler koyu

gezimiz burda sona eriyor ama uzun yolculuklar tek başına çıkmak pek keyifli olmuyor illaki bir artçı olacak arkanda fotoğraf çekebilen.

genel olarak derbi ile 800 km yol aldım hiç sorun çıkarmadı . birde 3 güne sığdarabildim bu geziyi ki bayram olması akraba ziyareti derken ancak bu kadar fotoğraf çekebildim . umarım bu yaz sonunda daha güzel bir yol ve anlatım yapabilirim...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    maalesef hiç ölçüm yapmadım ama 100 ytl ye yakın yakıta para harcadım tabi bunun 400 km si dip gaz fethiye antalya fethiye olarak gittiğimi ve motoru teslim ederken yarım depo benzin kaldığını da göz önünde bulundurmak isterim.

not : egzozun içini boşaltmışlardı.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Paylaşım için teşekkürler.
    Gerçekten keyifli bir gezi olmuş

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    süper gezi
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çok hoş makinaymış!! ben 2 zamanlı biliyordum ama sanırım yamaha engine kullanıyor güzel gezi mis gibi hava
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

place kıng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 ve OMİ FANATİK
    güzel gezi olmuşş

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    gezi güzel fotoğraflar da. yaw ben 2 tane fotoğrafı yüklemeyi beceremedim.sen nasıl bu kadar yükledin.tamam bilgisayar kullanma özürlüyüm kabul ediyorum ama bi el atsanız da şu bacaksız sürücülerimi paylaşsam

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    izmirde vardı satılık hedefim böyle küçük bir makine
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    guzel gezmissin guzel fotolar....

tebrikler bol resimli.. çok güzel bir gezi olmuş.. yeşil mavi buluşması..

süper gezi olmuş

albayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok

süper gezi olmuş

hadi ordan adam SENDA! dedikleri bu olsa gerek valla iyi gezmişsiniz.
    Altımızda MOTOCİKLET, aklımızda MOTOSİKLET...

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok hoş makinaymış!! ben 2 zamanlı biliyordum ama sanırım yamaha engine kullanıyor güzel gezi mis gibi hava
    evet üzerinde yamaha ybr 125 motoru sanırım max hız 110 km görebildim düzlükte ama 100 km üstü bu motosiklet için sağlıklı değil.

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi güzel fotoğraflar da. yaw ben 2 tane fotoğrafı yüklemeyi beceremedim.sen nasıl bu kadar yükledin.tamam bilgisayar kullanma özürlüyüm kabul ediyorum ama bi el atsanız da şu bacaksız sürücülerimi paylaşsam
    www.imageshack.us a fotoğraf atıyoruz sonra çıkan linki buraya yapıştırıyoruz ;) ben facebook tan linkleri kopyaladım sadece mozilla ile bunu da yapabilirsiniz

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    supermoto ile uzun yol nasıl oluyor anlat bakalım bende de benzeri var, çok merak ediyordum, iyi denk geldik, pozitif negatif yönleri nedir? detaylıca yazarsan bana çok yardım etmiş olursun ...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben çok beğendim, nice km leri kazasız belasız aşman dileğiyle...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    abi o havuzda ne var öyle 5 dk durana 1 içecek,15 dk durana yiyecek içecek ücretsiz diyo

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Bu fotoları yüklemek, anlatmak gerçekten emek istiyor ve teşekkürler beni neredeyse o ezbere bildiğim ve 2 senedir gidemediğim o yerlere götürmene.Tlos' a kaç kişi giderkiözellikle otomobille? Son 500 metre rampa yol tamamen çakıl-stabilize. Biz gördüğümüz her Kahverengi tabelaya girmiş-sapmışızdır
    Teşekkürler akşamın bu saatio güzelyazlarımızı hatırlattığınız için
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    guzel gezmıssın abı...paylasım ıcın sagıol....

6 ve 8. fotoların oldugu yere gıtmek ısterdım....hatta herseyden cok oraya gıtmek ısterdım....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok güzel bir gezi olmuş..Fotolarda harika..Motorcu dayanışması da var içinde daha ne olsun..

Motosikleti
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supermoto ile uzun yol nasıl oluyor anlat bakalım bende de benzeri var, çok merak ediyordum, iyi denk geldik, pozitif negatif yönleri nedir? detaylıca yazarsan bana çok yardım etmiş olursun ...
    negatif yönleri ;
    100 km hızdan sonra yerden yüksek oluşu ve ön çamurluk sürüşte tedirgin ediyor. üzerindeki lastikler asfalt lastiği olduğu için hard enduro yapılcak yerlere girerken tereddüt ediyorsun. çamurda yola tutunmuyor.

pozitif yönleri ;
    öncelikle viraj kabiliyeti çok hoşuma gitti . az çok viraj tekniklerini biliyorum PHETONW12 sayesinde limitlerde bile beni korkutmadı zaten fotoğraflarını da o yüzden çektim.
    şehiriçinde hızlı ve atak , gözler senin üzerinde , genellikle fethiye marmaris datça gibi yerlerde şehir merkezinden 1-2 saatlik kaçamak yapılcak yerler için çok uygun ama uzun yolda 125 cc olması dezavantaj canım sıkılıyo gezerken. birde ufak bel ağrısı yaptı bunu da mola vererek ya da ayağa kalkarak telafi etmeye çalıştım. yakıtı biraz fazla sanırım ama benim sürekli redline yapıp hep dipgaz gitmemle alakası var ancak bu kadar yazabilirim.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok beğendim, nice km leri kazasız belasız aşman dileğiyle...
    teşekkür ederim
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o havuzda ne var öyle 5 dk durana 1 içecek,15 dk durana yiyecek içecek ücretsiz diyo
    o havuzda dağdan gelen soğuk su var inan 5 dakika çok zor durursun , onlarda bilerek asmışlar onu çünkü yabancılar bilmiyor bu durumu
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Bu fotoları yüklemek, anlatmak gerçekten emek istiyor ve teşekkürler beni neredeyse o ezbere bildiğim ve 2 senedir gidemediğim o yerlere götürmene.Tlos' a kaç kişi giderkiözellikle otomobille? Son 500 metre rampa yol tamamen çakıl-stabilize. Biz gördüğümüz her Kahverengi tabelaya girmiş-sapmışızdır
    Teşekkürler akşamın bu saatio güzelyazlarımızı hatırlattığınız için
    evet tloss çok harika bi yer ama biraz tuzlu benim gibi üni. öğrenci adam ancak çay içebilior
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel gezmıssın abı...paylasım ıcın sagıol....

6 ve 8. fotoların oldugu yere gıtmek ısterdım....hatta herseyden cok oraya gıtmek ısterdım....
    bir gün o da olur ya ben bu geziyi yapmak için ufak bi miktar para biriktirmiştm.
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş..Fotolarda harika..Motorcu dayanışması da var içinde daha ne olsun..
    teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler