Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

180 KM lik Belek-Kadriye-Acısu-Boğazkent Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Gezimize başlamadan önce eşim beni garajda görüntülemiş.... :sok:

İlk durak Kadriye... Ama Antalya dan ayrılmadan önce eşimin kaskını arabasında unuttmuşuz o sebeble Laradan Altınkum müteakip Kadriye yaptık. O esnada bir 60 km şimdiden yapmıştık. Lakin hava motor için müsaitti.. Ortalama hızım 110 km/h gayet rahattı. Hatta bir ara gazı kökledim. Eşim bile bişey demedi :friends: Hızımız 125 km/h oldu daha fazla yapmadı belki de artçı ile beraber olunca; ya rüzgar izin vermedi yada motorumum gücü o kadardı... O0

:A

[URL=http://img117.imageshack.us/img117/dscn5964at8.jpg/1/][/

Eşim 51 kg olduğu için rüzgara gayet duyarlı. O sebeble feyizoğlundan 10 liraya aldığımız maskeler çok iyi ve konfor sağladı... Tavsiye ederim, ucuz ve kullanışlı...

Belek zaten Kadriye'nin komşusu.. Belek çok hoş olmuş.. O0

Bu arada Belek'in golf sahaları çok hoş ve şıktı.. Sanırım günlük yüzlerce dolardır.. 8)

Belek'in sonunda Acısu çok hoş.. Toros dağlarının tatlı suyu burada Akdeniz ile kavuşuyor. Balık tutan insanlar ile turistler kaynaşmış...

Boğazkent beldesine geldiğimde yaptığımız km 85 lerde idi.. Eşim sahilde durmak ve yemek molası istedi..... Bu arada motorumun ağırlığını bir ara unutunca motorum kuma gömüldü. Biraz panikten sonra kurtardım.. Aman cruiser cılar asla böyle bir hata yapmayın.. Sonra kurtarmak için bir patinaj, heryer kum idi.. Neyse ki sert bir zemin bulduğum anda motor ayağı açmak istedim; fakat yumuşak kuma geldi bu seferde bir devirme riski derken toparladım. En nihayet park ettim. Ve tüm bu olaylardan haberi olmadan denizi seyreden eşim bana dönüp "dalgalar çok hoş hava harika yemek yiyelim" dedi.. >:(

Yemeğimiz ise sıcak demli termos çay, trabzon ekmeği arasına tam yağlı koyun peyniri, ince dilimlenmiş yeşil biber ve üzerine kekik serpmesi...
    Tatlı olarak Aydın inciri yarılarak içine Burdur Cevizi, meyvemiz ise elmalı dan aldığım elma ve Antalya mandalini idi....

Sahilde 1 saat kadar dinlenip denizi seyr eyledikten sonra Serik Aspendos Antalya yapıp eve geldik... Yaptığımız KM 180 idi.. Gelirken ortalama hızımız 105 km/h idi.. Yine bir ara; gazı güvenli bir zamanda körükledim.. Lakin 120 km/h 1 km dahi geçmedi.. Artçı olmadan da yaptığımız maksimum hız 125 idi.. Ancak titreşimsiz bir yolculuk idi.. Yoksa eşim binmez.. GV lerin bazı forumlarda 140 bile yaptığı bahs ediliyor ama ben yapamadım.. Bu arada bu motorda artçı artçısız maksimum hız farketmiyor..

Sonunda eve geldiğim an eşim deklanşöre gene bastı.. Çünkü daha duş alıp, 3 yaşındaki oğlumu şehrin diğer tarafında oturan dedesinden almam ve tüm gece ilgilenmemiz gerekiyordu... İŞte yüz ifadem... :'( İyi Haftalar dilerim....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrik ederim güzel eğlenmişsiniz Ama daha fazla fotoğraf olabilirdi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezmişsiniz ama gv 250 son hızın 120 yazmışınız bana ilginç geldi 29 beygirlik bir motorundaha daha fazla basması lazım.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Güzel gezi olmuş.140 basar o motor ama en ideal hızı 120 belek kadriye yolu çok güzel bayılıyorum nedense o yolda gaza geliyorum
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Evet haklısınız. GV lerde birçok forum altında 140 ı gören olmuş. Yalnız o yolculuk artçılıydı. Dün tek başıma güvenli bir alanda gazı tam açtım ama 130 km yi 1 km dahi geçmedi. 140 için bence hava koşullarıda önemli. Benim düşüncem 110 ve 120 km lerde gayet başarılı titreşimsiz. Lakin 140 a gelmesi bana zor gibi geliryor. Bu motorun sağlıklı son hızı 130 km/h dir.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mesrur özgök - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 deauville
    paylaşım için teşekkürler cok keyifli bir gezi olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)